Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Onerilerinize Ihtiyacim var

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzr Eyl 04, 2011 10:12 pm

Merhabalar yasim 24 ingiliz dili ve edebiyati okuyorum 3.sinifa gectim ..Almanyadaki bir Universiteden kabul mektubu aldim .Ama bachelor bu durumda sizce ne yapmaliyim.Turkiyedeki okulu birkmalimiyim.orda hem okuyup hem calismayi istiyorum.okulun suresi almanyada 3.5 sene yani 1.5 sene kaybim olucak..Cok kararsizim ve vaktim daraldi...

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzr Eyl 04, 2011 10:15 pm

dsh falan hepsni haleetim tek sorun kayit yapmak yada yapmamak bu konuda fikirlerinize ihtiyacim var....

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eyl 04, 2011 10:23 pm

Senin yerinde olsam:) almanca seviyeme gore hareket ederdim.Yani bu donem dersleri gayet anlayacak seviyedemisin?
Gerci ben olsam hic dusunmeden giderdim:);):D

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Eyl 04, 2011 10:24 pm

hangi unide okuduguna, hangi uniden kabul aldigina gore degisir bence. ayrica bunu bizim degil senin karar vermen lazim. unileri yazarsan arti eksileri soylemeye calisiriz.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzr Eyl 04, 2011 10:35 pm

dsh yi nasil hallettiginizi anlamadim? Almanca sinavidir da o :)

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzr Eyl 04, 2011 10:40 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Senin yerinde olsam:) almanca seviyeme gore hareket ederdim.Yani bu donem dersleri gayet anlayacak seviyedemisin?
Gerci ben olsam hic dusunmeden giderdim:);):D[/quote] bende oyle dusundum ama hem bi taraftan bosver tekrar bachelor yapmayi master a gelirsin dusuncesi falan dolanip duruyor ..bu yuzden fikirler benim icin onemliydi..sagol

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzr Eyl 04, 2011 10:41 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

dsh yi nasil hallettiginizi anlamadim? Almanca sinavidir da o :)[/quote]evet dedigim gibi tek sorun kayit yapmak yada yapmamak

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzr Eyl 04, 2011 10:48 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

hangi unide okuduguna, hangi uniden kabul aldigina gore degisir bence. ayrica bunu bizim degil senin karar vermen lazim. unileri yazarsan arti eksileri soylemeye calisiriz.[/quote]Turkieyede okudugum bolum Ingiliz dili ve edebiyati almanyadan kabul aldigim bolm uluslararasu iliskiler .. Benim karar vermem gerek ama genede forumdakilerin tecrubeleri de onemli

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Eyl 04, 2011 11:01 pm

mastera gelmek daha mantikli gibi duruyor demissin, ancak uluslararasi iliskiler okumak istiyorsan masterda kabul alabilecegini sanmam. onu goz onunde bulundur. ayrica burdan hangi uniden kabul aldin?

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Eyl 04, 2011 11:23 pm

[quote]
1) Okudugun 2 yili hayatindan sileceksin, herseye sifirdan yasitin olmayan insanlarla baslayacaksin
[/quote]

Yasitlari ile ayni olmamak bir eksi degil ki!

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Eyl 04, 2011 11:52 pm

Ben lisans filan yapmiyorum. :)
Simdi STK yapiyorum, ikinci doneme bir hafta sonra baslayacagim ve inanki sinifimizin yas ortalamasi tahminen 24 filandir. Daha Uni\'lere basvuracagiz, ki bazi unilerde her iki somester icin yer yok, bekle yani 25 ile lisansa baslayacagiz. Coguda tip okumak istiyor, hal dedigin gibi olsaydi isler yas olurdu. :)
Belki erken karar verenler de pek dogru yapmiyorlar, degil mi?
Demek istedigim, kisi gercekten de ne okumak istedigini biliyorsa, gerisi heba. :)

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzr Eyl 04, 2011 11:52 pm

mastera gelmek daha mantikli gibi duruyor demissin, ancak uluslararasi iliskiler okumak istiyorsan masterda kabul alabilecegini sanmam. onu goz onunde bulundur. ayrica burdan hangi uniden kabul aldin?[/quote]benimde dikkatimi cekti uluslararasi iliskiler den master alan uni ler biraz az gibi .Ama ingiliz dilinden gene var gibi..

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzr Eyl 04, 2011 11:54 pm

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

Onunde 2 yil yol var;
1) Okudugun 2 yili hayatindan sileceksin, herseye sifirdan yasitin olmayan insanlarla baslayacaksin
2) 2 yilini heba etmeyip diplomani alacaksin, master icin gideceksin.

