Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

aol mezunu!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yavuz

aol mezunu!

Mesaj gönderen yavuz » Sal Eki 11, 2011 11:34 pm

arkadaslar herkese mrblar oncelikle yeni uye oldum bazi aksakliklar olabilir maruz gorun lutfen!ben acikogretim lisesi genel kultur bolumunden mezun oldum fakat universite egitimimi almanyada tamamlamak istiyorum ki tam bu sirda aklima takilan bazi sorular bulunmakta,yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim!!
1-lisans programi icin oss sinavina girmeden direk almanya unilere basvurulabilir mi?
2-bir genel kultur bolumu mezunu olarak acaba hangi unilerde ve hangi bolumler tercih edilebilir?
3-bu bolum sadce aol de var normalde ea-sosyal-fen bilimleri v.s gibi olur fkt bu bolum birtek aolde mevcutt konu hakkinda bilgisi olanlardan yardim plsss!
4-aol de okuyup ogrenimini almanyada surduren arkadaslar varmi!_?
:help

Ogun

aol mezunu!

Mesaj gönderen Ogun » Sal Eki 11, 2011 11:54 pm

Merhaba. Ilk sorunun cevapi hayir basvurulamaz. O yuzden 2-3-4 un cevaplari pekte onemli degil ama burda bi devlet ya da vakif universitesinde istedigin bolumu kazanirsan o zaman okuyabilirsin. Yani okuma sansin olur. Aol den mezun ol olma farketmez yeter ki burda istedigin bolume bi uni.de yerles.

mirage

aol mezunu!

Mesaj gönderen mirage » Sal Eki 11, 2011 11:55 pm

OSS\'siz hic bir bolum okuyamazsiniz. OSS de kazandiginiz bolumde kabul alsaniz bile vizede red yemeniz hic surpriz olmayacaktir cunku egitim gecmisiniz konsoloslugu pek tatmin etmiyecek.

Size onerim stk hazirligi yapmaniz eger gercekten yapabileceginize inaniyorsaniz.

Bir kac makale oneriyim,

Studienkolleg nedir?
http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83

Bastan sona Almanya da egitim,
http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=58

Ogrenci vizesi,
http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

italian_stallion

aol mezunu!

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Eki 12, 2011 3:53 am

Bende acik lise mezunuyum,bence egitim gecmisinde bir sorun yasamaz cunku acik lise ve orgun sistemi arasinda hic bir fark yoktur,diplomalari aynidir.Konsolosluk egitim gecmisine bakarken not ortalamalarina ve diploma notuna bakiyor diye biliyorum(BENCE)ama OSS sart tabiki oss\'de bir yere yerles vakif veya devlet.Bu arada 4 yillik sistemde bitirdiysen Stk yede gerek yok.
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

yavuz

aol mezunu!

Mesaj gönderen yavuz » Çrş Eki 12, 2011 1:44 pm

evet arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim!evet 4 yillik mezunuyum stk yi biraz acabilirmiyiz?hmm bu arada oss de barji gecip mutlaka 2 yillik bir bolum okumak zorundamiyim kazandim varsayalim uniyede yerlestim burdaki unimden oradaki uniye transfer olayimi gerceklesicek?*kardesim suan almanyaya gidiyor uni icin duisberg teki uniye kabulu yapildi vize islemleri halloldu.bana bi artisi olurmu?:Dbide genel kultur olarak hangi bolum secilebilir?amacim farkli bi deneyim aslinda zor bi bolum olmasini istemiyorum siradan bi bolum olsada olur neden mi?cunku ordaki egitimimi tamam layip almancami gelistirip 1 2 yil orada calisip tr ye donmek ve burda daha yuksek bi maasla calismak istiyorum hedefim bu!ulkemden vazgecmek istemiyorummm;)

mirage

aol mezunu!

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eki 12, 2011 2:15 pm

Verdigim makaleleri okusaydin tum cevaplar orada var idi.

Tekrarliyorum kabul alsaniz bile vizede red yemeniz sizi hic sasirtmasin.

Normal programda okuyan ogrenciler ile sizin aranizda bir fark olmali ve bu fark konsoloslukta karsiniza cikacak.

