Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Ara 24, 2011 5:59 pm

[quote]octomat tarafindan yazilan metin:

arkadaslar;

Dortmund yabancilar polisi cevap vermiyor.Sadece telefonlara hafta ici 8:30 ile 10:00 arasinda bakiyolarmis ama biz gunun her saatinde defalarca aramamiza ragmen telefona cevap veren yok

Arayabilecegim telefon numarasi yada mail cekebilecegim bir adres yada konsolosluga isim cok acil filan diye mail ceksem yardimi olurmu.[/quote]

vizeye hangi tarihte girmistin ?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Ara 24, 2011 6:13 pm

Noel yaklastigi icin olabilir mi? Benim akrabamda Almanya da garantor belgesi icin kac gundur bilgi bekliyorda...
So geht nicht !

octomat

Mesaj gönderen octomat » Cmt Ara 24, 2011 6:22 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

arkadaslar;

Dortmund yabancilar polisi cevap vermiyor.Sadece telefonlara hafta ici 8:30 ile 10:00 arasinda bakiyolarmis ama biz gunun her saatinde defalarca aramamiza ragmen telefona cevap veren yok

Arayabilecegim telefon numarasi yada mail cekebilecegim bir adres yada konsolosluga isim cok acil filan diye mail ceksem yardimi olurmu.[/quote]

vizeye hangi tarihte girmistin ?[/quote]

28.11.2011 Tarihinde evraklarimi teslim ettim

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cmt Ara 24, 2011 7:35 pm

ben 86 dogumluyum, 2004 yilinda liseyi bitirdim,2005\'te maliye okuyup 2007 de biraktim,2008 yilinda myo bilg.prog kazandim 2010da mezun oldum vs vs vs.... Sonuc olarak diplomami 2.88 basari puani ile aldim.Bir arkadasim 87 dogumlu,Diploma notu 2.30 sahis istanbuldan basvurdu ve " egitim hayatinda basarili" olabilecegini dusunerekten verdiler vizesini.
Ben 86 dogumluyum ve notum COK daha yuksek oldugu halde Gerizekali muamelesi yapilmam,haksizlik degilde Ne?.Hakkimi hukuki yollardan aramaktan baska care yok.Tekrar randevu alirsam yine RED gelecegi asikar.

Almanyadaki arkadasim avukat ile danisip,avukattan vize hakkimin hukuki acidan hic bir sorun teskil etmedigini yasalarin gerektirdigi gibi vizeyi hak ettigime dair belge alacak yada berlin idare mahkemesine basvuracak.Pyhsiker,Funderschatten veya diger arkadaslarimizin engin bilgilerine dayanaraktan olumlu sonuc dogurur mu acaba bu yol?.Saygilar sevgiler

Not: Hic bir eksik belgem yoktu,hatta almanyada bir akrabam bile yok.Sadece almanyadaki garantor alman tanidigim var.Bu sorulari bana kons.birkac defa sordugu icin buraya yazdim,tekrar sorulmasi halinde bilginize...

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Ara 24, 2011 7:50 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

ben 86 dogumluyum, 2004 yilinda liseyi bitirdim,2005\'te maliye okuyup 2007 de biraktim,2008 yilinda myo bilg.prog kazandim 2010da mezun oldum vs vs vs.... Sonuc olarak diplomami 2.88 basari puani ile aldim.Bir arkadasim 87 dogumlu,Diploma notu 2.30 sahis istanbuldan basvurdu ve " egitim hayatinda basarili" olabilecegini dusunerekten verdiler vizesini.
Ben 86 dogumluyum ve notum COK daha yuksek oldugu halde Gerizekali muamelesi yapilmam,haksizlik degilde Ne?.Hakkimi hukuki yollardan aramaktan baska care yok.Tekrar randevu alirsam yine RED gelecegi asikar.

Almanyadaki arkadasim avukat ile danisip,avukattan vize hakkimin hukuki acidan hic bir sorun teskil etmedigini yasalarin gerektirdigi gibi vizeyi hak ettigime dair belge alacak yada berlin idare mahkemesine basvuracak.Pyhsiker,Funderschatten veya diger arkadaslarimizin engin bilgilerine dayanaraktan olumlu sonuc dogurur mu acaba bu yol?.Saygilar sevgiler

Not: Hic bir eksik belgem yoktu,hatta almanyada bir akrabam bile yok.Sadece almanyadaki garantor alman tanidigim var.Bu sorulari bana kons.birkac defa sordugu icin buraya yazdim,tekrar sorulmasi halinde bilginize...[/quote]
bende senigibi 2004 lise mezunuyum ve 2009 oss bilgisayar programciligi kazandim 24.06.2011 mezun oldum.
Bence bunlarin bilgisayar programciligi vize kontenjanlari dolmus mu ne ?:D

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Ara 24, 2011 8:03 pm

kardes 28.11.2011 de yaptiysan maximum 1 haftaya kadar gelir , tabi belgelerin onlarin gozunde tam ve guzelse. ;)

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzr Ara 25, 2011 1:36 am

ank.kons vermiyor nedense,istnbuldan girenler daha rahatlar.

octomat

Mesaj gönderen octomat » Pzr Ara 25, 2011 2:57 am

kardes 28.11.2011 de yaptiysan maximum 1 haftaya kadar gelir , tabi belgelerin onlarin gozunde tam ve guzelse. ;)[/quote]

insallah gelir cevabida olumlu olur beklemek zor sikildim artik:o

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Ara 25, 2011 11:03 am

ank.kons vermiyor nedense,istnbuldan girenler daha rahatlar.[/quote]

haklisiniz aynen katiliyorum....

