Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 15, 2011 11:20 pm

[center]*************************************[/center]
[center]**************************[/center]
[center]***************[/center]

[center]Yeni Anilar & Yeni Konular & Yeni Tecrubeler[/center]

-------Gorusmeye nerede girdigimizi,
------Yasadiklarimizi,
-----Bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,
----Sorulan sorulari
---Vize sonucunu
--Kisaca vizeyle ilgili herseyi
-Burada paylasalim...

Bir onceki basliklar ;

Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 4 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ebge

Mesaj gönderen ebge » Cmt Tem 16, 2011 1:09 pm

FuNdeRSchatteN Ben yabancilar subesi ile gorustum. Evraklariniz islemde yabancilar dosyaniz burada en gec carsamba cevap cevap gonderecegiz dediler ve aynen de carsamba bana eksik evrak bildirimi geldi. Simdi Merve\'nin de dedigi gibi beklemekten baska carem yok..:) tesekkur ederim ilginize..

ebge

Mesaj gönderen ebge » Sal Tem 19, 2011 10:53 am

Herkese yeniden merhaba arkadaslar 5. haftam ve kursu kacirali 3 hafta oldu. 2. kursuda bu hafta itibari ile kacirdim. konsoloslugu aradim bugun ve bayan bana demz mi sizin eksik evr aginiz vardi. Ben dedim ama eksik degildi dilekce yazdim. heh dedi iste biz onu Almanya\'ya yolladik. cevap gelmesi 2 ayi bulur!!!!! 2 ay dedi arkadaslar ya resmen 2 ay dedi..:(:( ama siz dedi baski yapin tanidiginiz varsa rica edin. yoksa beklersiniz daha. olmayan eksik evrak yuzunden, dikkatsizlikleri yuzunden bu kadar beklemem reva mi bana ya?

denizf35

Mesaj gönderen denizf35 » Sal Tem 19, 2011 11:13 am

Kiminin sansi kiminin sanssizligi... :o Umarim sorunlarin bir an once cozume ulasir, beklemenin ne kadar bunaltici bir surec oldugunu cok iyi biliyorum ama en kotusu de onlarin hatalarina maruz kalmis olman. En kisa zamanda iyi haberler alirsin ins.
F. Deniz

ebge

Mesaj gönderen ebge » Sal Tem 19, 2011 1:34 pm

Yazismalarimi kabul etmemisler. Bayan illa kayit belgesi diye tutturdu. Aciklama yapiyorum sabahtan beri. Yogun dil kursuna basvurdum. vizede boyle belirttim. 2 dilekce yazdim. Ben dil kursuna basvurdum diye. Inat etti. illa universiteye basvurunu gostermezsen devami mumkun degil basvurnun aliminin demis ya cildiracagim belge manyagi bunlar belge...:( Ben ne yapacagim anlamadim pasaportumu gonderin diyorum bari belgeyi yollayin diyor. :(

jamjam

Mesaj gönderen jamjam » Sal Tem 19, 2011 3:10 pm

16.06.2011 tarihinde istanbulda ogrenci vizesi icin basvurdum 18.07.2011 vizem geldi.
sprachkurs +studium
ssk hizmet dokumum ve motivasyon mektubu bulunmaktaydi.
ikametgah belgelerine bakmadilar (eskiden istiyorduk dedi) bile almadilarda bloke hesapla basvurdum
sabika kaydinada bakmadilar. almadilarda gereksiz belge gibi davrandilar
universite kabul belgesi ds ve dil kursu kaydi ds danismanlik tarafindan temin edildi. kendilerine tessekur ediyorum.

vize gorusmesinde hicbirsey sormadi neden almanca dedi ingilizcem iyi zaten dedim hosuma gidiyor dedim. biraz almanca konusup (hava durumunu kardesimi falan sordu) unutmusum dedim surekli ingilizce konusuyordum dedim gorusmeden oncede yurtdisindan geleli 20 gun falan olmustu. orta yaziyorum dedi 8dk falan surdu gorusme.

vize den haber alamayinca dun pasaportuma ihtiyacim vardi asagidaki gibi bir mail attim cabuk donduler ben 3 saat sonra farkettim dun ups mesaj geldi bugunde vizem geldi.

gelen mail aynen koydum
Sayin ,,,,, Bey,
Gonderiniz icin tesekkur ederiz. Islemler son asamasindadir. Muhtemelen
bugun pasaportunuz konsoloslugumuzdan cikacaktir.

