Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ara 22, 2011 4:07 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

Evet lisede almanca gordum,Transkriptim vardi ama almadi.Almanca birkac soru sordu anlamadim.Sonra bagirinmaya basladi " Almanca bildigini soyleme bana,Turkiyede nasil almanca,dil egitimi verdiklerini biliyorum,benim kizim alman okulunda almanca konusamiyor daha" demisti.[/quote]

cok gecmis olsun. sansizlik ters birine denk gelmissiniz kendince bahane yaratmis gorevli dil bilseniz ne den muracat edesiniz. hayirlisi olsun.
http://www.ankara.diplo.de/Vertretung/a ... ahren.html siteye bir bakin bilgi amacli.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş Ara 22, 2011 4:11 pm

Ben MYO bilgisayar mezunu olarak basvurdum. Diploma notum 2.88 di.Almanyada Bilgiyar Muhendisligine sartli kabul edilmistim.uni de matematik,fizik gibi derslerim zayif degildi ayrica alan derslerimde notlarim yuksekti.Neye dayanarak verdiler reddi dusunuyorum ama hic bir sonuca ulasamiyorum.Cok sacma bir karar neticede

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Ara 22, 2011 4:21 pm

bana gelen red yazisi bu

die Botschaft bedauert, Ihnen mitteilen zu mussen, dass Ihrem Antrag auf Erteilung eines Visums zur Teilnahme an einem Deutschkurs mit anschliefiendem Studium nach Absehluss der auslânderrechtlichen Prufung nicht entsprochen werden kann.
Nach sorgfaltiger Prufung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen sowie Ihrer Angaben bei Vorsprache unter Abwâgung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und Ihren insoweit schutzvvurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und Ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu besuchen. Im ubrigen bestehen hier Zweifel an einer erfolgreichen Aufnahme und Absolvierung Ihres sich moglicherweise anschlieBenden Studiums.
Der Antrag muss daher abgelehnt werden.
Die erhobene Bearbeitungsgebuhr wird auch im Faile einer Ablehnung nicht erstattet. Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift gultig.

boyle aptallik olurmu bana neden turkiyede dil kursuna gitmediniz dediginde burada 3 aylik bir dil kursu alirsam bile disarda pratik yapamayacagim icin havada kalacakti ben 3 ay almanyada kurs gorursem turkiyedekinin 1 senesine karsilik gelirdedim o bayanda onayladi.
onlara verdigim belgelere istinaden universiteyi bitiremeyemecegime karar vermisler.
(onlara verdigim belgeler de myo birincilik plaketi,bolum birincilik plaketi,tesekkur belgesi,universiteden referans yazisi,ingilizce ve bilgisayar kurslari,90 dan dusmeyen transkripler ) demek bunlar benim red almam icin yeterli evraklar.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş Ara 22, 2011 4:42 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

bana gelen red yazisi bu

die Botschaft bedauert, Ihnen mitteilen zu mussen, dass Ihrem Antrag auf Erteilung eines Visums zur Teilnahme an einem Deutschkurs mit anschliefiendem Studium nach Absehluss der auslânderrechtlichen Prufung nicht entsprochen werden kann.
Nach sorgfaltiger Prufung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen sowie Ihrer Angaben bei Vorsprache unter Abwâgung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und Ihren insoweit schutzvvurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und Ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu besuchen. Im ubrigen bestehen hier Zweifel an einer erfolgreichen Aufnahme und Absolvierung Ihres sich moglicherweise anschlieBenden Studiums.
Die erhobene Bearbeitungsgebuhr wird auch im Faile einer Ablehnung nicht erstattet. Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift gultig.

boyle aptallik olurmu bana neden turkiyede dil kursuna gitmediniz dediginde burada 3 aylik bir dil kursu alirsam bile disarda pratik yapamayacagim icin havada kalacakti ben 3 ay almanyada kurs gorursem turkiyedekinin 1 senesine karsilik gelirdedim o bayanda onayladi.
onlara verdigim belgelere istinaden universiteyi bitiremeyemecegime karar vermisler.
(onlara verdigim belgeler de myo birincilik plaketi,bolum birincilik plaketi,tesekkur belgesi,universiteden referans yazisi,ingilizce ve bilgisayar kurslari,90 dan dusmeyen transkripler ) demek bunlar benim red almam icin yeterli evraklar.[/quote]

