Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH\'ya Kayit ile ilgili problem

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Mujaheed

Mesaj gönderen Mujaheed » Sal Eyl 27, 2011 8:22 pm

Merhaba Arkadaslar,

Oncelikle durumum su ki; Turkiye\'de Elektrik-Elektronik Muhendisligi egitimimi yarida kesip Aachen\'a geldim. Dusseldorf\'tan gerekli anerkennunglari alip (Fachgebundene Hochschulreife fur Elektrotechnik) RWTH\'ya basvurdum (Alman vatandasiyim bu arada). Kayit islemini gerceklestirecek olan kadin bana bu belgeyle (facgebundene hoschschulreife) RWTH\'ya kayit olamayacagimi soyledi. Halbuki kendi sitelerinde Vorausetzunglarda bu var.

ilgili link; http://www.rwth-aachen.de/aw/main/deuts ... technik_u/

Anlamadigim sey ise problem ne ? 4-5 ay onceden mail atmistim Studentensekreteriata, kabul olur denmisti. Yarin tekrar gidip konusacagim. Tecrubesi olan varsa akil verebilir mi acaba ? Simdiden ilginiz icin tesekkurler.

Saygi ve Sevgilerimle

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 27, 2011 8:25 pm

egitimini yurtdisinda yaptigin icin alman vatandasi da olsan dsh veya testdaf isterler.

Mujaheed

Mesaj gönderen Mujaheed » Sal Eyl 27, 2011 8:59 pm

sinavlardan ziyade bu elimdeki belgeyle kayit problemi nerden olustu bi bilginiz var mi acaba ? fachgebunde hoschschulreife fur elektrotechnik ile ayni bolum uni\'ye kayit yapiyorlar mi, olay bu hocam..