Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Politikwissenschaft LMU mu FU Berlin mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzr Kas 13, 2011 12:08 pm

bolum nasil degisiyor?

ylmzemrek

Mesaj gönderen ylmzemrek » Pzr Kas 13, 2011 2:40 pm

Bolum degistirmenin Nebenfach\'da nasil oldugunu biliyorum ama Hauptfach icin bilmiyorum. Nebenfach icin o yan dal bolumunun derslerini gecmek gerekiyor diye biliyorum. Benim degistirirsem BWL olarak degistirecegim ama o da zaten LMU da yok. Ya da var ama Zulassungsbeschraenkung var. O yuzden degistirirsem Hochschule Munchen\'e gececegim tabi LMU da ilk semesteri gecemezsem. Zaten gecemeyeni atiyorlar mecbur degistirecegim gecemezsem.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 14, 2011 1:18 am

[quote]ylmzemrek tarafindan yazilan metin:

dersler direktoman ayni resmen :D

Evet 3. semesterdan sonra tam corba olacak. Bu donem en kolay donem aslinda.

Bilmiyorum kendimi taniyamiyorum su bolume girdigimden beri :D

LMU diye tutturmustum al sana LMU. Yani bilmiyorum baya almanca bilmek lazim. Almanca gelistirmek isteyenler icin harika bolum. 1 ayda baya bir yol kat ettim almanca adina :D

100% anlamak icin alman olmak lazim bir, ikincisi zaten hic yabanci yok ki burada siyasalda :D Ben ve 2 fransiz var baska da yok. Hepimiz ayni dertten muzdaribiz. Ayrica bir turk kizi vardi bir kere gordum kiz bir daha gelmedi :D[/quote]

Bence eger gercekten ilgin varsa politikaya bolum dili zorda olsa bir sekilde ustesinden geleceksindir diye dusunuyorum.
Tabi bir kac sac telin beyazlayabilir veya alnin acilabilir hehe :o :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ylmzemrek

Mesaj gönderen ylmzemrek » Sal Kas 15, 2011 12:32 am

politikaya ilgim var ama almanca degil :)

Bakalim deneyecegiz ve gorecegiz. Bunlar ama insanin gozunun yasina bakmazlar gibime geliyor. Sinav zamani falan yani. Referat falan var daha nasil 10 dakika almanca konu anlatacagim hic bilmiyorum allahtan Ocak ayinin sonlarina dogru aldim hep :D Simdi cakiyorum sistemi yavas yavas. Ilk 2 hafta falan dersleri birak ulan ne oluyo bu nasil sistem diye kafayi yiyecektim :) Umarim sistemi tam anladigim zaman kendimi universite disinda bulmam :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 15, 2011 4:34 am

Umarim.. :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

furukbaba

Mesaj gönderen furukbaba » Çrş Ağu 01, 2012 2:21 pm

Sanirim benim gibi 0 almanca ile gelip Heidelberg\'de Politikwissenschaft okumak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken en so konu basligi bu olmaliydi:) Ben su an dil kursu icin gelmeye calisiyorum ancak acikcasi biraz hevesim kirildi burayi okuyunca. ben zaten Hukuk fak.\'sinin sikiciligindan kurtulup Almanyada politik okumaya calisiyorum ancak sizler burada Politikwissenschaft\'in sikiciligindan bahsediyorsunuz. Gercekten oyle mi? Oyleyse cok tehlikeli bir durum benim icin:)