Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya da universite kabul hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
w99john

Mesaj gönderen w99john » Sal Ağu 30, 2011 11:30 pm

iyi bayramLar...burda kazandi belgesi ve testdaf i gecmem gerekiyor bunlari biLiyorum,Baska neler gerekli ,bir de ben almanya nin en iyi universitelerinden birinde okumak istiyorum ,bolum olarak otomobil muhendisligi istiyorum,universiteyle kontagami geceyim ne yapayim?(Almanca bilen tanidiklarim var).Bu arada almanca bilmiyorum,ilk sene kursa gitmem gerekiyor,peki bu kursun universiteyle baglantili mi olmasi lazim? Saygilar...

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Ağu 31, 2011 12:25 am

testdaf yada dsh fark etmez. ikisinide kabul edio uniler.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 31, 2011 12:31 am

Universiteler genellikle dil konusunda 3 sertifika isterler;
Testdaf, DSH, Zentrale Oberstufenprufung(Goethe Insitut)

Munih universitesin de "Automotive and Combustion Engine Technology" bolumu var. Notlarin iyi olmali bu yuzden iyi hazirlanmalisin.

w99john

Mesaj gönderen w99john » Çrş Ağu 31, 2011 12:44 am

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]w99john tarafindan yazilan metin:

iyi bayramLar...burda kazandi belgesi ve testdaf i gecmem gerekiyor bunlari biLiyorum,Baska neler gerekli ,bir de ben almanya nin en iyi universitelerinden birinde okumak istiyorum ,bolum olarak otomobil muhendisligi istiyorum,universiteyle kontagami geceyim ne yapayim?(Almanca bilen tanidiklarim var).Bu arada almanca bilmiyorum,ilk sene kursa gitmem gerekiyor,peki bu kursun universiteyle baglantili mi olmasi lazim? Saygilar...[/quote]

Kardesim oncelikle L harfni buyuk yazmanin bir manasi yok. Dili deforme ede ede Almancayi da cozemezsin maazallah. Her universite TestDaf istemiyor, DSH isterler genelde. Dil kursunu Almanya\'da halledeceksin. Turkiyedeyken de gidebildigin kadar git, sertifikani al. Otomobil muhendisligi diye bir meslek yok, otomotiv muhendisligi var. O da universiteler\'de var mi bilmiyorum :help

Diploma notun kac? Vey akac gelecek ortalama olarak?[/quote]diploma puanim 61,36

w99johnn

Mesaj gönderen w99johnn » Çrş Ağu 31, 2011 1:55 am

evet bu yil mezun oldum,(onceki hesabi ve uye oldugum mailin sifrelerini unuttum,bende yeni hesap actim) neyse...madem hayal... ayrica ben endstri degil otomotiv muh. okumak istiyorum,peki Stutgard universitesi olabilir mi?orasi ozel sonucta ayrica bir ara dunyada ilk 200 deydi sonra ne oldu bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 31, 2011 3:44 am

iyi bayramLar...burda kazandi belgesi ve testdaf i gecmem gerekiyor bunlari biLiyorum,Baska neler gerekli ,bir de ben almanya nin en iyi universitelerinden birinde okumak istiyorum ,bolum olarak otomobil muhendisligi istiyorum,universiteyle kontagami geceyim ne yapayim?(Almanca bilen tanidiklarim var).Bu arada almanca bilmiyorum,ilk sene kursa gitmem gerekiyor,peki bu kursun universiteyle baglantili mi olmasi lazim? Saygilar...[/quote]

Selamlar w99john sitemize hosgeldin.

Almanya\'nin EN IYI universitelerinde okumaya niyetli birisinin , bence biraz daha profesyonel sorular sormasi,hedefe uygun ve realist bir yaklasim olurdu diye dusunuyorum.
Amator olarak sifatlandirdigimiz sorularini sormadan once sitenin Almanya\'da Egitim ile ilgili temel basliklarini ve makaleler kismini incelemeni istirham ediyorum.

Ayrica bir dipnot ;
Almanya\'da universite okumak bir yana ; Almanya\'nin en iyi universitelerinde Almanca\'yi sonradan ogrenmeye ve bu Almanya\'nin TOP 9 universitelerinde okumaya niyetli biriysen oncelikle seni tebrik ediyor ve basarilarinin devamini diliyorum.
Bu yolda karsilasacagin zorluklar icin simdiden bol sans ve kolayliklar diliyorum.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Çrş Ağu 31, 2011 11:37 am

Herkes sartli kabul icin basvurlarini genelde bu aylarda yapiyor...

Onumuzde aralik-ocak-subat gibi aylarda da sartli kabul icin mesela winter sommester 2011 /2012 icin basvuru yapilabinir mi?

