Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada uni. Egitimi(Soru)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzt Kas 21, 2011 1:03 am

Merhabalar suanda bir devlet uni. de elektrik elektronik muhendisligi okuyorum. okula baslayali 1 ay kadar oldu. yurtdisinda uni. okuma imkanlarini biraz arastirdim. Barinma sikintim yok yakin akrabalarim var. Humboldt univ. de okumayi dusunuyorum. . fakat bu konudaki bilgilerim internetten okuduklarimla sinirli. bu yuzden bu konuda danismak istedim.

#sizce humboldt uni. girme istegimin kabul edilme olasiligi yuksekmidir? eger bu ihtimal yuksek ise suan okudugum uni. dondurup 6 ay bir dil egitimi alma dusuncem var. bu egitimi Almanyadami almaliyim.
#uni-assist sistemi berlinde zorunlumudur? ben bu islere aracilik yapan bir sirketle konustum 1500 euro gibi bir ucret talep ettiler benden. bu konuda herhengi bir araci sirketinden destek almaliyim sizce bir faydasi olurmu?
# Yesil pasaportum var islerimi kolaylastirirmi?
#suanki bolumume kiyasla Mimarlik okumam mumkunmudur?

Cook Tesekkurler...

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Kas 21, 2011 2:04 am

Humboldt unisinde elektrik elektronik oldugunu kim soyledi? Ben listeye baktim ne elektrik ne de mimarlik var.

http://www.hu-berlin.de/studium/beratung/sa/mono/

http://www.hu-berlin.de/studium/beratung/sa/kombi/

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzt Kas 21, 2011 2:12 am

http://www.turkstudent.net/content/arti ... itesi.html
bu listede muh.fakulteleri adi altinda var ama ben yurtdisi egitim danismanlik hizmeti veren bir kurumla konustum oldugu soylendi. umarim oyledir...

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzt Kas 21, 2011 2:29 am

orda olmazsa Berlin Teknik uni. de olabilir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 21, 2011 11:58 am

TU Berlin de var, humboldt da yok. Fakat her iki universitenin de hazirlik almanca kurslari yok. Bu yuzden bu universitelere ilk olarak DSH veya TestDaF sinavlarini verdikten sonra basvuru yapabilirsin. Su asamada okulunu dondurup dil kursu yapmani tavsiye etmem. Okulla paralel giden dil kurslari da yapabilirsin. Yesil pasaportunun olmasi vizede kucuk de olsa bir avantaj saglar. Universitelerin cogunda mimarlik okuyamazsin ama fachhochschulelerde okuyabilirsin.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzt Kas 21, 2011 12:05 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

TU Berlin de var, humboldt da yok. Fakat her iki universitenin de hazirlik almanca kurslari yok. Bu yuzden bu universitelere ilk olarak DSH veya TestDaF sinavlarini verdikten sonra basvuru yapabilirsin. Su asamada okulunu dondurup dil kursu yapmani tavsiye etmem. Okulla paralel giden dil kurslari da yapabilirsin. Yesil pasaportunun olmasi vizede kucuk de olsa bir avantaj saglar. Universitelerin cogunda mimarlik okuyamazsin ama fachhochschulelerde okuyabilirsin.[/quote]

oncelikle cevaplar icin cok tesekkurler...
fachhochschule dediginiz normal uni. gibimi? veya orda mimarlik okumakla Berlin Teknikte mimarlik okumak arasinda bir fark varmidir? onlarada kayit sureci,harc,egitim Berlin Teknikteki gibimi?

baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Pzt Kas 21, 2011 12:41 pm

fachhochschule daha cok uygulamaya dayali egitim veriyor normal uniye gore.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzt Kas 21, 2011 12:49 pm

evet biraz arastirdim. arada baya farklar var. en iyisi berlin teknikte kendi bolumumu okuyabilmek icin caba harcamak...