Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Yilmaz

Mesaj gönderen Yilmaz » Prş Eki 20, 2011 8:51 am

Asil yorumlar bekledigim arkadasimiz sonunda tesrif ettiler :)

Direk universite degil, univeriste bunyesindeki dil kursuna baslayacagim. Anladigim kadariyla vizeyigeciktirip beni gelecek doneme postalaycaklar. Yada ne yapmaliyim yabancilar subesinimi aramam lazim, yada konsoloslugu bir defa aradim yine arasam problem olurmu acaba. sorular ,sorular, soru isaretleri.

Bana gonderilen kabul kagidinda 28 ekime sahsen basvurmalisiniz eger bu tarihe kada burda olamaycaksaniz bizi bu tarihten once uyarirsaniz sizin kaydiniz gelecek doneme kaydiririz diyorlar.

tesekkurler.

gorusmek uzere...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 20, 2011 8:57 am

27 gun bayagi gecmis bence yabancilar subesini ara soyle kursum basliyor acele edin;)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Eki 20, 2011 11:05 am

yilmaz sizin anladigim kadariyla dil kursunus 28 ekimde basliyor . yinede biraz zamaniniz var oysaki benim kursun 19 eylulde basladi 35 gun oldu halen vizeden haber yok yanliz dil kursuna vizenizin halen gelmedigini beklemekte oldugunuz bir sonraki kura gelebileceginizi soylemelisiniz onemli olan bu sonra konsolosluk kursunuz tarihi gecmis gecmemis dusunmuyorlar o yuzden bir an once almanya dil kursundan yetkili kisiye soyleyin sonraki kurlara gidebileceginizi soyleyin su anki kurs belgeniz halen gecerli elbette oneli olan dil kursuna kayit belgeniz cunku egitim amacli gideceginiz gosteren bir belge sunmus oldugunuz gosterir konsolsoluk acisindan da olumlu bir durumdur.Nerden basvuru yapmistiniz?
Su an benim dil kursumda tarihi gecti konsoloslugu aradim ulasamdim artik vazcgemtim aramiyorum artik ne zaman gelirse hayirlisi ile bekliyorum vize sonucu.Ayrica kursu baslamis olmasina ragmen kursun bilgis var sonraki kudan devam edecegim bu arada bende netten almanca dili online kurslara katildim A1 ve A2 sertifikalari aldim cunku dil kursuna basladigimda geriden baslamak istemiyorum bu durumdan da kursun bilgisi var yinede elbette sinavlar olacak.

Herkese kolay gelsin iyi sanslar.

Yilmaz

Mesaj gönderen Yilmaz » Prş Eki 20, 2011 2:25 pm

ctuezuen oncelikle konu ile ilgili bu aciklaalrin icin tesekkurler.

Simdi benim durum soyle 17 ekimde kurs baslangici olarak gorunuyor fakat kayit icin en gec 28 ekimde universite bunyesinde bulunan International office ye basvurmak gerekiyormus. Bundan dolayi ben 28 ekime kadar bekleyecegim daha sonra okula haber vemei dusunuyorum.

eger senin konsolosluk istanbul ise gorusmen icin tel numarasi verebilirim 0212 3346167, 02123346181 .

Birde ben Turkiyede almanca egitimi almak istemiyorum, cunku bir yarari olacagini dusunmuyorum. ama artik vize gec gelirse caresiz kaydimizi subat ayina atacagiz .

tesekkurler...

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Eki 20, 2011 4:03 pm

bisey degil tesekkurler yinede malesef Istanbul\'dan degil yanliz ben Ankara\'dan basvurmustum dedigim gibi artik aramiyorum konsolsolugu sadece bekleme surecindeyim.

Elbette dil yerinde ogrenilebilir kesinlikle katiliyorum sadece vize sureci beklerken ek olarak vize sonrasi Almanya\'da dil kursunda daha bir arti onde baslamak ve kisa surede basarabilmek yinede katki saglar diye dusunuyorum.

Ins. kisa zamanda vize bekleyen herkesin vizeleri olumlu gelir.Bol sabirlar. iyi sanslar, Allah herkesin yardimicisi olsun.Kolay gelsin.

maschine

Mesaj gönderen maschine » Cmt Eki 22, 2011 12:48 am

Sevgili DS Uyeleri,
bugun itibariyle vizemi almis bulunmaktayim. Burada tum sorularima cevap buldum. Bunun icin tesekkur ediyorum. Bundan sonra da ben cevaplandiracagim. Vize basvurumla ilgili birkac not yazmak istiyorum. Almanca bilgim A2 seviyesinde ama bunu bir belgeyle kanitlamadim. Almanca biliyor musun diye soruldugunda A2 seviyesinde biliyorum dedim. Hepsi bu. Cv ve niyet mektubuda vermedim. Sadece nufus kayit ornegini tercume ettirdim. O da noter tastigi yaptirmadim. Gorusmede de gorevli kadin sunlari demisti: not ortalaman cok iyi tebrik ederim dedi. ( Onlisans mezunuyum). Umarim tum uyeler icin hayirlisi olur...