Yani demek istedigim sartli kabul icin belli basvuru zamani var mi veya istedigin zaman sartli kabul icin universiteye belgelerini yollayabilir misin???
@@EmRe@@

87romeo

Mesaj gönderen 87romeo » Çrş Ağu 31, 2011 2:43 pm

Emre malesef sartli kabul dahi olsa yine normal prosedurler uygulaniyor,yani basvuru tarihleri her uninin sitesinden mevcuttur o tarihe gore kendini ayarlaman gerekiyor, kis icin genelde 15 temmuz son basvuru tarihidir, eger ocak veya subatta basvurmaya kalkarsanda o zaman winter degil sommer semester icin basvurabilirsin. malum universite basladigi sirada dil kurslarida basliyor ona gore butun kayitlarin yapilmis olmasi gerekiyor.

Ama soyle bir durum var sen belgelerini zamaninda yolladin,ama hesapta olmayan bir belgeyi zamaninda yetistiremedin ve uniye dedinki iste anca su zaman verebilicem,onun icin bazen tolerans gosteriyorlar,ama herhalukarda basvurular zamaninda yapilmali.

refleksif

Mesaj gönderen refleksif » Çrş Ağu 31, 2011 5:40 pm

Merhaba, ben master icin Ruhr uni. ye basvurmustum, onumuzdeki gunlerde konsolosluga gidecegim.Universitenin bana gonderdigi kabul evragi icerigini tam olarak kavrayamadim, bana icerik hakkinda yardim edebilir misiniz?Mastera basvurduguma dair icerik var mi bu belgede?Bu belge ile hem dil kursu+master seklinde basvuru yapabilir miyim ?

Su sekilde yaziyor :

Fachstudium : Theaterwissenchaft (master)

Hochschulzugangsberechtigung gepruft durch das International Office der Ruhr-Universitæt Bochum : allgemein

Zulassung zu den Internationalen Sprachkursen an der Ruhr-Universitæt Bochum.

hiermit werden Sie zu den Deutschkursen A2 vom 11. Oktober bis zum 21. Dezember 2011 und B1 vom 09. Januar bis zum 16. Mærz 2012 zugelassen.

Die Kurse beginnen am 11. Oktober 2011 und betragen mindestens 20 Wochenstunden. Eine verspætete Teilnahme ist ebenfalls moglich.

Sie erhalten fur die Zeit der besuchten Kurse die Rechtssetellung eines Studenten.
Die Voraussetzungen fur ein Sprachkursvisum liegen somit vor.

Fur die Zulassung zum Fachstudium fur das Sommersemester 2012 muss ein Zulassungsantrag gestellt werden. Die Frist hierfur endet am 15. Januar 2012.

tesekkurler

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 31, 2011 5:46 pm

sorun yok basvurabilirsiniz.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Ağu 31, 2011 5:57 pm

daha cok dil kursundan bahsediyor. ama basta Fachstudium : Theaterwissenchaft (master) ve sonda da bolum kabulu icin basvurmalisiniz dio. son basvuru tarihi 15 ocak dio. ordan anlarlar herhalde master icin oldugunu.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 31, 2011 5:59 pm

Fachstudium : Theaterwissenchaft (master)

Hochschulzugangsberechtigung gepruft durch das International Office der Ruhr-Universitæt Bochum : allgemein

ve

Fur die Zulassung zum Fachstudium fur das Sommersemester 2012 muss ein Zulassungsantrag gestellt werden. Die Frist hierfur endet am 15. Januar 2012.

su kisimlar bence de yeterli bolum kabulu oldugunu anlamalari icin.

refleksif

Mesaj gönderen refleksif » Çrş Ağu 31, 2011 6:04 pm

Konsolosluk hem master basvuru teyidi hem dil kursu kayit kabul belgesi seklinde belge istedigi icin endiselendim bir an. Okula sordugumda da aslinda bunun yeterli oldugunu soylediler, tabi ki master a tam bir kabulum olamiyor su an falan filan :))

tesekkur ederim yardiminiza.

w99johnn

Mesaj gönderen w99johnn » Prş Eyl 01, 2011 12:32 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Selamlar w99john sitemize hosgeldin.

Almanya\'nin EN IYI universitelerinde okumaya niyetli birisinin , bence biraz daha profesyonel sorular sormasi,hedefe uygun ve realist bir yaklasim olurdu diye dusunuyorum.
Amator olarak sifatlandirdigimiz sorularini sormadan once sitenin Almanya\'da Egitim ile ilgili temel basliklarini ve makaleler kismini incelemeni istirham ediyorum.

