Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Elektronik ve Haberlesme Muhendisligi alman uni lerinde ne diye geciyor!!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cum Ara 23, 2011 4:17 pm

merhaba arkadslar,kafami kurcalayan bir kac soru var .yardimci olursaniz sevinirm.
alamyada hangi muhendisligi okumak daha mantikli.
ben goz attimda genelde millet elektrotechnik und machinebau okuyor.
Aslinda benim merak ettigim: """Elektronik ve Haberlesme Muhendisligi """
diye bir muhendislik almanyada herhangi bir uni de var mi? Varsa ne muhendisligi olarak gecior alamnca olarak diye geciyor?
Cogu uni ye baktim elektrotechnik olarak var buda turkce karsiligi sanirm sadece elektrik muhendislig! oyuzden kafam karisti.
bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirm.
simdiden yorumlariniz icn tesekkurler.

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cum Ara 23, 2011 5:02 pm

bilgisi olan yok mu arkadaslar!!

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Çrş Ara 28, 2011 2:30 pm

dedigin gibi o bolum elektrotechnik diye geciyor ve haberlesme muhendisligi diye de bisey yok almanyada. onu kommunikationwissenschaft altinda veriyorlar. belki masterda vardir istedigin gibi bisey ama dedigim gibi medien- und kommunikationswissenschaft altinda gorebilirsin bu bolumu ya da iksini bir alicaksin :D

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Ara 28, 2011 4:34 pm

oncelikle yorumun icin tesekkurler.
peki dielim burdan elektrotechnikten mezun oldum turkiyede elektroteknik muhendisligi olark mi gececk. bildigin gibi turkiyede ya elektrik muhendisligi var yada elektrik- elektronk muhendisligi.. kafami karistiran bu...

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Ara 28, 2011 9:18 pm

[quote]mehmetsah tarafindan yazilan metin:

oncelikle yorumun icin tesekkurler.
peki dielim burdan elektrotechnikten mezun oldum turkiyede elektroteknik muhendisligi olark mi gececk. bildigin gibi turkiyede ya elektrik muhendisligi var yada elektrik- elektronk muhendisligi.. kafami karistiran bu...[/quote]

hayir orada elektriteknik okursan turkiyede elektrik muhendisligi unvanini alirsin.dikkat et elektrik muhendisligi ayri elektrik elektronik muhendisligi ayridir.elektrik elektronik muhendisligi okursan elektrigin her alaninda calisamazsin,imza yetkin kisitli olmus olur.

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Çrş Ara 28, 2011 9:58 pm

Arkadaslar su Elektrik-Eletkronik Muhendisi ile Elektrik Muhendisi arasinda fark var evet ama imza konusuna gelince hic bir fark yok. Farkin oldugu dersler oluyor Yuksek Gerilim Teknigi, Enerji Iletim ve Dagitim Sistemleri, ve Aydinlatma teknigi derslerini Elektrik-Elektronik Muh. okurken aldiysaniz Elektrik muhendisinin attigi her belge sizde atabilrsiniz imzazinizi. Okurken almadiysaniz bu dersleri sonradan alip yine imza yetkisine sahip olablirsiniz. Yani Tavsiye Elektrik-Elektronik muhendisligi. Ve Son olarak Elektrotechnik esittir= Elektrik-Elektronik MUh. :)
yani benim mezun oldugum ve master ini yaptigim bolum:)

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Ara 29, 2011 12:47 am

derbederyk sen hangi uni de elektrotechnik okudun bide tafsiye edermisn bu bolumde okumayi.. ben turkiyede matematikten mezun oldum, buraya matematik master yapmak amaciyla geldim ama suan kafam karisik iki arad bir deredeyim. mesela ben elektrotechnik alirsam 7 -8 dersten rahat muaf olabilirm. ve bu bolum cok mathe ve fizik bilgisi istiyor diolar arastrdigim kadariyla. oyuzden bu alana yonelmeyi dusunuyorum sen ne dersin? baska arkadaslarinda gorusleri varsa paylasirlarsa sevinirm..

