Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cmt Kas 26, 2011 3:32 pm

Faruk organizasyonlari kur hemen geliyoruz... :D :D

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Kas 26, 2011 3:43 pm

Faruk, ihtiyacin olan tek sey; sonuna kadar inanmak..
Bisey demedik ya hemen de parladin:zoh :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Kas 26, 2011 7:14 pm

Iyi gorusleriniz icin tesekkurler arkadaslar. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 27, 2011 2:17 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Iyi gorusleriniz icin tesekkurler arkadaslar. :)[/quote]

itiraz dilekcesi vermismiydin?

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Kas 27, 2011 11:34 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Gecen gun evime Izmir konsoloslugundan bir yazi geldi,basvurunuzu tekrar inceliyoruz diye..
Sormak istedigim diyelim konsolosluk aralik ayinin 15 inde,benim hakkimda olumlu bir karar aldi.Bu noktadan sonra ki uygulamalari anlatabilirmisiniz ? ben bir daha randevu alip,yabancilar subesine mi gidecek evraklarim yoksa konsolosluk bunu daha kisa surede uygulayip vizeyi bana verecekmidir ?
Ben ocak ayinda kursa rheinlandprivat \'dan devam etmek istiyorum..Suan imkansiz gibi mi gorunuyor...?hmmm[/quote]

acikcasi basvurunuz dikkate alinmis sanslisiniz simdilik sadece bekleyin mutemelen belli bir sure sonra vizenize dair sizi mutlaka arayacaklardir.termin almaniza gerek simdilik buyuk ihtimalle iyi haberler alacaksiniz gibi gorunuyor.iyi sanslar Allah ayrdimciniz olsun.
yinede aradam biraz zaman gecince cok gecmeden konsoloslugu arayin ne olur ne olmaz. kendimden bir ornek verim; gecen ay evrak akibetim icin dilekce elden verdim itiraz olarak algilanmis ertesi gun red vermistik diye aradilar halbuki henuz red mektubu gelmemisti guya 1 ay once elime gecmis ama benim haberim yok bayagi zaman kaybettim.halen de gelmedi o stresle ne itiraz etmedigimi ne de almanca sertifikalari aldigim soyleyebildim herseyi unuttmustum.ben yinede 3.kez termin aldim.mulakat ve sonrasini mutlaka formda paylasicagim

bu arada soylemeden gecemiyecegim gercekten bu form sitesinden cok yaralandim keske cok onceden bulmus olsaydim yine de herkese cok tesekkurler.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Kas 27, 2011 12:32 pm

Gurkan abi dilekceyi vereli 1 ay oluyor,dilekcemi ve diplomalarimi ayrica 3 Prof. DR hocamdan aldigim ingilizce referans mektuplarini ayni zarfa koydum yollamistim.Takdir edeceksiniz ki normalden daha farkli cunku red olarak bu egitiminle okuyamazsin demislerdi.Bizde Antalya RheinlandPrivatSchule daki Sebnem hanimla boyle bir dilekce yazmaya karar verdik.Saolsunlar..Dilekce:

An das
Deutsches Generalkonsulat
Izmir

Aydin, den 01. 11. 2011

Ablehnung des Visums-Antrags

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich habe von Ihnen, mit Ihrem Schreiben vom 17.10.2011, ein negativ Bescheid, betreffen meines Visumantrages, erhalten. Ich mochte Sie bitten, mir den genauen Grund fur diese Absage zu nennen.

Besonders der Vermerk ’’Insbesondere Ihr bisheriger Werdegang laesst keine Ruckschlusse auf die Ernsthaftigkeit Ihrer Studienabsichten und die Faehigkeit zu, den Sprachkurs und das anschließende Studium innerhalb eines angemessenen Zeitrahmens abzuschließen.’’ hat mich sehr irritiert. Wie Sie aus den beiliegenden Dokumenten leicht heraussehen konnen, habe ich sowohl das Gymnasium sowohl auch die zwei jaehrige Vorlizens, ohne jegliche Muhe geschafft. Ganz im Gegenteil, mir wurde von drei Professoren auch eine Referenz ausgestellt, wo auf meine guten schulischen Leistungen hingewiesen wird. Daher leuchtet es mir beim besten Willen nicht ein, warum mein bisheriger Werdegang als Grund fur eine Absage genannt wird.

Mein einziger Wunsch ist, mein Studium in Deutschland zu absolvieren und danach in meine Heimat zuruckzukehren, um hier meine Karriere zu starten.

Meine Bitte an Sie ist es nun, mein Antrag noch einmal zu prufen und mir die Gelegenheit geben, meinen Wunsch fur ein Studium in Deutschland zu ermoglichen.

Fur Ihre Bemuhungen bedanke mich bei Ihnen im Voraus und verbleibe

Mit freundlichen Grussen

Mehmet COBANLAR

Beilagen: - Kopie Referenz Schreiben von Asst. Prof. Dr. Taner AKKAN
- Kopie Referenz Schreiben von Prof. Dr. Huseyin SALVARLI
- Kopie Referenz Schreiben von Asst. Prof. Dr. Ahmet OZKURT
- Kopie Gymnasiums-Diplom
- Kopie Vorlaeufiger Vorlizens-Abschluss
- Kopie Noten-Zeugnisses waehrend des Vorlizens-Studium

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 29, 2011 12:09 pm

vize basvurunu tekrar incelemeye aldiklarini sanmiyorum sadece neden red verdiklerine dair 4-5 sayfalik bir aciklama yollayacaklar. Sana tam olarak ne yazdilar?

