Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestDaf ya da DSH hazirlik kursu ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ismayin

Mesaj gönderen ismayin » Cmt Kas 26, 2011 4:15 pm

Selam arkadaslar, son zamalarda icinde cikamadigim bir mesela var. A.2.1 (Haziran 2011) den beri hizlandirilmis kursa devam ediyorum ve su an B1+ seviyesindeyim (normalde B2 yim ama B1+ a tavsiye uzerine gittim) ve su an kendimi Vorbereitungkurs una hazir hissediyorum.
Tekrar B2 kursuna gitmek istemiyorum, hocalar cok yavas ilerliyorlar ve cok basit alistirmalar yapiyorlar(sinava donuk degil)
Ama hangisine gidecegime karar veremedim. Cunku ben iki sinavada girmeyi dusunuyorum, ve oyle bir secim yapmaliyim ki, bu hazirlik kursu iki tarafa da yarasin. Ben simdiden metin okumaya basladim (B2 - C1) ve universitende yesil isik yaktilar, _simdilik_ B2 sertifikasi yetiyor gibi ve once onu almaliyim. Sonra DSH 2 yeteyir bana. Bana bir cikis yolu soylerseniz sevinirim.

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Kas 26, 2011 8:03 pm

testdaf a giren biri olarak suan dsh sinavina hazirlaniyorum kesinlikle dsh derim.

ismayin

Mesaj gönderen ismayin » Pzr Kas 27, 2011 12:10 pm

Sagol gurhan, dedigin gibi yapacagim, DSH dil bilgisi acisindan daha zor gorunuyor, buna karsin TestDaf sinavinda cok pratik ve akici olmak lazim sanirim ?

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Kas 27, 2011 6:35 pm

testdaf da 3 unden 4 al birinden 3 al olmuyor yani ama dsh da her bolumden 57 yi gecmen lazim yani dsh 1 ondan sonra hesaplaniyor mesela 1 bolumden 57 aldin ama digerinden 80 bu bunu her turlu kurtariyor :)

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Sal Kas 29, 2011 11:59 pm

suphesiz DSH daha kolay oluyordur Testdafa gore ama kaybedecek birseyin yoksa dene ikisinide. B2 sertifikasini kac aylik bir kurs sonucu aldin bende B2 icin kursa gitmeyi dusunuyorum Almanyada. Sence iyi bir calismayla 5 ayda B2 alinabilirmi?

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Kas 30, 2011 5:38 am

a1 den baslamistim her biri 2 sey aydan olusan kurlar sonunda almistim hesap et tabi araya tatiller falan giriyor 0 dan gelen biri 5 ayda b2 alirmi bilmiyorumda 7 8 ayda dsh alanlar bile var calismana pratik yapmana bagli bizim gibi bos bos gezersen malesef olmuyor bu isler ole kolay :)

ismayin

Mesaj gönderen ismayin » Çrş Ara 07, 2011 9:28 am

Gercekten bakiyorum test orneklerine de B2 bile kolay degil. Kaldi ki biz DSH ya girecegiz ve DSH icin once B2 sertifikasi isteniyor. :|Bende A2 den(temmuz) basladim ve simdi B2 seviyesindeyim, ama bizim kurs (belkide secmekle hata yaptim, cunku VHS) sinava yonelik yetistirmiyor ogrencileri. Ama buna ragmen grammatik bence bitti(ogrenecegimizi ogrendik), bundan sonra bol bol Kitap, dergi okuyup, tv izlemeli. :)