Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universiteye alirlarmi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emreay

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen emreay » Cmt Kas 19, 2011 7:04 pm

arkadaslar mrb belki bu konu 100 den fazla yerde acilmis okumus ve cevaplamisssinizdir ama bildiginiz gibi hergun sartlar degisiyorr yeni yeni kanunlar cikiyor. sizlere bir sorum var bana lutfen yardimci olunn..

ben lise donemimde sinavsiz gecis yaparak 2 yillik myo\' ya kayit yaptirdim fakat 4 yilda bitiriyorum ve ocak ayinda diploma aliyorum. Bu sure icerisinde gecen yil osym\' nin ilk sinavina girdim ve 180 barajini gectim. Suan ise aof isletmeye kayit yaptirdim ve 1 yilim doldu simdi boyle bir egitim gecmisiyle Almanya\' da universiteye devam edebilir miyim? Edebileceksemde myo diplomam mi gecerli olur yoksa osym sinavinda aldigim puan ile kayit yaptirdigim acik ogretim fakultesi ogrenciligim mii?? onu sormak istedimm.. ek olarak ben Turkiye\' de baya uzun suredir is hayati icindeyim ve yasim 26 ve askerlik tecilim var..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 20, 2011 1:06 am

Selamlar emreay sitemize hosgeldin.

Seninde belirttigin uzere 100 den fazla ayni soru soruldu.Makaleler ve Almanya\'ya kadar kismina goz atarsan hem bu konuda hemde aklinda yer eden diger bir cok konuda aydinlanmis olursun.
Keyifli forumlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

emreay

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen emreay » Pzr Kas 20, 2011 10:13 pm

iyide arkadasim ben hem 2 yillik mezunu olcam hemde acik ogretim ogrencisi benim cevabini cozemedigim tek sey 2 yillik myo numu olarak basvurayim yoksa acik ogretim ogrencisi olarakmii bilgilendirirseniz sevinirm. tam iki gundur takip ediyorum formu fakat bole bi durum kimsede yokk herhalde

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 21, 2011 2:55 am

Boyle bir durum bir cok kiside var ve cok kez soruldu.
Eger sitede iki gundur arama yapmis isen ;

- Almanya\'da bir universiteye MYO mezunu olarak basvuru yapabilmen icin 2 yili basariyla bitirmen gerektigi ,
- MYO mezunlarinin , Alman Universiteleri\'nde StudienKollege bitirmis gibi veya 12 yillik lise mezunu bitirmis gibi bir muamele ile karsilastiklari ,
- AOF ogrencilerinin Almanya\'da okuyabilmeleri icin en az 2 yili basari ile bitirmis olma sartinin arandigi ,
- MYO mezunu birisinin egitimini 4 yllik AOF\'ye tamamlamasi ve AOF\'den mezun olmasi dahilinde 4 yillik bir universite diplomasi alacagini ve bu sekilde basvurursa Almanya ve Turkiye\'de ki bolumleri uyusuyor ise TR\'de aldigi dersleri saydirip Almanya\'da bir lisans programina 3. ,4. veya 5. somestirdan baslayabilecegi ,
- Yahut AOF mezunu birini master programlarina basvuru sansinin oldugu

gibi bilgilere ulasman lazimdi. :)

an_gelir

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Kas 23, 2011 1:25 pm

arkadaslr kibristan bir unuversite kazansam ve almanya\'da bir teknik unuversiteye girebilirmiyim?ayrica almanyada ikinci ogretim varmi aksam dersleri gunduz calisip,gece okumak gibi yardiminiz icin sagolun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 24, 2011 12:31 am

1- Olur ( Almanya\'da okuyacagin bolumde ayni veya cok benzer bir bolum olsun )

2- Yok.Zaten bazen derslerin 20:30 a kadar suruyor.

MERVE ASCI

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Kas 24, 2011 4:36 am

Almanyada ikinci ogretim sistemi yok; fakat dersler icin bir kac secenek sunuluyor sana. Hangi gun ve saat sana uygunsa o dersi ve hocani secebiliyorsun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 24, 2011 4:36 am

Once ben cevaplamistim :|

an_gelir

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen an_gelir » Prş Kas 24, 2011 8:01 pm

kardes ben elektrik muhendislii okumak istiyorum almanyada ben kibris tan bi unuvrrste kazandim,almanyadan bi teknik unuversiteyi sectim,oraya giderim ancak kibrista ve turkiyenin hemen hemen cogunda elektrik muhendisligi yok,elektrik-elektronik var. kibristan elektrik-elektronik i secip almanyada elektrk muhendisligini secebilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 25, 2011 12:16 am

Bilemiyorum , illa ayni bolum olmasi sart degil ,benzer bolumlerde olabiliyor.
Varsa senin durumda biri cevaplar belki.

an_gelir

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen an_gelir » Prş Ara 08, 2011 10:41 pm

arkadaslar almanyada hem calisip,hemde lisans yapma imkanimiz varmi?

orpheous

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen orpheous » Cum Ara 09, 2011 1:05 am

an_gelir arkadasim biraz siteyi incele derim.Benim fikrimi sorarsan eger acikogretim olayini hic devreye sokma.myo yu basariyla bitirdiysen onun sayesinde basvur.bu senede oss sinavina gir ve almanyada okumak istedigin bolum veya o bolume denk dusen bir bolumu ozel yada devlet ayrimi yapmadan kazan.(kayit yaptirmana gerek yok.yerlesti belgen elinde olsun yeterli)

hadi kolay gelsin

an_gelir

universiteye alirlarmi ?

Mesaj gönderen an_gelir » Cum Ara 09, 2011 12:52 pm

sayin orpheous kardseim.ben bu sene meslek lisesi elektrik bolumunu bitiriyorum.almanyada lisans yapmayi dusunuyorum.meslek yuksek okulundn biraz zor olmazmi.ben elektrik muhendisligi okumak istiyorum elektrik muhendisligi turkiyede sadece 3 unuversitede var.almanyada kac unuversitede var bilmiyorum.turkiyedekileri kazanmak ise cok ama cok zor.yani dikey gecis cok cok zor.bu sene meslek lisesini bitirip,elektrik-elektronik kazansam elektrik bolumunu tercih edebilrmiyim,benzer bolumler tercih edilebiliyor demislerdi.ayrica hemde calismam gerekiyor.