yagmurgokdemir

Mesaj gönderen yagmurgokdemir » Sal Kas 29, 2011 1:50 pm

arkadaslar merhaba.. vize gorusmesi icin istanbuldan randevu alicam fakat daha kabul belgem elime ulasmadi.acaba yarin istanbul konsoloslugunu arasam tahminen kac gun sonrasina randevu verirler ? bu arada pttden takip ettigime gore kargo turkiyeye ulasmis ancak izmire ne zaman gelir bilemiyorum. zaman kaybetmeden randevuyu hemen alsammi yoksa kabulun elime ulasmasini mi beklesem bilemedim :S

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 29, 2011 1:52 pm

Belgelerin bir iki gune elinde olur. Konsoloslugu arayip gelecek hafta icin randevu alabilirsin Frau Gokdemir.:)

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Sal Kas 29, 2011 2:00 pm

Bencede onumuzdeki haftaya randevu alman uygun olur :) dilerim olumlu bir vize gorusmen olur ve burda bizimle paylasirsin frau gokdemir ;)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Kas 29, 2011 7:48 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

vize basvurunu tekrar incelemeye aldiklarini sanmiyorum sadece neden red verdiklerine dair 4-5 sayfalik bir aciklama yollayacaklar. Sana tam olarak ne yazdilar?[/quote]

Sehr geehrter herr Cobanlar,

ich bestaetige den Eingang Ihres o.g Schreibens und teile Ihnen mit,dass ich die Ablehnung des Antrages uberprufen werde.Die zustaendige Auslaenderbehorde wird - sofern erforderlich - beteiligt .
Uber den Antrag wird sobald wie moglich erneut entschieden werden.
Sofern das begehrte visum erteilt werden kann,werde ich sie ohne weitere Mitteilung zur Erteilung des Visums vorladen ; im Falle der Ablehnung wird Ihnen der Remonstrationsbescheid ubermittelt.

Mit freundlichen Grußen
Im Auftrag

Florian Weippert

Buyur Gurkan abi,senden cevap bekliyorum. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 29, 2011 11:57 pm

10 gun icinde vizeni alirsin.:)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Kas 30, 2011 12:00 am

Super ! Gozun aydin simdiden Mehmet :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Kas 30, 2011 12:35 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

10 gun icinde vizeni alirsin.:)[/quote]

bunu neye dayandirarak soyledin abiiii vallah mi ? :D ama belirtmek isterim ki bu yazi ayin ortalarinda cikmis konsolosluktan..
ayrica olumlu olursa beni tekrar grsmeye cagiracaklarmis,peki ozaman belgeler yabancilar subesine gitmeyecekmi ? lutfen aydinlatabilirmisin... :)

amazoon

Mesaj gönderen amazoon » Çrş Kas 30, 2011 11:37 am

Merhaba arkadaslar benimde dun istanbul konsoloslugunda vize gorusmem vardi. Sarisin alman bir bayanla gorustum ve gorusme genel olarak olumluydu. sadece belgeleri kontrol edip bilgisayara girerken birkac soru sordu. Almancaniz varmi sorusuna hayir dedigimde surat ifadesi biraz degisti acikcasi ama uzerinde pek durmadi. daha cok universiteden gelen kabul belgesine yogunlasti ve belgenin uzerinde \'master\' ile ilgili bir aciklama yazilmamis olmasina takildi bu belgeyi duzelttirip biara bana getirmelisin dedi. tekrar randevu almama gerek olmadigini sadece belgeyi getirip konsolosluga birakmami soyledi.

Gurkan bey bunun halledilebilecegini asil sorun cikarsa sifir almanca dan dolayi cikabilecegini soylese de, ben bu okul kabul belgesine takilmis durumdayim hmmm

kabul belgesi, garantor belgesi gibi belgelerin tamamlanmaya calisildigi 3 aylik stresli surecin sonunda tam herseyi hallettim bekleyise geceyim biraz rahat edeyim diye dusunurken bunun cikmasi tabi gerdi beni :)
zor isler... vizeyi alabilmek icin ugrasanlara kolayliklar, bekleyenlere sabirlar diliyorum...

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Kas 30, 2011 11:52 am

Herseyden once Istanbul\'dan basvurmus olman buyuk arti :) Universite kabul belgeni duzelttiginde olumsuz bir sey kalmiyor ortada, bence vizen gelir 1 ay icinde B)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

amazoon

Mesaj gönderen amazoon » Çrş Kas 30, 2011 12:14 pm

insallah faruk, ama gecmis vize anilarini okuyorum da soyle bir herseye hazirlikli olmak lazim :) universite kabul belgesinin konsolosluga ulastirilmasi da bir sorun... ben eskisehirde yasiyorum kargoyla gonderecegim konsolosluga (konsolosluktan oyle soylediler) gurkan beyde oradan fakslayacak, biran once halledebilsem rahat edecegim ama tabi sadece bana bagli birsey degil belgenin duzeltilmesi.. hatta elden versem daha iyi yarina kadar bekleyecegim istanbulda, bakacagiz artik :ap

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Kas 30, 2011 12:21 pm

bence de problem yok.garantorun de de sorun cikmassa alabilecegini dusunuyorum:)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Kas 30, 2011 12:33 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Super ! Gozun aydin simdiden Mehmet :)[/quote]
insallah,faruk bu sefer gozum aydin olur kulagim izmir. :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Kas 30, 2011 2:57 pm

Bu espriden sonra sana vize mize yok mehmet :D Saka bi yana insallah bu sefer istedigini alirsin :)

Kilitli