Simdi gelelim isin egitim kismina, lisede genel kultur den mezun biri Almanya da universitede gordugu o agir derslerin altindan nasil kalkacak? Lutfen bana bunu anlatabilirmisiniz?

Konsolosluk amacinizin egitim olmadigina karar vericek cunku aldiginiz lise egitimi gercekten universite okuyabilecek duzeyde degil.

Daha fazla nasil acik konusabilirim bilmiyorum ama kusura bakmayin durum boyle. Herkez ektigini bicer bu dunyada.

@italian_stallion
Oncelikle diplomada acik ogretim lisesi yaziyor ve bu vize gorevlisine red vermek icin guzel bir bahane.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

aol mezunu!

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 12, 2011 2:38 pm

mirage hakli maalesef belli bir temel olmali.herkes herseyi yapabilecek diye bir durum yok mesela millet odtu kazanirken ben odtunun yakinindan gecemedim ve kapasitemin farkindayim ve kendimede cok fazla guvenmiyorum.belki senin kapasiten buna uygundur gizli bir cevher vardir icinde ama konsolosluga bunu gostermen gerek diye dusunuyorum;)

yavuz

aol mezunu!

Mesaj gönderen yavuz » Çrş Eki 12, 2011 2:43 pm

anliyorum mirage yorumlarin icin tesekkur ederim.gayet makul cvplar.sadece sunu belirtmek istiyorumki acik lise bitirmis olmak o agar dersleri bitiremeyeksin anlamina gelmez cunku hepimizin bildigi gibi insan bu dunya farkli olaylarla karsilasa bilir ben okul 3 .idim fakat ailevi durumlardan dolayi lise 3 ikinci doneminde okulu birakmak zorunda kaldim sanirim anlatmak istedigimi anlayabilcek kapasitede insanlarla muhatap oluyorumdur.ardindan kisa suredede acik liseden diplomami aldimm.bu olayin basima gelmesini ben istemedim dogal olarak bunu ben ekmedim fakat ben biciyorum burada hemfikiriz sanirim.ve bu sene ossye hazirlanip iyi bir puan yakalayip gerekenleri yapacagim ilgin icin oncelikle tesekkur ederim.oldukca aydinlatici oldu..;)vize gorevlisine gelince uni diplomami veririm sanirim sikintii olmaz;)hayaller ertelenebilir bir baska bahara.....

yavuz

aol mezunu!

Mesaj gönderen yavuz » Çrş Eki 12, 2011 2:46 pm

mirage ben kanimda bjk_oguzun kanini tasiyorum heran hersey olabilir kardesim:)onlara oyle birsey gosterecegim kiii :DDkabul etmekten baska alternatifleri olmayacak ...saygilar sevgiler:D

mirage

aol mezunu!

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eki 12, 2011 3:03 pm

MEB den acilen bir transkript alin ve orgun egitimde ki basarinizi vizede kanitlayin. Iste bu sekilde bir sansiniz olabilir ve tabiki durumunuzu etkili bir iyi niyet mektubu ile anlatin.

Durumunuz gercekten ozel bir durum halledemiyeceginize inaniyorsaniz ds danismanlik almanizi oneririm.

Bu arada Oguz vizeyi aldi ortalikta yok :D Sorunuz olursa bana oguzun msni uzerinden ulasabilirsiniz.

Simdilik basarilar :)

yavuz

aol mezunu!

Mesaj gönderen yavuz » Çrş Eki 12, 2011 3:10 pm

eyvallah mirage onerin icin tesekkur ederim.oguz vizeyi aldi istde arkadaslariyla vedalasiyor sanirim 10 gun sonra falan yolculuk basliyor onun icin:dinsallah hayirlisi olur.darisi bnm basima:)eklerim msnni sakincasi yoksa kabul edersen sevinirim grsmek uzere:)

mirage

aol mezunu!

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eki 12, 2011 3:11 pm

sorun degil ekliyebilirsiniz gorusmek uzere

Ogun

aol mezunu!

