Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 2:30 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

liseyi kac yilinda bitirmistin?[/quote]
24.06.2004te daha sonra ingilizce sertifikasi ve bilgisayar kursu sertifikasii ozel guvenlik aladim.
Ama ozel guvenligi onlara vermedim ve ozel guvenligi il birinciligiyle kazandim ovunmek gibi olmasin.
ben kafaya taltim mi testdafi cok rahat verecegime inaniyorum
Physiker dikkatine baska formlarda formun adi gecince engellenebiliyoruz rakip formlar yuzunden:D

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Cum Ara 23, 2011 2:34 pm

Bencede egitimde alinan basarilar onemli olmasi gerekiyor ama bazen Turkiyede sacma sapan olaylar yasanir ve burasi Turkiye denir el kol baglanir oturulur ya bu yas konusundada diyebilecegim pek birsey yok adamlarin kriterleri var burasida Almanya iste. Yas konusunda titizler ayrica soylede bakabilirler 27 yasinda lisans icin basvuruyorsun bu zamana kadar yaptiklarin onlari tatmin etmemis olabilir.Yanlis anlama lutfen.Anlatabilebildim mi bilmiyorum. :)

octomat

Mesaj gönderen octomat » Cum Ara 23, 2011 2:44 pm

Merhaba Arkadaslar ;

Forumu cok onceden beri takip ediyorum cok fazla yarari oldu vizemide alayim herseyi detayli bir sekilde yazayim diyodum ama sikinti oldu cevaplarinizi bekliyorum.

Vize gorusmesini istanbul ile yaptim hersey cok olumlu gecti ama sikinti dil kursumun tarihinin yaklasmasi.
Islemleri hizlandirmak adina almanyadaki tanidigima 0049 221 758 1216 nolu telefon numarasini arattirdim ama bu koln yabancilar subesinin telefonuymus orasida dortmund un telefon numarasina vermis ama onada cevap veren yok benim universitem+dil kursum dortmundta. 04.01.2012 tarihinde de dil kursum baslayacak .

Ne yapmam gerek acaba?

Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 2:45 pm

[quote]Nsb tarafindan yazilan metin:

Bencede egitimde alinan basarilar onemli olmasi gerekiyor ama bazen Turkiyede sacma sapan olaylar yasanir ve burasi Turkiye denir el kol baglanir oturulur ya bu yas konusundada diyebilecegim pek birsey yok adamlarin kriterleri var burasida Almanya iste. Yas konusunda titizler ayrica soylede bakabilirler 27 yasinda lisans icin basvuruyorsun bu zamana kadar yaptiklarin onlari tatmin etmemis olabilir.Yanlis anlama lutfen.Anlatabilebildim mi bilmiyorum. :)[/quote]
onlarin bizim insanimiz gibi caliskan emsalleri varsa bize gostersinlerde ornek alalim
benim amacim halkima hizmet etmek ogretim gorevlisi olmak ulkemizin dis politikasi sacma bize 2.sinif insan muamelesi yapiliyor.Dis isleri dahada suriyeye mudahaleyle ugrassin.
Turkiyedeki genclere Avrupadaki imkanlar taninsa Almanlardan kat kat daha basarili gencler ortaya cikar.Emsalleri dunyanin heryerinde mevcut turkiye vatandaslarinin basarilari :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 23, 2011 3:07 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

24.06.2004te daha sonra ingilizce sertifikasi ve bilgisayar kursu sertifikasii ozel guvenlik aladim.
Ama ozel guvenligi onlara vermedim ve ozel guvenligi il birinciligiyle kazandim ovunmek gibi olmasin.
Physiker dikkatine baska formlarda formun adi gecince engellenebiliyoruz rakip formlar yuzunden:D[/quote]

Yani acik ve net soyleyim, sen buraya egitim vizesi icin basvuruyorsun ve ozel guvenlik vs bunlar ilgilendirmez konsoloslugu. Sayet basarili ogrenci olsaydin 2004-2008 arasinda neden universite kazanamadin veya kazanmadin diye bakarlar. Ayrica madem almanya da egitimle ilgileniyordun neden simdiye kadar hic almanca ogrenmedin derler. Bunlar sana uyar veya bize uymaz ama verilecek cevap boyle olur.

