Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci Vizesi 1.Red Alanlar.....

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Pzt Eyl 12, 2011 11:53 am

ortalamam 100 uzerinden 58 , 6 yilda bitirdim.

defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Pzt Eyl 12, 2011 11:54 am

acik ogretim benim. Ayrica bu sure icinde 5 yil calistim.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Eyl 12, 2011 10:55 pm

defritmiz lise universite denkligi almis olsaydin red almazdin sanirim bu yuzden ayrica hersey tam olsa illaki eksik bir sey bulacaklarda red verebilim diye bakiyorlar olsa gerek. iyi sanslar .

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Eyl 13, 2011 2:01 am

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

sl arkadaslar....
malesef vizem red geldi tekrar basvuru yapacagim
red sebebi ise Turkiye\'de de dil kurslari oldugu, Almanya\'da basarili olamayacagim dusunulmus halbuki almanca az bilgim var universite notlarim da iyi.
sadece gorusmede bloke hesap ve sartli kabul yoktu 14 gun sonra cevap geldi tamda herseyi tamamladim red yazisi ve almanyadaki bankadan yanit ayni gun geldi malesef.
yanliz gorevli gorusmede bana aciklayici hic birsey soylemedi bilgi vermesi gerekli degilmiydi zaten eksik evrak var bu durumda almayim bunlair tamamla demesi gerekmezmiydi? bunlari soylemek yerine bosu bosuna zaman kaybettim
yinede tekrar basvuru yapicam ins. bloke hesap+sartli kabul ilave olarak iyi niyet mektubu ve cv de hazirladim detayli olarak.
cunku gorusmede ilkokul hayatiniza kadar sorular soruluyor bende kornolioji sirasiyla belirttim turkce ve almanca olarak sunacagim ins. bu sefer olumlu olur
birazda karsinzidaki vize gorevlisne bagli eger negatif biri ise ki bana oyle dnek geldi ters biri idi soru soruyor cevap verecegim tahammulu yok dinlemeye nasil ifade decegim o halde kendimi ins. ayni kis denk gelmez....
boyle seyler beni yildirmadi kimse egitim ozgurlugume engel olamaz diye dusunoyorum vize zaten mantik disi bir uygulama....

siz olsaniz tekrar basvuru yaparmiydiniz yapmis olsaniz neler yapardiniz hersey tam evraklar. fakat ters birine denk gelriseniz ne yaparsiniz ?[/quote]

saka gibi ya sadece bloke hesap ve sartli kabul yoktu demissin en gereklileri bunlar zaten en bastan vize harcina yazik olmus okulu 6 yilda bitirmek de cok sorun degil benim 7 yili gecmisti bitirmem ama evraklarim tam oldugu icin vize verdiler butun evraklari tercume ettirin ingilizce olanlar haric bol sanslar.

defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Sal Eyl 13, 2011 11:14 am

mohsen notlarin filan nasildi peki

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Eyl 13, 2011 5:54 pm

berbat 2.20 ortalamam vardi:)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cum Eyl 16, 2011 7:20 pm

14 deki vize gorusmesi cok iyi gecti paylasmak istiyorum.

Belki icimizde yeni basvuru yapacak olanlar vardir gercekten cok yorucu ve emek istiyor ayrica hic bir seyi unutmamak lazim ek evrakda bulundurmak gerekiyor ben oyle yapmistim iyi ki de yoksa ordanda eksik evrak olacakti sadece iyi niyet mektubunu Almanca deildi, sadece turkce yazmistim neyse yinede isime yaradi.

neticede gorevli personel evraklarimi ertesi sabah yabancilar dairesine gonderecegini soyledi sonuc gelmesi 4 hafta surer dedi. gorusme sonunda ups kargodan poset aldinmi dedi hayir dedim gorevli paspaortunu kendin alacaksan gerek yok demisti dedim tamam dedi gerci ben seni iceri gec cagirdim benden kaynaklandi ben yarin sabah senin buraya tekrar gelmene yok ben gonderirim dedi saolsun Alman bir bayandi guler yuzlu cok iyi biri idi herkese karsi olur dedim ordan ayrildim suan bende pasaportum ve resmim var diger tum evraklar orda dun sabah yabancilar dairesinde gondermistir.Ins. bakalim hayirlisi ile beklemedeyim....

vize icin bekleyen yada surecde olan herkese iyi sanslar.....

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 1:06 pm

Bana eksik evrak teslim ettigimde 29 Eylul\'e yetisir demislerdi ama hala sonuc yok.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Eki 05, 2011 8:21 am

sashaigloo ins. en kisa zamanda olumlu bir sonuc gelir.

