Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kazandi belgesi!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
xwq

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen xwq » Çrş Eyl 07, 2011 8:54 pm

Merhaba ben ozel universite tutturdum ama kayit yaptirmayacagim osym\'nin sitesindeki kazandi belgesini nerede ve nasil onaylatabilirim belgenin ciktisini almak yeterli mi? birde bu cuma kayitlar bitecegin icin benim de kayit yaptirmayacagim icin sitede ki su adli ogrenci yeditepe universitesini tutturdu olan belge ya da yazi siz artik ne derseniz kaybolur mu diye sormak istiyorum... : )

Ogun

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Eyl 07, 2011 9:01 pm

Oncelikle kaybolmaz rahat olabilirsin o konuda. Osym yerlesti belgesine gelince de noterden aslinin \'internet ciktisi ile internetteki aynidir\' diye onaylatmak yeterli.

mirage

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 07, 2011 9:08 pm

Bu arada ben ne notere onaylattim nede ceviriyi onaylattim. Osym belgesi ni cikti alip cevirtip ceviri ile zimbalatip gonderdim. Diplomami ise lise den asli gibidir damgasi alarak cogalttim. Kabul geldi ama tabi siz yinede en garanti yolu deneyin.

87romeo

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen 87romeo » Prş Eyl 08, 2011 12:50 am

Arkadaslar hernekadar Internet ciktisi bazi okullarda sorun teskil etmiyorsada, cogu universite ve ozellikle Uni-assist orjinalini mutalaka istiyor. Yani almanyaya gelirsiniz sonra orjinalini isterler,ondan sonra ugras tekrar Ankaradan oss belgesi cikartmaya posta suresi,yolda kaybolma riski vs..,yani trdeyken orjinalini alabiliyorsaniz basiniz sonra agrimaz.

pardon

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen pardon » Prş Eyl 08, 2011 12:54 am

ben uni assistten yaptim, ciktiyla hicbir sorun olmadi. ayni sekilde baska arkadasim da yapti. ama isteyen orjinalini bekleyebilir.

87romeo

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen 87romeo » Prş Eyl 08, 2011 12:55 am

bende uniassisten yapmistim,orjinalini istediler. Ankarada olan bir arkadasim sagolsun alip gondermisti bana,yoksa posta falan derken baya bir basim agriyacakti.

italian_stallion

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen italian_stallion » Prş Eyl 08, 2011 1:44 am

Bende hala bunu dusunuyorum:Snasil yapsam.Eger internetten ciksini alip,noter\'den asli gibidir yaparsak,belge orjinalmi olcak?
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

pardon

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen pardon » Prş Eyl 08, 2011 1:46 am

orjinal olmuyor ama kabul ediliyor. bazilari sorun yasamis ama. zamanin varsa orjinalini al ole yap. ama bi sorun cikcagini sanmam obur haliyle de.

italian_stallion

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen italian_stallion » Prş Eyl 08, 2011 1:50 am

Bursa\'da yasiyorum kasim gibi basvurcam Almanya\'daki universite\'ye insallah.Bu zamana kadar dusuneyim:)Peki bu yerlesti belgem gecerliligini kaybetmez dimi?

pardon

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen pardon » Prş Eyl 08, 2011 1:52 am

10 yil mi ne gecerliymis.

italian_stallion

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen italian_stallion » Prş Eyl 08, 2011 1:54 am

Peki pardon tesekkurler sana bisey sorcam,sen sanirim kabul aldin.Ben sartli kabul icin basvurcam 15 ocak\'a kadar surem var,atiyorum kasimda basvurdum,basvuru sonucum 15 ocak\'tan sonra mi gelicek?

pardon

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen pardon » Prş Eyl 08, 2011 1:59 am

sartli kabul almadigimdan kesin emin degilim, ama forumda okudugum kadariyla 15 ocagi beklemene gerek yok. belli bir sure sonra sana cvp veriolarmis.

87romeo

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen 87romeo » Prş Eyl 08, 2011 2:21 am

pardonun dedigi gibi,15 ocak sadece son basvuru tarihi,yani onunla cevabin bir alakasi yok,ne zaman basvurunu yaparsan ona gore en gec iki yada 3 hafta icinde cevabin gelir.

xwq

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen xwq » Prş Eyl 08, 2011 10:03 am

Zahmet edip sorumu cevapladiginiz icin hepinize tesekkur ederim... : )

italian_stallion

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen italian_stallion » Prş Eyl 08, 2011 2:43 pm

Bende cok tesekkur ederim cevaplariniz icin:)

MiTRaLYoZ

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Oca 20, 2012 11:15 am

notere gittim dun ama elektronik ortam ciktilarini onaylamiyorlarmis. Ustelik o zaten aslidir diyor . Siz notere onaylatirken ne soylediniz de kabul etti ?

italian_stallion

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen italian_stallion » Cum Oca 20, 2012 3:06 pm

Ben noterde onaylatmistim,internet ciktisi aldim.Sorun olmuyor zaten universite OSYM sifreni ve TC kimlik no istiyor.

mbasalak

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 20, 2012 3:22 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

notere gittim dun ama elektronik ortam ciktilarini onaylamiyorlarmis. Ustelik o zaten aslidir diyor . Siz notere onaylatirken ne soylediniz de kabul etti ?[/quote]
Gerek yok kimsede onaylamaz kurumlar onu orjinal kabul ediyor konsolosluk sana zorluk cikarirsa eger Ankaradan basvuracaksan ben internet ciktisini verdim kabul etti,
diyelimki etmedi Ankaradaysan konsolusluga yakin gider osym merkezinden alirsin yada bir tanidigin yerine alabilir osymden.

MiTRaLYoZ

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Oca 21, 2012 12:09 pm

notere onaylattim.Ama osymdeki ile aynisidir seklinde bir yazi gecti altina.O da yeterlidir zaten.Bende anlamadim ama asli gibidir yapabilirmisiniz dedigim herkes oyle bir konusuyor ki oyle bir bakiyor ki artik hata bende mi diye dusunmeye basladim.

Burada okula asli gibidir yaptiran arkadaslara helal olsun diyorum ve onlarin ogrenci islerini yurekten tebrik ediyorum.

Bi ara iletisim kuramiyorum ben bu ogreci isleriyle diye baska arkadaslara tercume ettirecektim durumu. Cunku butun okul beni anladi bi ogrenci isleri anlamadi veya ben boyle birsey istemekle hata yaptim :S :D

hypatia

Kazandi belgesi!

Mesaj gönderen hypatia » Sal Oca 24, 2012 6:11 pm

Selam,
Ben 9 subattaki TestDAF sinavini basardigim takdirde, mart sonu universite basvurularina baslayacagim.Turkiye\'den lise ve universite diplomalarimi, yeminli tercumeleri ile getirdim.Onayli kopyalarini da burada Rathaus da yaptirmayi dusunuyorum.Buraya kadar bir problem yok diye dusunuyordum, taki bu basligi gorene kadar.Benim de Oss kazandi belgemi isterler mi sizce? sonucta universite diplomam var 4 yillik Ege universitesinden ve mastera geldim.Ona gore simdiden ankara ile iletisime geceyim.