Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
kaan_ist

Mesaj gönderen kaan_ist » Cum May 20, 2011 9:39 pm

Arkadaslar herkese iyi aksamlar... yarin Mannheim da dsh sinavina giriyorum dualarinizi eksik etmeyin bu benim ilk tecrubem olucak, yarindan sora sinav ile ilgili goruslerimi tekrar yazacagim herkese basari dolu gunler diliyorum...

caglar_928

Mesaj gönderen caglar_928 » Cmt May 21, 2011 12:12 am

[quote]kaan_ist tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar herkese iyi aksamlar... yarin Mannheim da dsh sinavina giriyorum dualarinizi eksik etmeyin bu benim ilk tecrubem olucak, yarindan sora sinav ile ilgili goruslerimi tekrar yazacagim herkese basari dolu gunler diliyorum...[/quote]

bol sans umarim hersey diledigin gibi olur :)

kaan_ist

Mesaj gönderen kaan_ist » Sal May 24, 2011 8:52 pm

arkadaslar uzulerek soyluyorumki bugun mannheim da girdigim sinav sonuclandi ve iyi gecmesine ragmen veremedim sinavi,,, Electrotechniker arkadas hakliymis... bu benim ilk deneyemimdi napalim artik baska yerde deniycem 15 temmuza kadar vermem lazim... nereyi onerirsiniz arkadaslar,,, birde leseverstehen de cevaplari guzel yazmama ragmen puan alamiyorum musterprufunglarda hoca hep uzerine nicht kopieren yaziyo oysaki oldugu gibi almiyorum...nasil bi yol izlemeliyim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 24, 2011 9:16 pm

Gecmis olsun ama daha ilk denemen moral bozmaya gerek yok.Kendini daha iyi tanimis oldun.

Sinavda ogrencilerden istenen bana gore sadece kreatiflik.
Kreatif dusunce ile verilen konunun disina cikmadan yazacagin cevaplardan kesinlikle tam puan alirsin.
Okudugunu Anlama
Duydugunu Anlama ve
Kompozisyon Yazma dallarinda senden istenen kreatif dusunceyle elinde olan bilgileri kendi cevaplarinla harmanlaman.
O zaman " Copy & Paste" yapiyorsun diyemez kimse sana.

Hatta kompozisyon yazmada ise kreatiflik her zaman prim yapar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

kaan_ist

Mesaj gönderen kaan_ist » Sal May 24, 2011 9:31 pm

anladim hocam tesekkurler verdiginiz moral icin ve bilgiler icin... sinav deneyebilecegim yer tavsiye edermisiniz? frankfurtta oturuyorum ben...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 24, 2011 9:46 pm

Rica ederim.Hessen Eyaleti\'nde bildigim bir yer yok..NRW\'den bahsedebilirim sadece ve Hannover\'den..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ylmzemrek

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum May 27, 2011 10:27 am

Merhaba testdaf sonucumu yeni aldim ve sonuclar soyle.

LV-4
HV-3
SA-3
MA-4

sanirim gecemedim degil mi? Hepsinin 4 mu olmasi gerekiyor universitede okuyabilmek icin?

GK

Mesaj gönderen GK » Cum May 27, 2011 2:43 pm

evet hepsinin 4 olmasi gerekiyor bende hic hazir olmadigim halde girdim malesef tdn 3 aldigim icin basvuru yapamiyorm o yuzden dsh ya yonelicem testdaf a hazirlanmasi bi dert 6 hafta sonucunu beklemesi ayri bi dert.

zifa

Mesaj gönderen zifa » Cum May 27, 2011 5:14 pm

@kaan_ist bence sinavda cumlelerin sekillerini degistiripte yazabilirsiniz. yani sunu gostermen onemli bence ben almancanin grammerini yaladim yuttum bakin cumleleri nasilda degistiriyorum. (mesela weil yerine aufgrund gibi)

jaymz

Mesaj gönderen jaymz » Cum May 27, 2011 8:08 pm

1 haziranda dusseldorf unisinde Dsh sinavina giricem.burdaki sinav hakkinda Bilgileri ve tecrubeleri olan arkadaslar onerilerini aciklarsa cok sevinirim =)

ylmzemrek

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cmt May 28, 2011 3:06 pm

merhaba. Testdaftan 4-3-3-4 almak yeterli midir? Munihte universiteler kabul ederler mi ya da herhangi baska bir yerde?

