Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’ya vize almak kolaylasiyor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 28, 2011 4:21 pm

Almanya\'nin 2012 yilinda vize uygulamasini onemli olcude kolaylastirilacagi bildirildi.

Die Welt ve Berliner Morgenpost gazetelerinde \'\'(Almanya Disisleri Bakani Guido) Westerwelle Almanya\'nin vize uygulamasini gevsetiyor\'\' basligi ile verilen haberde, Alman Disisleri Bakanligi\'nin tahminlerine gore vizeye basvuru yapan 2 milyon kisinin yarisinin ve dunya capindaki binlerce sirketin bundan faydalanacagi ifade edildi.

Haberde, vize uygulamasini kolaylastirmak isteyenlerin arasinda Disisleri Bakanligi, Federal Meclis\'teki partiler ustu bir calisma grubu ve ekonomik cevrelerin oldugu belirtildi.

NTERNETTEN VIZE BASVURUSU

Westerwelle, Almanya\'nin dunyadaki rolunu yansitan liberal bir vize politikasi icin caba sarf ettigini ifade etti. Vize uygulamasinin kolaylastirilmasi icin vize basvuru formlarinin gelecekte internet uzerinden temin edilebilecegi belirtilen haberde, yurt disinda bulunan Alman ticaret odalarina da uyelerinin vize basvurularini kabul edebilme olanaginin verilecegi kaydedildi.

Vize basvurularinin cok oldugu ulkelerde basvuru islemlerinin onemli bir bolumunun disaridan hizmet alinarak yapilacagi belirtilen haberde, bunun yani sira guvenlik sorusturmasi yapildigi durumlarda da islem suresinin hizlandirilacagi ifade edildi.

MECLISE ONERGE VERILECEK

Federal Meclis\'te olusturulan partiler ustu bir grup milletvekilinin de Ocak ayinda vize uygulamasinin kolaylastirilmasi icin meclise bir onerge vermek istedigi ifade edilen haberde, bu grubun sadece is adamlari icin degil, bilimadami ve ogrenciler icin de vize verilmesinin kolaylastirmasini onerdikleri kaydedildi.

Alman Ekonomisinin Dogu Komisyonu adli inisiyatifin Muduru Rainer Lindner ise, vize uygulamasinin tumuyle kaldirilmasini isteyerek, vize uygulamasinin gecmisin bir araci oldugunu, ulkeye gelecek olanlari kontrol etmek icin bugun biyometrik pasaportlarin uygun bir arac oldugunu belirtildi.
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 28, 2011 5:43 pm

ilk mujdeyi ben verdim Ogun :D

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 28, 2011 6:12 pm

Sikinti yaratmana gerek yok ha sen vermissin ha ben sonuc ? :D Sen naptin ne zaman gireceksin vize gorusmesine?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 28, 2011 6:14 pm

su an bloke hesap icin gereken parayi tamamlamaya calisiyorum , hesabi actirdim iste tek yatirmasi kaldi , ocagin sonu gibi vizeye girmeyi dusunuyorum , kursum nisanda baslayacak ama eger marttan once vizem cikarsa , martta baslayan kursa kayit yaptiricam nisanda baslayan kurs kaydimi sildirip.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 28, 2011 6:17 pm

Hadi insallah :)

mmuurraatt__90

Mesaj gönderen mmuurraatt__90 » Çrş Ara 28, 2011 10:55 pm

En son temmuz ayinda da boylebir haber cikmisti vizeler kolaylasiyor vizem gorusmesi icin verilen ucretler kalkiyo diye ama degisen hic bisey olmadi buyuk ihtimal buda oyle olur