Tavsiyem 2004-2008 yillari arasindaki bosluga ozel bir neden belirt. Bu ailesel olabilir, daha baska birsey olabilir ama bir neden goster. Tek avantajin iki yillik MYO not ortalamasinin yuksek olmasi. Bunun disinda varsa imkanin bir kursa git ve en azindan elinde bir almanca bildigini gosteren sertifika olsun. Bu sekilde kac defa basvurursan basvur red alirsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 23, 2011 3:21 pm

[quote]octomat tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar ;

Forumu cok onceden beri takip ediyorum cok fazla yarari oldu vizemide alayim herseyi detayli bir sekilde yazayim diyodum ama sikinti oldu cevaplarinizi bekliyorum.

Vize gorusmesini istanbul ile yaptim hersey cok olumlu gecti ama sikinti dil kursumun tarihinin yaklasmasi.
Islemleri hizlandirmak adina almanyadaki tanidigima 0049 221 758 1216 nolu telefon numarasini arattirdim ama bu koln yabancilar subesinin telefonuymus orasida dortmund un telefon numarasina vermis ama onada cevap veren yok benim universitem+dil kursum dortmundta. 04.01.2012 tarihinde de dil kursum baslayacak .

Ne yapmam gerek acaba?

Yardimlariniz icin tesekkur ederim.[/quote]

orda yazilan numara Koln Yabancilar polisinin numarasi degil, Bundesverwaltungsamt in numarasi ve yurt disindan yapilan butun basvurular orda kayit altina aliniyor ve o numaradan pasaportunuzun nerde oldugunu ogrendikten sonra yabancilar polisiyle gorusup islemler icin biseyler yaptirtabilirsiniz.

octomat

Mesaj gönderen octomat » Cum Ara 23, 2011 3:35 pm

[quote]octomat tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar ;

Ne yapmam gerek acaba?

Yardimlariniz icin tesekkur ederim.[/quote]

orda yazilan numara Koln Yabancilar polisinin numarasi degil, Bundesverwaltungsamt in numarasi ve yurt disindan yapilan butun basvurular orda kayit altina aliniyor ve o numaradan pasaportunuzun nerde oldugunu ogrendikten sonra yabancilar polisiyle gorusup islemler icin biseyler yaptirtabilirsiniz.[/quote]

Tanidigim o telefon numarasini aradiginda evraklarin dortmunda gittigini ordaki yabancilar subesi ile gorusulmesi gerektigini solemis ve telefon numarasi vermis sadece telefonlara hafta ici 8:30 ile 10:00 arasinda bakiyolarmis ama biz gunun her saatinde defalarca aramamiza ragmen telefona cevap veren yok

Arayabilecegim telefon numarasi yada mail cekebilecegim bir adres yada konsolosluga isim cok acil filan diye mail ceksem yardimi olurmu.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 3:46 pm

Physiker dikkatine baska formlarda formun adi gecince engellenebiliyoruz rakip formlar yuzunden:D[/quote]

Yani acik ve net soyleyim, sen buraya egitim vizesi icin basvuruyorsun ve ozel guvenlik vs bunlar ilgilendirmez konsoloslugu. Sayet basarili ogrenci olsaydin 2004-2008 arasinda neden universite kazanamadin veya kazanmadin diye bakarlar. Ayrica madem almanya da egitimle ilgileniyordun neden simdiye kadar hic almanca ogrenmedin derler. Bunlar sana uyar veya bize uymaz ama verilecek cevap boyle olur.

