Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cmt Eki 29, 2011 9:52 pm

Gecmis olsun Mehmet uzuldum adina, Tekrar basvurur Zaman kaybetmeden, Red vermelerinde ayri bi soru isareti, Bir anlik on yargi. Umarim Bu kez Sevincli haberler alirsin.

JasP

Mesaj gönderen JasP » Cmt Eki 29, 2011 9:52 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Tesekkur ederim, umarim (:

Goturdugum belgeler:

1-Basvuru formu x2 adet
2-3 adet biyometrik fotograf
3-Universite kabul belgesi x2 adet fotokopisi
4-Dil kursu kayit belgesi x2 adet fotokopisi
5-Seyahat saglik sigortasi x2 adet fotokopisi
6-Lise diplomasi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi
7-Yerlestirme belgesi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi
8-Tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegi x2 adet fotokopisi + tercumesi ve x2 adet fotokopisi
9-Ikametgah belgeleri (Tercume ettirmedim/ Sadece ebeveynlerinki alindi, benimkini geri verdiler)
10-Iyi niyet mektubu
11-Bloke hesap belgesi
12-Sabika kaydi (alinmadi)
13-Askerlik Tecil belgesi (alinmadi)
14-Goethe A1.1 katilim belgesi

Not: Gorusmeye Istanbul Baskonsoloslugunda girdim.[/quote]

Cok sagol belgeleri de yazdigin icin. Sanirim sen lisans icin basvuruyorsun degil mi?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Eki 29, 2011 10:55 pm

Mehmet:
Umudunu kaybetme hemen, tekrar basvurunu yap. Umarim bu sefer olumlu sonuclanir

Jasp:
Evet, lisans icin..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eki 30, 2011 1:51 am

Mehmet cok uzuldum.Eger yoksa en azindan bir a1 sertifikasi alarak yeniden basvurman cok mantikli olur.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Eki 30, 2011 1:56 am

Ama red mektubunda dil kursu al diye birsey yazmamislar ben 10-15 gun sonraya randevu alacagim tekrar basvuracagim izmire..vize gorusmesindeki adam cok kildi solemistim cok zorlanmistim sizce gorusmedeki memurla alakali degil mi tamamen ? derdimi anlatabilecegim biri gelirse, daha once red almamin ne kadar kotu bir etkisi olabilir ??? bunu merak ediyorum tekrar red yememin olasiligini artirirmi
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 30, 2011 2:27 am

Mehmet gecmis olsun, uzuldum senin adina. Tavsiyem once asagidaki baslikta altta yazilan sekildeki gibi itiraz dilekcesi yazmak ve gelen cevaba gore bence iyi bir avukatla tekrar basvuru yap.

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzr Eki 30, 2011 8:58 am

cok gecmis olsun uzucu bir durum.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Eki 30, 2011 11:55 am

Ben itiraz etmek istemiyorum cunku itiraz nerden baksan 15 gunde sonuclanir ve benim tekrar randevu almam 1 ay sonra gerceklesecektir.Ocak da kursumun basladigini dusunursek gec kalabilirim.10 gun sonra yeni bir gorusmeye girdigimde neden red yedin soruldugunda ne cevap verecegimi bilmiyorum beni sadece bu dusunduruyor.
Dil kursuna gelince vize red mektubunda once dil kursuna git demeleri gerekmezmiydi ? yoksa dil kursuna gitmem ayrintili itiraz sonucunda mi ortaya cikiyor ?

baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Pzr Eki 30, 2011 12:03 pm

bu ankara ile izmir niye boyle yaa.ins alabilirsin vizeni

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Eki 30, 2011 12:24 pm

Vallah oyle kardesim hicbirseye olumku bakmiyorlar karsindaki seni insan yerine bile koymadigini hissediyorsun o koltuga oturunca.Yeri geliyor kucumsuyor seni ama sen kendin hakli olsan bile nasil savunacagini bilemiyorsun cunku sayginin dozajini kaciracagini dusunuyorsun..susuyorsun..ama sussanda sonuc onlara gore hep ayni olabiliyor..bir daha basvuracagim izmirden ocak ayi kursu icin bana yapilan haksizligi gozyummayacagim.Sonucta oradaki herifin kendi keyfi goruslerinden kaynaklanan bir yaptirimdir bu.Artik izmir e benim tahammulum kalmadi..Aklima siyasetten birilerini bile koymak geliyor araya..bakalim ozaman ne yaparlar. ama yine boyle birsey olursa ikametgahi Canakkale de yakinimin evine gosterir,bahar aylarinda olacak gorusmeye Istanbuldan katilirim.Insallah bu noktalara gelmeyiz.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzr Eki 30, 2011 1:46 pm

