Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PTT Sikintisi..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 12:38 am

arkadaslar kucuk bir kasabada ikamet ediyorum bu yuzden gonderilen postalar kasabamiza ya cok gec geliyor yada hic gelmiyor.ben duisburg-essen ve paderborn e basvurmustum..
soruma gelirsek duisburg unv bana sartli kabul icin kabul edildiniz diye mail yolladiginda o mailin ciktisini alarak vizeye basvurabilirmiyiz ? yoksa gelecek posta dokumanlarini beklemek zorundamiyiz tesekkurler.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mirage

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mirage » Pzr Ağu 21, 2011 1:01 am

uyuz birine denk gelirsen isin zor. Posta merkeze ulastigi gibi gidip teslim alirsan en azindan 3-4 gun kazanirsin.

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 2:59 pm

peki simdiden bari blok hesap islemlerine baslasam iyi olmaz mi ? sanirim blok hesap icin once bankaya basvuru formu talep ediyormusuz ? hizli olmaliyim cunku 2 kasimda duisburg da kursum basliyor..

bjk_oguz

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Ağu 21, 2011 3:06 pm

pasaportun varsa bloke hesap islemlerine basla derim benim 17 gun oldu hala hesabin acilmasini bekliyorum;)

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 3:08 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

pasaportun varsa bloke hesap islemlerine basla derim benim 17 gun oldu hala hesabin acilmasini bekliyorum;)[/quote]

evet aldim yeni..bloke hesap formlari maillemi bize geliyo yoksa posta yoluylami gelip dolduruyorz.simdiden okul kabulu bile gelmeden baslarsam bloke hesap islemlerine bir sakatlik cikmazmi ? 8000 euro yatiriyoruz felan yada soyle sorayim parayi ne aralikda yatiriyoruz hepsine ayri cevap verirsen sevinirim oguz =) Yada diger arkadaslar

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 3:28 pm

peki saol kardesim su meseleyi anlayamadim ;
* Hukuk bolumune gitmek icin randevu almaniza gerek yoktur
* Islem ucreti olarak yaninizda 20 Euro bulundurmayi unutmayin..
diye nereye belgeleri teslim edip onaylatiyoruz turkiyede ? sanirim bagli oldugum izmir konsolostluk

bjk_oguz

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Ağu 21, 2011 3:33 pm

formlari doldurduktan sonra bagli oldugun konsoloslugun hukuk bolumune gideceksin iste pasaportunu da gotur imza muhur vs yapacaklar.20 euro vereceksin birde.

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 3:34 pm

formlari doldurduktan sonra bagli oldugun konsoloslugun hukuk bolumune gideceksin iste pasaportunu da gotur imza muhur vs yapacaklar.20 euro vereceksin birde.[/quote]
blok hesap a icin alman bankasina mail attigimda onlar basvuru formunu posta ile mi yolluyor yoksa mail i alip ciktisini alip mi dolduruyorum

xsemtus

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen xsemtus » Pzr Ağu 21, 2011 3:39 pm

Mail ile gereken belgeleri gonderiyorlar ,sende ciktisini alip dolduruyorsun ve konsolosluga gidip imza kisimlarini da gorevlinin onunde imzaliyorsun ,belgeleri onaylayip ,konsolosluk muhrunu vurup sana veriyorlar.

bjk_oguz

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Ağu 21, 2011 3:40 pm

2-3 gun icinde mail atiyorlar sana hem ingilizcesini hem almancasini..sen almancasini cikti alip doldurursun..

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 3:49 pm

2-3 gun icinde mail atiyorlar sana hem ingilizcesini hem almancasini..sen almancasini cikti alip doldurursun..[/quote]
Akabinde konto acildiktan sonra size IBAN numarasi ile hesap numaranizi mail yada posta yoluyla gondecekler demis peki bu kesin olarak mail mi postami yoksa ikisimi ? basit seyleri soruyorum fakat postamizda buyuk sikinyti var oguz

bjk_oguz

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Ağu 21, 2011 4:02 pm

hangisi gelir bilemiyorum ama buyuk ihtimal oncelik mail gelir merak etme cogunluga da mail geliyor zaten sikinti olmaz.

xsemtus

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen xsemtus » Pzr Ağu 21, 2011 6:16 pm