Mit freundlichen Grußen
Saygilarimizla
- Visastelle-
- Vize Bolumu -
Generalkonsulat der Bundesrepublik Deutschland Istanbul
Visaabteilung
Almanya Federal Cumhuriyeti Baskonsoloslugu Istanbul

Inonu Caddesi 10
P.K. 6 34431 Istanbul
Tel.: +90-212-3346167
Fax: +90-212-2452624
E-Mail: visa@ista.diplo.de
Internet:www.istanbul.diplo.de

noreply@info.auswaertiges-amt.de schrieb am 18.07.2011 11:21 Uhr:
> Dies ist ein Formular der: istanbul
>
> Konu : Egitim Vizesi
> Sayin: Bay
> Soyadi:
> Adi:
> Dogum Tarihi:
> Vize muracaat barkodu (6 rakam):
> E-Posta:
> Telefon / Faks*:
> Metin: iyi gunler 16.06.2011 tarihinde egitim amacli yapitgim vize basvurundan henuz bir sonuc alamadim. surecin bukadar uzun surmesi planlarimda yoktu. evraklarda sikinti olmus olabilir.sizin elinizde olmayan bir durum olabilir. surenin bu kadar uzun olmasi normal surec geregi olabilir.fakat bu surec bana zaman kaybi olarak donmekte ve gelecek planlarimi aksatmaktadir. vize islemlerimin olumlu veya olumsuz olarak bu hafta icinde sonuclandirmanizi talep ediyorum.
> Ulke:
> Posta Kodu/ Ilce, Il:
> Cadde/Sokak, No::

not belgeniz nekadar fazla ise okadar iyi eksik belgeden dolayi problem yaratirlarsa vize cok uzuyor.
bende ssk belgesini sitedeki tecrubelerden dolayi hazirlanmistim
ayrica vize formuna yazdiginiz adres ile pasapotunuzu istediginiz adres tutsun ben gorusmeye girdigim gun bir elemanla konustuk sikinti yaratmislar

ebge

Mesaj gönderen ebge » Çrş Tem 20, 2011 2:19 pm

Bu konsolosluk sanirim bir tek beni sevmiyor. : ( 2 hafta once islemler nasil gidiyor diye mail attim cevap yazmadilar. Gecen hafta eksik evrak ile ilgili yazdim yine veap yok. Yabancilar subesinden ogrendim durumu buradan cevap yazilmayinca. Dun yine dilekce yazdim, istegimi soyledim yine cevap yok. Yabancilar subesi simdilik olumsuz dedi. Basvuru teyidnizi gonderin ee gonderemiyorum B1 seviyesinde degil almancam o halde pasaportumu gonderin tekrardan basvurayim neden ben Allah\'in neden diyesim var ya :( offffffffffffffffff

emel

Mesaj gönderen emel » Cmt Tem 23, 2011 10:41 am

arkadaslar merhaba.. nihayet bende vizeye basvurdum ve beklemeye koyuldum. vize gorusmesini anlatayim.

21,07,2011 sabah 09,15 te ankara konsoloslugundaydi randevum. yasli bir bayandi gorustugum kisi.. soguk aksi biri degildi.. gorusmeye basladik belgelerimi kontrol etti.. bazi sorularim olacak dedi belgelere bakarken.. liseden ne zaman mezun oldun. sonra ne yaptin . osym ye bir defa mi girdin. kac yil okudun. sonra ne yaptin tarzi sorular. bunlar zaten belgelerde cevaplari olan sorular. esas soru vizeden red gelirse ne yapacaksin? bende oncelikli hedefim yurtdisi egitimi almak. bu yuzden tekrar basvurucam dedim. sonrasinda ne yapcaksin dedi. ulkeme donup burda calisacagimi soyledim. nerde kalacaksin, nasil gecineceksin dedi. ablamin yaninda kalacagimi ve bloke hesap actirdigimi soyledim. bloke hesabin makbuzunu istedi. uzgunum makbuz yok. yanlizca parayi yatirdigima dair mail ciktisi var dedim. himm isteyebilirler ama dedi. iyi niyet mektubuma goz atti. birsey sormadi ama. adli sicil kagidini almadi. a1 seviyesi belgem vardi ama almanca hic birsey sormadi.

3 uniden kabulum vardi.. hepsini not aldi ama birtane ozellikle sordu.hangi uni diye. bende duisburg essen dedim.. konusma arasinda bir kac defa yineledi soruyu.. biryerlere not yazdi. aslinda verdigim her cevabi bilgisayara ve onundeki bir kagida not aldi.

benim lise diplomamda dogum tarihi yanlis yazilmis. bu yuzden uni kayitlarimda da yanlis tarih vardi. bayan farketmedi. bende birsey soylemedim. umarim sorun olmaz sonrasinda.

disarda biraz bekle tekrar cagiracagim dedi.. 15-20 dk bekledim. tekrar cagirdi. belgelerini onayladik. simdi yabancilar subesine gonderecegiz dedi. ama 4 haftaya kadar cevap verirler dedi. bende siz olumlu yada olumsuz bir sey soyleyemez misiniz dedim. onu ben bilemem biz sadece belgelerini yollayacagiz, yabancilar subesi karar verir dedi. ve can alici nokta olur ama ya olmamasi icin birsey yok dedi. bu beni biraz sevindirdi.. hepsi bu.

herkese bol sanslar...

