Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wirtschaftschemie

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
memo21

Wirtschaftschemie

Mesaj gönderen memo21 » Sal Mar 27, 2012 10:48 am

Almanyada bu bolum sadece bir kac tane Universitede var. Bir de Zurih Universitesinde var.
Almancasini anladik, anladim da, turkecede ne oluyor. Cok aradim, fakat bir seye rastlamadim.

Olsa olsa belki Endustriyel Kimya olur dedim. Oyle bir bolum de Turkiyede yok. Ve Turkiyede Endustriyel Kimyanin tanimi ve Almanyada Wirtschaftschemienin tanimi da farkli alanlara hitap ediliyor. Konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarimiz varsa ve birsey karalasalar cok makbule gecer. ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Wirtschaftschemie

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 27, 2012 3:18 pm

turkiye de calisacaksan kimya muhendislerinin calisabildigi alanlarda calisabilirsin. Almanyadaki calisma alanlari oldukca degisik. Ama agirlikli olarak is alanlari yine kimya institulerde oluyor. Bunun disinda agirlikli olarak kimya derslerinin verildigi bu bolumde BWL dersleri de yer aliyor. Hauptstudium bittikten sonra, vertiefungsfach olarak 2 alandan birini secebiliyorsun. Dusseldorf da okuyan bir kac arkadastan bildigim kadariyla zaten ilk 3 semester nerdeyse kimya bolumuyle ders programlari hemen hemen ayni.

memo21

Wirtschaftschemie

Mesaj gönderen memo21 » Sal Mar 27, 2012 6:38 pm

Tesekkurler Physiker.
Ben de duydum. Hatta ilk 4 semester ayni. Sonra ya kimyaya devam ya da BWL ile Wirtschaftschemiye baslama. Tabi kii hic bir meslekte ne olacagi kimse garanti vermez. Ama acaba bunun gelecegi nasil. Bircok yerde adindan bahsettiriyor. Cok iyi diyorlar.