Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ara 15, 2011 4:29 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

dun 3.mulakat gorusmesinden geldi.gayet olumlu ve guzel gecti. bu sefer 5 dk surdu mulakat birkac soru soruldu cevapladim. soru oalrak; dil kursunu neden bu kadar cok istiyorsun, neden universite icin basvurmadin tekrar v.s.gibi.sansimdan 2.mulakatimdaki gorevli alman bayanla gorustum.
2.cagirildigimda 1.mulakat gorusmemdeki bayanla kisa gorustum soru sorulmadi evrakalriniz tamam.bizden haber bekleyin dedi.bana sadece sonucu beklemek kaldi.
tum evraklar hersey tamdi.eksik evrak yoktu.diger basvurularimdan farkli sadece dil kursu amacli basvuru yaptim a1 ve a2 dil sertifikalaimida sundum.sadece bana beklemek kaldi.ins. artik son mulakatim olmustur.hayirlisi ile umarim sonuc olumlu gelir.

vize surecinde bekleyenlere ve vize sonucu bekleyen herkese bol sanslar.Allah yardimcimiz olsun.

iyi gunler.[/quote]
bence de artik alacaksin vizeyi;)almanca soru sordular mi hmmm[/quote]

cok tesekkurler,ins. dediginiz gibi olur.almanca soru sormadilar.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 15, 2011 4:32 pm

Hayirli olsun darisi beklemede olan arkadaslarin basina:)

fatridvan

Mesaj gönderen fatridvan » Prş Ara 15, 2011 5:25 pm

tesekkurler arkadaslar. ins en kisa zamanda sizlerinde iyi haberlerinizi aliriz

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Ara 16, 2011 12:20 am

benimde dil kursu ve garantorumun sehirleri farkli eyaletlerde.4 hafta oldu.ank. konsda basvurmustum.Daha ne kadar bekleyecegim bilmiyorum.Hersaniye ups\'ten mesaj gelecekmis gibi telefona bakiyorum.:ap

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Ara 16, 2011 1:30 am

Bi ara bende bunu dusunmustumde varmidir boyle bisey?

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Cmt Ara 17, 2011 11:15 am

merhaba arkadaslar,
ben istanbuldan 1 aralikta basvurmustum.belgelerim duren yabancilar polisine gidecek.dun aradim durendeymis belgelerim..Sizce ne zaman cevap gelir? yani buradan sonra ugrayacagi bir yer var mi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Ara 17, 2011 12:56 pm

[quote]fevel57 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar,
ben istanbuldan 1 aralikta basvurmustum.belgelerim duren yabancilar polisine gidecek.dun aradim durendeymis belgelerim..Sizce ne zaman cevap gelir? yani buradan sonra ugrayacagi bir yer var mi?[/quote]

eksik evrak yoksa ve termin iyi gectiyse 3-4 haftada yanit alirsin senin tek yapman gereken beklemek ve basvurudan 10gun sonra sonra gidecegin yerdeki yabanci isler mudurlugunu araman veya aratman.

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Cmt Ara 17, 2011 3:16 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]fevel57 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar,
ben istanbuldan 1 aralikta basvurmustum.belgelerim duren yabancilar polisine gidecek.dun aradim durendeymis belgelerim..Sizce ne zaman cevap gelir? yani buradan sonra ugrayacagi bir yer var mi?[/quote]

eksik evrak yoksa ve termin iyi gectiyse 3-4 haftada yanit alirsin senin tek yapman gereken beklemek ve basvurudan 10gun sonra sonra gidecegin yerdeki yabanci isler mudurlugunu araman veya aratman.[/quote]

tamam tesekkur ederim

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ara 20, 2011 8:51 pm

2 redden sonra (dil kursu+universite icin di). sadece bu sefer dil kursu icin 3.kez vizeye basvurdum.14.12.2011 tarihindeki basvuru sonucunu beklerken bugun ups den mesaj geldi yarin pasaportumu teslim edeceklermis.
14.12.2011 basvuru 21.12.2011 pasaport teslimi.

tum evraklarim herset tamdi almanca ( iyi niyet mektubu almanca, turkce, cv almanca ve turkce ,a1,a2, bloke hesap v.s.) ek evraklarimda dahil.mulakat olumlu gectmisti.

yarin pasaportumu teslim aliyorum.hayirlisi elbette bu kadar kisa zamanda ups den mesaj beklemiyordum.

sizce 1 haftada gelen ups mesaj sonrasi vize mi? redmi?

bu arada vize surecinde olan herkese kolay gelsin, benim gibi sonuc bekleyen herkese bol sanslar.

iyi aksamlar...