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Prş Ara 29, 2011 1:32 am

Arkadasim madem matematigi bitirdin master ini yap derim bu alanda, bosuna zaman kaybetme yeniden Bachelor okuycam diye. Muaf olacagin ders sayisida iki ucu gecmez. Yok benim zamanim cok zaman kaybetmenin onemide yok diyorsan Elektrotechnik oku derim. Gunumuzun ve Gelecegin meslegi. Sifirdan baslarsin 3 yil Bachelor 2 yil da master 5 yilda rahatlikla bitirirsin tabi calisirsan:)

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Ara 29, 2011 1:56 am

mathe masterini yaptiktan sonra is bulma sorunu olmasaydi yaprdim, ama master ile kalmaz doktora dahi yapman lazim, hadi yaptin dielim turkiyede gene is bulmak cok zor.
ki buda hic kolay deil matematk alaninda. suan 25 yasindayim zaman kaybetmemk icn 2 veya 2.5 yilda bu bolumu bitirmeyi hedefliyorum hesaplarima gore, tabi hesaplarim beni yaniltmazsaa:)))
bence rahat 6-7 dersi sayarlar. cunku ben alinan derslere baktimoyuzden ve bir kacunin sayfasina ders iceriklerine dahe baktim. mesela mathe 1,2,3 kafadan fizik 1,2 programa dersleri ayni sekilde c, c++ lineer algebra 1-2 bazilarinda var mesela o yuzden 6-7 dersi sayarlar diyorum. senle irtibata gecmem mumkun mu? tabi eger sakincasi yoksa!

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Prş Ara 29, 2011 3:23 am

Sen derslerin ismine bakma bence. Kredisine bak kredisine gore dersleri sayiyolar cunku. sen suan nerdesin almanyada msiin ? ve dili hallettin mi?

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Ara 29, 2011 12:31 pm

ben suanda almanyadayim februar da insallah dsh veririm. derslerin kredisine gelince bahsettigim mathe derslerini ben haftada 5 saat aldim. ve cogu uni mathe 4 saat gozukuyo fizik te ayni sekilde. yani derslerin kredisinden yana bi sikintim yok fazla var eksik yok:))

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Prş Ara 29, 2011 7:53 pm

[quote]derbederyk tarafindan yazilan metin:

Arkadasim madem matematigi bitirdin master ini yap derim bu alanda, bosuna zaman kaybetme yeniden Bachelor okuycam diye. Muaf olacagin ders sayisida iki ucu gecmez. Yok benim zamanim cok zaman kaybetmenin onemide yok diyorsan Elektrotechnik oku derim. Gunumuzun ve Gelecegin meslegi. Sifirdan baslarsin 3 yil Bachelor 2 yil da master 5 yilda rahatlikla bitirirsin tabi calisirsan:)[/quote]

sen nerede yasiyorsun kardes?

turkiyede yasiyorum sirkette elektrik muhendisi,elektrik elektronik muhendisleri var ancak sirket elektrik sirketi oldugu icin elektrik elektronik muhendislerini bazi santiyelerde devre disi birakiyorlar yalnizca elektrik muhendislerini sokuyorlar.bu yuzden isten ayrilan elektrik elektronik muhendisleri gordum.

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Cum Ara 30, 2011 12:05 am

Ben Almanydayim ordaki calisma sartlarini bilmiyorum. Yinede sen arastir hangisi yatiyosa aklina onu sec.

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Cum Ara 30, 2011 5:36 pm

[quote]derbederyk tarafindan yazilan metin:

Ben Almanydayim ordaki calisma sartlarini bilmiyorum. Yinede sen arastir hangisi yatiyosa aklina onu sec.[/quote]

kardes ben turkiyede vakir unuversitede kontrol muhendisligi okuyup almanyada elektrik muhendisligi yuksek lisans yapabilirmiyim?boyle bi sans varmi?orada yuksek lisansi bitirip almanyada calismabiliyormuyuz?

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Pzr Oca 01, 2012 4:51 pm

bence direk master a baslayamayabilrsin. Cunku tum derslerin taninmayabilir

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzr Oca 01, 2012 8:19 pm

[quote]mehmetsah tarafindan yazilan metin:

bence direk master a baslayamayabilrsin. Cunku tum derslerin taninmayabilir[/quote]

of turkiyede sozde lisans yapacagiz almanya ya master icin gidicez lisans tamamlamayi yapicaz sonrami yuksek lisansa gecicez.butun bunlar kac sene alir?

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Pzr Oca 01, 2012 10:35 pm

bence bu sana bagli...

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzt Oca 02, 2012 7:46 pm

bir kisimi bana bali evet.ancak almanyada elektrik bolumu yuksek lisans suresi ne kadar normal bi teknik universitede arti lisans tamamlama suresi var bide of of of....

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Oca 02, 2012 10:23 pm

Lisans tamamlama yok sadece ders saydirma olayi var oda tutarsa.Ben tr de myo elektrik okumustum,due den elektrotechnik und informationstechnik bolumunden kabulum var.Bu bolum 6 semester suruyor.

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Pzt Oca 02, 2012 11:40 pm

lisans tamamlama derken onu demek istemistim.. bjk_oguz sen elektrotechnik mi okuyosun yoksa baska bir bolumm mu?