Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Diaries

Mesaj gönderen Diaries » Cum Eki 28, 2011 4:14 am

Iyi geceler arkadaslar.
Bir soru soracaktim;Su anda lise 3 sinifta ogrenim goruyorum endustri meslek lisesindeyim.Somestr\'da turistik olarak Almanya\'ya gelmek istiyorum pasaportumu cikarttim ama bir yandan ret yanitindan korkuyorum duydugum kadariyla Universite icin basvurursam ilerde etkiliyormus.Sizce vizeyi almak evraklar tam oldugu zaman basit midir ? yoksa zor mu ? ayrica orda 2 abim ve 2 ablam var irtica\'dan suphelenilir mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eki 28, 2011 10:02 am

Benim tanidigim bir ailede diger kisilerin almasina ragmen unuversiteye giden cocuga vizeyi vermemislerdi yani bence riskli turistik vize;)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eki 28, 2011 1:26 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

faruk gorusmen normal gecmis, vize sansin %60 bence. Mehmet maalesef o kadinin huyu bu cok ters bi varlik. Bu ara hele ustune cok gidildi o yuzden biraz gecikme de olabilir beklemeye devam et sabirla.[/quote]

Peki gurkan abi bekleyecegim,ama 27 gun sonra orada belgelerimin olmamasi entrasan degil mi ? yada kadin bilgi vermek istemediginden bulamadim yok demis olabilir mi ? Izmir kafasina gore red vermis olsaydi Almanyaya belgeleri gondermemis olsai simdiye red mektubum gelmezmiydi.. hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Eki 28, 2011 3:13 pm

bu vize redleri ptt kargo ile mi geliyor acaba??? beni bugun ups\'den aramislarda duymamisim uyurken.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eki 28, 2011 3:32 pm

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

bu vize redleri ptt kargo ile mi geliyor acaba??? beni bugun ups\'den aramislarda duymamisim uyurken.[/quote]
Ben izmirde ups islemiyor diye biliyorum.Mng kargo var pasaportlari adresine yolluyor vize basildiktan sonra ama bilmiyorum red ler izmir de ne ile geliyor bende merak ediyorm

Diaries

Mesaj gönderen Diaries » Cum Eki 28, 2011 5:30 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Benim tanidigim bir ailede diger kisilerin almasina ragmen unuversiteye giden cocuga vizeyi vermemislerdi yani bence riskli turistik vize;)[/quote]

Acikcasi ogrenim gordugum icin vize vereceklerini dusunuyordum fakat biraz arastirinca kolay olmadigini gordum hayirlisi olur insa\'allah.Bu arada akacagim yanit daha sonraki basvurumu kesin etkiler dimi(universite icin basvurdugumda) ?

fevel57

Mesaj gönderen fevel57 » Cum Eki 28, 2011 5:52 pm

Aachen uniden aldigim yogun dil kursu belgesiyle ogrenci vizesine basvurabilir miyim? yani olasilik nedir alip almama konusunda?

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Eki 28, 2011 7:34 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

bu vize redleri ptt kargo ile mi geliyor acaba??? beni bugun ups\'den aramislarda duymamisim uyurken.[/quote]
Ben izmirde ups islemiyor diye biliyorum.Mng kargo var pasaportlari adresine yolluyor vize basildiktan sonra ama bilmiyorum red ler izmir de ne ile geliyor bende merak ediyorm[/quote]

yok degilmis ogrendim :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eki 28, 2011 8:39 pm

Izmir Ptt ile mi yolluyor vize red lerini bilen var mi ?

JasP

Mesaj gönderen JasP » Cum Eki 28, 2011 11:50 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Anca gelebildim eve, kusuruma bakmayin :blu

Evet, sabah 7:15de Istanbul Baskonsoloslugundaydi randevum. 7 de konsoloslugun onundeydim. Hemen iceri aldilar, once ups isini hallettik sonra sirayla cagirip evraklari duzenlediler. Evraklarimin bircogunu geri verdi gorevli. Sonra sira numarasi alip beklemeye basladim. Numaram 806 idi :) Zaten benden once birer kisi girdi gorusmeye. 3 giseden sadece ikisi calisiyordu(sag ve soldaki). Ve sira bana gelmisti: soldaki gisede oturan gorevli Turk\'e benziyordu, keske o denk gelse diye dusunurken ortadaki gise acildi ve numaram yandi :) Saat 7:55 de iceri girdim. Orta yaslarda bir Alman bayan..

Belgelerimi aldi, hemen \'niye gidiyorsunuz\' diye sordu. Dil kursu+universite dedim. Basvuru formunun ilk sayfasina not aldi. Sonra sayfalari tek tek kontrol etmeye basladi. \'Bu adres nerenin?\' diye sordu(Duisburg RP\'nin adresini yazmistim) Dil kursunun dedim. Diploma,okul kabulu, dil kursu kaydini inceledi. Ve \' kursun Ocak\'da basliyor, sen Aralik\'da gitmek istiyorsun, neden? \' diye sordu. -\'Noel\'i merak ediyorum, orada gecirmek istiyorum\' dedim :) (Gurkan Abi\'nin fikriydi) Tamam dedi. Hemen ardindan \' pekii, kurs tarihinden erken gidersen de kalacak yer ayarlayabilirler mi hemen \' dedi. Tabii ki dedim. Bakmaya devam etti. Birkac soru daha sordu; -Diger kardeslerin nerede? -Annen,baban nerede? -Annen,baban daha once Almanya\'da calistilar mi? -Sen daha once Almanya\'ya gittin mi? -Goethe\'de dil kursuna gitmissin, ne kadar surdu? -Hangi subesiydi - Gulerek \'Almanca bilgin icin hangisini yazalim -hic yok, kotu veya orta? dedi. Kotu dedim ben de.(A1.1 ile orta demek yuzsuzluk olur diye dusundum :P

Bunun disinda bolumle ilgili hicbir sey sormadi, iyi niyet mektubunu cok az inceleyip gecti, kabul belgesini baya inceledi. Tam kafasini kaldirdi ki soru soracak sandim. Ama sormadi.