Tavsiyem 2004-2008 yillari arasindaki bosluga ozel bir neden belirt. Bu ailesel olabilir, daha baska birsey olabilir ama bir neden goster. Tek avantajin iki yillik MYO not ortalamasinin yuksek olmasi. Bunun disinda varsa imkanin bir kursa git ve en azindan elinde bir almanca bildigini gosteren sertifika olsun. Bu sekilde kac defa basvurursan basvur red alirsin.[/quote] kardes ailevi durumumuz kotuydu ozamanlar ben isyerlerinde calistim onlarimi yazsam.Bu arada kardes gercekten yardimlarin icin cok saol ben almanca ogrenmek yerine DGS sinavina calissam cok rahat lisansa tamamlarim.Iyi gunler

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 23, 2011 5:37 pm

\'\' konslolosluga itiraz dilekcesi yazanlara ozel ve normal mesaj atiyoruz ama onlar sanki agizlarindaki
ekmegi istiyoruz sanip ser verip sir vermiyorlar. \'\' mbasalak ! inan bunu diyecegini bilseydim..sag taraftaki 1 yeni mesaj kismina girer,mesajini tenezzul bile etmeden direk silerdim.
Oncelikle bu yersiz tavrin yuzunden seni kiniyorum.Elbet bizimde basimizdan birseyler gecti,sende gecmis yazilarimdan gormussundur ki,ne site hakkinda nede sitenin yoneticileri hakkinda boyle basi bos usulsuz konusmadim.Herkes senin yarana merhem surmek zorundada degil,burasi danismanlik ve bilgi paylasimi icin kullanilan bir site.Bir kimsenin bildigi birsey varsa yardim edeceginden hicbir suphem olamaz.Eger ki sana yetersiz bir hizmet varsa,parani konusturur baska yontemlerle isini halletmeye kalkisirsin.Sitenin kurallarini bilmedigini ve pek fazla merak edip dolanmadigini dusunerekten,sana form da sabirla bol bol vakit gecirmeni diliyorum.kolay gelsin;)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Ara 23, 2011 9:41 pm

Tavsiyem 2004-2008 yillari arasindaki bosluga ozel bir neden belirt. Bu ailesel olabilir, daha baska birsey olabilir ama bir neden goster. Tek avantajin iki yillik MYO not ortalamasinin yuksek olmasi. Bunun disinda varsa imkanin bir kursa git ve en azindan elinde bir almanca bildigini gosteren sertifika olsun. Bu sekilde kac defa basvurursan basvur red alirsin.[/quote] kardes ailevi durumumuz kotuydu ozamanlar ben isyerlerinde calistim onlarimi yazsam.Bu arada kardes gercekten yardimlarin icin cok saol ben almanca ogrenmek yerine DGS sinavina calissam cok rahat lisansa tamamlarim.Iyi gunler[/quote]

hic iyi bir fikir degil ekonomik durmunun iyi olmadigini yazarsan turk filmlerindeki gibi sana bir kac kurus para verip ustune basina birsey al diyebilirler. demek istedigim sen almanyaya okumaya geliyorsun ekonomik durmumuz kotu falan dersen senin almanyaya farkli amaclar icin geldigini dusuneceklerdir. hastalik veya o zamana uygun baska bahane bul bence.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Cum Ara 23, 2011 11:52 pm

Mehmet senin cok acili bi vize gecmisin var valla basindan beri takip ettim sonunda ulasabildin mi vizene merak ettim =))

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Ara 24, 2011 12:37 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