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Ara 25, 2011 11:09 am

kardes 28.11.2011 de yaptiysan maximum 1 haftaya kadar gelir , tabi belgelerin onlarin gozunde tam ve guzelse. ;)[/quote]

insallah gelir cevabida olumlu olur beklemek zor sikildim artik:o[/quote]

simdi onlarda noel malum tatil bir sure tatil olmasa bu ocak sonu vizeniinz gelme ihtimali vardi sanirim ocak ilk yada 2.haftasi gelir mesaj yazmayin konl.tes tepki yapabilir.onemli olan evraklarinizin kons. cikip yabancilar dairesinde olmasi.iyi sanslar.

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Pzr Ara 25, 2011 11:30 am

Belki 30 Aralik\'a kadar cevap gelir nlhaarlem :) En kotu ihtimal 6 Ocak\'a kadar diyorum ben insallah olumlu sonuclanir.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzr Ara 25, 2011 6:22 pm

Arkadaslar elinde mezun oldugu universiteden alinmis referanas mektubu ornegi olan var mi?
Hocalarima benzerini yazdirmayi dusunuyorum yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Ornek referans mektubu bulamadim :|

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Ara 25, 2011 6:44 pm

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzr Ara 25, 2011 7:48 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

google yazdim bir suru cikti ;)http://www.scribd.com/doc/6569681/Turkc ... tubu-Ornei und http://www.yukseklisans.com.tr/ornekref ... uplari.php umarim isine yarar;)[/quote]
bende suan o sayfayi kontol ediyorsum cevap yazmissin yinede ilgin icin cok tesekkur kardes

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ara 25, 2011 8:56 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar elinde mezun oldugu universiteden alinmis referanas mektubu ornegi olan var mi?
Hocalarima benzerini yazdirmayi dusunuyorum yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Ornek referans mektubu bulamadim :|[/quote]
Mehmet,ben sana ne dedim..sen kendi referans mektubunu kendin yazamazsin..Gideceksin hocalarina ; hocam su su su islerim var bana ingilizce referans mektubu saglarmisiniz diyeceksin..onlarda ellerinde bulunan hazir referans mektuplarini ismine gore duzenleyip sana kapali zarfda verecek hepsi bu :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzr Ara 25, 2011 9:41 pm

Peki referans mektubunun redden sonra faydasi olabilir mi? Mesela ben suan bilgisayar dersleri +internet programlama dersleri veriyorum,acik liselerin.ilk randevumda bunlari gostermemistim itirazdan sonra faydasi olabilir mi?

Kons."basarili olamayacagimi dusunmusler" ya o acidan yaziyorum.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ara 25, 2011 9:56 pm

Peki referans mektubunun redden sonra faydasi olabilir mi? Mesela ben suan bilgisayar dersleri +internet programlama dersleri veriyorum,acik liselerin.ilk randevumda bunlari gostermemistim itirazdan sonra faydasi olabilir mi?

Kons."basarili olamayacagimi dusunmusler" ya o acidan yaziyorum.[/quote]
banada basarili olamazsin demislerdi..fakat ben artik elimde ne varsa kullanmaya calistim , red itiraz dilekcesi yaninda diplomalarimi transkript ve 3 referans mektubunu sunmustum..
olumluya gitti..simdilik en azindan savusturmadiklari belli incelemeyle benden ek evrak istemislerdi cunku
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Ara 26, 2011 1:11 pm

hmmm[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Ornek referans mektubu bulamadim :|[/quote]
Mehmet,ben sana ne dedim..sen kendi referans mektubunu kendin yazamazsin..Gideceksin hocalarina ; hocam su su su islerim var bana ingilizce referans mektubu saglarmisiniz diyeceksin..onlarda ellerinde bulunan hazir referans mektuplarini ismine gore duzenleyip sana kapali zarfda verecek hepsi bu :)[/quote]
Dogru sen bana soyledin ama hocalar referans mektubu ornegi gonder inceleyelim dedi.hmmm

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Sal Ara 27, 2011 3:26 am

Evet diyebilirler. Benim hocamda bi kac referans mektubu topla birlestirelim demisti :)

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Ara 27, 2011 10:42 am

referans mektubu orneklerini paylasalim lutfen.

Kilitli