Sanirim Ankarada basvurdun.Banada aynen,kelimesi kelimesine bu Reddi verdiler.Gecmis olsun.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ara 22, 2011 9:05 pm

bana gelen red yazisi bu

(onlara verdigim belgeler de myo birincilik plaketi,bolum birincilik plaketi,tesekkur belgesi,universiteden referans yazisi,ingilizce ve bilgisayar kurslari,90 dan dusmeyen transkripler ) demek bunlar benim red almam icin yeterli evraklar.[/quote]

cok gecmis olsun.arkadaslar pes dogrusu herkese ayni red gerekcleri harfi harfine kopyala yapistir.ben de Ankara dan 3.kez basvurmustumve ayni mektup banada geldi malesef. diyecek baskla bisey bulamiyorum pes dogrusu....

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ara 22, 2011 11:36 pm

Benden red itirazi icin yanit bekleyen arkadaslar ; Oncelikle bende sizler gibi onlisansi bitirdim de basvurdum bu ortak yanimiz fakat herkese soylenen red gerekceleri farkli.Yani bana soylenen red gerekcesine gore siz itirazinizi ayni sekilde yazamazsiniz.Bana bu egitiminle basarili olamazsin vs.... seyler soylenmisti.Bende buna dayanaraktan bir itiraz mektubu yazdirdim.Yaninada bir kac evrak eklemistim diploma transtript referans mektuplari gibi...
2 kasimdan beri konsolosluk itirazimi incelemekte arkadaslar.Fakat gecen haftalarda benden ek evrak istendi.Yeni tarihli dil kursu belgesi felan.Cogu kisinin soyledigine gore olumlu gibi.Ama mesele konsolosluklar olunca vizeyi almadan birsey soyleyemiyoruz malesef.
Red alan arkadaslara tavsiyem,en yakin zamanda usule uygun bir sekilde itiraz dilekcesi hazirlasinlar.Yani ust uste basvurmakla bir yere varilacagini sanmiyorum.Bu isin usulu,once itiraz etmekdir.Hepinizin hakkinda hayirlisini diliyorum kolay gelsin
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 12:02 am

forumun yoneticileri sanki yokmus gibi fromu sahipsiz birakmislar boyle yoneticilik olmaz
olumlulari tebrik etmeyi bildiginiz gibi red alanlarada sahip cikilmali ve usulune uygun yonlendirilmelidir bilginize adminler,super adminler.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Ara 23, 2011 12:02 am

itiraz sureleri o kadar uzuyorsa,yani egitim hayatini hic almanyayi dusunmeyelim,bir yilimiz gidiyor sonucta.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 23, 2011 12:05 am

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

itiraz sureleri o kadar uzuyorsa,yani egitim hayatini hic almanyayi dusunmeyelim,bir yilimiz gidiyor sonucta.[/quote]
kardesim normalde benim bildigim 1 aydir.Fakat benim 2 kasimdan beri bu suruyor.Saniyorum ve umuyorum ki artik benim belgeleri yabancilar subesine gondermeyip,konsolosluk kendi kararinca vizeyi verecektir yani herkesde bu surec boyle islemiyor.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 12:06 am

forumun yoneticileri sanki yokmus gibi fromu sahipsiz birakmislar boyle yoneticilik olmaz
olumlulari tebrik etmeyi bildiginiz gibi red alanlarada sahip cikilmali ve usulune uygun yonlendirilmelidir bilginize adminler,super adminler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 23, 2011 12:13 am

Asagidaki linkteki ilk 2 basligi incele istersen once. Yenisin sanirim daha sitede, kimsenin yapamadigini yapmak istemedigini yaptik. Elestrilere acigiz fakat mantikli olursa :

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=3

Ayrica vize red durumunda ne yapilmasi gerektigi adim adim asagidaki linkte ornek yazi ile birlikte dahi verilmis. Siteyi biraz daha inceleyim ve incelerken de anlamaya calisarak inceleyelim lutfen:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