Hesabi 1 ay once actirdim , mail geliyor hala posta gelmedi. Sen de maille gelen belgeyi doldurursun ,sonra konsolosluk. Belgeleri gonderdikten sonra ,bankanin eline ulasinca da sana ,belgelerinin tamam oldugunu ve ne kadar sure icinde hesabinin acilacagina dair yeni bir mail atiyorlar.Bana attiklari mailde hesap acilmasinin3 hafta surecegini belirtmislerdi, hesabimin acilmasi 18-20 gun surdu.Islemlerini ona gore ayarlamani tavsiye ederim.Kolay gelsin.

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 7:28 pm

[quote]xsemtus tarafindan yazilan metin:

Hesabi 1 ay once actirdim , mail geliyor hala posta gelmedi. Sen de maille gelen belgeyi doldurursun ,sonra konsolosluk. Belgeleri gonderdikten sonra ,bankanin eline ulasinca da sana ,belgelerinin tamam oldugunu ve ne kadar sure icinde hesabinin acilacagina dair yeni bir mail atiyorlar.Bana attiklari mailde hesap acilmasinin3 hafta surecegini belirtmislerdi, hesabimin acilmasi 18-20 gun surdu.Islemlerini ona gore ayarlamani tavsiye ederim.Kolay gelsin.[/quote]
cok tesekkur ederim :)

aykut0609

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen aykut0609 » Sal Ağu 23, 2011 1:48 am

Arkadaslar merhaba, bende bu donem erasmus ogrenci degisim programiyla duisburg-essen uni\'ye gidiyorum ve ayni sekilde benim kabul mektubum da bana ulasmadi.kabul mektubum gelmeyince gerekli evraklarin bana faxlanmasini istedim ve bugun ofisteki hibe islemlerini faxlanan evraklar sayesinde hallettim, yani ab ofisi mektup olmasa da fax\'i kabul etti. simdi merak ettigim konu, izmirdeki konsolosluga basvuru yaptigimda bu mektubun orjinalini isterler mi yoksa ofisteki gibi faxlanan belgelerim vize alabilmem icin yeterli olur mu? deneyimli arkadaslar yardimci olursaniz cok sevinirim

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Eki 04, 2011 4:42 pm

19 eylul de Studentenwerk\'e Ptt ile yolladigim basvuru belgelerim dun gelen bir rapor ile iletilmedigini soyluyor.Adres dogru hersey tam..Bir fikri olan var mi yada ne yapabilirim arkadaslar... :help

mirage

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mirage » Sal Eki 04, 2011 5:01 pm

mehmet o kadar normal ki nasil anlatsam bilmiyorum :) gitse bile ptt ye dusmez studentenwerk ten bilgi almalisin.

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Eki 04, 2011 5:24 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

mehmet o kadar normal ki nasil anlatsam bilmiyorum :) gitse bile ptt ye dusmez studentenwerk ten bilgi almalisin.[/quote]

tmm bakalim yarin aratcam saolun..

ferit007

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen ferit007 » Sal Eki 04, 2011 6:18 pm

slm arkadaslar..bende ayin 28 eylulde gonderdim evraklarimi duisburg-essen unisine..ptt\'nin sayfasina baktigmda bi ara gonderi iletilemedi yazdi..bugun yine baktim bugunde gonderi iletildi yaziordu..?? anlamadim bende bu ptt calisma felsefesini :) bide bi frau weber\'e teslim edilmis...gurkan abi acaba oyle biri varmi essen campusunde aaa\' da ????

mehmetcobanlar

PTT Sikintisi..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Eki 04, 2011 7:01 pm

[quote]ferit007 tarafindan yazilan metin:

slm arkadaslar..bende ayin 28 eylulde gonderdim evraklarimi duisburg-essen unisine..ptt\'nin sayfasina baktigmda bi ara gonderi iletilemedi yazdi..bugun yine baktim bugunde gonderi iletildi yaziordu..?? anlamadim bende bu ptt calisma felsefesini :) bide bi frau weber\'e teslim edilmis...gurkan abi acaba oyle biri varmi essen campusunde aaa\' da ????[/quote]

evet dogrudur bnmkide ole biri teslim almisti