Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ilginc bir soru daha...

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
muhammet

Ilginc bir soru daha...

Mesaj gönderen muhammet » Prş Ara 29, 2011 11:33 am

Merhaba arkadaslar... Dun okuldaki arkadaslarla mezuniyetten sonra taninan 1 yillik is arama surecini konustuk...Bir arkadas master bittikten sonra yeni bir master programina baslanabilcegini yada yeniden bachelora kayit yapilabilcegini, boylece ogrenciligin devam ettirilebilcegini iddia etti...Buda taninan 1 yillik is arama surecini daha sonra kullanmaya yarayabilcegini soyledi. ( yani dolayli yoldan is arama suresini uzatmak )...Acikcasi bana cokta mantikli gelmedi...Hatta bana bunu yapmis olanlarin oldugundan bahsetti...Sonucta bole bir sey olmus olsa herkes zaman baskisindan kurtulmak icin mezun olunca gider baska bir sehirde ( hatta okul haci olmayan bir yerde) ogrenciymis gibi gozukmeye devam eder...Bu arada da is arar...vs.vss...Bu konuda siz ne dusunuyorsunuz ? Bana biraz sehir efsanesi gibi geldi yada yabancilar dairesinin insiyatifine kalmis bir konu mu yoksa ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ilginc bir soru daha...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 02, 2012 2:58 pm

Hic duymadim , kesin bisi diyemiyorum bu yuzdende.

Ancak lisans egitimi sirasinda dahi cok fazla uzatirsan eger okulunu bu bile oturum uzatmanda sorun oluyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bjk_oguz

Ilginc bir soru daha...

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Oca 03, 2012 12:48 am

Vize icin gittiginde yabancilar anlamayacak mi bunu? Lisans ve master yapacaksin sonra tekrar lisans okuyacam diyeceksin hic sanmiyorum adamlarda aptal degildir okadar heralde :)

muhammet

Ilginc bir soru daha...

Mesaj gönderen muhammet » Sal Oca 03, 2012 4:41 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Vize icin gittiginde yabancilar anlamayacak mi bunu? Lisans ve master yapacaksin sonra tekrar lisans okuyacam diyeceksin hic sanmiyorum adamlarda aptal degildir okadar heralde :)[/quote]

Kardes aynisi bende konuyu konustugumuz arkasa sordum :D ...O da bana " yasa, yasadaki bosluk, yok bir eyalatte olmazsa baska eyalette olur vs. cinsinden seyler soyledi...Hatta bunu yapmis olan birini de ornek de verdi...Bende daha fazla tartismadim ve Ornek verdigi arkasa konuyu sormayi dusunuyorum...Tahminimce o ornek verdigi arkadasin olayi biraz farkli bir seydir...Yoksa yukarida dedigim gibi bana da pek mantikli gelmedi acikcasi...

Herr Ayer

Ilginc bir soru daha...

Mesaj gönderen Herr Ayer » Pzr Şub 05, 2012 9:12 pm

bence oyle birsey olma ihtimali yok arkadaslarinda dedigi gibi yabancilar dairesindekiler herseyi yeterince biliyor,yoksa habire bolum degistir okul degistir omrunun sonuna kadar kal burda ogrenci olarak :)

muhammet

Ilginc bir soru daha...

Mesaj gönderen muhammet » Pzt Şub 06, 2012 6:56 pm

...Sizin verdiginiz tepkileri bende verdim...Ancak o arkadasi buldum ve bende sordum durumu...Arkadas Turkiyede Lisans yapmis buraya gelince diploma tamamlatmislar ( O zaman daha master olayi yokmus heralde burda )...Diplom bitincede baska bir okula master icin kayit yaptirmis...Tabi is bulunca okulu iptal etmis...Belki diplomdan sonra master icin vize vermis olabilirler diyebilirsiniz...Peki 1. master bitince, 2. bir master yapilmak istense gene vize verirlermi ki ?

Sakura

Ilginc bir soru daha...

Mesaj gönderen Sakura » Pzt Şub 06, 2012 7:16 pm

ben kendi arkadasimin tecrubesinden yola cikarak bir kac sey diyebilirim. Wuppertal da BWL Master i bitirdi sonrasinda normal olan vize degistirmeyi (1 yil is arama icin) sonrasindan halletti. Bakti is basvuru olayi olcak gibi degil sure fazla degil. Sonra ayni unide Informatik okumak icin basvurdu hemen yazildi boyle olunca vizeyi tekrar degistirmeniz gerekiyor. Ve Yabancilar dairesi bunun mumkun olamayicagini-- Eger okucaksa Doktora olmasini yada benzer bir yerde alanda ama okudugunun aynisi olmayan ama tamamlayici bir ikinci egitim yapabilcegini soylediler....

Ogle caninin istedigi kadar egitimine devam edemezsin

Alintidir:

"Informationen fur Staatsangehorige aus Nicht-EU-Staaten
Aufenthaltsrecht der Studierenden und Gastwissenschaftlerinnen und Gastwissenschaftler
.....Die Gesamtaufenthaltsdauer darf im Allgemeinen 10 Jahre nicht ubersteigen. "

http://cms.uni-kassel.de/unicms/fileadm ... eutsch.pdf

Mezuniyet sonrasi:

Acikcasi Turk olunca is zor. Goruceksiniz hintlisi, cinlisi, bulgari, rusu vs... >> turk . Kendinizi digebilirsiiniz ben ne yapiyorum burda :D
Is bulursunuz cok cabalarsaniz tabe kriz ortaliklarda yoksa ( tabiii dahi olmamak ve cok balli olmamak sartiyla zaten bunlar extrem durumlardir :P ). Bu yil Almanya icin ongurulen buyume nerdeyse 0 % civarinda boyle durumlarda ya okulu uzatinda yada mezun olun kacin :D Zaten ne zaman Almanyanin ihracatinda yuksek oranlari gorse sonrasi pok gibi oluyor :)

Yada bir yolunu bulun edin diger adaylarin ayaklarini kaydirin muahahah..

Memleketinde is olanaklarini denemek mantiklidir ozellikle teknik bolum mezunsaniz. Aaa ben kesinlikle donmek istemiyorum ozaman baska ulkelere bakin yawastan kariyer olanaklarina mumkunse okyanusun otesi :))

Ayrica bir info bu yaz gibi tarihleri kesin olmamakla birlikte uni mezunlarina olan sure 1 yildan 2 yila cikarilmasi soz konusu Blue card olayi dogrultusunda....

En olmadi evlenin kalin olun donerci taksici olmadi Aldi de kasiyer :D . Musterilerinize dersiniz diplomali taksici yada neyse geldi hanimmmm :D