Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da okumak icin ilk yapmam gerekenler ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Sal Tem 24, 2012 5:30 pm

Benim ole bi iddiam yok zaten duydugumu soyluyorum benim diger sorumuda cevaplarsaniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 24, 2012 5:48 pm

[quote]Ezgii- tarafindan yazilan metin:

Peki sitede cok aradim ama bunun cevabini bulamadim diyelim sartli kabul aldik ama vize vermediler burda kazandigimiz okulun yanmamasi icin ne yapmaliyiz ?[/quote]

Kayit yaptirirsan yanmaz;)

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Sal Tem 24, 2012 5:51 pm

Herkes boyle mi yapiyo peki garantisi yok yani risk alicaz

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Tem 24, 2012 5:52 pm

Peki sitede cok aradim ama bunun cevabini bulamadim diyelim sartli kabul aldik ama vize vermediler burda kazandigimiz okulun yanmamasi icin ne yapmaliyiz ?[/quote]

1- Okulun yanmamasi icin tek secenek ; Okula kaydolmak
2- Eger kaydolursan , okumasan bile harc ucretini odemek zorunda oldugun icin ; tercih yapmadan once de bi harc ucretlerini arastir , odeyebilecegin okullarin gelme ihtimalini yuksek tut , ona gore tercih yap.
3-Kayit esnasina senin diplomanin aslini okulun ogrenci isleri isteyecek , kaydolmak icin bunu vermek zorundasin , ama ayri ve daha buyuk bi problem ise su ; vize memuru da muhtemelen diplomanin ASLI ni gormek isteyecektir. Benden istemisti mesela. Okula kaydolup sonradan kaydimi aldirmistim bu problemle karsilasmamak icin.Eger vize gorusmesinde hala okula kayitli durumda olursan , diplomani gosteremeyecegin icin problem yasayabilirsin , iste o anda vize memuruna verecegin cevap cok onemli.Aslina bakarsan bi ogrencinin kendini en azindan garantiye almasi kadar dogal birsey yok ama gel gor ki almanlar oyle dusunmuyor , hem burada hem orada kayitli olmak zaten yasalara aykiri bir durum.
4- Diplomanin noter onaylisiyla basvurup vize alanlarda var , belki de hic sormaz bile vize memuru..

Bu adrenalini yasayip yasamamak sana kalmis birsey , ama ne kadar saglam basvuru o kadar garanti vize !..

Kolay gelsin!....

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Sal Tem 24, 2012 6:15 pm

Tesekkurler cok acikliyici olmus

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Tem 24, 2012 7:02 pm

Tesekkurler cok acikliyici olmus[/quote]

Rica ederim.

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Çrş Tem 25, 2012 11:35 am

Acikcasi konustugum herkes osym onayli belgeyi cikti al gel diyor fakat insanin kafasinda yinede sorular kaliyor ama bncede baktigin zaman kayit yaptirmana gerek yok cunku nakil gorevi gormuyor almanya unileri osymyle anlasmali zaten.