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Eki 12, 2011 3:40 pm

Yavuz kardesim oncelikle sen ne istiyosan onu yap. Herkes kendisini bilir sonucta ben bunu basarabilirim dersen zaten gerisi bos. Aol mezunu olman tabi bi dezavantaj ama kesinlikle olmaz diye bisey yok. Ister bu sene gir oss ye 4 yillik tuttur ole dene sansini ister 2 sene onlisans oku burda yuksek bi ortalamayla bitir yuksek lisansa gecis yap hicbirsey imkansiz degildir. Bizim felsefe hocasi ayni zamanda mudur olan bi hocamizin sozu vardi: \'Yapamam deme, yapabilirsin dene.\' Insaniz sonucta elimizin geldigince hatta bazen daha fazlasini hatta ve hatta imkansiz denilen seyleri basardik. Bence yapabilirsin. Hayallerinden ne vazgec ne de ertele.PPPP

italian_stallion

aol mezunu!

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Eki 12, 2011 3:45 pm

Mirage bu kadar kesin ve kendinden emin konusman neye dayaniyor?Cevrende acik lise mezunu olup red yiyen kac kisi var?bunlari cevaplarsan sevinirim.Acik ve net soyluyorum arkadaslar bu durumun Vize gorusmesinde + ve ya - durumunu bilemeyiz hee bir arkadas cikar der ki;ben acik lise mezunuydum red aldim.O zaman tamam kabul ederiz ama ortada hic birsey yokken insanlarin umudunu kesin konusarak kirmak olmaz.YAVUZ SANA TAVSIYEM ACILEN TOMER VEYA GOETHEYE YAZIL VE ALMANCA DIL EÐITIMI AL.eger konsoloslugu birseylere inandirmak istiyorsak bu yeterlidir.

mirage

aol mezunu!

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eki 12, 2011 3:49 pm

Herkez hak ettigini alacak arkadaslar, Almanya ne benim malim nede baska birinin herkez gitsin istiyorum ama olacak seyler var birde olmayacak seyler var.

Ben sadece size olabilecekleri soyluyorum. Heves kirma basina Alman devletinden para almiyorum yani :)

Bu arada italian kendini camdan asagi atabilirsin nede olsa sonucun ne olacagini bilmiyorsun cunku yasamadin.

Herkeze basarilar, benden bu kadar.

italian_stallion

aol mezunu!

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Eki 12, 2011 3:49 pm

Mirage dostum:)ama soylediklerimde haklilik payi var degil mi?:))Bilemeyiz aol mezunun vize de ne yasicagini cunku hic birimiz daha yasamadik:)

italian_stallion

aol mezunu!

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Eki 12, 2011 3:54 pm

Yani acik lise mezunu olan kisi hak etmiyor diyorsun oylemi mirage?Acik lise mezunun nasil mezun oldugunu biliyormusun?Acik lisede okuyan kisi orgun egitimdeki derslerin aynisini goruyor ve calismadan hic kimse mezun olamaz.Bu kadar basit

Ogun

aol mezunu!

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Eki 12, 2011 3:54 pm

Mirage tamam da simdi bazi gercekleri soylemek var bazi gercekleri soylemek var. Simdi mesela adam evraklarini yanlis yapiyodur ya da ne bileyim atiyorum dersin iste onu bole yapmada bole yap dersin dogrusu bu dersin tamam bunda sikinti yok. Ama sen direk hic sansiniz yok falan dersen haliyle o cok tesekkur ederim cok yardimci oldunuz dese de icten ice uzulucek yani bisey olacak o yuzden bazi gercekleride soylemiyeverelim nolur yani yasayarak gorsun bunlari millet en azindan sonuc kotu olsa bile ondan sora uzulsun sonuca kadarda uzgun durmasin adam anladin mi :) Onemli olan burda bak ben sana demistim demiyelim diye diyorum bunlari yoksa tabi ki her okumak isteyen, guzel bi gelecek kurmak isteyen gitsin, gider de ins. sende bunu istiyosun ama iste dedigim gibi :)

Ogun

aol mezunu!

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Eki 12, 2011 3:56 pm

Bazi seyleri de sirf dogru, gercek diye soylememek gerek ;)

italian_stallion

aol mezunu!

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Eki 12, 2011 4:58 pm

Evet ben sosyal bilimleri bitirdim o yuzden arkadasin genel kultur bolumune bisey diyemem yorum da yapamam nasil olur.Ama ne dusuk punlarla duz lise mezunlarinda vize aldigini biliyoruz

Kilitli