Dil kursu kaydini tekrar inceledi ve basvuru formuna yazdigin adres burada yazmiyor dedi. Burada 3 tane sube var(Essen,Dusseldorf,Koln) ama sen Duisburg yazmissin dedi. \' O sube yeni acildi, o yuzden yoktur sanirim \' dedim. Onlar mi verdi bu adresi diye sordu. Evet dedim.. Geriye kalan bloke hesap, sigorta, ikametgah gibi belgelere goz gezdirdi. Gorusme yaklasik 25 dakika surdu. Cok fazla konusmadik..

\' Tamam bitti bu kadar, biz belgelerini Almanya\'ya gonderiyoruz. Onlar cevap verecek sana \' dedi. Tesekkur edip ciktim..

Evet arkadaslar sizce olumlu bir gorusme mi bu? hmmm Bana cok kotu gelmedi, en azindan daha kotu bekliyordum gitmeden once :)[/quote]

Gecmis olsun :) Kisa zamanda olumlu bi yanit alirsin umarim. Bu arada goturdugun belgeleri ve hangilerinin alinip hangilerinin alinmadigini vs yazabilmen mumkun mu?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Eki 29, 2011 12:28 am

[quote]JasP tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun :) Kisa zamanda olumlu bi yanit alirsin umarim. Bu arada goturdugun belgeleri ve hangilerinin alinip hangilerinin alinmadigini vs yazabilmen mumkun mu?[/quote]

Tesekkur ederim, umarim (:

Goturdugum belgeler:

1-Basvuru formu x2 adet
2-3 adet biyometrik fotograf
3-Universite kabul belgesi x2 adet fotokopisi
4-Dil kursu kayit belgesi x2 adet fotokopisi
5-Seyahat saglik sigortasi x2 adet fotokopisi
6-Lise diplomasi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi
7-Yerlestirme belgesi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi
8-Tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi
9-Ikametgah belgeleri (Tercume ettirmedim/ Sadece ebeveynlerinki alindi, benimkini geri verdiler)
10-Iyi niyet mektubu
11-Bloke hesap belgesi
12-Sabika kaydi (alinmadi)
13-Askerlik Tecil belgesi (alinmadi)
14-Goethe A1.1 katilim belgesi

Not: Gorusmeye Istanbul Baskonsoloslugunda girdim.
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cmt Eki 29, 2011 5:30 pm

vize sonucunu beklerken haftalardir hicbir sekilde ulasamadigim konsolsoluga dun telden ulasabildim.Vize evraklarimi sormak icin aradim 14 eylulde basvurdugumu soyledim direkt gorevli bana red almissiniz ve pasaportunuz size gondeirlmis dedi ben direkt itiraz ettim cuku pasaportu kendim almak isityorum dedigim icin ups kargo gerek yok denilmisti dedim ve bana herhangi bir mektub gelmedini soyledim.gorevli sanirim bir akrisiklil olmus olabilir hemen dilkece yaz fakslayin dedi ustelik saat 14.0 e kadar konoslolugun acik oldugunu soyledi.Zaten yakinim konolsoluga dedim bu arada tam 2 saat surem kalmisti.Kisa surede dilekce (almanca) olarak hazirlayip konsolsoluga gittim ve kapidaki gorevliye durumumu anlattim dilecemi aldi ve isin ilginc tarafi ben dielecmi verdim 2 dk sonra konsosloluk kapandi saat13:00idi.

Ozetle anladigim vize basvurusunda 2 hafta sonra vize bolumu konsoloslugu arayarak evrak durumunu sormak, sonrada akisa gore yabancilar diaresini de sonraki haftalar aramak.
Egerki ins.dilekcemi dikkate alirlar ki ama hic ihtimal yok gibi evraklar tamam olumlu gecen vize gorusmesi ve sonrasi red bir okadar zaman ve emek harciyorsun stres sikinti.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cmt Eki 29, 2011 6:18 pm

cok talihsiz bir duurum uzuldum gecmis olsn :(

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cmt Eki 29, 2011 6:26 pm

oyle gercekten tesekkurler saolun.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Eki 29, 2011 6:43 pm

Cok gecmis olsun, umarim en kisa surede cozulur :|

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cmt Eki 29, 2011 6:46 pm

ins. cok saolun tesekkurler.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 29, 2011 7:58 pm

uzulerek soyluyorum ki vizem red gelmis,okuyacagima ve simdiki deneyiminize gore sizin almanca kursunu ve universiteyi iyi bir zaman asiminda bitireceginize inandirmiyo bizi demisler.

ne yapacagimi bilmiyorum neden ve nicin bole oldugunuda bilmiyorum..

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Eki 29, 2011 8:05 pm

Ne bu ya, pespese kotu haberler !! :( :o

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 29, 2011 8:14 pm

itiraz dilekcesi hazirlayip pazartesi gunu yollayacagim bakalim ne diyecekler.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cmt Eki 29, 2011 8:52 pm

gecmis olsun mehmet ya,itirazini et sonra sansini tekrar dene olumsuz dusunme bu sefer boyle olmasi gerekiyormus maalesef

Kilitli