\'\' konslolosluga itiraz dilekcesi yazanlara ozel ve normal mesaj atiyoruz ama onlar sanki agizlarindaki
ekmegi istiyoruz sanip ser verip sir vermiyorlar. \'\' mbasalak ! inan bunu diyecegini bilseydim..sag taraftaki 1 yeni mesaj kismina girer,mesajini tenezzul bile etmeden direk silerdim.
Oncelikle bu yersiz tavrin yuzunden seni kiniyorum.Elbet bizimde basimizdan birseyler gecti,sende gecmis yazilarimdan gormussundur ki,ne site hakkinda nede sitenin yoneticileri hakkinda boyle basi bos usulsuz konusmadim.Herkes senin yarana merhem surmek zorundada degil,burasi danismanlik ve bilgi paylasimi icin kullanilan bir site.Bir kimsenin bildigi birsey varsa yardim edeceginden hicbir suphem olamaz.Eger ki sana yetersiz bir hizmet varsa,parani konusturur baska yontemlerle isini halletmeye kalkisirsin.Sitenin kurallarini bilmedigini ve pek fazla merak edip dolanmadigini dusunerekten,sana form da sabirla bol bol vakit gecirmeni diliyorum.kolay gelsin;)[/quote]
Oncelikle kinanmasi gereken biri varsa oda sensin, ozel mesaja cevap vermedigin gibi foruma yazdigin mesajla dalga gecmissin bizimle red verilis sebeblerimiz ayni olmasina ragmen " Ben den yanit bekleyen Arkadaslar(ne buyuk enaniyet le yazdin bilmiyorum) sizinle tek ortak yanimiz sadece meslek yuksek okulu olmamiz ve Bana bu egitiminle basarili olamazsin vs.... seyler soylenmisti. sizin redleriniz farkli ben ona gore itiraz ettim demissin"sanki bizim red nedenlerimiz farkli kilikyalinin ve benim vize reddimede senin yazdigin yazinin aynisi yazilmis.
Ama belliki red nedenlerimizi okumadan mesaja yanlis cevap vermissin.
Siteyi 4 aydan fazladir takip ediyorum.Senin basindan gecenlere kendim kadar uzuldum.
Ve sana yapilanin haksizlik oldugunu dusundum.
Yazdigin yorumlarda seninde hep adminlerden yardim istedigin ortada.
Herkes bildigi her seyi paylasmaz bir cok kisi vize alma surecinde sadece buraya ugruyor sonrada yapilan yardimlari unutuyor onlar icin hersey vize alana kadar.
Ben yerli yersiz konusmadim kardesim vize ani defterinin son 10 sayfasina bak beni anlarsin.
Mukemmellige ulasmanin yolu elestirmek ve elestirilmekten gecer.
Olumlu sey irdelenmez eksikler tartisilir.Hakaret olmadiktan sonra elestiri yapilir ama senin gibi niyetin ozune inmeden insanlar kinanmaz.Ben bu forumun bir uyesiysem bu ailemi elestiririm koru korune baglilik hic bir iste olamaz.
Eger bu site menfaatler uzerine kurulu degilse herkes birbirinin yarasina merhem surmek zorundadir.Acilari sevincleri birlikte paylasmalilar cunku biz bir aileyiz yada ben oyle dusunuyorum.
Konsoloslugu cekistirecegimize bir birimizi kirmaya calisiyoruz.
Para cok seydir ama hersey degildir.
Liseden sonra ara vermemim nedeni paraydi cobanlar bizim senin kadar paramiz yok.
Blokeyi bile zar zor borclandikta sayilabilir.
Forum kurallarini iyi biliyorum danismanlik icin uyelere ozel bolumlerin oldugunuda biliyorum.
butun vize ani defterlerini tek tek okudum bir cok konuyu okudum ama yorum yazmadigim icin herhalde boyle bir konusma yaptin.Yinede her seyin hayirlisi olsun :D

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Cmt Ara 24, 2011 3:49 am

Physikerin dediklerini yaparsan eger sansin dogabilir belki.Ama mohsen in dedigi gibi ekonomik bir sebep cok sacma olur baska bir sebep bul ve sansini dene tekrar dahada buyumeden :) yada seninde dedigin gibi DGS yle lisansa tamamla o sekilde ulkene faydali ol.

deneme

Mesaj gönderen deneme » Cmt Ara 24, 2011 4:34 am

deneme

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Ara 24, 2011 9:51 am

ben aile durumun kotudur demedim kotuydu dedim 2004-2008 arasi.
mohsen sana para verip kendim bir sey al derler diyor konsolosluk.
Suan durumumuz daha iyi.Istedgim 2004 ile 2008 arasi nasil bir mazaret bulmam konusunda yardimci olmaniz onerisi olanlar var mi?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Ara 24, 2011 12:12 pm

[quote]theodein tarafindan yazilan metin:

Mehmet senin cok acili bi vize gecmisin var valla basindan beri takip ettim sonunda ulasabildin mi vizene merak ettim =))[/quote]
aman senin merak edecegin bir sey olmasin kardesim..Son zamanlarda takibini birakmissin sanirim.;)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Ara 24, 2011 12:33 pm

