Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada ev almak

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
semih21

Almanyada ev almak

Mesaj gönderen semih21 » Çrş Haz 08, 2011 11:57 pm

Merhaba,

Biz iki arkadas bir ev kiraladik ve yaklasik bir senedir burada ikamet ediyoruz.

Dun ogrendigimize gore ev sahibimiz artik cok yaslandigi icin bu evi satmak istiyormus.

Evin icindeki su anki kiraci biz oldugumuz icin ilk olarak bize evini satmayi teklif etti ve hatta bize iyi bir miktar indirimde yapti.

Benim ogrenmek istedigim: Acaba parasini verirsek bu evi satin almaya hakkimiz var mi???

Yabanci Ogrenciler icin herhangi bir engel cikabilirmi ??? Sizce bir sikinti olur mu???

Cevabinizi bekliyorum arkadaslar...

Saygilarimla,,,

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada ev almak

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 09, 2011 12:32 am

Alabilir ve Almanya da ev sahibi olan ilk Deutschstudent li olarak da tarihe gecebilirsin.:)

ama burda ev alman oturumunla ilgili bir degisiklige sebebiyet vermez.

bu arada merak ettim. ev nerde ve kaca gidiyor?:)

semih21

Almanyada ev almak

Mesaj gönderen semih21 » Prş Haz 09, 2011 1:54 am

Merhaba,

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.

Peki mesela bir ogrenci egitimi sirasinda bir ev satin alirsa ondan sonra egitim bittikten sonra bir yil boyunca is bulunamazsa

ulkesine donmesi icin zorla evi sattirip mi???gonderirler ???

Yani ev sahibi olan bir insanin cok dogal olarak suresiz oturum izni olmasi gerekmez mi ???

Almanyada tapulu evi olupta oturum izni olmayan insan olur mu??? hic ??? Eger oyleyse komik bir durum...

(Bu arada ev Hannover yakinlarinda ve 55 m2 yaklasik 48000 Euro. Bence yakin zamanda Prim yapma potansiyeline sahip. )

Cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar...

Saygilarimla,,,

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanyada ev almak

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 09, 2011 3:39 pm

Ev ya da daire satin almanin oturumla bir ilgisi yok..Nasil yabanci ulke vatandaslari Turkiye\'den ev,arsa vs satin alabiliyorlarsa sende Almanya\'da ayni sekilde boyle bir ev satin alabilirsin.

Ileride olurda Turkiye\'ye donmek zorunda kaldiginizda evi kiralayabilirsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mavisim

Almanyada ev almak

Mesaj gönderen mavisim » Pzt Kas 21, 2011 12:17 am

Ev alinca oturumu haketmiyorsun o zaman.Yanlis anlamadiysam,oturum icin is acilmasi ya da bulunmasi gerekli.Bu durumda yatirim olmaktan baska bir ise yaramayacak gibi..

Bu arada ne oldu aldiniz mi evi..
Degismeyen tek sey degisimdir!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanyada ev almak

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 21, 2011 3:01 am

Almanya\'dan suresiz oturum alabilmeniz icin yanlis hatirlamiyorsam asgari 200 veya 250 bin Euro\'luk yatirim yapmaniz gerekir ve bu yatirimi kagit uzerinde degil ,pratikte de gostermeniz gerekir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari