Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cum Mar 30, 2012 11:17 pm

Bana gore TR ile alakasi yok Amerikaya vize almak bile bu kadar zor degil almanlar artik bikmismidir nedir Turklere 2.sinif insan muamelesi yapiyorlar aslinda fransada oyle benimde 46 gun oldu telefonla ariyorum,konsolosluga gidiyorum yuzume bakmiyorlar.Onumuzdeki haftaicide birseyler cikmazsa veya red gelirse itirazla vs. ile hic ugrasmicam baska ulkelere bakicam.Ins. yurt parami,kurs parami geri alabilirim.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Mar 30, 2012 11:23 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Bana gore TR ile alakasi yok Amerikaya vize almak bile bu kadar zor degil almanlar artik bikmismidir nedir Turklere 2.sinif insan muamelesi yapiyorlar aslinda fransada oyle benimde 46 gun oldu telefonla ariyorum,konsolosluga gidiyorum yuzume bakmiyorlar.Onumuzdeki haftaicide birseyler cikmazsa veya red gelirse itirazla vs. ile hic ugrasmicam baska ulkelere bakicam.Ins. yurt parami,kurs parami geri alabilirim.[/quote]
Kurs parani kesintili olsada alirsin.
TR ile alakasi var bence trde almanlara vize uygulasin :D

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Cmt Mar 31, 2012 11:52 am

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Bana gore TR ile alakasi yok Amerikaya vize almak bile bu kadar zor degil almanlar artik bikmismidir nedir Turklere 2.sinif insan muamelesi yapiyorlar aslinda fransada oyle benimde 46 gun oldu telefonla ariyorum,konsolosluga gidiyorum yuzume bakmiyorlar.Onumuzdeki haftaicide birseyler cikmazsa veya red gelirse itirazla vs. ile hic ugrasmicam baska ulkelere bakicam.Ins. yurt parami,kurs parami geri alabilirim.[/quote]
Kurs parani kesintili olsada alirsin.
TR ile alakasi var bence trde almanlara vize uygulasin :D[/quote]

Turkiye Almanlara vize uygulamiyor mu? yuhh onlar iligimizi somuruyor resmen, ne komik bir haldeymisiz cidden.......

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Cmt Mar 31, 2012 12:38 pm

Arkadaslar bence biraz karsi tarafida dusunmek lazim.Diger konsolosluklarda kapilarda 5 kisi varsa, Almanya konsoloslugunda 50 kisi var.Talep biraz fazla gibi. Ama talepin fazla olmasida islerin bastan savma yapilmasina mazeret olmamali.(mbasalak arkadasin yazdiklarina hitaben)..Yapilan islemlerden birazdaha bilgilendirilebilsek cok daha iyi olurdu.Ama su asamada burada sohbet etmekten baska yapabilecegimiz hicbirsey yok gibi gorunuyor.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Mar 31, 2012 11:31 pm

[quote]orjinaltr tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bence biraz karsi tarafida dusunmek lazim.Diger konsolosluklarda kapilarda 5 kisi varsa, Almanya konsoloslugunda 50 kisi var.Talep biraz fazla gibi. Ama talepin fazla olmasida islerin bastan savma yapilmasina mazeret olmamali.(mbasalak arkadasin yazdiklarina hitaben)..Yapilan islemlerden birazdaha bilgilendirilebilsek cok daha iyi olurdu.Ama su asamada burada sohbet etmekten baska yapabilecegimiz hicbirsey yok gibi gorunuyor.[/quote]
Alman konsoloslugunda yiginligin sebebi o ulke universiteleri hakkinda daha rahat bilgi alabilmemiz,kayit olabilmemiz.Teslim ettigim evrakalari yabancilar polisine yolluyoruz dediler,red 2 gun sonra geldi,verdigim evraklari Almanyaya 10 gunden once varmasi mumkun degil :D eger ozel kargoyla gondermez isen ve evraklarin teyiti bile bir haftayi
gecer.
Ben sahsim adina vize surecinden bahsedemem :D cunku ayni gun red verdiler.
Ama itiraz surecinde cok caba sarf ettim ve onlara var oldugumu ve umudumu kaybetmedigimi ispatladim.
Itiraz surecinde herkesin yapmadigi benim yaptigim bazi seyleri insallah vizeden sonra yazacam.Suan yazmak istiyorum ama sonuclari gormem lazim ki sizlerede onereyim .Iyi forumlar

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Cmt Mar 31, 2012 11:48 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bence biraz karsi tarafida dusunmek lazim.Diger konsolosluklarda kapilarda 5 kisi varsa, Almanya konsoloslugunda 50 kisi var.Talep biraz fazla gibi. Ama talepin fazla olmasida islerin bastan savma yapilmasina mazeret olmamali.(mbasalak arkadasin yazdiklarina hitaben)..Yapilan islemlerden birazdaha bilgilendirilebilsek cok daha iyi olurdu.Ama su asamada burada sohbet etmekten baska yapabilecegimiz hicbirsey yok gibi gorunuyor.[/quote]
Alman konsoloslugunda yiginligin sebebi o ulke universiteleri hakkinda daha rahat bilgi alabilmemiz,kayit olabilmemiz.Teslim ettigim evrakalari yabancilar polisine yolluyoruz dediler,red 2 gun sonra geldi,verdigim evraklari Almanyaya 10 gunden once varmasi mumkun degil :D eger ozel kargoyla gondermez isen ve evraklarin teyiti bile bir haftayi
gecer.
Ben sahsim adina vize surecinden bahsedemem :D cunku ayni gun red verdiler.
Ama itiraz surecinde cok caba sarf ettim ve onlara var oldugumu ve umudumu kaybetmedigimi ispatladim.
Itiraz surecinde herkesin yapmadigi benim yaptigim bazi seyleri insallah vizeden sonra yazacam.Suan yazmak istiyorum ama sonuclari gormem lazim ki sizlerede onereyim .Iyi forumlar[/quote]

O acidan hic dusunmemistim :) Guzel yaklasim.. :) kargo konusundada dusuncelerine katiliyorum.. Umarim sonu hayirli biter :)

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Pzt Nis 02, 2012 11:02 am

Arkadaslar bugun Ankara konsoloslugunu arama girisiminde bulundum.20 dakikalik mucadele sonucunda canli bir insanla konusabildim.Onayiniz gelmis 1-2 gun icinde elinizde olur dedi.Allah\'a sukur olumlu bir haber aldim.Darisi bekleyen arkadaslara...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 02, 2012 11:15 am

Ben de aradim demek operatoru mesgul eden sendin:P Hayirli olsun tebrik ederim;)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Nis 02, 2012 12:17 pm

Arkadaslar bugun Ankara konsoloslugunu arama girisiminde bulundum.20 dakikalik mucadele sonucunda canli bir insanla konusabildim.Onayiniz gelmis 1-2 gun icinde elinizde olur dedi.Allah\'a sukur olumlu bir haber aldim.Darisi bekleyen arkadaslara...[/quote]
Hayirli olsun kardes, senin namina sevindim,herkesin boyle mutlu haberler almasi dilegiyle :)

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Pzt Nis 02, 2012 12:54 pm

Arkadaslar bugun Ankara konsoloslugunu arama girisiminde bulundum.20 dakikalik mucadele sonucunda canli bir insanla konusabildim.Onayiniz gelmis 1-2 gun icinde elinizde olur dedi.Allah\'a sukur olumlu bir haber aldim.Darisi bekleyen arkadaslara...[/quote]

Hayirli olsun kardes :)
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzt Nis 02, 2012 1:52 pm

Simdiden basarilar

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Pzt Nis 02, 2012 2:12 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Ben de aradim demek operatoru mesgul eden sendin:P Hayirli olsun tebrik ederim;)[/quote]