sogukkanli davran dostum,bence itiraz yoluna git,zaman kaybi olabilir evet haklisin ama bu sefer sana niye itiraz hakkini kullanmadigini sorabilirler o zaman cevap verme durumunda daha zorda kalabilirsin,bence itiraz et oncelikle dostum hizli bir sekilde.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Eki 30, 2011 1:52 pm

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

sogukkanli davran dostum,bence itiraz yoluna git,zaman kaybi olabilir evet haklisin ama bu sefer sana niye itiraz hakkini kullanmadigini sorabilirler o zaman cevap verme durumunda daha zorda kalabilirsin,bence itiraz et oncelikle dostum hizli bir sekilde.[/quote]

ama ozaman buyuk bir zaman kaybi olacak ve ocak ayina zor yetisirim.neden itiraz etmedin derse bana gonderilmis red mektubunda almanyaya okumak icin gittigine inanmadik denildigini bunun sonucu degistirmeyecegini ve beraberinde bir zaman kaybi olup ocak ayi kursunun zora girebilecegini , bir an evvel dil kursumu bitirip okula basarili bir sekilde baslamak istedigimi soylerim diye dusunuyorum ama ne derler mechul..

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzr Eki 30, 2011 2:53 pm

sende haklisin kardsm ya,avrupa birligi olayini iste bu yuzden istiyorum ya,ingilterede okumak bile suan bize 10 bin paund ve ustu iken ab vatandasi olsak 3bin paund olucak.neyse isin ozu senin durum icin avukata danisabilirsin bu konuda uzmanlasmis ya da karar verdigin bir yontemi direk uygula,dusunmeye fazla zaman harcama...

kivanc

Mesaj gönderen kivanc » Pzr Eki 30, 2011 8:51 pm

[quote]defritmiz tarafindan yazilan metin:

Gercekten bu sefer yardiminiza ihtiyacim var, Mail mi arsam arasam konussam mi? yada baska bir care[/quote]

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Eki 31, 2011 12:59 am

itiraz dilekcesini umarim dikkate alirlar ama hic ihtimal yok gibi anlamadigim konsoloslukta sahit oldugum bekleme yerinde tesaduf tanistigim bir arkadasla sira numaralarimiz yakindi.o da dil kursu ve universite egitimi icin gelmisti.evraklari tam deildi ve universite sartli kabul yoktu.gorusmeleri diger ogrenci adaylarida gorebiliyor cunku ses ve konusmalar disari geliyor arti goruyoruz neyse arkadasin gorusmesi acikcasi cok kotu gecti sinirli ve gergin bir gorevliye denk gelmisti.hatta eksik evragin var demis ama yinede umursamaz sekilde evraklarini gonercegini soylemis.aksine benim gorusmemde olumlu gecti guler yuzlu bir gorevliye denk geldim ilk vize gorusmemde aksine sinrili ve gergin bir gorevli vardi red vercegi belliydi.neyse evraklarda tamdi eksik yok tu hatta ek evrak istedi verdim o anda hersey fazladan hazirdi.arkadasim hatta sen onay alirsin ama ben red alirim dedi hic umidi yoktu.
sonucta arkadasima onay geldi.hatta su an basladi egiitm hayatina yurt disinda elbette cok sevindim onun adina cunku cok hazirlanmis ve cok okumak istiyordu en guzelide istedigi oldu.Umarim herkes iyi haberler alir ama benim biraz zor gibi 2.red mektubu almis gorunoyormusum konsoloslukta nasil oluyor anlamadim o yuzdende dilekce yazdim almanca olarak .eger ki konsoloslugu tel ile ulasamsaydim sanirim cok bekleyecekmistim.anladigim kendi kafalarina gore karar veriyorlar halbuki almanya ki univeriste ve dil kurslari kabul etmis almanlari tutmak deil ama neden boyle bizim ulkemizde kendi memleketimizde daha evraklarimi disari gitmeden hemen red neye gore veriyorlar nerde insan haklari nerde adalet malesef ben yinede pes etmicem 2.red gelirse avukata danisanarak ona gore bir yol almaliyim diye dusunoyurm.
gelismeleri formda mutlaka paylasacagim.bakiyorumda vize surecim hazirliklar bayagi zaman gecmis geriye kalan bosa gecen zaman...:(