Oncelikle bu yersiz tavrin yuzunden seni kiniyorum.Elbet bizimde basimizdan birseyler gecti,sende gecmis yazilarimdan gormussundur ki,ne site hakkinda nede sitenin yoneticileri hakkinda boyle basi bos usulsuz konusmadim.Herkes senin yarana merhem surmek zorundada degil,burasi danismanlik ve bilgi paylasimi icin kullanilan bir site.Bir kimsenin bildigi birsey varsa yardim edeceginden hicbir suphem olamaz.Eger ki sana yetersiz bir hizmet varsa,parani konusturur baska yontemlerle isini halletmeye kalkisirsin.Sitenin kurallarini bilmedigini ve pek fazla merak edip dolanmadigini dusunerekten,sana form da sabirla bol bol vakit gecirmeni diliyorum.kolay gelsin;)[/quote]
Oncelikle kinanmasi gereken biri varsa oda sensin, ozel mesaja cevap vermedigin gibi foruma yazdigin mesajla dalga gecmissin bizimle red verilis sebeblerimiz ayni olmasina ragmen " Ben den yanit bekleyen Arkadaslar(ne buyuk enaniyet le yazdin bilmiyorum) sizinle tek ortak yanimiz sadece meslek yuksek okulu olmamiz ve Bana bu egitiminle basarili olamazsin vs.... seyler soylenmisti. sizin redleriniz farkli ben ona gore itiraz ettim demissin"sanki bizim red nedenlerimiz farkli kilikyalinin ve benim vize reddimede senin yazdigin yazinin aynisi yazilmis.
Ama belliki red nedenlerimizi okumadan mesaja yanlis cevap vermissin.
Siteyi 4 aydan fazladir takip ediyorum.Senin basindan gecenlere kendim kadar uzuldum.
Ve sana yapilanin haksizlik oldugunu dusundum.
Yazdigin yorumlarda seninde hep adminlerden yardim istedigin ortada.
Herkes bildigi her seyi paylasmaz bir cok kisi vize alma surecinde sadece buraya ugruyor sonrada yapilan yardimlari unutuyor onlar icin hersey vize alana kadar.
Ben yerli yersiz konusmadim kardesim vize ani defterinin son 10 sayfasina bak beni anlarsin.
Mukemmellige ulasmanin yolu elestirmek ve elestirilmekten gecer.
Olumlu sey irdelenmez eksikler tartisilir.Hakaret olmadiktan sonra elestiri yapilir ama senin gibi niyetin ozune inmeden insanlar kinanmaz.Ben bu forumun bir uyesiysem bu ailemi elestiririm koru korune baglilik hic bir iste olamaz.
Eger bu site menfaatler uzerine kurulu degilse herkes birbirinin yarasina merhem surmek zorundadir.Acilari sevincleri birlikte paylasmalilar cunku biz bir aileyiz yada ben oyle dusunuyorum.
Konsoloslugu cekistirecegimize bir birimizi kirmaya calisiyoruz.
Para cok seydir ama hersey degildir.
Liseden sonra ara vermemim nedeni paraydi cobanlar bizim senin kadar paramiz yok.
Blokeyi bile zar zor borclandikta sayilabilir.
Forum kurallarini iyi biliyorum danismanlik icin uyelere ozel bolumlerin oldugunuda biliyorum.
butun vize ani defterlerini tek tek okudum bir cok konuyu okudum ama yorum yazmadigim icin herhalde boyle bir konusma yaptin.Yinede her seyin hayirlisi olsun :D[/quote]
Seninle buraya tartismak icin yada form da stress yaratmak icin oturmadim.Sen bana bastan o lafini etmeseydin ben agzimi acmaz,elimden geleni yapardim ama sen simdi bununlada kalmayip \'\' forma yazdigin mesajla dalga gecmissin \'\' gibi dayanagi bile olmadan laflarini savurmaya devam etmissin.Sanirim acin cok buyuk.Herkese istedigini istedigin zaman soyleyip bencilligini ortaya koyabiliyorsun.Bizde bu yoldan gectik yineliyorum kimseye kukremedik.yoneticiler yazdiysa yazdi onunla yetindik.Baskalarini rahatsiz edecek sekilde tavirlar sergilemedik.Sen simdi bana ozel mesajimi neden cevap vermedin diye resmen hesap soruyorsun!oyle bisey yok kardesim.Dikkat edemedin galiba millet ozel msj atmayin diye basbas bagirirken ben ozel mesajlari hic geri cevirmedim.Bunu sitedeki arkadaslar bilir.Ki sen ozamanlar buralarda degildin,nereden bileceksin...
Ayrica su para mevzusunda fazla ileriye gitmekden cekinmemissin.Su sitede herkes bloke hesaba basvurmuyor.Garantorlede bu isi yapanlar var.Ne yani Garantoru olan arkadaslarin parasimi yok.Olayi farkli noktalara tasima.Herkes kendine uygun olani secer.Kimse sana 8000 euro biriklede borclada almanyaya okumaya git diye zorlamiyor.Madem bu kadar zorluyor seni,almanyada okumaya zorun ne.Neyse bunlar beni,seni ilgilendiren konular degil.
Red itiraz konusunda,sitede gereken aciklamalar yapilmistir.Bizde bu yollarla islerimizi halletmeye calistik zaten.Bu isleri bir ben bilircesine bana catmanizada bi anlam veremedim.Site yoneticileri benden cok daha fazla seyler biliyor.Ama onlar ozel mesajlarla ugrasmadiklari icin,sorunun bir numarali kaynagi ben oluyorum suanda.
Bu cirkin mevzuyu dahada surdurmemek adina,yapilan kirlilikten dolayi \'\'diger \'\'arkadaslarimdan ozur diliyorum.Herkesin hakkinda hayirlisi olmasini diliyorum.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Ara 24, 2011 1:22 pm

