Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Top-5 Sehir

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
zagreus81

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen zagreus81 » Cum Ara 02, 2011 12:39 pm

Hamburg beni etkiledi ama cok soguk bir iklimi var. Gece hayati akil almaz...
Dusseldorf gece hayati sevenler icin hareketli...
Koln kenti her katmandan insanin bulustugu kalabalik bir yer... Insanlari mutevazi...
Heidelberg asiklarin kesinlikle gormesi gereken bir sehir... Romantik kent...
Koblenz gece gormustum ama tarihi mekanlari cok...
Darmstadt Yabanci orani yuksek... Tam bir Universite kenti...
Fulda Cok sirin bir sehir... Yabanci az ve kucuk tatli bir FH si var.
Bonn Benim Heidelberg ile beraber ikinci favorim...
Frankfurt Hayat burada cok hizli... Herkes biryerlere kosturuyor. Hbf tan tum avrupaya seyahat edebilirsiniz. Fuar kenti.

Krefeld Duisburg Neuss Wuppertal Mochengladbach Klasmana bile giremez benim icin

adzeson

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen adzeson » Pzr Mar 11, 2012 6:47 pm

Berlin
Munich
Hamburg
Koln
Dresden

MiTRaLYoZ

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Mar 11, 2012 7:37 pm

Nrw;

1-Koln
2-Dusseldorf
3-Dortmund

ylmzemrek

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen ylmzemrek » Sal Mar 13, 2012 8:33 pm

ya ne munihi ya allah askina Hamburg var Berlin var. Berlin Hamburg baska yere gitmeye gerek yok. Herkes yazmis 1 berlin anladik 2 munih ne alaka. Hamburg var bomba sehir :)

bjk_oguz

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Mar 13, 2012 8:56 pm

Sen Munih\'ten cok cekmissin sanirim :) Ancak Almanya deyince de cogu kisinin aklina Munih gelmiyor degil yani bende gidip bir Allianz Arena yi gormek isterdim ;)

MERVE ASCI

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Mar 13, 2012 10:53 pm

Zevk meselesi :) Biz de Hamburgu hic sevmedik.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 13, 2012 10:56 pm

[quote]ylmzemrek tarafindan yazilan metin:

ya ne munihi ya allah askina Hamburg var Berlin var. Berlin Hamburg baska yere gitmeye gerek yok. Herkes yazmis 1 berlin anladik 2 munih ne alaka. Hamburg var bomba sehir :)[/quote]

Duyduklarima gore bana da Hamburg cok guzel sehir diye anlatilmisti. Fakat Almanya da gordugum en sacma sehir diyebilirim. Amsterdam in adi cikmis bence, ozellikle St. Pauli de alman gormek imkansiz, her iki kisiden birisi ya afgan ya pakistanli. Her iki adimda bir erotikshop. Adim degil, adam basi bir erotikshop dusuyor. Dedim acaba bu sokagin ozelligimi bu diye ama nerdeyse butun sokaklar ayni. Bir restaurat yaninda erotikshop, sonra bir manav onun yaninda yine erotikshop. Sehir merkezinde aksam disari ciktiignda en islek sokagin etrafinda hayat kadinlari cirit atiyor. Ustelik o kadar gereksiz bir pahaliligi varki akil fikir ermez. Amsterdam in adi cikmis, bence dunya fuhus baskenti hamburg dur=). Ayrica yabanci ogrencilerin en son tercih etmesi gereken bir sehir. Hem afgandan, arap ve turklerden gecilmiyor hem de inanilmaz pahali( dil kursu fiyatlari aylik 400 euro dan basliyor).Universitesi dil kursu surecinde hic bir katki saglamiyor.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 13, 2012 11:09 pm

Sogutmayin beni gitmeden:)

memo

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen memo » Çrş Mar 14, 2012 12:02 am

Hamburg derim gerisi yalandir beyler ;)

Gercekten farkli diyebilirim ama buraya gelen ve bir kac hafta kalan ve ustune birde cevreniz varsa bundan iyisi yok.

Gurkanin dedigi gibi St. Pauli daha dogrusu Reeperbahn Caddesi Erotikshoplardan Club ve Barlardan gecilmiyor ama burayi boyle yapanda bu zaten.

Reeperbahn ve St. Pauli almanyada isim yapmis daha ne olsun adamlar markalastirmada bir numara ;)

Hamburg Jungfernstieg den tutun taa Altona ya kadar favoridir benim icin zaman gecirmek mi istiyorsun cik ordan oraya bitti gitti :) Acikcasi bunca zamandir burda olmama ragmen halen bircok yerini gezememis olmamda sehrin nelere sahip oldugunu gosteriyor.

