Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'dan Turkiye\'ye Erasmus

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aokay

Mesaj gönderen aokay » Cum Ara 09, 2011 1:19 am

evet komik gozukuyor ama merak ediyorum almanaydan turkiyeye erasmusla giden kimler var?deneyimlerini paylasabilirler mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 09, 2011 2:11 am

Physiker arkadasimiz bu soruyu ona sordugumda bas parmagini isaret parmagi ile ortaparmaginin arasina sokup , diger parmaklariyla beraber yumruk yapip bana gostermisti..

Ancak ben genede boyle bir seyin olabilecegini ,okudugunuz bolumun ve akademisches Auslandsamt\'da ki kisilerin tutumlarinin bu sorunun cevabinda buyuk rol oynadigini dusunuyorum. B)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 09, 2011 10:53 am

http://www.deutschstudent.de/forum/vie ... rowstart=0

Yani sasirtmiyor boyle sorular.

Ayrica kursu ekip surekli bahaneler aradiginda ve iki ayda bir turkiyeye kactiginda sana dsh yi veremezsin boyle tekin dedigimde de, sen yok soyle yapar boyle yapar veririm dedin ve yine ayni hareketi cekmistim tekin:) Ben neyse de son anda sana yabancilar polisi daha kotusunu cekecekti zor kurtulmustun.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Ara 09, 2011 5:37 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Physiker arkadasimiz bu soruyu ona sordugumda bas parmagini isaret parmagi ile ortaparmaginin arasina sokup , diger parmaklariyla beraber yumruk yapip bana gostermisti..[/quote]

7:K :D

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Ara 09, 2011 7:04 pm

hehehe bu dusunce bu siralar bende de var. hatta baya bi dusunmustum sirf notlarimi iyilestirmek icin Turkiyeye gitmeyi de. ben Klinische Psychologie master i yapmak istedigimden benim icin de iyi bi deneyim olur gibi gozukse de geldigim yer Turkiye erasmus yaptigim yer yine Turkiye. :D bize mantikli gelse de akademik kariyer acisindan son derece mantiksiz bi dusunce. ben de bu yuzden Avusturya ya yani Viyanaya gitmeye karar verdim hem almanyada master icin yer bulamazsam da Avusturya ya gitmeyi planliyorum :D

isin ozeti biz Turkiyeden gelenler Erasmus u unutalim he master yapiyosaniz gidin tabi :D

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cmt Ara 10, 2011 2:41 am

koln uni de hukuk master ogrencisiyim.koln uni bilgiyle ortaklasa bi program yapmislar.tabi erasmusa giriyo.burda okuyan master ogrenileri bi semsteri orda gecirio.duydugum efsanelere gore de yuklu miktarda burs aliolar felan.tabi ne kadar dogru bilmiyorum.ozellikle dusunen varsa sorabilirim