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Ara 20, 2011 9:04 pm

2 redden sonra (dil kursu+universite icin di). sadece bu sefer dil kursu icin 3.kez vizeye basvurdum.14.12.2011 tarihindeki basvuru sonucunu beklerken bugun ups den mesaj geldi yarin pasaportumu teslim edeceklermis.

tum evraklarim herset tamdi almanca ( iyi niyet mektubu almanca, turkce, cv almanca ve turkce ,a1,a2, bloke hesap v.s.) ek evraklarimda dahil.mulakat olumlu gectmisti.

yarin pasaportumu teslim aliyorum.hayirlisi elbette bu kadar kisa zamanda ups den mesaj beklemiyordum.

bu arada vize surecinde olan herkese kolay gelsin, benim gibi sonuc bekleyen herkese bol sanslar.

iyi aksamlar...[/quote]

Insallah sevincli haber alirsin, Bekleyis biraz zor olur ama sonu iyi olsun,
Bakalim bizde yasiyacagiz ayni duygulari :)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ara 20, 2011 9:08 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

iyi aksamlar...[/quote]

Insallah sevincli haber alirsin, Bekleyis biraz zor olur ama sonu iyi olsun,
Bakalim bizde yasiyacagiz ayni duygulari :)[/quote]

ins. dediginiz gibi olur.sizede iyi sanslar.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Ara 20, 2011 9:18 pm

Merhabalar,bende 18 kasimda ank.kons vizeye basvurmustum. Bugun almanyadaki arkadasimi aradim ve yabancilar polisini aramasini istedim.Yabancilar polisi 15 aralikta benim bilgilerimi ank. kons. iletmis.Bugun aksam UPS den mesaj geldi,22 aralikta pasaportum teslim olacakmis. Acikcasi simdiden cok sabirsizlaniyorum,sonucu bir heyecanla bekliyorum ancak 22 sine kadar beklemeyecegim ve sonuc ne olursa olsun yarin arayacagim konsoloslugu.Kendimi teselli etmeye mi calisiyorum bilmiyorum ama 15 Aralikta gonderilen bilgiler,20 sinde pasaportumun teslim edilmesi acaba vize icin olumlu mu diye dusunuyorum.Kendimi kandirmayim yarin gorelim bakalim.Sonuc ne olursa artik buradan yazacagim.Hayirlisiyla gitmek nasip olsaydi...

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ara 20, 2011 9:24 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,bende 18 kasimda ank.kons vizeye basvurmustum. Bugun almanyadaki arkadasimi aradim ve yabancilar polisini aramasini istedim.Yabancilar polisi 15 aralikta benim bilgilerimi ank. kons. iletmis.Bugun aksam UPS den mesaj geldi,22 aralikta pasaportum teslim olacakmis. Acikcasi simdiden cok sabirsizlaniyorum,sonucu bir heyecanla bekliyorum ancak 22 sine kadar beklemeyecegim ve sonuc ne olursa olsun yarin arayacagim konsoloslugu.Kendimi teselli etmeye mi calisiyorum bilmiyorum ama 15 Aralikta gonderilen bilgiler,20 sinde pasaportumun teslim edilmesi acaba vize icin olumlu mu diye dusunuyorum.Kendimi kandirmayim yarin gorelim bakalim.Sonuc ne olursa artik buradan yazacagim.Hayirlisiyla gitmek nasip olsaydi...[/quote]

ins. iyi haberler alirsiniz.iyi sanslar.bisey sormak istiyorum ups mesaj sonrasi pasaportlari genellikle hangi saatlerde teslim ediyorlar? simdiden tesekkurler.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Ara 20, 2011 10:21 pm

ups sitesine girdigimde,saat 12\' de teslim edilmis bugun.ancak bana 17 de geldi mesaj.
ups haricinde sadece pazartesi gunleri konsolosluktan pasaport teslimi yapildigini biliyorum.

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Çrş Ara 21, 2011 1:08 am

Merhabalar,bende 18 kasimda ank.kons vizeye basvurmustum. Bugun almanyadaki arkadasimi aradim ve yabancilar polisini aramasini istedim.Yabancilar polisi 15 aralikta benim bilgilerimi ank. kons. iletmis.Bugun aksam UPS den mesaj geldi,22 aralikta pasaportum teslim olacakmis. Acikcasi simdiden cok sabirsizlaniyorum,sonucu bir heyecanla bekliyorum ancak 22 sine kadar beklemeyecegim ve sonuc ne olursa olsun yarin arayacagim konsoloslugu.Kendimi teselli etmeye mi calisiyorum bilmiyorum ama 15 Aralikta gonderilen bilgiler,20 sinde pasaportumun teslim edilmesi acaba vize icin olumlu mu diye dusunuyorum.Kendimi kandirmayim yarin gorelim bakalim.Sonuc ne olursa artik buradan yazacagim.Hayirlisiyla gitmek nasip olsaydi...[/quote]

bence arama oluruna birak biliyorum zor ama konsoloslugu ararsan ters cevap verebilirler diye dusunuyorum

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 21, 2011 1:17 am

Ters bi cevap vermezler nasil olsa yabancilar polisi vermis verecegi cevabi onlara artik bisey dusmez:)

Ikinizde beklediginiz guzel haberleri alirsiniz umarim, bol sanslar :)

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Çrş Ara 21, 2011 1:45 am

benim bildigim son karar konsoloslugun

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 21, 2011 2:08 am

Benim bildigimde Almanyaya kadar soz konsoloslukta eger Almanyaya giderse sag salim belgeler ondan sonra yabancilar polisi devreye girip olaya el koyuyor :) He simdi durun bakalim bundan sonra soz sahibi biziz diyolar. Ben sizin babanizim ben ne dersem o olur hesabi :)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Ara 21, 2011 8:12 am

ups sitesine girdigimde,saat 12\' de teslim edilmis bugun.ancak bana 17 de geldi mesaj.
ups haricinde sadece pazartesi gunleri konsolosluktan pasaport teslimi yapildigini biliyorum.[/quote]

tesekkurler.benimde cep telefonuma 17:07 de ups den mesaj geldi.siteye gelen mesajdaki numara ile baktim.12:00 de konsolosluktan teslim edilmis.
20.12.2011 19:33:28 ANKARA SUBEDEN GELDI ANKARA HUB
20.12.2011 18:32:20 KARAYOLU (34BG4026) ILE ANKARA HUB SUBEYE GONDERILDI ANKARA
20.12.2011 12:09:48 KONSOLOSLUKTAN TESLIM ALINDI ANKARA HUB yazili halen degisiklik yok arada bakiyorm.
umarim artik gelen gonderiler vizeli pasaporttur.Allah yardimicimiz olsun hepimizin.Bol sanslar herkese.bugun belli olacak hayirlisi ile sadece ilginc gelen bugun 7.gun muracatimin uzerinden ve upsden 6.gun mesaj var.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Ara 21, 2011 11:53 am

