Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Pzt Eki 24, 2011 3:58 pm

hayirli olsun . istanbul en iyisi :)

Nurky

Mesaj gönderen Nurky » Pzt Eki 24, 2011 4:43 pm

hayirli olsun,darisi istanbulda basimiza (:

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Eki 25, 2011 6:09 pm

vize gorusmesinin uzerinden tam 40 gun gecti halen herhangi bir cevap gelmedi.
Konsolsolugu cok kere aradim ulasamayinca bugun sabah konsoloslugun kultur bolumune email attim. Burada formda okumustum genellikle konsolosluk bir sekilde kisa zamanda cevap veriyormus ins. bu sefer en azindan vize akibetimi ogrenebilecegim.Bu arada dil kursumda basladi.

Kisaca burada bircok konuda bilgi sahibi oldum keske onceden bu formu bulmus olsaydim.neyseki cok gec degil yinede herkese cok tesekkurler.

Ne guzel bu gunlerde hep olumlu vize haberleri geliyor ins. darisi basima ve benim gibi vize sonuc bekleyen herkesin Allah yardimcisi olsun.Herkese bol bol sabirlar ve iyi sanslar.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Eki 25, 2011 6:37 pm

Almanyadaki yabanciler polisini de arasaydin bir kez.en azindan islemlerin ne durumunda oldugunu ogrenirsin.Insallah senin de olumlu haberini aliriz en kisa zamanda :)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Eki 25, 2011 6:47 pm

oncesinde 2 kere yabancilar dairesini vize basvurudan 3. ve 4.hafta
aramisti kuzenim fakat evraklarim henuz gonerilmemisti.
Yarin yabancilar dairesini kuzenim tekrar arayacak.
ins. Merve Asci dediginiz gibi olur tekrar cok tessekur ederim.

iyi aksamlar.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Eki 26, 2011 8:15 am

dun kuzenim yabancilar dairesini aramis hicbir bilgi vermemisler onceden aradigi zaman en azinda evraklarin gidip gitmedigine dair bilgi vermislerdi.Kuzenime konsolsolugu arayin denmis yani kisaca yabancilar dairesinden de yanit yok.
dun ankara kultur bolumune email attim halen bir gelisme yok.konsolosluga 2 hafta once gittigimde malesef iceri giremedim elime ulasilmayan vize telefon numarasini verdi.Halbuki icerde vize gorusmesinde sali persembe belli saatlerde soru sormak icin gelebilrsiniz demislerdi. Uzerinden 3 hafta gecmisti gittigimde soru sormak icin iceri girmek istedigimde yok oyle degil sadece eksik evrak icin cagrilan kisiler girebilir denildi.Ozetle telefonla ulasilam durumu yok, terminla gitsen termin tekrar sadece vize mulakati icin baska turlu vermiyorlar, yabancialr dairesinden yanit yok.

Bu durumda sadece beklemek kaliyor 41 gun oldu ama gercekten bu can sikici bir durum.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Eki 26, 2011 10:24 am

valla ne desen haklisin,cok sinir bozuucu bir durum

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Eki 26, 2011 10:59 am

oyle malesef aslinda soyleyecek cok seyler var......

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Eki 26, 2011 8:21 pm

Anca gelebildim eve, kusuruma bakmayin :blu

Evet, sabah 7:15de Istanbul Baskonsoloslugundaydi randevum. 7 de konsoloslugun onundeydim. Hemen iceri aldilar, once ups isini hallettik sonra sirayla cagirip evraklari duzenlediler. Evraklarimin bircogunu geri verdi gorevli. Sonra sira numarasi alip beklemeye basladim. Numaram 806 idi :) Zaten benden once birer kisi girdi gorusmeye. 3 giseden sadece ikisi calisiyordu(sag ve soldaki). Ve sira bana gelmisti: soldaki gisede oturan gorevli Turk\'e benziyordu, keske o denk gelse diye dusunurken ortadaki gise acildi ve numaram yandi :) Saat 7:55 de iceri girdim. Orta yaslarda bir Alman bayan..