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Eki 22, 2011 12:52 am

Hayirli olsun. Basarilar :)

maschine

Mesaj gönderen maschine » Cmt Eki 22, 2011 12:53 am

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun. Basarilar :)[/quote]

Tesekkurler und Danke ;)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cmt Eki 22, 2011 2:46 pm

vizeniz hayirli olsun egitim hayatinizda basarilar.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 22, 2011 3:25 pm

[quote]maschine tarafindan yazilan metin:

Sevgili DS Uyeleri,
bugun itibariyle vizemi almis bulunmaktayim. Burada tum sorularima cevap buldum. Bunun icin tesekkur ediyorum. Bundan sonra da ben cevaplandiracagim. Vize basvurumla ilgili birkac not yazmak istiyorum. Almanca bilgim A2 seviyesinde ama bunu bir belgeyle kanitlamadim. Almanca biliyor musun diye soruldugunda A2 seviyesinde biliyorum dedim. Hepsi bu. Cv ve niyet mektubuda vermedim. Sadece nufus kayit ornegini tercume ettirdim. O da noter tastigi yaptirmadim. Gorusmede de gorevli kadin sunlari demisti: not ortalaman cok iyi tebrik ederim dedi. ( Onlisans mezunuyum). Umarim tum uyeler icin hayirlisi olur...[/quote]

nerden ve kac gunde aldin ? hayirli olsun bu arada .
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cmt Eki 22, 2011 3:25 pm

almanyada mutlu bir donem dilegiyle,hayirli olsun...

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 22, 2011 7:13 pm

Arkadaslar,30 Eylul gunu izmir den dil+lisans icin vize basvurusu yapmistim.Pazartesi gunu 24. gun olacak.Sizce Duisburg yabancilar subesini aratayim mi ? 2 kasimda duisburg da dil kursum basliyor.Kurs tarihini gecmesinden korkuyorum.Yabancilar subesine neler diyebilirim bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum yoldaslarim :)

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cmt Eki 22, 2011 7:46 pm

benim fikrim olarak arat ama tabi deneyimi olanlar bunu stratejik olarak dogru bulmayabilir mi bilemem

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 22, 2011 8:16 pm

Yetkili ve deneyimli arkadaslardan bekliyorum :)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cmt Eki 22, 2011 8:19 pm

dil kursunuz 2 kasimda basliyor olmasi elbette onemli fakat oncelikle yapmaniz gerekenler; yabancilar dairesini mutlaka aratmalisiniz evraklarinizin akibeti ne durumda diye.Dil kursuna yetisememe ihtimaline karsi kurs yerinede vizenizin henuz cikmadigini gec baslama olasiliginizin olabileceginizi soyleyin ki sonra problem olmasin.
Vize cikma sureleri su surede cikiyor demek yanlis olur surekli degisebiliyor.

Sonrasinda yabancialr dairesinde aldiginiz cevaba gore mutlaka konsoloslugu arayin aradiginizda cevap alabiliyorsunuz en azindan.
Anladigim kadariyla edindigim bilgilere dayanarak eger yabancilar dairesi ve konslolslugu ararsak su da bir gercek telefonlari surekli mesgul ama surekli aramak lazim.

Benimde kursum eylul de basladi ama malesef vizem halen gelmedi haber yok.yabancilar diaresini bu hafta kuzenim arayacak.Bende pazartesi gunu konsolsolugu arayacagim yanliz tel ulasamk zor ama aksama kadar ins. tel duser.

Arkadasimda ayni gun vizeye basvurmustu cuma gunu konsolsolugu aramis cumartesi yani bugun vizeli pasaportu gelmis.Ustelik dil kursu baslamisti konsoloslugpa soylemis dikkate almislarki gerci 40 gun olamk uzere idi.Halbuki 4 haftada cikar demislerdi.
Ins. hayirlisi ile herkesin vizesi bir an once gelir.Allah yardimcimiz olsun bol sabirlar.bol sanslar herkese.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 22, 2011 8:30 pm

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

dil kursunuz 2 kasimda basliyor olmasi elbette onemli fakat oncelikle yapmaniz gerekenler; yabancilar dairesini mutlaka aratmalisiniz evraklarinizin akibeti ne durumda diye.Dil kursuna yetisememe ihtimaline karsi kurs yerinede vizenizin henuz cikmadigini gec baslama olasiliginizin olabileceginizi soyleyin ki sonra problem olmasin.
Vize cikma sureleri su surede cikiyor demek yanlis olur surekli degisebiliyor.

Sonrasinda yabancialr dairesinde aldiginiz cevaba gore mutlaka konsoloslugu arayin aradiginizda cevap alabiliyorsunuz en azindan.
Anladigim kadariyla edindigim bilgilere dayanarak eger yabancilar dairesi ve konslolslugu ararsak su da bir gercek telefonlari surekli mesgul ama surekli aramak lazim.

Benimde kursum eylul de basladi ama malesef vizem halen gelmedi haber yok.yabancilar diaresini bu hafta kuzenim arayacak.Bende pazartesi gunu konsolsolugu arayacagim yanliz tel ulasamk zor ama aksama kadar ins. tel duser.

Arkadasimda ayni gun vizeye basvurmustu cuma gunu konsolsolugu aramis cumartesi yani bugun vizeli pasaportu gelmis.Ustelik dil kursu baslamisti konsoloslugpa soylemis dikkate almislarki gerci 40 gun olamk uzere idi.Halbuki 4 haftada cikar demislerdi.
Ins. hayirlisi ile herkesin vizesi bir an once gelir.Allah yardimcimiz olsun bol sabirlar.bol sanslar herkese.[/quote]
hangi konsolostlukdan basvuruldu ?

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cmt Eki 22, 2011 8:54 pm

ankara konsoloslugu 14 eylul dil kursu.universite

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 22, 2011 9:48 pm

of of arkadaslar..sorum devam ediyor :) cvblayalim..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eki 22, 2011 10:20 pm

persembe veya cuma arattir imkanin varsa.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 22, 2011 11:12 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

persembe veya cuma arattir imkanin varsa.[/quote]

persembe veya cumanin bir ozelligi mi var abi ? ayrica carsamba kurs basliyor durumu ifade etmek icin biraz gec sayilmaz mi.

Kilitli