Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada ingilizce lisans egitimi veren devlet universiteleri

Study in Germany
henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Pzt Eki 10, 2011 7:04 pm

herkese selamlar. almanyada ingilizce lisans egitimi veren bilgisayar muhendisligi bolumu ariyorum. matematikte olabilir. toefl sinavindan yeterli puani iki aylik calisma icinde alabilecegimi dusunuyorum.okullarin sitlerine bir goz attim ancak yeterli bilgiye ulasamadim.eger bu konuda bilgisi olan arkadaslarimiz varsa ve yardimci olabilirlerse cok sevinirim. simdiden tesekkurler...

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Eki 11, 2011 3:56 pm

benim bildigim kadariyla lisans yok denecek kadar az hatta yok :D duisburg essen universitesinin ise bolumu var orayi bir arastir istersen ama tamamen ingilizce degil yari ing yari alm ilk semester butun dersler ingilizce http://www.uni-due.de/ise/

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Sal Eki 11, 2011 6:34 pm

sanirim boyle bir bolum mevcut degil gercekten :) biraz arastirdim okullari ama cogu okulda ingilizce lisans bolumune rastlayamadim yine de arastirmalarim devam edecek.. sanirim cok iyi almanca ogrenmeden okula baslamanin bir yolu yok :)

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eki 11, 2011 6:42 pm

arastirmaya devam edin bir ip ucu, bachelor studiengaenge sayfalarina bakmayin International Programme dolaylarinda istediginiz bolumu bulabilirsiniz ama full ingilizce bolum bulmak kolay degil bilginize.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 12, 2011 6:36 pm

Gene bir kac universitenin Siyasal Bilimler icin egitim dili ingilizce ama sanirim en fazla 2 universite boyle.
Hangi universiteler bunlar ?
Guzel soru :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Mortingen Strasse Reloaded

Mesaj gönderen Mortingen Strasse Reloaded » Çrş Eki 12, 2011 6:59 pm

[quote]henrymorgan tarafindan yazilan metin:herkese selamlar. almanyada ingilizce lisans egitimi veren bilgisayar muhendisligi bolumu ariyorum. matematikte olabilir. toefl sinavindan yeterli puani iki aylik calisma icinde alabilecegimi dusunuyorum.okullarin sitlerine bir goz attim ancak yeterli bilgiye ulasamadim.eger bu konuda bilgisi olan arkadaslarimiz varsa ve yardimci olabilirlerse cok sevinirim. simdiden tesekkurler...[/quote]
Istedigin bolumlerin %100 ingilizce programlarini bulamazsin (yillik 20.000 euro egitim harci odemek istersen isler degisir). Bulsan dahi Ingilizce yeterliligi disinda Almanca yeterliligi de isteyeceklerdir. Bu yuzden bir kac universite arasinda sikisip kalman yerine muhendisligi ana dilinde, Almanca\'da ogrenmeni tavsiye ederim.

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Prş Eki 13, 2011 4:41 pm

http://www.tu-cottbus.de/btu/en/studien ... helor.html

cotbuss da bir adet var gibi merak eden arkadaslar bakar diye ekledim

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Cum Kas 11, 2011 3:08 pm

http://www.hochschulkompass.de/en/degre ... earch.html bu sitede okumak istediginiz bolumle ilgili arastirmalar yapabilirsiniz pek cok bilgi mevcut bilmeyenler olabilir diye yazdim. yalniz burada primary language english olan bolumler icin hangi seviyede almanca gerekiyor onu anlayamadim.bilen arkadaslar varsa cevaplayabilr mi?
the more ekmek, the more kofte :P

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Cum Kas 11, 2011 3:33 pm

duisburg essen universitesinin sitesine baktim.bazi muhendislik programlari icin en az a2 almanca bilgisi ve toefl 61 isteniyor.bu sartlar saglandiktan sonra direkt olarak bolume baslanabilr mi yani? bilgisi olan cevaplayabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 11, 2011 11:50 pm

universitenin sayfasinda oyle yaziyorsa evet. Ama ben B2 seviyesinde almanca istiyorlar diye biliyorum.hmmm

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Cmt Kas 12, 2011 4:59 pm

German: at least level A2 according to the CEFR (Common European Framework of References for Languages)
English: at least TOEFL internet-based 61 or IELTS ex-tremely limited user band 3.0 or University of Cambridge Key English Test
or equivalent certificates

Automation and Control Engineering, Computer Engineering,Computer Science and Communications Engineering,Electrical and Electronic Engineering,Mechanical Engineering,Metallurgy and Metal Forming

belirtilen bolumlere sadece kis somestr icin basvuru aliniyor imis eger yaz somestr icin basvurabilmek icin almanca seviyesi b1 isteniyor orada yazan bu. goethe den alinacak dil sertifikasi yeterli olur galiba toefl belgesi ile birlikte ?

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Sal Kas 15, 2011 4:05 pm

bilen biri bilgi verebilir mi duisburg essen uni deki bu bolumler hakkinda.cunku toefl 61 ve a2 almanca bana cok dusuk geldi hele ki ielts 3 hic mantikli degil. bolumlerin harclari yuksek diye dusunucem ama hohschulekampuss adresinde bolumler icin no tuition fees yaziyor.nedir bunlarin olayi bilen anlatsin lutfen.

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Prş Kas 17, 2011 12:08 am

http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... ourses.pdf burada bolumler icin gerekli dil yeterlilikleri yaziyor. bu da faydali bir site
http://www.hochschulkompass.de/en/degre ... etail]=all