Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya International Master-Inceleme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mek38

Mesaj gönderen mek38 » Pzt Ara 12, 2011 11:08 pm

Merhaba Forum Arkadaslarim,

Uzun bir suredir Almanya\'da master programlariyla ilgileniyorum. Kendi bolumum matematik olmasi nedeniyle ve ilgi alanimin Matematik&Finans olmasindan dolayi listem bunlarla ilgili International Master programlaridir. Egitim dilinin Ingilizce oldugu programlardir.

1-)Master Programme in Mathematics
http://www.mathematics.uni-bonn.de/study/master/index
2-)Master of Science in Mathematics
http://www.math.kit.edu/page/international/en
3-)Master of Science in Mathematics
http://www.uni-kl.de/isgs/graduates/mas ... n-english/
4-)Master of Science in Finance
http://www.uni-ulm.de/en/mawi/faculty/s ... aster.html
5-)Master of Science in Money and Finance
http://www.wiwi.uni-frankfurt.de/mmf/index.html
6-)Master in Economics
http://master.econ.uni-freiburg.de/
7-)Master in Economics
http://www.en.master.vwl.uni-muenchen.d ... index.html
8-)Master Program in Financial Engineering
http://hectorschool.de/master-program-f ... .html?&L=0
9-)Master Programme: Computer Simulation in Science
http://csis.uni-wuppertal.de/?con=master_n.html
10-)Master of Science in Computational Science and Engineering
http://www.in.tum.de/en/for-students-of ... ourse.html
11-)Master in Finance
http://www.tu-chemnitz.de/int/studieren ... ce.html.en
12-)Integrated International Master’s and Doctorate Programme in Mathematics
http://www.tu-chemnitz.de/int/studieren ... he.html.en

Avusturya\'da 2 tane master programi karsilastigim.

13-)Master in Mathematics
http://studienservicecenter.univie.ac.a ... hp?id=1321
14-)Master in Quantitative Economics Master(QEM)
http://wirtschaftswissenschaften.univie ... d-finance/

Bu universitelerle yazismalarim sonucu bir kac bilgi edindim ilgilenen arkadaslarla paylasabilirim.
Bu programlar hakkinda daha detayli bilgisi olan arkadaslar varsa sevinirim. En buyuk problem benim acimdan derslerin Tamamiyle Ingilizce olup olmamasi? Cunku almanca bilgim yok denecek kadar az
Okuyan veya cevresinde bu programlarda olanlar bilgi verirse sevinirim
Saygilarimla

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Pzt Ara 12, 2011 11:23 pm

Ben, Matematik Bolumunu bitirdim, 3.02 ortalama ile elimde 5.5 IELTS notu var Ocak 2012\'de tekrar girecegim. Bu sartlar altinda almanyada ingilizce egitim dili olan bir master yapmak istiyorum. Aklima en cok yatan programlar bunlar. Goruslerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 13, 2011 4:06 am

Paylasim icin tesekkurler mek38 , cok sagol.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Sal Ara 13, 2011 2:29 pm

Bisey degil fakat benimde sorunlarima yardimci olursaniz sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 13, 2011 4:21 pm

Eger senin de soyledigin gibi bu bolumu okuyan veya cevresinde bu programlarda okuyanlar olursa bende umit ediyorum ki sorunu cevaplayacaklardir.

Bu arada linklerin hepsi Ingilizce ,orada belirtmiyorlar mi egitim dilini ? Belirtilmemis ise o universitenin yabancilarla ilgilenen sekreterligine ( Akademisches Auslandsamt --- International Office ) e-posta atmani oneriririm.

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Sal Ara 13, 2011 8:38 pm

Anladim bu konuya cok onem veriyorum cunku Ingilizce egitim dili disinda tum emegim, harcamalarim bosa gider benim acimdan ve butun basarilarima golge duser. Sitelerinde yaziyor egitim dili ingilizce. Fakat Bende egitim dili ingilizce olan bir universiteden mezun oldum ama hocalarim anlatamayinca turkce konusuyorlardi. Almanya\'da da aynisi olmasindan korkuyorum.
Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 13, 2011 10:38 pm

Almanya\'da Ingilizce denmisse bir bolume , o dersi Ingilizce anlatamayan hocayi vermezler :)
Yani o konuda endisen olmasin.

Ancak tabi bolum Ingilizce olmasina ragmen bazi yan dersler Almanca olabilir.
Bunuda tabi gene belirtmeleri lazim,bolumun aciklamalarinda.

Genede emin olmak icin en temiz bilgiyi mail atarak alabilirsin.

Rica ederim.