iyi aksamlar,umarim artik iyi haberler aliriz Allah yardimicimiz olsun.bolbol sabirlar ve iyi sanslar.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Eki 31, 2011 1:05 pm

Dusunerek birseyler yapabilecegimin farkina vardim arkadaslar sizlere danismak istiyorum,aksi bir durum varsa uyarin lutfen ;
Ben Duisburg-Essenden 23 agustosta Winter semester 11-12 doneminde kabul aldim.1.red i yedim biliyorsunuz.simdi itiraz etmeyi dusunuyorum.Bu surec icerisinde Das Akademi - Izmir de Aile birlesimi almanca kursu veren 2 aylik hizlandirilmis A1 sertifikasi veren kurs varmis.Bu kursa bayramdan sonra 15 kasimda baslayacagim.2 ay sonra 9 ocakda sinavina girip,15 ocak gibi A1 dil kursu sertifikasini alacagim.
Randevuyu onceden ayarlayip 15-17 Ocaklarda almis olsam,hemen hemen 1 ayda vize sonuclanacak diyelim 23 Subata kadar vizemi alirim.Sayet 23 subata kadar islemlerim uzarsa ve o sureyi gecerse, okul kabulum bitmis olacak ve bu vizede ne kadar sorun yaratir ?
Sorunsuzca vizemi alirsam ozaman mart 2 de baslayan A2 kursuna baslayacagim..Sizlerin ve yoneticilerimizin gorusu cok onemli bu yuzden ictenlikle cevaplarinizi bekliyorum.Vize sansimin nasil olacagini degerlendirirmisiniz..

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Eki 31, 2011 6:42 pm

vize red mektubunda \'\' orda dil egitimi ve daha sonrasi Uni egtimi alacagini, inandiramamisin. Ayrica egitim gecmisinden dolayi, Universite egtimini ve dil egitimini, normal bir surede bitiremeyecegi kanatine varmislar.\'\'
Bende yarin Rheinlandprivatschule nin Antalya subesiyle detayli bir itiraz mektubu yazmayi dusunuyorum.Sanirim benim buradaki okullarda basarili bir ogrenci olduguma inanmamislar.Birazda meslekyuksek okulunun her zaman ikinci plana atilmasindan kaynaklandigini dusunuyorum.beni ve niyetimi tam anlamiyla yeterli bulmadiklari icinbuna bagli olarak red yedim sanirim..
Yarin detayli bir itiraz mektubu ve yaninda lise dip. universite transkripimi ve Prof. ders hocalarimdan aldigim ingilizce referanslarimi konsolostluga yollamak istiyoruz.Belkide bununla yetinmeyerek hocalarimdan sahsi benim hakkimda mektup yazmalarini isteyecegim..Cunku lisemin ve dokuz eylul meslekyuksek okulunu iyi bir sekilde bitirdim...
Vizenin sonucunu degistirebilme umidi icerisindeyim.Bugun konsolostlugu aradim benim mutlaka yeni bir basvuru oncesi itiraz etmemi tavsiye etti.Sonucunda hakli gosterebilirsen kendini randevusuz tekrar gorusmeye cagrilanbilirsin ve vizeni alabilirsin denildi.
Insallah olumlu birseyler ortaya koyabiliriz.Sizlerin olumlu veya olumsuz fikirlerini duymak isterim.:help

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eki 31, 2011 9:25 pm

mehmet biliyorsun ki oguz da myo mezunu ve sorunsuz aldi.O yuzden bu dediklerini yaptiktan sonra ozellikle bu referans mektubunu alman bence cok isine yarar.A1 ide burda bitirirsen sansini yine artirmis olacaksin.Allah kolaylik versin hepimize;)

maschine

Mesaj gönderen maschine » Pzt Eki 31, 2011 11:06 pm

[quote]JasP tarafindan yazilan metin:

