Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Cum Ara 02, 2011 12:01 am

umarim alirim!! 20 gun bitti bakalim...sartli kabul olmamasini sorun ederler mi?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 02, 2011 12:13 am

[quote]fullialein tarafindan yazilan metin:

umarim alirim!! 20 gun bitti bakalim...sartli kabul olmamasini sorun ederler mi?[/quote]
edebilirler ama soyle birsey de var islemlerini yapip sana su belgeyi getirde diyebiliyorlar..senin neden sartli kabulun yoktu anlamadim
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Cum Ara 02, 2011 12:37 am

cunku ben uni assistle ingilizce master programlarina basvurdum almanca bilmek gerekmez yaziyordu sayfalarinda.gecen yil basvuran herkesi almislar bu yil kontenjan doluymus. humboldt de egitim dili ingilizce almanca yeterlilige gerek yoktur diyordu ama uni assist almanca sinav sonucum yok diye basvurumu yollamadi bile. oyle iste...

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 02, 2011 2:16 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

10 gun icinde vizeni alirsin.:)[/quote]

bunu neye dayandirarak soyledin abiiii vallah mi ? :D ama belirtmek isterim ki bu yazi ayin ortalarinda cikmis konsolosluktan..
ayrica olumlu olursa beni tekrar grsmeye cagiracaklarmis,peki ozaman belgeler yabancilar subesine gitmeyecekmi ? lutfen aydinlatabilirmisin... :)[/quote]
Gurkan abi,10 gun dedin bidahada birsey demedin merakla bekliyorum ben :|

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Ara 03, 2011 12:52 am

mehmet, baskan 10 gun demisse 10 gunde cikar vizen olmadi 15 gun o da olmadi 1 aya kesin cikar o da olmadi 2 aya almanyadasin. ben de sana gelen yaziyi bir alman arkadasima okuttum anladi ama benim almanca cok az oldugu icin bana anlatamadi ama okurken kafasini sallayip ja ja ja dedi heralde iyi biseydir. insallah vizen cikar simdi biletler ucuzken gelirsin yaza pahalli oluyor :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Ara 03, 2011 1:23 am

Tskkurler.. :) insallah

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Ara 05, 2011 6:34 pm

iyi aksamlar...

2 kere red almis biri olarak dil+universite ogrenci aday vizesi olarak basvuru yapmistim, simdi 3.kez termin aldim fakat sadece dil kursu icin basvuru yapmayi dusundum bir an .
siz olsaydiniz 3.kez dil kursu+universitemi? yoksa sadece dil kursu icin mi basvuru yapardiniz?
dil kursu+universite:5 yil dl kursu :1 yil basvuruda sure red almada etklimidir? red alma sebebi dil kursunu kendi ulkemde ogrenebilirmisim ve yurt disina egitim icin gitmeme suphe duyulumus basarip basaramayacagim konusunda tereddute dusmusler v.s klasik cevaplar.

terminim 14 aralikta cv+iyi niyet mektubu turkce almanca , a1 a2 sertifikalarimda mevcut. universite sartli kabulde var.universite +dil kursu ayni sehirde bulunuyor.sadece 3.mulakatta farkli olarak a1 ve a2 almanca dili sertifikalarim mevcut ve almanca bilgilerimle gorusmeye gidecegim.diger tum evraklar onceden mevcuttu.

herkese iyi sanslar, bol sabirlar, umarim ins. artik iyi haberler aliriz.

bisey soylemeden gecmek istemiyorum gercekten bu form sitesinden bir cok bilgilerden faydalandim cok seyler ogrendim herkese cok tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Ara 05, 2011 6:47 pm

senin yerin de olsam yine ogrenci vizesine basvururdum.