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Çrş Ara 14, 2011 8:35 pm

Bilgilerin icin tesekkur ederim. Bu soruyu nasil sorabilirim ve hangi birime bu maili atmaliyim(International Office veya Master programiyla ilgilenen kisiye). Siz almanya\'da master yaptiniz mi?

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Çrş Ara 14, 2011 10:00 pm

Aklima en cok yatan universiteler (5 secim)
1-)University of Bonn
Master Programme in Mathematics
2-)University of Ulm
Master of Scince in Finance
3-)Goethe University
Master Programme in Money and Finance
4-)Technical University Munchen
Master of Science in Computational Science and Engineering
5-)University Wien
Quantitative Economics Master

Fen bilimleri dalinda en iyi universite hangisi (ozellikle matematik alaninda) bununla ilgili bilgisi olan veya arastirma bilen var mi?
Bu sehirler arasinda (kalma, okuma acisindan maddi ve manevi olarak) en rahat hangisidir?

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Prş Ara 15, 2011 11:50 pm

Merhaba uluslararasi bir programda master ogrencisi olarak, ne yazik ki Almanca mevzusunun dogru oldugunu soyleyebilirim. Ben Due\'de bilgisayar muhendisligi okuyorum, Stuttgart\'ta benzer bir uluslararasi bolumde de aynisinin yasandigini biliyorum. Hocalar ders Almanca olsa bile, derste bulunan yabanci ogrenci coklugu ile dersi Ingilizce anlatiyorlar, onda sorun yok, sinavlar bazen 3-4 dilde mumkun olabiliyor (Ingilizce, Almanca, Fransizca, Ispanyolca) ama bazi derslerde bu iki dil gercekten karistiriliyor. Katalogda Ingilizce yazan bir ders siz hocaya yalvarmadiginiz muddetce Bavyera aksaniyla bile islenebiliyor ama korkmayin derim, aldiginiz ve alacaginiz Almanca ile matematik, muhendislik gibi bolumlerde 2. donemden itibaren bunlar size dokunmayacaktir. Burada ders gecmek ve ders yuku zaten tr\'den gelmis bir ogrenci icin her turlu zor, gunluk, haftalik tekrarlar yapmaniz gerekecek, uluslararasi programlarda dilden ziyade baska zorluklar on planda genelde.

Onun disinda, size tavsiyem, universiteden ziyade sehir ve yabanci ogrenci potansiyeli ve bolumun gecmisi onemli olsun. Tu Hamburg\'ta yeni acilan uluslararasi bir programa baslayan 3 kisi, ikinci donem ulkelerine geri donmuslerdi mesela cunku Almanlar bu Ingilizce programlari hemen adam edemiyor ne yazik ki! Bizim bolum 2002 yilinda acilmis ve su zamana kadar 3-4 kez programi degistirmisler. Ingilizce programlar, kursulerde verilen Ingilizce derslerin karmasindan olusturuluyor, tek basina bir bolum olmuyor yani. Son olarak, Bochum\'da Computational Eng. okuyan arkadaslarim var, Bochum universitesinin imkanlarinin cok iyi oldugunu soyleyebilirim. Digerlerini bilemiyorum.

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Cum Ara 16, 2011 1:53 pm

Yorumlarin icin tesekkur ederim. Anliyorum ki dil problemi bir nebze problem, aslinda bir nebze de master ne demek ve ne icin yapilir ona bile emin degilim :) cunku onumde bir ornek yok ailemde. Universite\'yi bile icinde yasayarak ogrendim herseyini. Ders calisma yonunde bir sikintim yok. Turkiye\'de hocalar ogretmenlerin ustune dusuyor, yurtdisinda umrunda bile olmuyorsun aslen.
O zaman onemli faktorler
1-)Sehir ve olanaklari
2-)Bolumun gecmisi(Bu yonde Bonn Universitesinin sitesi cok genis bilgi veriyor ingilizce anlaminda, digerlerinde bilgi kisitli almancadan dolayi)
3-)Yabanci ogrenci

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Cum Ara 16, 2011 8:07 pm

[quote]mek38 tarafindan yazilan metin:

Yorumlarin icin tesekkur ederim. Anliyorum ki dil problemi bir nebze problem, aslinda bir nebze de master ne demek ve ne icin yapilir ona bile emin degilim :) cunku onumde bir ornek yok ailemde. Universite\'yi bile icinde yasayarak ogrendim herseyini. Ders calisma yonunde bir sikintim yok. Turkiye\'de hocalar ogretmenlerin ustune dusuyor, yurtdisinda umrunda bile olmuyorsun aslen.
O zaman onemli faktorler
1-)Sehir ve olanaklari
2-)Bolumun gecmisi(Bu yonde Bonn Universitesinin sitesi cok genis bilgi veriyor ingilizce anlaminda, digerlerinde bilgi kisitli almancadan dolayi)
3-)Yabanci ogrenci[/quote]