Belgelerimi aldi, hemen \'niye gidiyorsunuz\' diye sordu. Dil kursu+universite dedim. Basvuru formunun ilk sayfasina not aldi. Sonra sayfalari tek tek kontrol etmeye basladi. \'Bu adres nerenin?\' diye sordu(Duisburg RP\'nin adresini yazmistim) Dil kursunun dedim. Diploma,okul kabulu, dil kursu kaydini inceledi. Ve \' kursun Ocak\'da basliyor, sen Aralik\'da gitmek istiyorsun, neden? \' diye sordu. -\'Noel\'i merak ediyorum, orada gecirmek istiyorum\' dedim :) (Gurkan Abi\'nin fikriydi) Tamam dedi. Hemen ardindan \' pekii, kurs tarihinden erken gidersen de kalacak yer ayarlayabilirler mi hemen \' dedi. Tabii ki dedim. Bakmaya devam etti. Birkac soru daha sordu; -Diger kardeslerin nerede? -Annen,baban nerede? -Annen,baban daha once Almanya\'da calistilar mi? -Sen daha once Almanya\'ya gittin mi? -Goethe\'de dil kursuna gitmissin, ne kadar surdu? -Hangi subesiydi - Gulerek \'Almanca bilgin icin hangisini yazalim -hic yok, kotu veya orta? dedi. Kotu dedim ben de.(A1.1 ile orta demek yuzsuzluk olur diye dusundum :P

Bunun disinda bolumle ilgili hicbir sey sormadi, iyi niyet mektubunu cok az inceleyip gecti, kabul belgesini baya inceledi. Tam kafasini kaldirdi ki soru soracak sandim. Ama sormadi.

Dil kursu kaydini tekrar inceledi ve basvuru formuna yazdigin adres burada yazmiyor dedi. Burada 3 tane sube var(Essen,Dusseldorf,Koln) ama sen Duisburg yazmissin dedi. \' O sube yeni acildi, o yuzden yoktur sanirim \' dedim. Onlar mi verdi bu adresi diye sordu. Evet dedim.. Geriye kalan bloke hesap, sigorta, ikametgah gibi belgelere goz gezdirdi. Gorusme yaklasik 25 dakika surdu. Cok fazla konusmadik..

\' Tamam bitti bu kadar, biz belgelerini Almanya\'ya gonderiyoruz. Onlar cevap verecek sana \' dedi. Tesekkur edip ciktim..

Evet arkadaslar sizce olumlu bir gorusme mi bu? hmmm Bana cok kotu gelmedi, en azindan daha kotu bekliyordum gitmeden once :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 26, 2011 8:40 pm

Faruk 15 kasim da vize elinde;)20 gun verdim sana;)

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Eki 26, 2011 8:48 pm

faruk olumlu gozukuyor gorusmen,sende hayirlisi ile atlattinnn artik vizelerini bekleyenler kervanina girdin hayirli olsun :D

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Eki 26, 2011 8:59 pm

Ereeeen :zoh Dile benden ne dilersen eger 15 Kasim\'da gelirse :P

Bakalim girdik kervana ama, biran once cikmayi da umuyoruz :) hepimizin en kisa surede olumlu sonuclanir umarim..

Bu arada unutmusum; lise diplomama bakti ve universiteyi gecen sene bitirmissin dedi. Benim niye haberim yok demek istedim ama diyemedim :) Liseyi gecen sene bitirdim evet dedim. Bir sene boyunca ne yaptin peki dedi. Ozel kursa gittim, matematik, turkce dersleri aldim dedim B) (Dershaneye gittim demek istedim ) Tamam dedi.. Ve bilgisayara bilgi girmeye devam etti..

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş Eki 26, 2011 9:19 pm

darisi bana :) haftaya basvuracagim insallah.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Eki 26, 2011 11:05 pm

Hayirlisi bakalim bencede olumlu gorunuyor zaten Istanbul zorluk cikarmiyor bunu gorebiliyoruz..Olumlu olacagina inaniyorum ama Allah hayirli ise versin diyorum. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Eki 26, 2011 11:06 pm

Hayirlisi bakalim bencede olumlu gorunuyor zaten Istanbul zorluk cikarmiyor bunu gorebiliyoruz..Olumlu olacagina inaniyorum ama Allah hayirli ise versin diyorum. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Çrş Eki 26, 2011 11:29 pm

Faruk Iyi Gecmis gibi, Bir sikinti cikmadan en yakin zamanda ( 5- 10 icin\'de ) Alirsin Umarim.

Bu arada Caylar senden olsun Tum Site ahalisine :D
Sevincli haberi aldiginda Pasta isteriz... :D

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Eki 26, 2011 11:33 pm

Istediginiz cay,pasta olsun :yummy

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Eki 26, 2011 11:56 pm

Faruk gecmis olsun. Orta sekerli gecmis yani bi sikinti gozukmuyor, eger hersey yolunda giderse de ben sana 25 gun veriyorum 20 kasimda alirsin vizeli hayirlisiyla =)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Eki 26, 2011 11:57 pm

Vizeni :) Vize aldiktan sonra vizeli olacaksin ins :D

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Eki 27, 2011 12:01 am

Tesekkur ederim Ogun, bana da 20 Kasim gibi geliyor ama bakalim B)

Kilitli