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Pzt Ara 05, 2011 8:21 pm

bugun 24 gun oldu... dun gece konsolosluga mail attim kursun yeni donemi 12 aralikta baslayacak islemler ne durumda gerekirse kursumla irtibat kurayim gibi seyler yazdim. bugun oglen cevap geldi. evraklariniz hala almanyada eger hizlandirmak isterseniz yabancilar dairesiyle irtibata gecebilirsiniz yazmislar. boyle bir sey yapilabilir mi? Bir tanidigim gitse mesela benim barkod numaramla bilgi alabilir mi yoksa oraya da mi mail yazmaliyim?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Ara 05, 2011 8:36 pm

Tabi yapilabilir, tanidigina soyle ne olmus ne bitmis ogrensin. Bazen bu kadar zaman sonra evraklar inceleniyodur bugun yarin cevap gelir diye bekliyosun sonra oraya sorduruyosun tanidiklarin vasitasiyla bizde sizin belgeleriniz yok bile diyebiliyolar. Ne yazikki bunlarlada karsilasan arkadaslarimiz var o yuzden tabi tanidiginin gidip bi sordurtmasinda yarar var:)

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Pzt Ara 05, 2011 8:43 pm

hadi ya. tamam cok tesekkur ederim

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Ara 05, 2011 8:48 pm

Rica ederim

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Ara 05, 2011 9:14 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

senin yerin de olsam yine ogrenci vizesine basvururdum.[/quote]

sanirim oyle olacak gibi buyuk ihtimal de oyle gorunuyor yine de tesekkurler.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Ara 05, 2011 9:24 pm

bugun 24 gun oldu... dun gece konsolosluga mail attim kursun yeni donemi 12 aralikta baslayacak islemler ne durumda gerekirse kursumla irtibat kurayim gibi seyler yazdim. bugun oglen cevap geldi. evraklariniz hala almanyada eger hizlandirmak isterseniz yabancilar dairesiyle irtibata gecebilirsiniz yazmislar. boyle bir sey yapilabilir mi? Bir tanidigim gitse mesela benim barkod numaramla bilgi alabilir mi yoksa oraya da mi mail yazmaliyim?[/quote]

yabancilar dairesi ile en kisa zamanda irtibata gecmeye calisin eger bilgi vermezler yada henuz evraklar gelmedi falan derlerse tekrar konsololugu arayin mutlka acevap veriyorlar.barkod numarasi malesef ordan vize takibi yapilmiyor sadece pasaport takibi yapilabiliyor sadece ankara ve istanbul oyle.
iyi sanslar.bol sabirlar.ins. bir an once iyi haberler alirsiniz.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Ara 05, 2011 9:32 pm

[quote]M3T3 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba ne zaman almanyada egitim diye aratsam bu siteyle karsilasiyordum :) :) En sonunda firsatim oldu ve basmdan gecenleri yaziyim dedim.

26 Ekim 2011 Gunu Ankarada Vize Gorusmesine Gittim. Nette karsima cikan belgeler (Dil Okulu, Kabul Belgesi, Diploma vb...) haricinde ekstra belge goturmedim yanimda. Hatta Askerlik tecil belgemi ciddiye almadilar. Birde yanimda giderken yanimda ev tapusu, hesap ozeti fotokopisi gibi belgeleride yanimda ayri bir dosyada goturdum ama karsimdaki bayan gerek gormedi almadi.

Sonrada ufakdan sorulari sormaya basladi. bilindiklerin disinda cok cok farkli sorular sorulmadi bana. Ornegin okulu 1 yil uzatmistim ve ayrica okulda 1 yil hazirlik okudugum icin okul neden 6 yilda bitti diye sordu. Orda kalici olucakmisin sorusunu biraz dolayli yoldan sordu bana :) Master bittikten sonra ne yapmayi dusunuyorsun dedi.