Yabanci ogrenciden ziyade tercih edilirligi yuksek olsun. Bonn universitesinin bilgisayar bilimleri & matematik kursuleri mesela cok iyi. Ve yillardir uluslararasi programlarina ogrenci aliyorlar. Yuksek lisans konusunda soyleyecegim, Turkiye\'de askerlikten kacmak, universite sonrasi is bulana kadar takilmak amaciyla yapilan yuksek lisans mentalitesiyle burdakinin alakasi yok. Degisen Diplom-Bachelor sistemiyle buyuk sirketler Bachelor sistemine burun kivirdigi icin, zorunlu olmasa da bachelor bitiren hemen her babayigidin kendini yuksek lisansta bulmasi gibi bir gercek var. Doktora yapacak olanlarin yuzdesi de cok tabii. Yuksek lisans dersleri, lisans dersleri sayisinda ve zorlugu epey yuksek. Amerika ve Turkiye\'den cok farkli, cok daha yogun.

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Cum Ara 16, 2011 11:11 pm

[quote]Jeanne tarafindan yazilan metin:

[quote]mek38 tarafindan yazilan metin:

O zaman onemli faktorler
1-)Sehir ve olanaklari
3-)Yabanci ogrenci[/quote]

Yabanci ogrenciden ziyade tercih edilirligi yuksek olsun. Bonn universitesinin bilgisayar bilimleri & matematik kursuleri mesela cok iyi. Ve yillardir uluslararasi programlarina ogrenci aliyorlar. Yuksek lisans konusunda soyleyecegim, Turkiye\'de askerlikten kacmak, universite sonrasi is bulana kadar takilmak amaciyla yapilan yuksek lisans mentalitesiyle burdakinin alakasi yok. Degisen Diplom-Bachelor sistemiyle buyuk sirketler Bachelor sistemine burun kivirdigi icin, zorunlu olmasa da bachelor bitiren hemen her babayigidin kendini yuksek lisansta bulmasi gibi bir gercek var. Doktora yapacak olanlarin yuzdesi de cok tabii. Yuksek lisans dersleri, lisans dersleri sayisinda ve zorlugu epey yuksek. Amerika ve Turkiye\'den cok farkli, cok daha yogun.[/quote]
O zaman soyle anlatayim. ODTU\'nun Financial Mathematics programida var eger bu olmazsa Almanya tercihim olacaktir. Bu durumlari goze alindiginda is acisindan master sonrasi hangi programlar faydali olacaktir.
Almanya\'nin artilari hem 2 dil bilmis olacam, yurtdisi egitimini yapmis algisi olacak ve alman disiplininde egitimin ne kadar kaliteli ve basarisini arkama alacam. eksi yonleride maddi boyutu ve yanlis bir tercih de geriye donusun zor olmasidir.
Benim amacim askerlik kacmak degil, iyi bir kariyerle yurtdisinda devam etmek ya akademisyen olarak yada buyuk sanayi gruplarinda calismak.
Bir de Computational Science and Engineering programi cok cazip ediyor. Hem muhendisligin hem bilgisayarin hem de matematik icermesi acisindan hele bir de Almanya\'nin sanayi yaninin kuvvetli oldugunu dusununce aklimi cok celiyor. Fakat ismi oldugu kadar icerigi de gercekten oyle parlakmidir?

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Cum Ara 30, 2011 12:34 am

Arkadaslar Almanya\'da master yapmak hayalinden vazgectim. Kendi Universitemin Yuksek Lisansina basvuracagim hocalarimin karari dogrultusunda. Fakat PhD(Doktora) mi yurtdisinda yapacam fakat bunu hem calisma hem de egitim olarak nasil goturebilirim ikisi birlikte? Ya bursla ya da universsitede asistan olarak baslama imkanim var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 02, 2012 3:56 pm

1. Doktora yaparkende erasmus yapabilirsin.Ve erasmus yaparken burs alabilirsin.

2.Ogrenci oldugun icin alan disi islerde de 90 tam 180 yarim gunu asmayacak sekilde calisabilirsin.

3. Doktora yaptigin alandada calisabilirsin.
Proje verirler ve senide bu projede calisan olarak gosterirler.
Ve 1000 Euro\'dan basliyor diye biliyorum maas.