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Anca gelebildim eve, kusuruma bakmayin :blu

Evet, sabah 7:15de Istanbul Baskonsoloslugundaydi randevum. 7 de konsoloslugun onundeydim. Hemen iceri aldilar, once ups isini hallettik sonra sirayla cagirip evraklari duzenlediler. Evraklarimin bircogunu geri verdi gorevli. Sonra sira numarasi alip beklemeye basladim. Numaram 806 idi :) Zaten benden once birer kisi girdi gorusmeye. 3 giseden sadece ikisi calisiyordu(sag ve soldaki). Ve sira bana gelmisti: soldaki gisede oturan gorevli Turk\'e benziyordu, keske o denk gelse diye dusunurken ortadaki gise acildi ve numaram yandi :) Saat 7:55 de iceri girdim. Orta yaslarda bir Alman bayan..

Belgelerimi aldi, hemen \'niye gidiyorsunuz\' diye sordu. Dil kursu+universite dedim. Basvuru formunun ilk sayfasina not aldi. Sonra sayfalari tek tek kontrol etmeye basladi. \'Bu adres nerenin?\' diye sordu(Duisburg RP\'nin adresini yazmistim) Dil kursunun dedim. Diploma,okul kabulu, dil kursu kaydini inceledi. Ve \' kursun Ocak\'da basliyor, sen Aralik\'da gitmek istiyorsun, neden? \' diye sordu. -\'Noel\'i merak ediyorum, orada gecirmek istiyorum\' dedim :) (Gurkan Abi\'nin fikriydi) Tamam dedi. Hemen ardindan \' pekii, kurs tarihinden erken gidersen de kalacak yer ayarlayabilirler mi hemen \' dedi. Tabii ki dedim. Bakmaya devam etti. Birkac soru daha sordu; -Diger kardeslerin nerede? -Annen,baban nerede? -Annen,baban daha once Almanya\'da calistilar mi? -Sen daha once Almanya\'ya gittin mi? -Goethe\'de dil kursuna gitmissin, ne kadar surdu? -Hangi subesiydi - Gulerek \'Almanca bilgin icin hangisini yazalim -hic yok, kotu veya orta? dedi. Kotu dedim ben de.(A1.1 ile orta demek yuzsuzluk olur diye dusundum :P

Bunun disinda bolumle ilgili hicbir sey sormadi, iyi niyet mektubunu cok az inceleyip gecti, kabul belgesini baya inceledi. Tam kafasini kaldirdi ki soru soracak sandim. Ama sormadi.

Dil kursu kaydini tekrar inceledi ve basvuru formuna yazdigin adres burada yazmiyor dedi. Burada 3 tane sube var(Essen,Dusseldorf,Koln) ama sen Duisburg yazmissin dedi. \' O sube yeni acildi, o yuzden yoktur sanirim \' dedim. Onlar mi verdi bu adresi diye sordu. Evet dedim.. Geriye kalan bloke hesap, sigorta, ikametgah gibi belgelere goz gezdirdi. Gorusme yaklasik 25 dakika surdu. Cok fazla konusmadik..

\' Tamam bitti bu kadar, biz belgelerini Almanya\'ya gonderiyoruz. Onlar cevap verecek sana \' dedi. Tesekkur edip ciktim..

Evet arkadaslar sizce olumlu bir gorusme mi bu? hmmm Bana cok kotu gelmedi, en azindan daha kotu bekliyordum gitmeden once :)[/quote]

Gecmis olsun :) Kisa zamanda olumlu bi yanit alirsin umarim. Bu arada goturdugun belgeleri ve hangilerinin alinip hangilerinin alinmadigini vs yazabilmen mumkun mu?[/quote]

Sanirim bende o kadinla gorusmustum ve simdi almanyadayim. gorusmemde ayni senin gibi gecmisti. sirasiyla bile ayni sorular. alirsin buyuk ihtimalle. %99 diyorum ben

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt Eki 31, 2011 11:13 pm

Bu iyi geldi maschine, tesekkurler :) Umarim fazla beklemeyiz, vize bekleyen herkesin
olumlu sonuclar almasi dilegiyle..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Kilitli