Ayrica bir dipnot ;
Almanya\'da universite okumak bir yana ; Almanya\'nin en iyi universitelerinde Almanca\'yi sonradan ogrenmeye ve bu Almanya\'nin TOP 9 universitelerinde okumaya niyetli biriysen oncelikle seni tebrik ediyor ve basarilarinin devamini diliyorum.
Bu yolda karsilasacagin zorluklar icin simdiden bol sans ve kolayliklar diliyorum.[/quote]
Tesekkurler,ben zaten karsilabilecegim zorluklari tahmin edebiliyorum,ama bunlarin ustesinden gelebilecegimi de dusunuyorum...ama gecmiste yapilmis cok hata var,diploma puanim cok yuksek degil.ben iyi bir universitede okumak istiyorum,oranin en iyilerinden birinde ama...kabul olacagimida bilmem lazim,ne bileyim universite icinden birileriyle konussam,bilmiyorum iste.Ama yapmak istiyorum.Stutgard universitesi varmis nasil orasi iyimi?Ben kabul olurmuyum?sitedeki bilgileride inceledim,basvuru yapma adresi felan var,onun icinde bir yeri kazanmam lazim vakif veya devlet,bunuda 2.tercih olacak ya ek yerlestirme ona biraktim,(bu sene mezun oldum ben).kazanirda ,sonrasinda Almanya\'ya gitmessem,puanim dusecek.Iste boyle bir karisik durum var.

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Cum Eyl 02, 2011 1:08 am

Burda bir kac defa sordum,sartli kabul icin basvuru tarihleri onemli mi diye,aldigim cevap ise sartli kabul icin basvuru tarihi onemli degil.Simdi tekrar okudum 87romeo arkadasimiz sartli kabul icinde normal prosodurler uygulaniyor demis.Simdi hangisi dogru?:S
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Cum Eyl 02, 2011 1:17 am

Ama kasim\'da falan basvursam gec kalmis olmam dimi?

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Cum Eyl 02, 2011 4:15 am

Evet bu onemli.Gurkan abiye sormali:))

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 03, 2011 4:01 am

[quote]italian_stallion tarafindan yazilan metin:

Ama kasim\'da falan basvursam gec kalmis olmam dimi?[/quote]

Kasim icin alacaginiz kabul yaz somestirini kapsar..15 Ocak yaz donemi basvurulari icin son tarih ,kasimda basvursan gec kalmamis oluyorsun.
Ama kis kasimda basvurusan o donemin somestiri icin kabul alamazsin orasi kesin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

socratt

Mesaj gönderen socratt » Cmt Eyl 03, 2011 11:58 pm

ben super liseyi bitirdikten sonra 2008 de kocaeli endustri muhendisligini kazandim.
bir yil hazirlik okudum.sonraki 2 yil universiteye devam etmedim bu yilda ocak ayina kadar turkiyede almanca kursu alip sonra ocakta filan almanyada dil bilgimi pekistirip 2012 de direk lisansa baslamak istiyorum.
1-bu sartlar altinda bu planda hangi bir problem cikarmi?
2-planim iyi degilse nasil bir yol izlemeliyim.
not:lise diploma notu:85.50 ve uni olarak bochum veya duisburg-essen i dusunuyorum.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzr Eyl 04, 2011 12:15 am

[quote]socratt tarafindan yazilan metin:

ben super liseyi bitirdikten sonra 2008 de kocaeli endustri muhendisligini kazandim.
bir yil hazirlik okudum.sonraki 2 yil universiteye devam etmedim bu yilda ocak ayina kadar turkiyede almanca kursu alip sonra ocakta filan almanyada dil bilgimi pekistirip 2012 de direk lisansa baslamak istiyorum.
1-bu sartlar altinda bu planda hangi bir problem cikarmi?
2-planim iyi degilse nasil bir yol izlemeliyim.
not:lise diploma notu:85.50 ve uni olarak bochum veya duisburg-essen i dusunuyorum.[/quote]

Eger bu pazartesi yogun kursa kayit yaptirirsaniz Kasim ayinda A1 almis olursunuz. Sayet yapmazsaniz A1\'i ancak 4 ayda alabilirsiniz buda Ocak 5-10 arasinda biter.

Vize surecinde o 2 senede ne yaptiginizi soracaklardir simdiden cevap hazirlayin.

Endustri muhendisligi kazandiginiz senenin OSS yerlesti belgesi ile okullara basvuru yapabilirsiniz.

Su linkten aradiginiz her turlu bilgiyi alabilir, akliniza takilanlari ilgili forumun altinda bir konu acarak sorabilirsiniz.

http://www.deutschstudent.de/news_cats.php