bende sana bunu soyluyorum zaten.
bir birimizle cekisip birbirimizi yipratacagimiza konsloloslugu yipratalim.
Ben kimsenin kalbini kirmak istemedim kirmakta istemem.Ama her seferinde sende laf koyma yav :D
Sonucta burada herkes ayni yolun yolcusu burada.
Ozel mesajlara gelince adminlere sadece bugune kadar 1 defa ozel mesaj attim.
Sana yalniz iki mesaj attim kardes ben kimseye saldirmiyorum.
Ama nedense yaptiklarim yanlis anlasiliyor.
Bence bunun sebebi hem bendende kaynaklaniyor bence hemde forumda yazi yazarken gercek niyet karsi tarafa tam anlatilamiyor.
Benin amacin seni kirmak degildi kirdiysamda hakkini helal et.
Bugun birlik gunu dayanisma gunu sahsim adina seni kirmissam hakkini helal et kardesim.
hepimiz aileyiz birbirimizi bazen yanlis anlayabiliriz onemli olan gercek gaye oda ne senin nede benim artniyetli olmadigimiz.
Sana bu mesaji ozeldende atacam ama kizma amacim aramizdaki yanlis anlasilmayi kaldirmak.Adasim(bende mehmedim)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Ara 24, 2011 1:30 pm

[quote]theodein tarafindan yazilan metin:

Mehmet senin cok acili bi vize gecmisin var valla basindan beri takip ettim sonunda ulasabildin mi vizene merak ettim =))[/quote]
aman senin merak edecegin bir sey olmasin kardesim..Son zamanlarda takibini birakmissin sanirim.;)[/quote]
Insallah amacina ulasirsin ve ulasacagina inaniyorum kardes

octomat

Mesaj gönderen octomat » Cmt Ara 24, 2011 4:36 pm

arkadaslar;

Dortmund yabancilar polisi cevap vermiyor.Sadece telefonlara hafta ici 8:30 ile 10:00 arasinda bakiyolarmis ama biz gunun her saatinde defalarca aramamiza ragmen telefona cevap veren yok

Arayabilecegim telefon numarasi yada mail cekebilecegim bir adres yada konsolosluga isim cok acil filan diye mail ceksem yardimi olurmu.

Kilitli