mmuurraatt__90

Mesaj gönderen mmuurraatt__90 » Prş Ara 29, 2011 11:26 am

Benim soledigim olay ogrenci vizesinide kapsiyodu hatta basvuru sirasinda ogrenci ve emeklilerden vize basvuru ucreti alnimycak diye bir madde konulmustu.Her 3-5 ayda bir boyle bir sey ortaya atar bizim basinimiz avrupa ulkelerine vize almak kolaylasiyor,vizelerde kolaylik saglandi diye ama yinede degisen bisey olmaz sadece arada bizim gibi egtim almak isteyen ogrenciler zarar gorur baska hic bisey olmaz tabi burda en buyuk suclu bizim devletimiz bana gore avrupa egitim almak isteyen ogrencilerine sahip ciktigini hic gormedim ben,Bir ara burada buyukeclikte vize basvurusu sirasinda gorevlilerin olumsuz tavirlari nedeniyle kampanya baslatildi hem alman hemde turk dis islerine mail ve mektup yollanmaya baslandi bizim ulkemizin yetkilileri sesiz kalirken alman dis isleri turk ogrencilere daha fazla sahip cikti buda traji komik durum ya neyse...

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 29, 2011 1:01 pm

Haklisin Murat sagolsunlar bizim basimizdakiler cok sahipleniyolar bizlere. Su anda soylenecek birsey yok bekleyip gorecegiz

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 29, 2011 2:18 pm

Nlhaarlem bu konularin yeri burasi degil. Nereden nereye geldin bisey degil konuyu kitliyceksin o olcak.:)

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Prş Ara 29, 2011 2:48 pm

Bu gibi haberler yilda bir kac kez cikar millet heveslenir ve sonrasinda hersey aynen devam eder. Ne Turkiye Ab\'ye girecektir nede vizeler kolaylasacaktir buda bir gercek. Ab bakanligi ise goz boyamadan ibarettir, Ab\' de yasayan hangi vatandas bir faydasini gormustur bugune kadar, yahut avrupada okuyan hangi ogrenci ? Kyk nin yurtdisi burslarinda cikarttigi rezilligi hep beraber goruyorken en basitinden neyin aciklamasi Ab bakanligi acaba, Ab bakanlik ac dedi bizim usaklarda acti bu kadar basit :)

mmuurraatt__90

Mesaj gönderen mmuurraatt__90 » Prş Ara 29, 2011 6:33 pm

bizim siyasetcilerimiz birileriden emir alan onu yap bunu yap diyen insanlarinin birer kuklasi bunlari birer devrim niteliginde goren insnlar ise bir avuc zavalli:))bu tur seylerle kendini avutan insanlara acimaktan baska bisey gelmiyo elden surekli boyle seyleri ortaya atarlar bunlari yaptik onceden bu yoktu su yoktu bu kadar buyduk soyle oldu diye ama degisen hic bisey yokki sadece bizim saf insanlarimiz bunlari birer haltmis gibi gorur

mmuurraatt__90

Mesaj gönderen mmuurraatt__90 » Prş Ara 29, 2011 10:35 pm

neden dediklerimi sen farkli bir tarafa cekmeye calisiyosun ki herhalde bir yerlerden yaran varki senin bu kadar zoruna gidiyo hadi ben yaniliyorum diyelim diger mesajlarin icinde uyarmislar seni konuyu baska yere cekiyosun diye ama neyse onemli degi insan oglunun buyuk bir bolumu boyledir savundugu seylerin elestirilmesini kabul edemez en bariz orneklerinden birisinin burda oldugu gib

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Ara 29, 2011 11:33 pm

[quote]mmuurraatt__90 tarafindan yazilan metin:

neden dediklerimi sen farkli bir tarafa cekmeye calisiyosun ki herhalde bir yerlerden yaran varki senin bu kadar zoruna gidiyo hadi ben yaniliyorum diyelim diger mesajlarin icinde uyarmislar seni konuyu baska yere cekiyosun diye ama neyse onemli degi insan oglunun buyuk bir bolumu boyledir savundugu seylerin elestirilmesini kabul edemez en bariz orneklerinden birisinin burda oldugu gib[/quote]

senin gibilerle konusarak anlasilmaz , senin gibilerle hic anlasilmaz.Bu mevzunun uzamamasi icin diger yorumlarimi da sildim , simdi isine bak.