arkadaslar oncelikler sabriniza siginarak bu yaziyi yazmaya basliyacagim
yaklasik 6 aydir ugrastigim islemlerin sonuna eldim.
18 kasimda iks firmasini aradim.Bloke hesabin acilmasi icin bir hafta onceden buyuk elcilikten randevu alinmasi lazim dedi.Bende zaman kaybi olmasin diye 20 kasimda Antep fahri konsolosluguna gidip evraklari imzaladim ve ordaki kisi evraklara kase vururdu ve ben evraklari dhl ile 82.5 tlye gonderdim ertesi gun vardi hamburga.
21 gun gecti bir haber cikmadi bankadan bende deutschebanki aradim turkce bilen arkadaslar yardimci oldu."pasaportunuzda kase var ama imza yok tekrar gonderin dediler" bende aralik 13 te antepteki fahri konsolsluga tekrar gittim bu sefer evraklara hem imza hem kase hemde konsolosluk muhru vurdurdum.Bu sefer uc gunde hesabim acildi 16 aralikta parayi transfer ettim.
Evet Suan Vize zamani
19.12.2012 tarinde ankara buyuk elciligine basvurdum.
Kendimle getirdigim belgeler.
*bloke hesap acildigina dair yazi ve havale dekontlari
*Lise diplomasi asli ve almanca cevirisi
*onlisans diplomasi ve almaca cevirisi
*universiteden alinmis referans yazisi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis tesekkur yazisi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis bolum birinciligi plaketi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis myo birinciligi plaketi ve almanca cevirisi
*ilk universiteden alinmis siir yarismasina katilim belgesi ve almanca cevirisi
*iyi niyet mektubu (oz gecmis az cok kapsiyordu)ve almanca cevirisi
*anne ve baba yerlesim belgesi asli ve almanca cevirisi
*aile tablosu asli ve almanca cevirisi
*halk egitim merkezi bilgisayar kursu bitirme belgesi asli ve almanca cevirisi
*halk egitim merkezi ingilizce dil kursu katilim belgesi asli ve almanca cevirisi
*askerlik tecil belgesi asli ve almaca cevirisi
*sabika kaydi ve almaca cevirisi
*2008 osym rafineri ve petrokimya bolumu yerlesme belgesi ve almanca cevirisi
*rafineri ve petrokimya bolumu 2 somestri transkripti ve almanca cevirisi
*2009 osy yerlesme belgesi bilgisayar programciligi belgesi ve almanca cevirisi
*bilgisayar progrmciligi transkript asli ve almanca cevirisi
*Leibniz universitesi computer informatik bolumu sartli kabul(bestagung)
*12 aylik dil kursu kayit belgesi
*1 kurluk dil kursu ucreti ve yurt rezervasyon ucresi odendi belgesi(fatura)
Gorusmenin ozeti:
Turk sarisin bir bayanla gorusme basladi.
Sorulan sorular ve cevaplarim
"neden almanya"? almanyadaki universiteler turkiyedeki bircok universiteden daha iyi egitim veriyor.
"neden almanca"? avrupanin encok konusulan dili olmasi.
"neden turkiyede almaca ogrenmeye calismadin"? burada 3 aylik bir egitim alsaydim bi ise yaramazdi cunku disarida pratik yapamiyoruz almanyada alacagimiz 3 aylik bir dil kursu turkiyedekinin 1 yilina esit.
"neden hannover"? en guzel almancanin konusuldugu ve en az sayida turkun bulundugu yer dedim boylelikle daha rahat almanca okuyacagiz.
"baska hangi illerde istedigin bolum var"? (computer informatik) clastoul ve muchen dedim.
"almanyada akraban var mi varsa nerede"? amcam hannoverde.
"amcanin yanindami kalacaksin"? hayir yurt kaydim var dedim.
"Universite sinavina kac defa girdin"? tam bilmiyorum hersene genelde girerim hobi olmus artik dedim ama genelde tercih vermedim dedim.
"5 defa yaziyorum dedi"? olur dedim.
ocakin 2sinde dil kursum baslayacak dedim .
"akraban islemleri hizlandirabilir dedi, disarda bekleyin evraklarinizi sefime gosterecem sorulari olabilirdedi."
1 saate yakin disarda bekledim beni tekrardan cagirdilar gittim basvuru yaptigima dair bir dekont verdi ve 60 euro istedi.
"evraklarinizi yabancilar dairesine gonderiyorum dedi"
Arkadaslar bu arda yasim 27 onuda belirteyim belki yastan oturu vize durumu degisiyor olabilir.
***dun aksam upsden mesaj geldi konsolosluktan gonderiniz teslim alindi 22.12.2012 tarafiniza teslim edilecektir.***
Sizce 1 gunde gelen bu mesaj vize olabilrmi? yoksa adini bile anmak istemedigim redmi?
yarin sonucu sizlerle paylasacagim ama yorumlarinizi bekliyorum.
Saygilarimla arkadaslar

Kilitli