Arkadas o operatoru sen,ben aramayla mesgul edemeyiz :D 20 dk bekledim tam olarak . Onlarin mesguliyeti baska birsey olsa gerek :) Bu arada tesekkurler.Darisi sana insallah. :)

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Pzt Nis 02, 2012 2:13 pm

Tum arkadaslara tebrikleri icin tesekkurler.Insallah en yakin zamanda darisi sizlerin de basina ... :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Nis 02, 2012 4:15 pm

Orjinaltr ; Hayirli olsun vizen egitim hayatinda basarilar dilerim =)

Benimde bugun 40. gunum ve beklemedeyim, Yabanci polisi ile irtibata girdik belgelerim 10 gunden beri izmir alman konsoloslugunda oldugu ogredik, Hayirlisi artik..
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Pzt Nis 02, 2012 5:45 pm

Eyvallah Eren kardes. :) Bugun 41. gunum.Bugun bu haberi aldim.Ne kadar suredir Ankara\'da oldugunu bilmiyorum ama carsamba gunu gelmesini tahmin ediyorum.Senin vizenin de eli kulaginda oldugunu dusunerekten iyi gunler dilerim :) :)

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Pzt Nis 02, 2012 11:29 pm

orjinaltr : hayirli olsun, basarilar dilerim arkadasim...

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Pzt Nis 02, 2012 11:51 pm

[quote]meatalay tarafindan yazilan metin:

orjinaltr : hayirli olsun, basarilar dilerim arkadasim...[/quote]

eyvallah ortak saolasin.. Darisi sizlerin basina insallah...

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Sal Nis 03, 2012 12:06 pm

Merhaba arkadaslar, konsolosluktan gelen mektup bu gun elime ulasti ve tam olarak soyle yaziyor:

Konu: Oturma izninin verilmesine iliskin dilekce hk.

Vizeniz ile ilgili olarak bazi hususlarin acikliga kavusmasi gerekmektedir. Bu sebeble 04.04.2012 tarihinde, saat 14.00 bu yazi ile beraber 3 nolu giseye geliniz.

Arkadaslar durum bu simdi ben bi konuyu anlamadim bu dilekceyi tekrar mi doldurup goturmem lazim yoksa sadece gelen mektubu goturmem yeterlimi? birde adresle ilgili bir proglem yoktu dilekceye yazigim tarih 30 Ocakti o tarih gecti diyemi cagiriyolar acaba. Daha once bu durumu yasayan arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim.
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Sal Nis 03, 2012 1:16 pm

[quote]ERDAL tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, konsolosluktan gelen mektup bu gun elime ulasti ve tam olarak soyle yaziyor:

Konu: Oturma izninin verilmesine iliskin dilekce hk.

Vizeniz ile ilgili olarak bazi hususlarin acikliga kavusmasi gerekmektedir. Bu sebeble 04.04.2012 tarihinde, saat 14.00 bu yazi ile beraber 3 nolu giseye geliniz.

Arkadaslar durum bu simdi ben bi konuyu anlamadim bu dilekceyi tekrar mi doldurup goturmem lazim yoksa sadece gelen mektubu goturmem yeterlimi? birde adresle ilgili bir proglem yoktu dilekceye yazigim tarih 30 Ocakti o tarih gecti diyemi cagiriyolar acaba. Daha once bu durumu yasayan arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim.[/quote]
Erdal sen zaten dilekce vermissin tekrardan dilekce vermene gerek yok,yapman gereken sana gelen mektupla gitmen(o mektupta senin basvuru numaran muhtemelen vardir) yeterlidir.
Dusuncem sana belki birkac soru sorurlar oda kesin degil.
Sana yarin insallah vizeyi vereceklerini dusunuyorum,bize mujdeli haberle ver :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Nis 03, 2012 7:05 pm

Merhaba Arkadaslar bugun 41. gunum ve halen haber yok sizce bu normal mi ?

Bugun Izmir alman kons. irtibata girdik bilgilerimi aldiktan sonra duisburg yabanci polisten geri donulmemis denildi.

Yorumlarinizi bekliyorum.
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kilitli