Benim kanim bu sehre kaynadi cunku gece hayati bizim istiklale en cok benzeyenlerden biraz fazla alkol tuketimi var ama olsun .

bjk_oguz

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Mar 14, 2012 3:48 am

Hamburglu bir arkadasim var oda ove ove bitiremiyor ama cok hareketlilikde iyi degil.Mesela Duisburg\'a ilk geldiginizde sikilabiliyorsunuz ama zamanla kesfettikce guzel yerlerinide goruyorsunuz veya caninizmi sikildi dogru Dusseldorf ya da Koln\' e gidersiniz :)

memo

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen memo » Çrş Mar 14, 2012 2:07 pm

Oguz inan bana o dediklerini tek tek ordayken yaptim :) insan kalkip duisburgdan kolne kahve icmeye gider mi benim gibi :D

Bu arada o degilde benim uni duisburga ait nrw ticket suresi dolmus ne olacak simdi ?

mehmetcobanlar

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Mar 14, 2012 3:26 pm

ne olacak yatiracan yaz semester parasini nisandan itibaren 6 ay daha kullanabilecen :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

memo

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen memo » Çrş Mar 14, 2012 6:25 pm

yapma yaw :D neyse vazgectim ben gelmekten Hamburg yeter bana tatilde :D

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 14, 2012 6:58 pm

memo ya anlat biraz hamburgu:)dil kurslarini vs. Tischtennis oynayabilecekmiyim hamburgta onu soyle;)

memo

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen memo » Prş Mar 15, 2012 3:28 am

Dil Kursu olanaklari cok fazla ama benden sana kiyak gelince burdan yaz kendi ellerimle gotururum seni en iyisine ;) Tischtennis NRW de ki kadar populer degil ama niye oynayamayasinki :D Hayat olarak ben istanbuldan geldigim icin pek zor olmadi yani haftaici zaten mesgulsun haftasonuda partiden partiye kosmakla geciyor :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 15, 2012 9:52 am

dil olanaklari cok fazla bencede. 2 gun kaldim almanca duymadim diyebilirim:). Gorulebilecek en unlu yerlerini gordum ve bu erotikshop olayi sadece belli yerlerde degil 10 km2 lik bir alanda soz konusu. Erotikshop la markalasmis pahali bir sehirde keyif alanlara ne diyebilirim ki zevk meselesi, kimisi sakin ve duzenli bir hayat ister, kimisi sokakta dolasirken her iki dukkandan birinde iceri baktiginda vibrator gormeden huzura ermez.:) Ayrica Hamburg kriminal alanda Almanya da her yil acik ara ondedir. Bir ogrencinin okumak icin gitmemesi gereken sehirler

1- Leipzig
2- Hamburg
3- Dresden
4- Magdeburg

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 15, 2012 2:56 pm

Sagol memo ama eniyisi degilde ucuz olani daha makbule gecer;)Anlasilan ben bu sehri pek sevemeyecem:(Bu kadar hareketlilik bana gore degil hayirlisi:(

Ogun

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen Ogun » Prş Mar 15, 2012 5:10 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

kimisi sakin ve duzenli bir hayat ister, kimisi sokakta dolasirken her iki dukkandan birinde iceri baktiginda vibrator gormeden huzura ermez.:)[/quote]

Boyle birseyle huzura erenlere \'\'neden\'\' diye sormak lazim neden boyle birseyy :)

Ayrica Hamburg\'u bilmiyorum ama Leipzig ve Dresden de ogrenci olmak cok zor olsa gerek. Gecen gun Almanya 5. liginde oynayan Leipzig taraftarlari macta \'\'Kahrolsun Besiktas. Kahrolsun Galatasaray. Turkler evinize donun.\'\' gibi irkci tezahuratlarda bulunmus terbiyesizler :@ Siz bunlara kafa yoracaginiza takiminizi destekleyinde ust liglere ciksin zaten siz adam olsaniz 5. ligde oynamazsiniz :))
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

memo21

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen memo21 » Cum Mar 16, 2012 1:39 am

Ben Almanya`nin top-5 ini bilmem. Simdi Zurihteyim. En guzel sehir. Zaman buldukca bu sehre ugrarim. Gercektende Avrupa\'da gorulmesi gereken bir sehirdir. Bir de hele bir gol var ki.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya Top-5 Sehir

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 17, 2012 3:47 pm

zurih de cok guzel bir sehir, ama isvicrenin en guzel sehri bence basel.