Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Sal Ara 27, 2011 1:25 pm

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Ara 27, 2011 4:50 pm

Son haftaya girdik,hala bekliyorumm..Neyi bu kadar inceliyorlar bilmiyorum hmmm
Pazartesi dil kursum basliyor. :(

30 Eylul\'de vizeye basvurdum
17 Ekimde red verildi
2 Kasimda Itiraz dilekcemi diger evraklarimla sundum
29 Kasimda benden yeni tarihli dil kurs belgesi ve osym belgesinin aslini istediler
15 Aralikda istenilen belgeleri konsolosluga ilettim ve Itiraz dilekceniz kabul olmustur.Dosyaniz tekrar acilmistir.Vizenizi internetten takip etmeye devam edin.Olasi red durumunda evinize evrak gonderecegiz dediler... Toplamda 2 aylik bir surec gecti,neyi inceliyorlar anlam veremiyorum.

Persembe,yada Cuma gunu Konsolosluga durumum icin gitsem mi ? hmmm danismayla konusmam belki daha faydali olabilir.Telefonla ulassam adima evrak gonderilmismi goremiyorlar.Diger yandan yabancilar subesini de arattirmayi dusunuyorum belki oraya gonderilmistir diye. . . of :help
Yoneticilerim ve Ds ailesi bi fikir verin...:ap
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Ara 27, 2011 7:09 pm

itiraz dilekcesini posta yolu ile mi veriyoruz yoksa sahsen basvurarak mi?. Ayrica Reddimizin asil nedenini nasil ogrenebilecegiz,arayacak miyiz konsoloslugu?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Ara 27, 2011 7:42 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

itiraz dilekcesini posta yolu ile mi veriyoruz yoksa sahsen basvurarak mi?. Ayrica Reddimizin asil nedenini nasil ogrenebilecegiz,arayacak miyiz konsoloslugu?[/quote]

Nasil istersen oyle ver farketmiyor.Gerekcesini itiraz ettikden 4-5 haftaya sana yollayacaklari evrakdan anlayabilirsin

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Ara 27, 2011 8:35 pm

Mehmet baya uzun bir surec oldu seninkisi itiraza ragmen bu zamana kadar da bir haber cikmamasi sasirtici ya bu adamlarin gercekten basini kasiyacak vakti yok ki hic sanmiyorum ya da salliyorlar :(

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Ara 27, 2011 9:14 pm

Pasaportumla beraber konsolosluk bir kagit gonderdiler, msbasalak ile ayni reddi vermislerdi banada;

die Botschaft bedauert, Ihnen mitteilen zu mussen, dass Ihrem Antrag auf Erteilung eines Visums zur Teilnahme an einem Deutschkurs mit anschliefiendem Studium nach Absehluss der auslânderrechtlichen Prufung nicht entsprochen werden kann.
Nach sorgfaltiger Prufung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen sowie Ihrer Angaben bei Vorsprache unter Abwâgung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und Ihren insoweit schutzvvurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und Ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu besuchen. Im ubrigen bestehen hier Zweifel an einer erfolgreichen Aufnahme und Absolvierung Ihres sich moglicherweise anschlieBenden Studiums.
Der Antrag muss daher abgelehnt werden.
Die erhobene Bearbeitungsgebuhr wird auch im Faile einer Ablehnung nicht erstattet. Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift gultig.

Yani vizeme red vermelerinin nedeni bu mu? Nereden karar vermisler benim basarisiz olacagima bu reddin daha genis aciklamasini ogrenemiyor muyum?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Ara 27, 2011 9:30 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

Pasaportumla beraber konsolosluk bir kagit gonderdiler, msbasalak ile ayni reddi vermislerdi banada;

die Botschaft bedauert, Ihnen mitteilen zu mussen, dass Ihrem Antrag auf Erteilung eines Visums zur Teilnahme an einem Deutschkurs mit anschliefiendem Studium nach Absehluss der auslânderrechtlichen Prufung nicht entsprochen werden kann.
Nach sorgfaltiger Prufung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen sowie Ihrer Angaben bei Vorsprache unter Abwâgung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und Ihren insoweit schutzvvurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und Ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu besuchen. Im ubrigen bestehen hier Zweifel an einer erfolgreichen Aufnahme und Absolvierung Ihres sich moglicherweise anschlieBenden Studiums.
Der Antrag muss daher abgelehnt werden.
Die erhobene Bearbeitungsgebuhr wird auch im Faile einer Ablehnung nicht erstattet. Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift gultig.

Yani vizeme red vermelerinin nedeni bu mu? Nereden karar vermisler benim basarisiz olacagima bu reddin daha genis aciklamasini ogrenemiyor muyum?[/quote]

dedim ya,once itiraz edeceksin eger olumlu dusunurlerse seni bir daha cagirirlar basvuru icin,eger olumsuz olursa red in gerekcesini uzun uzun anlatirlar postayla gelir oda.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Ara 27, 2011 9:38 pm

tskler mehmet. her sartta senin gibi uzun bir surec beni de bekliyor.Itiraz dilekcesini Almanyada bir avukata yada Almanyada Hukuk 3.sinif okuyan bir arkadasim var dilekcemi yazdirmak dogru olur mu acaba? Yasal haklarimi iceren ve Turkiyede yaptigim meslegi,referanslar vs...