Ayrica ozel mesaj atmayalim lutfen.;)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 12:24 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Asagidaki linkteki ilk 2 basligi incele istersen once. Yenisin sanirim daha sitede, kimsenin yapamadigini yapmak istemedigini yaptik. Elestrilere acigiz fakat mantikli olursa :

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=3

Ayrica vize red durumunda ne yapilmasi gerektigi adim adim asagidaki linkte ornek yazi ile birlikte dahi verilmis. Siteyi biraz daha inceleyim ve incelerken de anlamaya calisarak inceleyelim lutfen:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

Ayrica ozel mesaj atmayalim lutfen.;)[/quote]
bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip
konslolosluga itiraz dilekcesi yazanlara ozel ve normal mesaj atiyoruz ama onlar sanki agizlarindaki
ekmegi istiyoruz sanip ser verip sir vermiyorlar.
elestirmek dogal ben hakaret etmedim.
Yardimci oldugun icin ozellikle tesekkurler physiker .
bu forum sitesi bir aile gibi bizde ailenin fertleriyiz.Amacimiz forumu zenginlestirmek bu yuzden sizlerin tecrubelerinize ihtiyaclari var bu aile fertlerinin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 23, 2011 3:51 am

olumlulari tebrik etmeyi bildiginiz gibi red alanlarada sahip cikilmali ve usulune uygun yonlendirilmelidir bilginize adminler,super adminler.[/quote]

Yalniz \'\'boyle yoneticilik olmaz \'\' derken Physiker\'in sana gosterdigin linkte ki basliklari arastirmamissin bile..
Elbette elestirebilirsin bizi ama yigidi oldur hakkini yeme en azindan..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 10:28 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

olumlulari tebrik etmeyi bildiginiz gibi red alanlarada sahip cikilmali ve usulune uygun yonlendirilmelidir bilginize adminler,super adminler.[/quote]

Yalniz \'\'boyle yoneticilik olmaz \'\' derken Physiker\'in sana gosterdigin linkte ki basliklari arastirmamissin bile..
Elbette elestirebilirsin bizi ama yigidi oldur hakkini yeme en azindan..[/quote]
arastirdim o yuzden tesekkur ettim ettim physikere ve bu forumda bir aile oldugumuzu hatirlatmak istedim amacim sitediyi ve yoneticilerini asalayilamak degil forumun dahada zenginlesmesine katkida bulunmak B)
bu forum pisayasaki en iyi almanya ogrenci sitesi umarim yanlis anlasilmadim

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 10:46 am

arkadaslar oncelikler sabriniza siginarak bu yaziyi yazmaya basliyacagim
yaklasik 6 aydir ugrastigim islemlerin sonuna eldim.
18 kasimda iks firmasini aradim.Bloke hesabin acilmasi icin bir hafta onceden buyuk elcilikten randevu alinmasi lazim dedi.Bende zaman kaybi olmasin diye 20 kasimda Antep fahri konsolosluguna gidip evraklari imzaladim ve ordaki kisi evraklara kase vururdu ve ben evraklari dhl ile 82.5 tlye gonderdim ertesi gun vardi hamburga.
21 gun gecti bir haber cikmadi bankadan bende deutschebanki aradim turkce bilen arkadaslar yardimci oldu."pasaportunuzda kase var ama imza yok tekrar gonderin dediler" bende aralik 13 te antepteki fahri konsolsluga tekrar gittim bu sefer evraklara hem imza hem kase hemde konsolosluk muhru vurdurdum.Bu sefer uc gunde hesabim acildi 16 aralikta parayi transfer ettim.
Evet Suan Vize zamani
19.12.2012 tarinde ankara buyuk elciligine basvurdum.
Kendimle getirdigim belgeler.
*bloke hesap acildigina dair yazi ve havale dekontlari
*Lise diplomasi asli ve almanca cevirisi
*onlisans diplomasi ve almaca cevirisi
*universiteden alinmis referans yazisi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis tesekkur yazisi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis bolum birinciligi plaketi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis myo birinciligi plaketi ve almanca cevirisi
*ilk universiteden alinmis siir yarismasina katilim belgesi ve almanca cevirisi
*iyi niyet mektubu (oz gecmis az cok kapsiyordu)ve almanca cevirisi
*anne ve baba yerlesim belgesi asli ve almanca cevirisi
*aile tablosu asli ve almanca cevirisi
*halk egitim merkezi bilgisayar kursu bitirme belgesi asli ve almanca cevirisi
*halk egitim merkezi ingilizce dil kursu katilim belgesi asli ve almanca cevirisi
*askerlik tecil belgesi asli ve almaca cevirisi
*sabika kaydi ve almaca cevirisi
*2008 osym rafineri ve petrokimya bolumu yerlesme belgesi ve almanca cevirisi
*rafineri ve petrokimya bolumu 2 somestri transkripti ve almanca cevirisi
*2009 osy yerlesme belgesi bilgisayar programciligi belgesi ve almanca cevirisi
*bilgisayar progrmciligi transkript asli ve almanca cevirisi
*Leibniz universitesi computer informatik bolumu sartli kabul(bestagung)
*12 aylik dil kursu kayit belgesi
*1 kurluk dil kursu ucreti ve yurt rezervasyon ucresi odendi belgesi(fatura)
Gorusmenin ozeti:
Turk sarisin bir bayanla gorusme basladi.
Sorulan sorular ve cevaplarim
"neden almanya"? almanyadaki universiteler turkiyedeki bircok universiteden daha iyi egitim veriyor.
"neden almanca"? avrupanin encok konusulan dili olmasi.
"neden turkiyede almaca ogrenmeye calismadin"? burada 3 aylik bir egitim alsaydim bi ise yaramazdi cunku disarida pratik yapamiyoruz almanyada alacagimiz 3 aylik bir dil kursu turkiyedekinin 1 yilina esit.
"neden hannover"? en guzel almancanin konusuldugu ve en az sayida turkun bulundugu yer dedim boylelikle daha rahat almanca okuyacagiz.
"baska hangi illerde istedigin bolum var"? (computer informatik) clastoul ve muchen dedim.
"almanyada akraban var mi varsa nerede"? amcam hannoverde.
"amcanin yanindami kalacaksin"? hayir yurt kaydim var dedim.
"Universite sinavina kac defa girdin"? tam bilmiyorum hersene genelde girerim hobi olmus artik dedim ama genelde tercih vermedim dedim.
"5 defa yaziyorum dedi"? olur dedim.
ocakin 2sinde dil kursum baslayacak dedim .
"akraban islemleri hizlandirabilir dedi, disarda bekleyin evraklarinizi sefime gosterecem sorulari olabilirdedi."
1 saate yakin disarda bekledim beni tekrardan cagirdilar gittim basvuru yaptigima dair bir dekont verdi ve 60 euro istedi.
"evraklarinizi yabancilar dairesine gonderiyorum dedi"
Arkadaslar bu arda yasim 27 onuda belirteyim belki yastan oturu vize durumu degisiyor olabilir.
***dun aksam upsden mesaj geldi konsolosluktan gonderiniz teslim alindi 22.12.2012 tarafiniza teslim edilecektir.***
Sizce 1 gunde gelen bu mesaj vize olabilrmi? yoksa adini bile anmak istemedigim redmi?
yarin sonucu sizlerle paylasacagim ama yorumlarinizi bekliyorum.
Saygilarimla arkadaslar

bana gelen red yazisi bu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 23, 2011 10:56 am

Universite sinavina kac defa girdin"? tam bilmiyorum hersene genelde girerim hobi olmus artik dedim ama genelde tercih vermedim dedim.

Arkadaslar bu arda yasim 27 onuda belirteyim belki yastan oturu vize durumu degisiyor olabilir.

Bu ucunden vize reddinin sebebi ortaya cikiyor. Oncelikle hobi olarak sinava her yil girerim diye birsey soylememen lazim. Remonstrationsantrag nasil yapiliyor, yukarda belirttigim linkte var. Onu yapip konsolosluga yollarsan 4-5 sayfalik bir yazi yolluyorlar.

O yazida yukarda deginmis oldugun konulari aciklayacaklar. Oncelikle bu kadar cok oss ye girene kadar neden dgs sinavina girip 4 yillik bir lisans okumadin diyecekler. Ayrica myo yu bitirdigin icin burda lisans dan sifirdan baslayacaksin ve su anda 27 yasinda olacaksin ve almanya ya geldiginde lisansi en erken 31 yasinda bitirmis olacaksin. Yas problemi de onemli bir sorun. Bunun disinda ne zaman mezun oldugunu bilmiyorum MYO dan, veya kacinci denemede girdin MYO ya onlar da cok onemli.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 2:06 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Universite sinavina kac defa girdin"? tam bilmiyorum hersene genelde girerim hobi olmus artik dedim ama genelde tercih vermedim dedim.

Bu ucunden vize reddinin sebebi ortaya cikiyor. Oncelikle hobi olarak sinava her yil girerim diye birsey soylememen lazim. Remonstrationsantrag nasil yapiliyor, yukarda belirttigim linkte var. Onu yapip konsolosluga yollarsan 4-5 sayfalik bir yazi yolluyorlar.

O yazida yukarda deginmis oldugun konulari aciklayacaklar. Oncelikle bu kadar cok oss ye girene kadar neden dgs sinavina girip 4 yillik bir lisans okumadin diyecekler. Ayrica myo yu bitirdigin icin burda lisans dan sifirdan baslayacaksin ve su anda 27 yasinda olacaksin ve almanya ya geldiginde lisansi en erken 31 yasinda bitirmis olacaksin. Yas problemi de onemli bir sorun. Bunun disinda ne zaman mezun oldugunu bilmiyorum MYO dan, veya kacinci denemede girdin MYO ya onlar da cok onemli.[/quote]

2008 yilinda rafineri onlisans bolumunu kazandim 1 sene okudum dahasonra 2009 da bilgisayar programciligi bolumu kazandim 24.06.2011 yeni mezun oldum.
Ama akil yasta degil bastadir dememismi atalarimiz ?
17 yasinda olan ama dersleri berbat olan arkadslarim baya coktu.lisansa yurd disinda hazirlik okumadan basliyacagiz ben oyle biliyorum .
physiker dedigin gibi dgsye simdiden baslarsan iyi bir yer gelir ama dedgim gibi yeni mezun oldum ve okul ortalamam 91.52 dgs 80 tam puan veriyor bana
Benim amacin senin onculuk ettigin olayin devamini getirmek ve keyiften redleri engellenmesi icin elimden geleni yapmak,arkadaslari orgutlemek ve bu yersiz red olayini her platformda dile getirmek.tesekkurler yardimci olan herkese

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Cum Ara 23, 2011 2:13 pm

Akil yasta degil bastadir tabi ki de ama elimizde pek cok ornek var yasindan dolayi geri cevrilmis. Almanya bu konuyu sandiginizdan daha fazla onemsiyor. Burada lisansta hazirlik okumuyoruz evet ama dil kursuna gidiyoruz ve DSH kazanmamiz gerekiyor kimisi var 1 sene sonunda yazip kurtuluyor kimisi var 2 seneyi buluyor.bu yuzden 4-5 sene lisans egitimi icin dusunulebilir bizler icin.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 2:22 pm

[quote]Nsb tarafindan yazilan metin:

Akil yasta degil bastadir tabi ki de ama elimizde pek cok ornek var yasindan dolayi geri cevrilmis. Almanya bu konuyu sandiginizdan daha fazla onemsiyor. Burada lisansta hazirlik okumuyoruz evet ama dil kursuna gidiyoruz ve DSH kazanmamiz gerekiyor kimisi var 1 sene sonunda yazip kurtuluyor kimisi var 2 seneyi buluyor.bu yuzden 4-5 sene lisans egitimi icin dusunulebilir bizler icin.[/quote]
yas bence universite ogrenimine engel teskil etmemesi lazim okul basarilarimiz hic mi onemli degil?aldigimiz plaketler hepside 2011 ait

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 23, 2011 2:25 pm

liseyi kac yilinda bitirmistin?

Kilitli