Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

osym yerlesti belgesi internet ciktisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
feza

Mesaj gönderen feza » Pzt Kas 08, 2010 7:30 am

Merhaba, forumda arastirdim fakat tam net bir cevap bulamadigim icin yaziyorum.

Almanyadaki Universiteye basvuru belgelerini yollarken OSYM Sonuc-Yerlesti belgesinin internet ciktisini gondermek yeterli olur mu, yoksa Ankara\'dan orjinalini mi cikartmak gerekir ?

Ben 2 yillik mezunum, yerlesti belgemin orjinali haliyle universitede(ve orada kaliyormus), bu yuzden soruyorum..

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Kas 08, 2010 9:57 am

internetten aldigin ciktiyi universitende asli gibidir olarak onaylayabilirsin bu gonderecegin uni. icin yeterlidir.

feza

Mesaj gönderen feza » Pzt Kas 08, 2010 10:24 am

cok tesekkur ederim mohsen..
Almanyada kayit sirasinda da o belge yeterli olur sanirim

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Kas 08, 2010 4:01 pm

evet o yeterlidir zaten herkeste benim dedigimden yapiyor ankaradan orjinalini cikaran cok azdir. bu arada cikarirken sadece bir tane degil cikarabilecegin kafdar cikarda elinde bulunsun hepsine asli gibidir vuruyorlar.

feza

Mesaj gönderen feza » Cmt Ara 04, 2010 9:54 am

Simdi benim 2 yillik diplomam var zaten. Basvuru icin osym yerlesti belgesinin renkli ciktisini yeminli tercumandan cevirip gondersem yeterli olmazmi. Boyle gonderip de ret alip tekrar kabul almama durumu olur mu ?

Cunku okulla konustum osymeden cikarmam gerektigini belgemin bulunmadigini ogrendim. 15 ocaga da az kaldi, bu yuzden osymden tekrar belge cikarilmasini beklersem gec kalabilirim.

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Cmt Ara 04, 2010 11:30 am

dostum internetten cikartip notere onaylatacaksin, bir sorun cikmaz bende oyle basvurdum

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Haz 02, 2011 11:00 pm

arkadaslar duisburg-essen e basvuru yapacagim.Bugun okuldan osym sonuc belgesini aldim asli gibidir yaptirdim.unv basvururken 1 tane orjinalini yaninda 2 tane fotokopisini mi yollayacagiz birde bu diploma yada osym sonuc belgeleri almancaya mi yoksa ingilizceye mi cevrilecek
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 02, 2011 11:02 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:
arkadaslar duisburg-essen e basvuru yapacagim.Bugun okuldan osym sonuc belgesini aldim asli gibidir yaptirdim.unv basvururken 1 tane orjinalini yaninda 2 tane fotokopisini mi yollayacagiz birde bu diploma yada osym sonuc belgeleri almancaya mi yoksa ingilizceye mi cevrilecek[/quote]
almanca olacagini biliyorum.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Haz 02, 2011 11:05 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar duisburg-essen e basvuru yapacagim.Bugun okuldan osym sonuc belgesini aldim asli gibidir yaptirdim.unv basvururken 1 tane orjinalini yaninda 2 tane fotokopisini mi yollayacagiz birde bu diploma yada osym sonuc belgeleri almancaya mi yoksa ingilizceye mi cevrilecek[/quote]
almanca olacagini biliyorum.[/quote]
kesin bir bilgi gerek,arkadaslara soralim bakalim :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 02, 2011 11:07 pm

:)bence kesin ;)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Haz 02, 2011 11:09 pm

:)bence kesin ;)[/quote]
peki tum belgeler mi iste lise diplomam transktrip yada mezuniyet belgem ? elimdeki not da unv. basvurusu icin gerekli belgeler hep eng cevirisi yaziliyor da

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Haz 03, 2011 12:25 am

:)bence kesin ;)[/quote]
peki tum belgeler mi iste lise diplomam transktrip yada mezuniyet belgem ? elimdeki not da unv. basvurusu icin gerekli belgeler hep eng cevirisi yaziliyor da[/quote]

Bazi universiteler(cogu diyeyim) Ingilizce\'yi kabul ediyorlar. Benim diplomam Ingilizce\'ydi, hic cevirtmeden yolladim kopyasini kabul ettiler.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Haz 03, 2011 5:28 pm

TRANSKRIPT ingilizce olabilir-hem uniye gonderirken hem de vize basvurusunda.kabul ediliyor ama diploma icin bu durum gecerli mi bilmiyorum.biz her zaman almancalarini gonderiyoruz.uniye sormalisinz

emilie

Mesaj gönderen emilie » Cum Haz 17, 2011 3:35 am

Ya arkadaslar OYSM kabul Universite Yerlesti Kagidinizin kopyasini alip onaylatacaginiza gidip universitenizde ki Ogrenci Islerinden Orjinalini Alsaniza. Siz okulunuza kayit olurken oraya ne verdiniz Allah askina? Universitede ki tozlu ogrenci dosyanizda bekleyip bir sure sonra cope gidecegine siz alin yeni okul islemlerinizde kullanin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Haz 17, 2011 11:41 am

