Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitaet Duisburg - Essen\' de master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
amazoon

Mesaj gönderen amazoon » Prş Ağu 25, 2011 12:26 am

Merhaba, oncelikle kisaca durumumdan bahsedeyim; Biyoloji mezunuyum ve Almanya\'da master yapmak istiyorum. Dusseldorfta kalacagimdan ve sifir almancadan dolayi sartli kabul alan Duisburg Essen\'e basvurmayi dusunuyorum.

Basvuracagim program ingilizce olarak gozukmekte ve aslinda basvurmak istedigim program o degil... fakat anladigim kadariyla sartli kabulle gidebilmem icin baska secenegim yok gibi gozukuyor. Ya da yanlis mi biliyorum master programini secmeden sartli kabul icin direk universiteye basvurmak yeterli mi? Universitenin sitesinden ve DAAD.de sitesinden epeyce arastirdim ama net bir bilgi edinemedim.

Basvurdugum program ingilizce olarak gozukmesine ragmen, sartli kabulde 1 yil almanca gormem kosuluyla yani gereken sinavlari gecmem sartiyla baska bir programa basvurabilme hakkim var midir?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 12:47 am

Ingilizce kanitlamanizi isteyeceklerdir, Almanca disindaki dillere sartli kabul vereceklerini pek sanmiyorum. Zaten o sartli kabulle giderken Almanca kursuna kayit yaptirmaniz cok anlamli olmaz :)

Ingilizce programlar icin ufak bir almanca istiyorlar A1 veya A2. Onuda size universite de gosteriyorlar. ( tabi her universite degil )

amazoon

Mesaj gönderen amazoon » Prş Ağu 25, 2011 8:19 pm

almanca kursuna gitmeyi su nedenle istiyorum yukarida da belirttigim gibi basvuracagim master programi, benim istedigim alan degil.. fakat dusseldorf disinda baska bi yerde kalma sansim olmadigi icin duisburg essene basvurmak durumundayim. aslinda ilerisi icin gecis yapip yapamayacagimi sormustum esas olarak. gecis yapmak istedigim alanda almanca oldugu icin almanca kursuna gitmem ileriye yatirim icin bi nevi.. ingilizce seviyemde B2. universitenin istedigi B1 CEFR ye gore. CEFR ye gore nasil kanitlanir onu bilmiyorum ama...

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 8:34 pm

Universite, IELTS,TOEFL veya Oxford\'un duzenledigi sinavlari ister. Dediginiz sekilde tanimazlar ingilizce nizi.

Ileride gecisinizi yapabilirsiniz fakat suan dusunmeniz gereken vize alirken mevcut durumunuzun ne olacagi.

Ingilizce master kabulu alirsiniz ama burada universitenin sartlari devreye girer. Belki sizden full DSH ister belkide A1-A2 ister veya hic istemez kredi olarak vermeni ister. Okul dan okula degisiyor bu durum.

Eger soyledigim ilk 2 durum ile bir kabul alirsaniz vizede sorun yasamazsiniz ama 3. durumda zorlanirsiniz. Fakat IELTS veya Toefl den uninin istedigi puanlari yaparsaniz ingilizce den muaf olur direk gidip okula baslarsiniz bu durumda sadece almanca kursuna basvuru yaparsiniz.

Durumunuz biraz karisik umarim aciklayici bir sekilde anlatmisimdir :)

amazoon

Mesaj gönderen amazoon » Cum Ağu 26, 2011 12:08 am

durumum karisik dolayisiyla benim kafam daha karisik :)
gayet aciklayici bir sekilde anlattiniz tesekkurler...

ilkerturker

Mesaj gönderen ilkerturker » Pzt Ağu 29, 2011 10:20 am

ben sey diye okumustum,sartli kabul aldigin okulla illa ki ayni eyalette degil baska yerlerde de dil kursuna gidebilirsin.
Yani almanca egitim veren ve sartli kabul alan bir okula basvurup,sonra duisburg da egitim alabilirmissin.
Ben oyle biliyorum,yanlissam duzeltin :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 29, 2011 10:30 am

amazoon, duisburg essen de biyoloji ingilizce degil. ilkerturker edindigin bilgi dogru.

cemal

Mesaj gönderen cemal » Pzt Ağu 29, 2011 11:25 am

merhaba arkadaslar... ben de Essen de master yapmak istiyorum. bilgi verebilirseniz cok sevinirim. durumum kisaca soyle:

duisburg-essen master yapmak istiyorum
psikolojik danismanlik ve rehberlik 4. sinif ogrencisiyim onumuzdeki haziran da mezun oluyorum
ortalamam simdilik 3.20( bu yil biraz daha artabilir)
psikoloji bolumunde hangi alanlarda master yapabilirim okulun sitesinden bunu arastirdim ama bulamadim. yani psikolojinin hangi bolumleri master programlarinda mevcut?