Bana sorarsan 2. ihtimal mantik yonunden agir basar. Tabii karar verecek olan sensin, kafamda baska planlar da olabilir. Hakkinda hayirlisi olsun.[/quote]saolasin..iste aklimdaki planlar orda okuyup calismak.Malum bu tc de okurken pek mumkun degil.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Pzr Eyl 04, 2011 11:56 pm

Uluslararasi Iliskiler mi okumak istiyorsunuz yoksa Ingilizce Dil Edebiyat mi? Hangisi daha agir basiyor yani, once bunu dusunun.

Almanya\'da sanirim Uluslararasi Iliskiler Almanca olarak okutuluyor(emin degilim), her ne kadar sinavi gecmis olsaniz da dil konusunda sorun yasayabilirsiniz. Hatta bu durum bir sene tekrarlamaniza yol acabilir.

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzt Eyl 05, 2011 12:02 am

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:

Ben lisans filan yapmiyorum. :)
Simdi STK yapiyorum, ikinci doneme bir hafta sonra baslayacagim ve inanki sinifimizin yas ortalamasi tahminen 24 filandir. Daha Uni\'lere basvuracagiz, ki bazi unilerde her iki somester icin yer yok, bekle yani 25 ile lisansa baslayacagiz. Coguda tip okumak istiyor, hal dedigin gibi olsaydi isler yas olurdu. :)
Belki erken karar verenler de pek dogru yapmiyorlar, degil mi?
Demek istedigim, kisi gercekten de ne okumak istedigini biliyorsa, gerisi heba. :)[/quote]
Yok ben 21 derken seni baz almadim, arkadas icin dedim :)

Olayi erken karar vermek sakincalidira getireceksen, sen tip icin gercekten dogru karar mi verdin? 40 yasina geldiginde de bunlari soyelyecek misin? Hani 1 yil stk, 5-6 yil lisans 3-4 yil uzmanlik derken yas ilerleyince... Genelde tip okuyanlar hayatinda verdikleri en yanlis karar oldugunu soyleyip yakinir da... Hani senin de pismanlar sinifinda yer almayacagin ne malum? :) Hadi 40 yasinda lisansa basvuralim :)

Uc ornekler vermek yerine, dogru meslegi secmis 2 kisiyi baz alalim. Birisi 18 yasinda digeri ise 21 yasinda olsun. Sence avatandaj ve dezavantajlar nelerdir?[/quote]gayet mantikli gozukuyor yas olayi.taabi turkiyeden mezun olup master daha mantikli dedigin gibi.bolumumdeki hocalari dusununce :D

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Eyl 05, 2011 12:29 am

[quote]bora99 tarafindan yazilan metin:

mastera gelmek daha mantikli gibi duruyor demissin, ancak uluslararasi iliskiler okumak istiyorsan masterda kabul alabilecegini sanmam. onu goz onunde bulundur. ayrica burdan hangi uniden kabul aldin?[/quote]benimde dikkatimi cekti uluslararasi iliskiler den master alan uni ler biraz az gibi .Ama ingiliz dilinden gene var gibi..[/quote]

benim demek istedigim o degildi. yani eger ki uluslararasi iliskiler okumak bu alanda calismak istiyorsan, tr de ingiliz dili ve edebiyatini bitirdikten sonra almanya da master icin uluslararasi iliskilerden kabul alamazsin. uluslararasi iliskiler okuman gerekiyor bunun icin. once ona karar ver dedim ben. yani uluslararasi iliskiler okucam dersen illa ki, burda simdiden bachelordan baslaman daha mantikli. ama ingiliz dili ve debiyatini burda bitiririm sonra orada ingiliz dili ve edebiyati masteri yaparim diorsan sen bilirsin.

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzt Eyl 05, 2011 12:35 am

[quote]bora99 tarafindan yazilan metin:

mastera gelmek daha mantikli gibi duruyor demissin, ancak uluslararasi iliskiler okumak istiyorsan masterda kabul alabilecegini sanmam. onu goz onunde bulundur. ayrica burdan hangi uniden kabul aldin?[/quote]benimde dikkatimi cekti uluslararasi iliskiler den master alan uni ler biraz az gibi .Ama ingiliz dilinden gene var gibi..[/quote]

evet turkiyede 2 sene okuduktan sonra biraz karar vermek zor oluor ..Fikirler icin saol

benim demek istedigim o degildi. yani eger ki uluslararasi iliskiler okumak bu alanda calismak istiyorsan, tr de ingiliz dili ve edebiyatini bitirdikten sonra almanya da master icin uluslararasi iliskilerden kabul alamazsin. uluslararasi iliskiler okuman gerekiyor bunun icin. once ona karar ver dedim ben. yani uluslararasi iliskiler okucam dersen illa ki, burda simdiden bachelordan baslaman daha mantikli. ama ingiliz dili ve debiyatini burda bitiririm sonra orada ingiliz dili ve edebiyati masteri yaparim diorsan sen bilirsin.[/quote]

bora99

Mesaj gönderen bora99 » Pzt Eyl 05, 2011 12:37 am

mesaj cikmamis @pardon ..paylasim icin saol