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:
Ya arkadaslar OYSM kabul Universite Yerlesti Kagidinizin kopyasini alip onaylatacaginiza gidip universitenizde ki Ogrenci Islerinden Orjinalini Alsaniza. Siz okulunuza kayit olurken oraya ne verdiniz Allahaskina? Universitedeki tozlu ogrenci dosyanizda bekleyip bir sure sonra cope gidecegine siz alin yeni okul islemlerinizde kullanin.[/quote]

biz onu cok dusunduk elbet ama vermiyorlar kardesim verseler ugrasmayiz yapacak birsey yok..daha orjinal birsey istiyorsaniz ankara dan talep edeceksiniz dendi bizlere osym burolarinca neyse isimizi gorsun yeterli asli gibidir vuruldumu olay biter.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Sal Eki 25, 2011 5:14 am

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:
Ya arkadaslar OYSM kabul Universite Yerlesti Kagidinizin kopyasini alip onaylatacaginiza gidip universitenizde ki Ogrenci Islerinden Orjinalini Alsaniza. Siz okulunuza kayit olurken oraya ne verdiniz Allahaskina? Universitedeki tozlu ogrenci dosyanizda bekleyip bir sure sonra cope gidecegine siz alin yeni okul islemlerinizde kullanin.[/quote]

biz onu cok dusunduk elbet ama vermiyorlar kardesim verseler ugrasmayiz yapacak birsey yok..daha orjinal birsey istiyorsaniz ankara dan talep edeceksiniz dendi bizlere osym burolarinca neyse isimizi gorsun yeterli asli gibidir vuruldumu olay biter.[/quote]

Bu devlet universitelerinde calisanlarin aklindan zoru oldugunu ve cok keyfi davrandigini dusunmeye basladim ben artik.. Benim niye elime tutusturdular okulumda sorunca peki?? Demek ki olabiliyor ama uygulayacak olanlarda sorun var
...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 26, 2011 6:49 pm

Arkadaslar OSYM Yerlesti belgesinin asli zaten internetten indirilen kagit..
Eskisi gibi eve postayla gelmiyor ,herkes netten ogreniyor sonucunu..

Almanca cevirisi ve noterden asli gibidir onayi yaparsaniz bir sorun cikmaz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Kas 03, 2011 1:01 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar OSYM Yerlesti belgesinin asli zaten internetten indirilen kagit..
Eskisi gibi eve postayla gelmiyor ,herkes netten ogreniyor sonucunu..

Almanca cevirisi ve noterden asli gibidir onayi yaparsaniz bir sorun cikmaz.[/quote]

Ben su an Turkiye\'de degilim.Hollandada ailemin yanindayim.Almanyaya gidecegim onumuzde ki hafta.Turkiye\'den gelirken
-Lise diplomamin noter onaylisini(aslini turkiyede kazandigim universiteye vermistim).
-Liseden transkriptimin ingilizcesini.
-Internetten sinav sonucunun ciktisini almistim.(Yalniz notere onaylatmadim su anda turkiyede olmadigim icin onaylatma gibi bir sansim yok).

Ben Duisburga gidip okuldan sartli kabul alacagim.Yani sadece sartli kabul icin basvuracagim bu basvuru icin belgelerim yeterlimidir ? Okula hemen baslamayacagim icin sadece gostermelik olarak olacak heralde yani benim durumumu gorebilmel ri adina....

Sizce bu belgeler yeterlimidir ? Turkiye\'ye gitmeden Duisburg\'a gidip bu isi hemen halletmek istiyorum daha sonra Turkiye\'de vize islemleri icin basvuracagim.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Kas 03, 2011 1:21 pm

Sinav sonucu degil, yerlestirme sonucu gerekiyor. Yani yerlestigin universiteyi gosteren belge..

Eger bunu kasdediyorsan sorun yok..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Kas 03, 2011 1:28 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Sinav sonucu degil, yerlestirme sonucu gerekiyor. Yani yerlestigin universiteyi gosteren belge..

Eger bunu kasdediyorsan sorun yok..[/quote]

OSYM\'nin sitesinden hepsini cikartabiliyorum zaten su an girip sifrelerimi falan yazinca da cikiyor.Her ikisi de var bende ama onu her an cikarmak mumkun siteye girip....Yani noter onayi yok onda . Ama ben okul basvurusu degil de sadece sartli kabul alacagim icin simdilik gerek olmaz diye dusunuyorum noter onayina. Sence de oylemidir ?