Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada ozel unuversite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Kas 16, 2011 11:51 pm

merhaba arkadaslar ben almanyada ozel unuversitede elektrik muhendisligi okumayi dusunuyorum.bunun icin 180 baraj puanini gecip,parayi verip istedigim bolume girebilirmiyim unuversiteye?

jamjam

Mesaj gönderen jamjam » Prş Kas 17, 2011 7:28 pm

[quote]an_gelir tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar ben almanyada ozel unuversitede elektrik muhendisligi okumayi dusunuyorum.bunun icin 180 baraj puanini gecip,parayi verip istedigim bolume girebilirmiyim unuversiteye?[/quote]

arkadsim gercek okumak amacinsa sen turkiyede o bolume git once uni git dersleri seyret dusundugun kadar zevkli bir bolum degil sonra canin sikilir. bunlari denemeden almanyayi dusunme bile almanyada okumak daha zor bundan emin ola´bilirsin. 180 puan yapsan bile almanyada okuman buyuk ihtimale zor. ama almanyada hayatina devam etmek istiyorsan baska yollar arayabilirsin bir suru yolu var.:)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Kas 17, 2011 8:31 pm

[quote][quote]jamjam tarafindan yazilan metin:

[quote]an_gelir tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar ben almanyada ozel unuversitede elektrik muhendisligi okumayi dusunuyorum.bunun icin 180 baraj puanini gecip,parayi verip istedigim bolume girebilirmiyim unuversiteye?[/quote]

arkadsim gercek okumak amacinsa sen turkiyede o bolume git once uni git dersleri seyret dusundugun kadar zevkli bir bolum degil sonra canin sikilir. bunlari denemeden almanyayi dusunme bile almanyada okumak daha zor bundan emin ola´bilirsin. 180 puan yapsan bile almanyada okuman buyuk ihtimale zor. ama almanyada hayatina devam etmek istiyorsan baska yollar arayabilirsin bir suru yolu var.:)[/quote][/quote]

Sanirim siz cok eglenceli bir bolum okuyorsunuz :) Tavsiyeler de cok iyimis mesela egitim yerine evlenerek gelip kiosk larda falan calisabilir dimi :)

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Prş Kas 17, 2011 9:31 pm

kardes ben elektrik muhendisligi okumak istiyorum.elektrik muhendisligi ise turkiyede sadece 3 unuversitede var.ve girmek ise cok zor.turkiyede ornegin makina muhendisligi icin devlet unuversitesi puani 400 ise ozelde bu 200 dur.tr de ozel unuversitede elektrik muhendisligi olmadigi icin ben avrupayi dusunuyorum avrupada ozel unuversite.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 18, 2011 12:26 am

almanya da pek ozel universite sistemi yok. Bunun yerine hemen hemen ayni sartlarda butun devlet universitelerinde okuyabilirsin.

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Cum Kas 18, 2011 6:29 pm

kardes ben almanyaya gelip sinavlara grip elektrik muhendisligini kazanmam icin ne puan cikarmam gerek turkiyedeki gbi puanlar ucuk puanlarimi.ayrica almanyada ikinci ogretim varmi?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Kas 18, 2011 6:56 pm

an_gelir;

Almanyaya gelip sinavlara girip diye bisey yok sen ilk once burda kazan okumak istedigin bolumu ondan sonra gerisi gelir. Ayrica niye \'ozel universite\' sarti koyuyosunki gel devlet universitesinde oku ne farketti ? Parayi basip okurum diyosun madem git Amerikaya, Ingiltereye neden Almanya ? Para benim param zevk benim zevkim diyosanda eyvallah, haklisin :)

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Cum Kas 18, 2011 9:43 pm

sayin ogun almanya yi secmemin tercihi sudur:

almanya da daha cok tanidigim vardir.eger oraya gidersem daha cok yardim gorururum.ayrica sunu soyleyeyim muhendislik icin almanya daha iyi diyorlar.benim almanya da unversiteye girmem icin ornegin elektrik muhendisligi turkiyede en az 460 puan cikarmak gerekiyor.yani almanyanda okumak icin 460 puan cikarmammi gerekiyor devlet unuversitesinde.ayrica ozel unuversite icinde gecerlimi ayni sey.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 18, 2011 9:49 pm

turkiye de herhangi bir vakif uni. kazanmaniz yeterli olur.

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzr Kas 20, 2011 7:56 pm

peki kardesim almanya\'da ikinci ogretim egitimi varmi.yani gunduz calisma aksam okuma sansimiz varmi ?