Benim vize ilk gorusmemde bana eksik evragin var bile dememisti demis olsaydi en kisa zamanda tamamlardim tam tamamlamak uzere iken ayni gun red mektubu geldi ama ben yinede hemen tamamladim eksiklerimi 2.kez termin aldim ve tekrar tum eksiksiz evraklarim basvurdum iyiki ek evrak almisim ki sunabildim eksik evragin yok denildi ki yoktu 22. gune girdim halen sonuc beklemedeyim.

vize sonucu ogrenmek icin degilde evraklarimin gidip gitmedigini eksik bisey varmi demek icin gittim konsolosluga malesef iceri girme sansim olmadi.Gorevli tel nolar verdi telden ara diye zaten nette olan nolar aradim onceden de aramistim ya mesgul yada cevap yok muhatap bulamadim herzaman ki gib.Halbuki 2. gorusmede orda bir kac kisi sormustu termin olmadan gelebilirmiyiz soru sormak icin diye elbette sali ve persembe saat:14-16 arasi gelebilirsiniz eksik evrakda sunabilrisniz fakat bende soru sorma ve evraklarimi sormak icin gittim iceri giremedim.

Bugun 22.gune girdim sonuc beklemedeyim.Herkese iyi bol sabirlar ve bol sanslar.Kolay gelsin...

barca-1986

Mesaj gönderen barca-1986 » Çrş Eki 05, 2011 1:10 pm

arakdasalr bende vize gorusmesine gidicem..evraklar hazir ama aklima takilan su saglik sigortasi istanbul saglik sigortasi istemis bi arkadsimdan..ben ankaraya gidicem aoa saglik sigortasi turkiyede yaptirmam gerek mi ben bildigim kadariyla saglik sigortasi ordan yapiliyordu..bu konuda yardimlarinizi bekliorum
Eger Orta Sahanizda XAVI-INIESTA varsa mac btimistir...

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Eki 05, 2011 1:14 pm

3 aylik, 30.000 euro teminatli seyahat saglik sigortasi yaptirmaniz gerekiyor vize icin. 60-70 Lira karsiliginda sigorta acentalarindan(acente de olabilir, bilmiyorum) yaptiriliyor. Bundan bahsediyorsun sanirim..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

barca-1986

Mesaj gönderen barca-1986 » Çrş Eki 05, 2011 1:31 pm

ne seyahati ben ogrenci vizesi icin demistim...ogrenci vizelerindeki saglik sigortasindan bahsediyorum

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Eki 05, 2011 1:31 pm

[quote]barca-1986 tarafindan yazilan metin:

ne seyahati ben ogrenci vizesi icin demistim...ogrenci vizelerindeki saglik sigortasindan bahsediyorum[/quote]

tamam oyle geciyor o seyahat saglik sigortasi.. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

barca-1986

Mesaj gönderen barca-1986 » Çrş Eki 05, 2011 1:36 pm

30 bin euro para mi gostermem gerekiyor yani :))

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Eki 05, 2011 1:36 pm

[quote]Vize verildikten sonra en az 30.000 Avro teminatli ve tum Schengen ulkelerinde gecerli yurtdisi
saglik sigortasi yaptirilmali. Bu sigorta Almanya`da ogrenci sigortasi (kayit yaptirirken ibraz
edilecek) yaptirilana kadar gecerli olmali.[/quote]

http://www.ankara.diplo.de/contentblob/ ... kblatt.pdf

Hayir, sen bir acenteye gidip seyahat saglik sigortasi yaptirmak istiyorum diyorsun. 60-80 Lira civari bir tutara 3 aylik sigortani yaptiriyorsun.

barca-1986

Mesaj gönderen barca-1986 » Çrş Eki 05, 2011 1:40 pm

bende 30 bin yatcak zannettim :)) zaten 800 euro yatirdik

barca-1986

Mesaj gönderen barca-1986 » Çrş Eki 05, 2011 1:43 pm

butun sigorta sirketleri kabul oluyor mui? eger olmuyorsa acaba hangileri kabul oluyor??

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Eki 05, 2011 1:49 pm

Tum schengen ulkelerinde gecerli olmasi lazim yapilan sigortanin. Garanti\'den yaptirabilirsin 65 Lira civari..

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Ara 01, 2011 12:39 am

[quote]barca-1986 tarafindan yazilan metin:

bende 30 bin yatcak zannettim :)) zaten 800 euro yatirdik[/quote]

Yok daha neler :) Yani senin verecegin para maximum 60-70 civari Faruk\'un dedigi gibi. Almanyada kalp krizi falan gecirirsen hastahaneye yatarsan 30bin euro\'ya kadar o sirket senin masraflarini karsilayacak :D Rahat ol :) aman fazla biseyler yapma sonra hastahane disina ativerirler mazallah :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Oca 18, 2012 11:48 pm

ben de ilk vizede red yedim ama pes etmek yok :)