Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ikamet Belgesi ile ilgili onemli soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 28, 2011 6:09 pm

Forumda bu konuyu arastirdim ama bulamadim cunku benim durumumda baska birisi daha oldugunu pek dusunmuyorum acikcasi...

Benim babam hollanda\'da T.C devlet memuru olarak gorevli , annem ve babam hollandada yasiyor su an oturumlari da var , ama Turkiye\'den baglantisi kesilmedi babamin yani 5 yilin sonunda tekrar Turkiye\'ye donecek.

-Benim cozemedigim nokta su ; ailemin Turkiye\'de su an adresi gozukmuyor , ikamet belgesi konusunda nasil bi cozum yolu bulabilirim ? Yani biraz karisik olucak ama sanirsam burada ki belediyeden bi belge almam gerekicek sadece , Turkiye\'de bu konuyla ilgilenmem gerekiyor mu acaba ? yoksa buradaki belediyeden almam yetiyor mudur ?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Ara 30, 2011 12:38 pm

KONU GUNCEL ! 30.12.2012

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cum Ara 30, 2011 1:20 pm

Bir yanlisim varsa affola ama,

Tanidiklarinin yaninda kaldigini gosteremezmisin ?
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Ara 30, 2011 5:44 pm

tanidigin varsa onla birlikte nufusa gidiyorsun,yanimda kalio gibi beyan verior,boylece sorunun halledilir.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Ara 30, 2011 7:09 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

anladim , yalniz kafami karistiran ayri bi nokta su ; ailen nerede diyecekler elbet , hollandada diyecegim bende.Onlarin hollandada yasadigina dair , hollandadaki belediyeden bi ikamet belgesi tarzinda birsey almalimiyim ?

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Ara 30, 2011 10:46 pm

ailenin nerde kaldigina dair nufusa git baban ve annenin ikametgahlarini iste hollandadaki adresleri ordada cikabilir benim babam almanyada ikametgahi var nufustan istedigimde almanyadaki adreside cikmisti. cikmazsa da cokta onemli oldugunu zannetmiyorum isterlerse soylersin konsoloslukta, hollandada olduklarini belge isterlerse ailene soylersin konsolosluktaki islem numarani vererek faks cekerler ama genelde istemiyorlar.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Ara 31, 2011 11:59 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

ailenin nerde kaldigina dair nufusa git baban ve annenin ikametgahlarini iste hollandadaki adresleri ordada cikabilir benim babam almanyada ikametgahi var nufustan istedigimde almanyadaki adreside cikmisti. cikmazsa da cokta onemli oldugunu zannetmiyorum isterlerse soylersin konsoloslukta, hollandada olduklarini belge isterlerse ailene soylersin konsolosluktaki islem numarani vererek faks cekerler ama genelde istemiyorlar.[/quote]

kardes eminmisin ? yani ben 4 ocakta hollandadan ayriliyorum . Eger hollandadaki belediyeden birsey gerekirse 4 ocaga kadar alip Tr\'ye goturmem gerekiyor cunku.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Oca 01, 2012 2:42 am

Madem Hollandadasin neden gidip bunu belediyeye sormuyorsun?Bence hollandadan almalisin o belgeyi ve isini sansa birakma git ve sor ;)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzr Oca 01, 2012 6:38 pm

kardesim biz nerden bilecez senin hollandada oldugunu ailen alsin ordan bir ikametgah kendinle getirir konsolosluga sunarsin. anlamadim bu belgeyi mi almak sikinti yaratti senin icin yoksa baska bir sikinti mi var?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Oca 01, 2012 11:24 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

kardesim biz nerden bilecez senin hollandada oldugunu ailen alsin ordan bir ikametgah kendinle getirir konsolosluga sunarsin. anlamadim bu belgeyi mi almak sikinti yaratti senin icin yoksa baska bir sikinti mi var?[/quote]

Aslinda evet.Burada ki belediyeler Illallah ettiriyor insana . Su kadarini soyliyeyim biz geleli 3 ay oldu ailemin oturum kartinin eline gecmesi icin bi 3 ay daha gerekiyor.Ama bizim evin adresine elektrik su vs. icin postalar geliyor ki adres cikmis olmali.Tesekkurler ilgilendigin icin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 02, 2012 4:38 pm

Anne ve babanin istenmiyor ama biz genede yaninizda olsun diye goturmenizi tavsiye ediyoruz.
Ve % 80-90 oraninda istemniyor bu belge.

Muhtarliktan aliniyor normalde bu belgeler ve sen en son nerede oturduysan orada gozukuyor.
Belki ebeveynlerinin ikametgahi hala eski adreslerinde olabilir.

Yok eger gozukmuyorlarsa cokda muhim degil kanimca.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Oca 02, 2012 7:03 pm

nufus memeurluguna git iste var ise alirsin yok ise cidden onemli degil. ailenin su an hollandada olduguna dair de bisey veya calistigi kurumdan onlarin hollandaya is nedeniyle gittiklerine dair bisey ama simdiye kadar kimseden istediklerini gormedim konspoloslugun, tabi arkadasimin da dedigi gibi ne olur ne olmaz diye bunlari almaliyiz diyoruz.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Oca 02, 2012 9:35 pm

babam ve annemin pasaportlarinda hollanda konsoloslugundan vize aldiklarina dair bi sayfa var onun fotokopisini goturmeyi dusunuyorum.Ek olarak belediyeden alinan baska bir belge daha var heralde bunlar isime gorur. Insallah gorur :)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Oca 03, 2012 12:03 am

aynen yeterlidir isterlerse verirsin istemezlerse ortaligi karistirma :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Oca 03, 2012 12:43 am

nlhaarlem, sen bu ikamet olayini cok dillendirdin hocam ya ins. bir sorun cikmaz :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Oca 20, 2012 1:36 pm

babamdan istedim saolsun belediyeden ikametgah belgesini almis haftaya cumaya kadar vizeye girebilecek durumdayim insallah :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 20, 2012 3:24 pm

babamdan istedim saolsun belediyeden ikametgah belgesini almis haftaya cumaya kadar vizeye girebilecek durumdayim insallah :)[/quote]
ikimetgah belgesinin yerini yerlesim belgesi almis onuda nufus mudurlugunden kendin giddrek babanin tcnosunu soyleyerek alabilirdin :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Oca 21, 2012 12:04 pm

hocam ailem hollandada yasiyor. Hollandadaki kaldigi sehrin belediyesinden aldi ikameti.Benim almam imkansizdi cunku ben ordayken daha oturum karti alamamislardi dogal olarak ikametde gozukmuyordu. Simdi oturum karti aldilar ve ikametleri de gozukuyor.

Sali gunu tum tercumeleri alip iks yi arayacagim muhtemelen persembeye kadar vizeye girmis olacagim insaallah.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Oca 28, 2012 10:53 pm

hocam ailem hollandada yasiyor. Hollandadaki kaldigi sehrin belediyesinden aldi ikameti.Benim almam imkansizdi cunku ben ordayken daha oturum karti alamamislardi dogal olarak ikametde gozukmuyordu. Simdi oturum karti aldilar ve ikametleri de gozukuyor.

Sali gunu tum tercumeleri alip iks yi arayacagim muhtemelen persembeye kadar vizeye girmis olacagim insaallah.[/quote]
:D
Turkiye icin yazmistin pardon :)