Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Koln\'de Kalacak Yer

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
uur

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen uur » Prş Nis 22, 2010 4:57 pm

Arkadaslar,

Bu siteyi bulduguma pek bi sevindim dogrusu :)

Bu yaz 3 aylik (Temmuz-Eylul) staj icin Koln\'e gidiyorum. Kalacak yer ariyorum. Kolner Studentenwerk\'te yurtlara bakiyorum ancak yazdiklarinizi okuduktan sonra ben Erasmus Staj Programi ile gidiyorum. Yani universite egitimine degil. Yurtlardan kabul alamaz miyim sizce?

Ya da alternatif kalacak yer hususunda bilgisi olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 23, 2010 5:45 am

Selam,ismin sanirim Ugur,hosgeldin sende sitemize.Simdiden keyifli forumlar..° Eger yurtlarda bos yer olursa ve okulda bu bos yerlere kendi ogrencisi disinda misafir ogrenci kabul ediyorsa,evet bu yurtlarda kalabilirsin..Ancak buyuk ihtimalle senden fazladan bir komisyon ucreti alirlar buda 20-30 Euro arasinda degisir..

eyyupkoc

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen eyyupkoc » Prş Tem 01, 2010 10:00 pm

merhabalar..bende ayni sekilde erasmus staj haraketligi ile koln\'e gidiyorum.. benimde kalacak bir yere ihtiyacim var. bulursan banada haber verirsen sevinirim]

atay

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen atay » Cmt Ağu 28, 2010 6:17 am

Bende kalacak bir yer ariyorum ya bu studentenwerk midir nedir, ordan bi haber yok..

Ne yapabilirim arkadaslar ozellikle kolne gidecek olanlar ne etsek beraber ev mi tutsak :)

gorkemd

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen gorkemd » Cum Eyl 17, 2010 4:47 pm

Ben de koln\'de master yapmaya gidiyorum ekimde. Bu Studentenwerk\'e basvurdum ama ses seda cikmadi kontenjanlar cok dolu ve uzun bekleme listeleri varmis o yuzden oraya bel baglamayin derim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 17, 2010 6:40 pm

Arkadaslar suanda dahi hali hazirda 3-4 kisi Koln\'e gidiyor,eger cevap alamazsaniz birbiriniz ile irtibata gecin ve ev tutun.En kotu ihtimal bir yurd cikana kadar evde kalirsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ywzslm

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen ywzslm » Cum Eyl 17, 2010 9:22 pm

nasipse ekim ayinda master icin kolne gidiyorum kabulum kayidim herseyim tamam is bi tek vizeye bakiyor gectgigmiz haftalrda vize basvurumu gerceklestirdim kolne gidecek arkadaslar yavuzselim_inanir@hotmail.com adresinii eklerlerse goruselim yardimlasalim

dj_fukyy

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen dj_fukyy » Çrş Eyl 28, 2011 8:57 pm

arkadaslar merhaba ben Sachsen eyaletinde bulunan TU Bergakademie Freiberg de hidrojeoloji master i yapiyorum fakat is dolayisi ile ekimin 2. haftasi koln e tasinmam lazim ve orda kontaklarim var eger ev tutmak isteyen varsa ben varim ve yeni gelen arkadaslara seve seve herkonuda yardimci olurum..ama ciddi olanlar bana msj atsin lutfen bosa harcayacak vaktim yok..cok acil ya ev bulmam ya da ev arkadasi bulmam lazim,..saygilarimla...

crazyfb

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen crazyfb » Çrş Eyl 28, 2011 11:46 pm

arkadaslar studentenwerk den pek bisey ummayin. warteliste var ve asagi yukari 5 6 ay bekletiyolardi en son. ev kiralayin bence. studenten-wg den bakabilirsiniz.

slhberkan

Koln\'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen slhberkan » Cmt Eki 01, 2011 11:11 am

2 ay lik ev arkadasi olabilirim. donup vize basvurusunda bulunacagim. eger vizemi alirsam gene evi paylasabiliriz.