Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize suresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Arda93

Vize suresi

Mesaj gönderen Arda93 » Prş Ağu 25, 2011 9:31 pm

Arkadaslar ben rwth aachen maschinenbau\'dan kabulumu aldim digeervize icin gerekli butun belgelerim tam zaten c1\'im de var ama vize basvuru randevum 15 eylulde. 10 ekim gbide aachende dersler basliyo yetisme ihtimali vizenin bana dusuk gibi geldi ne yapabilirim bilmiyorum. Bi ihtimal 15 gunde vize verirlermi diyorum ama cunku butun belgelerm tam siz ne dusunursunuz?

mirage

Vize suresi

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 9:37 pm

20 - 25 gunde zor gibi gorunuyo, ama 20 gunde alanlarida unutmamak lazim. Garantor mu bloke hesap mi? Cunku bloke hesap garantore gore daha kisa zamanda sonuclaniyor. Fakat bunlar tabi istisna kesin birsey soylenilemez beklemekten baska careniz yok.

Bu kadar gecikmenizin sebebi vize sirasinda sorun olusturabilir, yani sorabilirler mantikli bir cevap olusturun simdiden.

Bu arada anlamadigim birsey var, 93 dogumlusunuz sanirim. OSS ye yeni girmis olmaniz gerekiyor. 1 Haftada kabulu nasil aldiginizi sorabilir miyim?

Abitur olsaniz bile ancak seneye okulunuz biter ve basvuru yaparsiniz. C1 seviyesine ne zaman ulastiniz bide? :) Gercekten anlamadim birsey.

Arda93

Vize suresi

Mesaj gönderen Arda93 » Prş Ağu 25, 2011 9:45 pm

7 yildir almanca goruyorum. Almanca dil agirlikli egitim veren ozel bir okula gittim onun icin. Dsd 2 belgem var. Abitur yok , oss yerlestirmesi yeni geldi pazartesi geldigi gbi gonderdim. Okul rwth aachen ile baya telefon gorusmesi yapti kolaylik yapmalari icin onlarda belgelerimi beklediler ve not ortalamam yuksekti kabul ettiler. Gecikmenin sebebi tamamen oss belgesi. Rwth aachene basvurumu ben haziranda yapmistim 2 ay belgemi beklediler. Ama cidden sansliyim bu konuda , yoksa international office beklicegi yok hic :)

Arda93

Vize suresi

Mesaj gönderen Arda93 » Prş Ağu 25, 2011 9:46 pm

Bu arada bloke hesap var :)

mirage

Vize suresi

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 9:49 pm

Anladim, notunu begenmeselerdi 1 saniye bile beklemezlerdi :)

O halde vizede durumu aciklarsin, alabildigin en erken randevu tarihi bu sanirim. Bu durumda, durumunuzu vize gorevlisine aciklarsiniz bu sekilde yabancilar polisi artik insafa gelirse erken sonuclandira bilir.

Derslerin baslama tarihini ozellikle belirtin. Bloke hesap daha hizli sonuclanir garantore gore. Fakat bu degisiklik gosterebilir net bir bilgi degildir.

Baska careniz yok gibi gorunuyo :)

Arda93

Vize suresi

Mesaj gönderen Arda93 » Prş Ağu 25, 2011 9:52 pm

Elimden gelen tatlilikla yalvaricam artik gorevlilere :) cok sagol ilgilendigin icin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize suresi

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 25, 2011 11:47 pm

Degil 2 haftada 1 hafta icinde dahi olumlu bir yanit alman hic de uzak bir ihtimal degil.
Bol sans.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari