Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Oca 29, 2012 3:18 pm

vizemde dikkat ettigim bir husus olustu.paylasmak ve sormak isterim.Bana verilen vize tipi D . neden herkese C tipi verilmiste bana D tipi verilmis.
ANZAHL DER EINREISEN kisminda MULT yaziyor.
ANMERKUNGEN REMARQUES kisminda da : Sprachkurs / Studienaufnahme yaziyo.
kafamda cok buyuk soru isareti olustu.acaba sadece dil vizesi mi vermisler bana ya hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Pzr Oca 29, 2012 3:27 pm

benim vizemde d tipi vize.. c tipi vize turistik vize sanirim yada kisa sureli vize oluyor.. multi yazmasi gayet guzel oturumunu almadan istedigin gibi seyahat edebilirsin.. eger multi yazmasaydi, tek girisli olsaydi yani oturumunu alana kadar hic bi yere gidemezdin...

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Oca 29, 2012 3:41 pm

sprachkurs / studium yazmasi gerekmiyor mu normalde ?
Sprachkurs + Studienaufnahme ve D tipi yazinca.Sadece dil mi verdi diye tereddut e dustum

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Pzr Oca 29, 2012 3:42 pm

evet bende oyle yaziyor.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Oca 29, 2012 3:46 pm

hmmm

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Oca 29, 2012 9:47 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

cok alinganlik yapiyoruz gereksiz yere;) bence de eren hakli bloke hesabin bir avantaji oldugu kesin ama bu cok abartilamali vize ani defterinde onlarca kisi var garantor ile giden;)[/quote]
Ama Eren almanyadan degilde turkiyeden kendi ailesini gostermis garantor olarak ben 12 vize defterinde sadece bir kisiyi gordum boyle vize alan.
Ben ozellikle onu kast ettim ama soz baska taraflara cekildi.
Yoksa Almanyadan garantoru olsaydi sorun degildi,sorun turkiyeden ailesini garantor gostermesi vizeyi zorlar diye dusunuyorum demedi deme :)[/quote]

mesela benim garantorum alman,vize gorusmemde genel olarak iyi gecmisti.Red gerekcesi olarak, "ctuezeun","mbasalak","kilikyali" o tarihlerde ucumuzede ayni karari verdiler. Yani burada garantor belgesi olupta vizeden red alma ihtimalinin dusuk oldugunu dusunemeyiz.Bir cok arkadasimiz garantor belgesiyle red aldigini biliyoruz.Garantorun almanyadan olmasi,turkiyeye gore bir avantaj olabilir.Garantor belgesiyle birkac gunde vize alan arkadaslariniz muhakkak vardir.Butun vize sartlarini olustursakta karar konsoloslugun sonucta.Yukaridaki yazdigim arkadaslar eminim ki ist. kons. basvursaydi vizelerini alabilecekti.Ankaradan izmirden girmek bizim sansimiza artik.[/quote]

Haklisiniz cok dogru malesef....

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Oca 29, 2012 9:49 pm

[quote]octomat tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar;

28.11.2011 tarihinde Istanbul Alman konsolsolugundan verdigim evraklar 29.11.2011 tarihinde eksik evrak bildirimi gelerek evraklari 3 hafta icerisinde teslim etmem istendi.Evraklari 1 gun icerisinde duzenleyerek 30.11.2011 tarihinde teslim ettim konsolosluga.60 gunluk bekleyisim de 8 mail 3 Fax 9 telefon gorusmesi yaptim.Sonuc herdefasinda husran odu.28.01.2012 tarihi itibari ile VIZEm elime ulasmis bulunmaktadir.Dortmund a gidicek arkaslar icin dortmund yabancilar subesinin bilgileri

Faks :0049/231 5024474
Tel: 0049/231 5184301
0049/231 5029601
0049/231 5024474
E-Mail: auslaenderangelegenheitenstadtdo.de

mutlu son :D[/quote]

hayirli olsun egitim hayatinizda basarilar....

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Oca 29, 2012 9:52 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun vizen. sonun da senden de kurtulduk kac aydir basimizi sisirdin umarim her basimiizi sisiren kisinin sonu boyle hayirli olur ama sen de sakin almanyaya gelince siteyi unutma senin denyimlerin onemli. bu arada o calisma izni bremen de vermiyorlar universiteye baslamadan ama diger eyaletleri bilmiyorum.[/quote]

:) saolasin kardesim..izmir\'den bu asamalardan vize alabilmek onemliydi.Izmir dik bir yokus oluyor herzaman.Fakat diger izmirden basvuracak arkadaslar benden hem morel edindiler hemde fikir. :) hayirlisi bakalim[/quote]

hayirli olsun egitim hayatinizda basarilar....

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Oca 31, 2012 11:50 am

Merhaba arkaslar 2 hafta once Alman kons. itiraz mektubumu gondermistim dunde mail attim bana bu cevabi verdiler tam olarak ne demek istediklerini anlayamadim.Suan almanyadaki arkadasima ulasamadigim icin sizlerden yardim bekliyorum.

nicht selbst verfasst haben.
Dem Remonstrationsschreiben waren insgesamt sechs turkischsprachige Seiten beigefugt,
leider ohne deutsche Ubersetzungen. Bitte reichen Sie vollstaendige deutsche Ubersetzungen
zu den turkischen Unterlagen nach, da ansonsten die beteiligte Auslaenderbehorde im
Bundesgebiet keine Prufung vornehmen kann.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Oca 31, 2012 11:58 am

Belgelerinin cevirilerinde bi sorun oldugunu, bunu duzelttikten sonra yabancilar polisinin basvurunu degerlendirmeye alacagi yaziyor
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Oca 31, 2012 12:05 pm

itiraz belgemi almanyada hukukcu bir arkadasim cevirdi itiraz belgem almancaydi.Ancak sertifikalarim ve referanslarim turkceydi acaba bu belgelerin mi almanca olmasi gerektigi yaziyor?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Oca 31, 2012 1:24 pm

Birincisi; dogrudur, almancayi ben bilmiyor sen biliyor olabilirsin. Ikincisi, ceviriyi almancayi en az senin kadar bilen birisi yapti soyledim yardim amacli oda bana soyledi buraya yazdim. Bi ucuncusude senin soylediginle benim yazdigim arasinda ne fark var ? Neyse polemik yaratmaya gerek yok iyi forumlar
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Oca 31, 2012 1:24 pm

[quote]zxc tarafindan yazilan metin:

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

itiraz belgemi almanyada hukukcu bir arkadasim cevirdi itiraz belgem almancaydi.Ancak sertifikalarim ve referanslarim turkceydi acaba bu belgelerin mi almanca olmasi gerektigi yaziyor?[/quote]

Turkce olan sayfalari anlamamis adamlar. Almanca cevirilerini istiyorlar. Bazi insanlarin almanca bilmeden translate ile ceviri yapip kafasina gore yorum yapmasi da ne kadar komik :D ...[/quote]

tsk ederim,ogunun anlatmak istedigini anladim aslinda.yinede daha acik konustugun icin sagolun.

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Cum Şub 03, 2012 7:45 pm

Merhaba arkadaslar, bende bugun vizeye girdim yasadiklarimi yaziyim belki birine bi yarari olur dedim. Vizeye Istanbuldaki Alman konsoloslugunda girdim. Saat 8 randevusuydu. Hazirladigim belgeleri tam olarak sayamiyicam cunku ben bi egitim danismani araciligiyla basvurdum o benim butun belgelerimi toparlari tabiki hepsini ben getirdim ama onlarda belge vardi hepsini sayamam heralde :D. Vizeye girmeden once kucuk bi sikinti yasadim. 60€ gerekiyormus bendede € yoktu sabahin 7:30unda zar zor bi karaborsaci bi adamdan buldum bi 20Tl filan fazla vererek halletim o sorunu. Daha sonra UPS e kaydimi yaptirdim o da bi 20Tl aldi. Sonra dosyalarimi ordaki gorevliye duzenletim siram gelince gorusmeye girdim. Pek gorusme gibi degildi aslinda daha cok ben belgeleri verdim karsi taraftaki bayan gorevli belgeleri inceledi birkac soru sordu hepsini yaziyim hatta aklima gelenlerin. Kac Yasindasin ?, Turkiyede Hic Almanca Kursuna Gittin Mi ?, Ailenden biri hic Almanya ya gitti mi?, Almanyada nerede kalicaksin?, Ailen Turkiyenin neresinde yasiyor? ve en komigide " Almanca Dil Kursu Neden Gerekli ? " diye bi soru sordu kendimi tutamayip guldum gorusme esnasinda, cunku muhtemelen Turkcesi cok iyi degildi baska bir sey sormak isteyip soru boyle cikmisti artik. Bende dogal olarak Almanca Ogrenmek Icin Gerekli dedim. Sonrada bilgisayardan biselere yapip islemin tamamlandigi soyleyip 60€ icin tesekkur etti ve gorusmeden ciktim. :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Şub 03, 2012 10:02 pm

Gecmis olsun sorunsuz bir gorusme olmus umarim yakinda olumlu bir cevap alirsin;)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Şub 03, 2012 10:30 pm

1 nolu gisede mi girdin gorusmeye ? sana sorduklari sorulardan sadece neden dil kursu kismini bana sormadi. diger sorularin hepsini bana da sordu.
26ocak ta girmistim ben de istanbul\'da.

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Cmt Şub 04, 2012 6:34 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

1 nolu gisede mi girdin gorusmeye ? sana sorduklari sorulardan sadece neden dil kursu kismini bana sormadi. diger sorularin hepsini bana da sordu.
26ocak ta girmistim ben de istanbul\'da.[/quote]

Yok ben ortadakinde girdim. 3 tane olduguna gore her turlu 2. siradaki :D. Ben Turkiyede dil kursuna gitmistim ondan bi belge aldim ona bakti uzun uzun sonra o soruyu sordu zaten Turkcesi cok iyi degil heraldeki oyle sacma bi anlam cikti sorudan :D

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Pzr Şub 12, 2012 11:35 am

arkadaslar bana vize basvuru formunu indirebilecek bi Link gonderebilirmisiniz?
Formlar Vize sekline gore degisiyormus bana dogru linki gonderseniz cok sevinecegim. Benle 3 kisi cevap bekliyoruz. Iyi Forumlar :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Şub 12, 2012 12:08 pm

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Pzr Şub 12, 2012 12:32 pm

Ankara veya Izmir fark etmiyor degil mi?

Kilitli