LV-4
Hv-3
SA-3
MA-4

en az hepsinden 4 mu almak gerekir yoksa?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Tem 20, 2011 1:38 am

Gecmis olsun Ahmet :) eger 4 ayda bu sinavi verirsen rekor sende demektir bu konuda :)

cem1905

Mesaj gönderen cem1905 » Çrş Tem 20, 2011 2:27 pm

bugun itibariyle tesdaf sonucumu almis bulunmaktayim korktugum oldu.
L.V =3
H.V=4
S=4
M=4
aslina bakarsaniz en iyi notu bekledigim yerden en kotu notu aldim hayretler icindeyim. arkadaslar ben burda bir Fachhochschulede sayisal bir bolume basvuru yaptim sizce kabul alma sansim varmi bu sonuclarla yoksa umutlarim baska bahara mi kaliyor tecrubesi olan arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 21, 2011 4:52 pm

guzel haberlerini bekliyoruz ahmet.

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Prş Tem 21, 2011 9:20 pm

[quote]cem1905 tarafindan yazilan metin:
bugun itibariyle tesdaf sonucumu almis bulunmaktayim korktugum oldu.
L.V =3
H.V=4
S=4
M=4
aslina bakarsaniz en iyi notu bekledigim yerden en kotu notu aldim hayretler icindeyim. arkadaslar ben burda bir Fachhochschulede sayisal bir bolume basvuru yaptim sizce kabul alma sansim varmi bu sonuclarla yoksa umutlarim baska bahara mi kaliyor tecrubesi olan arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim...[/quote]

senle ayni sonuclari almis bi ark.im yuksek lisans kimya okuyo, belli olmaz... basvurdugn bolumle irtibatta kal,mumkunse termin alip sorumlu biriyle gorus,faydasi olabilir... umarim olur ;)

ysfcanbay

Mesaj gönderen ysfcanbay » Cum Eyl 16, 2011 11:58 pm

arkadaslar cok merak ettigim bir sorum var simdi herkes dil sinavlari ile ilgili konusmus durmus bunlar benim icin simdilik biraz teknik bilgiler.Arkadaslar ben sunu merak ediyorum acaba universite icin gelenlerin yuzde kaci ilk sene dil sinavindan birseyler yapip yerlesebiliyor universitelere yardimlarinizi bekliyorum...

87romeo

Mesaj gönderen 87romeo » Cmt Eyl 17, 2011 12:11 am

ilk seneden kastettigin,almanyaya geldikten bir yil sonra hemen hemen yuzde 90i dsh yada testdaff sinavini bir sekilde geciyor. Sebebide bir yildan sonra oturumda sorun cikar korkusu.ondan sonra basliyorlar sinav maratonuna o okul senin bu okul benim giriyorlar sinava kazanana kadar.ve eger kayit sureleri gecmemisse direk okullarada yerlesebiliyorlar.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eyl 17, 2011 9:39 am

[quote]87romeo tarafindan yazilan metin:

ilk seneden kastettigin,almanyaya geldikten bir yil sonra hemen hemen yuzde 90i dsh yada testdaff sinavini bir sekilde geciyor. Sebebide bir yildan sonra oturumda sorun cikar korkusu.ondan sonra basliyorlar sinav maratonuna o okul senin bu okul benim giriyorlar sinava kazanana kadar.ve eger kayit sureleri gecmemisse direk okullarada yerlesebiliyorlar.[/quote]

peki biz 2 kasimda kursa basliyoruz A1 seviyesinden basliyorum.10 sonra yani 2 temmuzda C seviyesini tamamliyoruz..surecin uzunlugunu degerlendirecek olursak sizce Testdaf \'i verip,okula kayit yaptirmaya yeterli bir surecmidir ?
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Eyl 17, 2011 1:17 pm

2 temmuzda c1i bitirip, sonra testdafa falan girceksen yetismez. cunku sinav tarihi hemen olsa bile okunma sureleri var 4-6 hafta arasi.

alish123

Mesaj gönderen alish123 » Pzt Eyl 26, 2011 7:58 pm

BONN\'DAKI DSH SINAVINA KATILAN VEYA BILGISI OLAN ARKADASLAR yardimci olursaniz sevinirim

bu sinav icin ornek sinav sekli varmi-nerden bulabiliriz, kendi sitesinden baktim ama yoktu, sadece aciklamalar var, sinavin nasil olduguna dair bilgi verirseniz memnun olurum
sinavlar nezaman yapiliyo nasil ogrenebiliriz
ve sinava katilmak icin illaki kursa da katilmak gerekiyomu, yani kursa gitmeden sinava katilabiliyomuyuz

simdiden tesekkurler

Kilitli