Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

turkiyede dil kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tunacardak

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen tunacardak » Pzt Ağu 29, 2011 12:24 am

Herkese merhaba

a1,a2 ve b1 seviyelerini turkiyede birip son seviye ve dsh icin almanyaya gitsem ve orda da b1 seviyemi ispatlayabilirsem veya tamamini burda bitirip gitsem sivavi gecsem turkiyede hangi kursa kac saat gittigimi sorarlar mi?

ikinci sorum suan duisburg essene basvurursam suan ss icin kabul aliyolar.Bunun dil kursunun baslama tarihi icin herhangi bi etkisi var olur mu ?

mirage

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen mirage » Pzt Ağu 29, 2011 12:31 am

O seviyeleri Turkiye de alana kadar 1 seneniz gecer, aldiniz diyelim Almanya da seviye tespit sinavindan kalirsiniz. Pratik yok birsey yok. Kursa giderek dil ogrenilmez malesef.

Mesala, Goethe de yogun kurslar bitti. Standart kurslar var bir kur 4 ay suruyor. Yani
2 ay A1.1,
2 ay A1.2,
2 ay A2.1,
2 ay A2.2,
2 ay B1.1,
2 ay B1.2,
2 ay B1.3,...

Sonuc olarak 14 ay lazim size ve diyelim bunlari verdiniz Almanya da aldiginiz seviyeyi ispatlamaniz cok zor. Bir dil ancak ulkesinde ogrenilebilir derler. Aynen oyle :)

tunacardak

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen tunacardak » Pzt Ağu 29, 2011 12:42 am

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]tunacardak tarafindan yazilan metin:

Herkese merhaba

a1,a2 ve b1 seviyelerini turkiyede birip son seviye ve dsh icin almanyaya gitsem ve orda da b1 seviyemi ispatlayabilirsem veya tamamini burda bitirip gitsem sivavi gecsem turkiyede hangi kursa kac saat gittigimi sorarlar mi?

ikinci sorum suan duisburg essene basvurursam suan ss icin kabul aliyolar.Bunun dil kursunun baslama tarihi icin herhangi bi etkisi var olur mu ?[/quote]

Gidecegin dil kursunun seviye belirleme sinavina girersin hangi seviyede cikarsan ordan devam edersin. Tavsiye: http://www.unitutor.de/turkish/

Uni Due ws icin de kabul aliyormus, gurkan abi(physiker)\'in yonlendirmesiyle ben de ws\'a basvurdum. Yoksa ss\'a basvurup aylarca bekleyecektim yok yere...[/quote]

@mirage
ben de yogun kurslara guveniyodum bittigini bilmiyodum ogrendigim iyi oldu.

hangi semester icin basvurulacagi hangi sayfada acaba ?tekrar baktim ama goremedim..

tunacardak

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen tunacardak » Pzt Ağu 29, 2011 12:50 am

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

Tuna goethe\'ye gitme zorunlulugun yok. Tomer\'e gidersin her kur 3 ay suruyor.

A1 3 ay
A2 3 ay
B1 3 ay
B2 3 ay

Bu sekilde 12 ayda B2 bitirir gidecegin universitenin dsh kurslarina katilirsin veya ozel bir kursta. Bu sekilde DSH\'i vereiblirsin diye dusunuyorum cunku yapan bir arkadasim var. Ve en buyuk tavsiye elbette dil kursun almanya\'da tamamla... Verdigim kurs duisburg, essen icin en ideal kurstur.[/quote]

zaten hedefim en kisa zamanda almanyada kursa baslamak ama bazi sorunlar cikiyo iste alternatifleri dusunmek zorunda kaliyoruz.
cevap icin de ayrica tesekkurler..

mirage

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen mirage » Pzt Ağu 29, 2011 1:30 am

Turkiye de en mantikli A1 almaktir, bakarsiniz zamaniniz var A2 de alabilirsiniz ama daima bir adim geride olursunuz Almanya da kursa gidenlere gore.

Bu arada Tomer de B1 4 ay suruyor. B2 ise 2 ay.

italian_stallion

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen italian_stallion » Pzt Ağu 29, 2011 1:38 am

Tomerde 3 eylul\'de yogun kurslar basliyor,istersen bi ara bilgi al,hangi sehirdesin bu arada?
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

deniz57

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen deniz57 » Pzt Ağu 29, 2011 1:46 am

aynen mirageye katiliyorum burda b1 aliyom sanarsiniz gidersiniz orda bi bakarsiniz seviyesiniz a2 nin baslangicinda :)

italian_stallion

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen italian_stallion » Pzt Ağu 29, 2011 1:53 am

Bu bana kalirsa birazda kisiye gore degistir kurs diyelim 2 saat,bunun gerisinde kalan zamanlarda da almanca calismak gerekir,en onemlisi de kelime bilgisini artirmak icin kelime ezberlenmeli,ama katildigim nokta dil ulkesinde ogrenilir:)
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

pardon

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen pardon » Pzt Ağu 29, 2011 1:56 am

ben turkiyede goethede a2ye kadar yapmistim. sinifinda en iyilerindendim. a2 belgesinide 80 kusur puanla aldim, ama almanya da a2nin yarisini tekrar ettirdiler. turkiyede pratik yapamamak kotu oluyor. ayrica b2de falan bu fark daha da artar. a2den sonra pratik cok onemli.

deniz57

turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen deniz57 » Pzt Ağu 29, 2011 1:57 am

bide genelde tutmuo standartlar a2 diye gidip a1 konulari anlattiklarida oluo :)