Yanliz arkadaslar basima iki ilginc olay geldi. Ilki gorusmekte oldugum bayan kabul almis oldugum okulu ozelliklemi sectin diye sordu. Ben bir an icin affaladim ve hayir dedim niye sordunuz dedim ve bayanin verdigi cevabi aynen aktariyorum sizlere "Benden duymus olma ama ordaki yabanci polisleri pek iyi niyetli degillerdir dikkatli ol!!" dedi.(Bu konuyu forumda acicagim sadece bilgi olsun diye yazdim)
Diger olay ise bayan iceriye gitti ve yaninda farkli bir bayanla geldi(Kendisi Sefmis :)) Bana dedikleri; Kendisi benim neden gitmek istedigime ikna olmamis ve Benim Almanyada neden egitim almak istedigimi ona anlaticakmisim. Neyse anlattim ama yinede pek ikna olmus gorunmuyordu kendisi :) sonra kendisi bana almancayi ocaga kadar ogrenebilirmiyim diye sorudu. onlarida cevapladiktan sonra iki bayan iceri gittiler(unuttugum sorular var kusura bakmayin arkadaslar) ve benimle gorusme yapan bayan dondugunde basvurunu aldilar dedi.

24.11.2011 gunu buyuk gundu kapida UPS\'yi gorunce kalbim duruyor sandim bir anda. Vizeyi aldigimi gorunce nasil sevinicegimi sasirdim :D :D :D

Vize gorusmesine gidicek arkadaslara kolay gelsin diyorum :D :D[/quote]

oncelikle hayirli olsun.sormak istedigim birkac sorum olacak simdiden tesekkurler,
basvuru esnasinda almanca dil bilginiz varmiydi varsa sorular yoneltildimi? ne gibi sorular soruldu?
egitim hayatinizda basarilar.hayirli olsun.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Ara 05, 2011 9:35 pm

[quote]amazoon tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar benimde dun istanbul konsoloslugunda vize gorusmem vardi. Sarisin alman bir bayanla gorustum ve gorusme genel olarak olumluydu. sadece belgeleri kontrol edip bilgisayara girerken birkac soru sordu. Almancaniz varmi sorusuna hayir dedigimde surat ifadesi biraz degisti acikcasi ama uzerinde pek durmadi. daha cok universiteden gelen kabul belgesine yogunlasti ve belgenin uzerinde \'master\' ile ilgili bir aciklama yazilmamis olmasina takildi bu belgeyi duzelttirip biara bana getirmelisin dedi. tekrar randevu almama gerek olmadigini sadece belgeyi getirip konsolosluga birakmami soyledi.

Gurkan bey bunun halledilebilecegini asil sorun cikarsa sifir almanca dan dolayi cikabilecegini soylese de, ben bu okul kabul belgesine takilmis durumdayim hmmm

kabul belgesi, garantor belgesi gibi belgelerin tamamlanmaya calisildigi 3 aylik stresli surecin sonunda tam herseyi hallettim bekleyise geceyim biraz rahat edeyim diye dusunurken bunun cikmasi tabi gerdi beni :)
zor isler... vizeyi alabilmek icin ugrasanlara kolayliklar, bekleyenlere sabirlar diliyorum...[/quote]

sifir almanca ile de vize alan bir cok arkadaslar var aslinda sanirim biraz sans isi olsa gerek umarim iyi haberler alirsiniz iyi sanslar, bol sabirlar.koaly gelsin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Ara 05, 2011 10:46 pm

bugun 24 gun oldu... dun gece konsolosluga mail attim kursun yeni donemi 12 aralikta baslayacak islemler ne durumda gerekirse kursumla irtibat kurayim gibi seyler yazdim. bugun oglen cevap geldi. evraklariniz hala almanyada eger hizlandirmak isterseniz yabancilar dairesiyle irtibata gecebilirsiniz yazmislar. boyle bir sey yapilabilir mi? Bir tanidigim gitse mesela benim barkod numaramla bilgi alabilir mi yoksa oraya da mi mail yazmaliyim?[/quote]
sen dua etki almanyada yabancilar subesinde..beklersin ama olumlu birseyler alirsin