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Çrş Ara 28, 2011 12:02 pm

01.12de istanbuldan basvurdugum vizem bugun geldi cok sukur :) Tum DS ailesine tesekkurler :)

bu arada duisburgdan cevap bekleyenler,ben bewerberbestatigung la basvuru yaptim ve kabul oldu,bence sizde oyle yapin (tabiki istanbuldan basvuranlar icin soyluyorum)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ara 28, 2011 1:00 pm

[quote]fevel57 tarafindan yazilan metin:

01.12de istanbuldan basvurdugum vizem bugun geldi cok sukur :) Tum DS ailesine tesekkurler :)

bu arada duisburgdan cevap bekleyenler,ben bewerberbestatigung la basvuru yaptim ve kabul oldu,bence sizde oyle yapin (tabiki istanbuldan basvuranlar icin soyluyorum)[/quote]
hayirli olsun :)

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Çrş Ara 28, 2011 1:59 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

bu arada duisburgdan cevap bekleyenler,ben bewerberbestatigung la basvuru yaptim ve kabul oldu,bence sizde oyle yapin (tabiki istanbuldan basvuranlar icin soyluyorum)[/quote]
hayirli olsun :)[/quote]

Tesekkur ederim,bekleyenlere de bol sabirli gunler..

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 28, 2011 2:13 pm

Lisans icin mi basvurdun:?
Universite gecmisin var mi:?
Lise:?
Yas:?
Kazandigin bolum:?
Basvurdugun bolum:?
Bloke hesap mi:?
Dil kursu icin kac kurluk kayit yaptirdin ?

Bunlari cevaplarsan kendi bilgilerimi seninle karsilastirip bi analiz yapmayi dusunuyom , bakalim ne cikacak hadi hayirlisi , bu arada bende istanbuldan basvurcam ins.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ara 28, 2011 3:36 pm

Konsoloslugu aradim..
Pazartesi kursumun basladigini 2 ay gecmesine ragmen bir sonuc alamadigimi onlara soyledim.Faks cekebilecegimi,en hizli bir sekilde bu yolla bilgi alabilecegimi soylediler.
bilmiyorum napcam :(

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 28, 2011 4:10 pm

http://haber.mynet.com/almanyaya-vize-a ... 834-dunya/

arkadaslar mynette boyle bi haber yayinlandi daha yeni , 2012 den sonra is meclise kadar dusuyormus ve kolaylik saglanmasi icin bazi adimlar atilacakmis tabi ne kadar dogrudur bilemeyiz ama bu yolda ki en zor kisim olsa gerek vize meselesi , herkese bol sans :).

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Ara 28, 2011 7:59 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

arkadaslar mynette boyle bi haber yayinlandi daha yeni , 2012 den sonra is meclise kadar dusuyormus ve kolaylik saglanmasi icin bazi adimlar atilacakmis tabi ne kadar dogrudur bilemeyiz ama bu yolda ki en zor kisim olsa gerek vize meselesi , herkese bol sans :).[/quote]

ins. guzel haber umarim gercek olur.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Ara 28, 2011 7:59 pm

hayirli olsun egitim hayatinizda basarilar.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş Ara 28, 2011 8:41 pm

arkadaslar mynette boyle bi haber yayinlandi daha yeni , 2012 den sonra is meclise kadar dusuyormus ve kolaylik saglanmasi icin bazi adimlar atilacakmis tabi ne kadar dogrudur bilemeyiz ama bu yolda ki en zor kisim olsa gerek vize meselesi , herkese bol sans :).[/quote]

Almanyaya vize kalkiyor,Turkler vizesiz almanyaya gidebilecek,Almanya Turklere vizeyi kaldiriyor vs vs vs... Berlin idare mahkemes,Munih idare mahkemesi\'nin kararlarina gore Turkler Almanyaya vizesiz gidebilir.

Desene Almanlarinda sistemi o kadarda iyi degilmis.Mahkemelerin verdigi kararlar demekki cokta tiiye alinmiyor,Turkler vize muafiyetini haketmiyor.

On senedir ne degisti.Bana inandirici gelmiyor vizelerin kaldiralacagi veya esnetilecegi son soz,kons mu idare mahk. mi bilinmedikce..

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Çrş Ara 28, 2011 9:12 pm

Lisans icin mi basvurdun:?
Universite gecmisin var mi:?
Lise:?
Yas:?
Kazandigin bolum:?
Basvurdugun bolum:?
Bloke hesap mi:?
Dil kursu icin kac kurluk kayit yaptirdin ?

Bunlari cevaplarsan kendi bilgilerimi seninle karsilastirip bi analiz yapmayi dusunuyom , bakalim ne cikacak hadi hayirlisi , bu arada bende istanbuldan basvurcam ins.[/quote]

evet lisans icin,universite gecmisim yok.Lise meslek lisesi burada psikoloji kazandim
basvurdugum bolum sosyoloji.garantor yoluyla.dil kursu da volkshochschule\'du.2kura kaydoldum.bi yogun bide pratik gibi dusuneebilrisin.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Ara 28, 2011 10:34 pm

vize gormeye hasret kalmistik Allah bize de nasip etsin :D

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Ara 29, 2011 3:04 pm

Arkadaslar Ankaraya itiraz dilekcesi gonderecem dilekcenin yaninda pasaportuda dilekcenin ekinde gondermelimiyim?
Gonderen yada bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim.:D

Kilitli