Turkcemizi "Turkche" lestirmeyelim..

cengaamert

Mesaj gönderen cengaamert » Cum Ağu 26, 2011 3:41 am

bende artik yolcuyum bekleyen herkeze bol sans ve sabir diliyorum :)
:)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Ağu 26, 2011 3:48 am

hayirli olsun vizen darisi basimiza:)

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Ağu 26, 2011 3:58 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun vizen darisi basimiza:)[/quote]

hadi insallah :) 20 gun bloke icin harcadin 100 gnde vize icin haha :D

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Ağu 26, 2011 4:10 am

[quote][quote]mirage tarafindan yazilan metin:

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun vizen darisi basimiza:)[/quote]

hadi insallah :) 20 gun bloke icin harcadin 100 gnde vize icin haha :D[/quote][/quote]

20 gun degil 22+.. :P vize icin de okadar beklersem sorarim sana;)

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Ağu 31, 2011 12:57 pm

arakadaslar herkese merhaba bugun yani 31.08.2011 SAAT 10:00 da vize gorusmesi icin istanbul alman baskonsolosluguna gittim ve acikcasi biraz da heyecan vardi.ups ten islemimi hallettikten sonra evrak duzenlemek icin gorevli yardimci oldu ve sira alip beklemeye basladim.yaklasik ogrenim vizesi icin bekleyen 10 kisi vardi ve benim gozum qmatiklerdeydi ins. 2. KABIN GELIR DIYE daha vize anilarindan okudugum kadariyla 2. kabindeki alman kadinin guleryuzlu oldugunu okumustum.ama bana 1. kabin denk geldi ve iyikide orasi denk gelmis.
1.kabine girdigimde karsimda alman beklerken turk bir beyefendi vardi ve guleryuzluydu.evraklarima bakti eksiksiz oldugunu soyledi geri verdigi evraklar klasik bendede ayni.
motivasyon mektubuma soyle bir goz gezdirdi ve keske ozgecmisde yazsaydin bende motivasyon mektubunda cogu seyi yazdigimi soyledim ve tamam dedi.inaanirmsiniz sonra bilgisayara yaklasik 5dk bilgilerimi isledi.ve baska hicbir soru sormadi .ve bana bir kagit verdi uzerinde takip numarasi fln var sanirim.gidebilirsin dedi bende sordum olumsuzmu die beklicez ama hersey tamam gibi gozukuyor dedi ve bende tesekkur edip ciktim.ve bekleyis basladi bnm icin umarim diger tum arkadaslarin gorusmesi de ii gecer
yardimlari icin site yonetimine ve tum uyelere sonsuz tesekkur ederim...B)

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 31, 2011 1:03 pm

Hangi belgeleri tercume ettirdin?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 31, 2011 1:10 pm

uzun zamandir vize konusu sakindi:)umarim en kisa zamanda hayirli sonuclar alip bizimle paylasirsin ;)sabir sabir sabir:)

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Ağu 31, 2011 1:11 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Hangi belgeleri tercume ettirdin?[/quote]

lise diplomasi ve tarnskript
onlisans diplamasi ve transkript
oss yerlesti belgesi
mativasyon mektubu
anne ve baba ikametgahi
nufus kayit ornegi
ssk hizmet dokumu
bunlarin tercumesi yapildi ve turkceleriyle birlikte sunuldu
diger evraklarda
universite sartli kabulu
dil kursu kabulu
garantor belgesi(aslinida aldilar)
saglik sigortasi
pasaport ve 3 tane resim

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Ağu 31, 2011 1:21 pm

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

Vizen hayirli olsun Behlul :D Almanya\'da DS bulusmalarinda gorusmek dilegiyle ;)[/quote]

tesekkurler de daha vizem gelmedi ins alirsam vizeyi kesinlikle katilacagim...

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Ağu 31, 2011 1:31 pm

[quote]ugurrr tarafindan yazilan metin:

Vizen hayirli olsun Behlul :D Almanya\'da DS bulusmalarinda gorusmek dilegiyle ;)[/quote]

tesekkurler de daha vizem gelmedi ins alirsam vizeyi kesinlikle katilacagim...[/quote]

Dahe henuz bu kadar olumlu sakin gecen bir vize gorusmesi ne duyudm ne okudum. Bir aksilik olmazsa vizen elinde olur... Turkiye\'deyken dil kursuna gittin mi?[/quote]

hayir sifir almancam var hicsormadi almancan varmi die

sanirim biraz sansliydim umarim cikar wizem

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 31, 2011 2:04 pm

noter onayi-apostil kesinlikle yok vize surecinde.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 31, 2011 2:11 pm

Vize basvurusu yaparken forma gidecegin tarihi yaziyorsun ya o gunden 2-3 gun once baslayacak. Planini iyi yap, benim gibi sakata gelme.

Kilitli