almancam a11 seviyesinde

tesekkur ederim
saygilarimla
Cemal.

amazoon

Mesaj gönderen amazoon » Çrş Ağu 31, 2011 11:13 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

amazoon, duisburg essen de biyoloji ingilizce degil. ilkerturker edindigin bilgi dogru.[/quote]

environmental toxicology master programi due uni sitesinde ingilizce gozukuyor. ben biraz temel bilgileri edinmeden ayrintiya girmisim. karisiklik giderildi onemi kalmadi suan icin

cemal

Mesaj gönderen cemal » Prş Eyl 01, 2011 4:10 pm

[quote]cemal tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar... ben de Essen de master yapmak istiyorum. bilgi verebilirseniz cok sevinirim. durumum kisaca soyle:

duisburg-essen master yapmak istiyorum
psikolojik danismanlik ve rehberlik 4. sinif ogrencisiyim onumuzdeki haziran da mezun oluyorum
ortalamam simdilik 3.20( bu yil biraz daha artabilir)
psikoloji bolumunde hangi alanlarda master yapabilirim okulun sitesinden bunu arastirdim ama bulamadim. yani psikolojinin hangi bolumleri master programlarinda mevcut?

almancam a11 seviyesinde

tesekkur ederim
saygilarimla
Cemal.[/quote]

yokmu bilgisi olan ???:|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 01, 2011 7:57 pm

hangi bolumde master yapmak istiyorsunuz? Psikoloji?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Eyl 01, 2011 10:52 pm

Benim bildigim genelde psikoloji bitirenler yuksek lisans icin Klinik psikoloji dalinda master yapiyolar.

Nerden mi biliyorum ? Bi ara bende dusunuyodum psikoloji bolumu hatta heycanlandim psikolog olucam falan diye :D Universite falan hazirdi Koln universitesi ama baktim sonra benlik bi bolum olmadigini farkettim cok miy miy geldi cevremdekilerde ole sana gelmez falan diyince vazgectim.

Neden anlattim bilmiyorum ama dedigim gibi bu bolumun en yaygin master yapilicak, uzmanlasilicak ve bilinen alani klinik psikoloji. Zaten bu bolumde lisans egitim aldiktan sora bu konuda uzman olmak icin bu yuksek lisans egitimi sartmis.

Bilgilerinize.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Eyl 01, 2011 10:56 pm

Bu arada tekrar bakinca yanlis bilgi vermisim. Psikolojiyle pdr farkli alanlar verdigim bilgi yanlis kusura bakmayin ama olsun ilerde psikolojiyle ilgili bu soruyu soracak olursa simdiden cevaplamis olduk :)

cemal

Mesaj gönderen cemal » Cum Eyl 02, 2011 1:28 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Bu arada tekrar bakinca yanlis bilgi vermisim. Psikolojiyle pdr farkli alanlar verdigim bilgi yanlis kusura bakmayin ama olsun ilerde psikolojiyle ilgili bu soruyu soracak olursa simdiden cevaplamis olduk :)[/quote]

tesekkurler bilgilerin icin :)

evet farkli bolumler ama ben psikoloji alaninda master yapmayi dusunuyorum

ayrica adli, spor, cocuk psikolojisi gibi bir cok alani var psikolojinin :) en bilineni klinik psikolojidir. ama Essende bu programlarin hangisi veya hangileri var onu bulamadim malesef...

cemal

Mesaj gönderen cemal » Cum Eyl 02, 2011 1:29 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

hangi bolumde master yapmak istiyorsunuz? Psikoloji?[/quote]

evet psikoloji de yapmayi dusunuyorum ama hangi programlar var onlari bilmiyorum...

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Eyl 02, 2011 3:37 pm

[quote]cemal tarafindan yazilan metin:

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Bu arada tekrar bakinca yanlis bilgi vermisim. Psikolojiyle pdr farkli alanlar verdigim bilgi yanlis kusura bakmayin ama olsun ilerde psikolojiyle ilgili bu soruyu soracak olursa simdiden cevaplamis olduk :)[/quote]

tesekkurler bilgilerin icin :)

evet farkli bolumler ama ben psikoloji alaninda master yapmayi dusunuyorum

ayrica adli, spor, cocuk psikolojisi gibi bir cok alani var psikolojinin :) en bilineni klinik psikolojidir. ama Essende bu programlarin hangisi veya hangileri var onu bulamadim malesef...[/quote]

Rica ederim :)

O zaman dogru bilgi vermisim :D

Biliyorum ya bende o tur alanlari var ama ben zaten en bilinen, en yaygin alani olarak soylemistim :) Ayrica Essen\'de bende bilmiyorum hangi alani var ama klinik psikolojidir buyuk ihtimal