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Ara 06, 2011 1:03 pm

Bir seyi merak ediyorum.Acaba 2.,3. kez eksiksiz evrak verip red alanlar disisleri bakanligina dilekce yazmis midir? sonucta universite kabul ediyor seni ve konsolosluk gelipte sen okumazsin ne yapacan ki orada diye geri gonderiyor bence bu haksiz ve sacma bir uygulamadir.Kendi yasalari ile celisiyorlar(egitim hakki yasalari).

ctuezuen,yasin kac bilmiyorum ama yasi buyuk olanlarin (29,30 gibi) cogunu geri ceviriyorlar diye duydum.Dil sertifikasi bonus olarak algilayabilirsin,zaten 1.reddini bilgisizlikten almistin,2.si sertifika yoktu galiba,simdikinde hic bir eksik yok fakat yine red alirsan bence avukat gibi alternatif yollar dusun

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ara 06, 2011 4:01 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Bir seyi merak ediyorum.Acaba 2.,3. kez eksiksiz evrak verip red alanlar disisleri bakanligina dilekce yazmis midir? sonucta universite kabul ediyor seni ve konsolosluk gelipte sen okumazsin ne yapacan ki orada diye geri gonderiyor bence bu haksiz ve sacma bir uygulamadir.Kendi yasalari ile celisiyorlar(egitim hakki yasalari).

ctuezuen,yasin kac bilmiyorum ama yasi buyuk olanlarin (29,30 gibi) cogunu geri ceviriyorlar diye duydum.Dil sertifikasi bonus olarak algilayabilirsin,zaten 1.reddini bilgisizlikten almistin,2.si sertifika yoktu galiba,simdikinde hic bir eksik yok fakat yine red alirsan bence avukat gibi alternatif yollar dusun[/quote]

haklisiniz, aynen katiliyorum soylenecek cok seyler var da duyarli birileri duysada bu tur adaletsizliklere dur denilse biizmde diger ulkelerdeki insanlar gibi serbest dolasim hakkimiz olsada egitim haklarindan yaralanabilsek.
1.mulakatimda dil kursu+universite: sartli kabul belgem yoktu ve bloke hesap islemim tam deildi dekont yoktu.Buna ragmen red cevabi dil kursunu kendi ulkenizde ogrenin basarip basaramayacagina inanmiyoruz v.s. herkese verilen red cevaplarindan.
2.mulakatta dil kursu+universite:sartlik kabul+bloke hesap hersey tam sadece almanca bilgim yetersizdi sertifikalarim ve cv yoktu iyi niyet mektubu almanca deil turkce idi..red cevabi yine ayni 1.redle. oyle olsa 2.ci universiteyi bitirmek uzereyim.
3.mulakat az kaldi dil kursu+universite:simdi hersey tam.bildigim kadai ile yas sinirlamasi yok arti avrupa birligine olan gelismis bir ulke nasil olursa egitim ve yasla ilgili okuma isteginde kendini gelistirmek isteyen bizleri kaldiki kendi ulkemize elbette donecegiz ama gercekten celiskili ve anlam veremiyorum bu durumlara yinede 3.mulakata gidecegim mutlaka bu surecte bir avukata danismam gerekiyor.
acikcasi formda okumustum 4. mulakatta bir arkadasa vize vermisler yaklasik 20 gun sonunda.vize sureci tam 2 yil surmus hem zaman kaybi hemde manevi maddi kayiplar sadece yasayan bilir gercekten o arkadasa uzuldum bir nevi anlayabiliyorum .gerci bakiyorumda benimde yaklasik 1 yil olacak bu gidisle de sanirim 2.yila dogru gelirim gibi stres ve sikinti cok zorlu bir surec.

gelismeleri formda paylasicagim,herkese iyi sanslar,kolay gelsin.iyi aksamlar.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Ara 06, 2011 4:17 pm

Insallah bu 3. gorusmede alirsin vizeni ctuezuen. Gercekten cok sikintili sinir bozucu bi durum Allah yardimcin olsun. Bu sefer istedigini alirsin ins

Kilitli