Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisiz KYK..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mirage

Bilgisiz KYK..

Mesaj gönderen mirage » Cum Ağu 19, 2011 5:10 pm

Merhaba

Bugun itibari ile KYK\'ya yurtdisi ogrenciler kredi/burs icin basvurmaya basladi ama kim basvuru yapacak emin degilim. Ankara dan aldigim bilgiye gore dil kursuna giden ogrencilere kredi vermiyorlarmis sebebi ise ogrenci belgeleri olmayisi.

Tabi guzel bir kahkaha attim bunu duyunca ve icimden "biz bunlardan birsey beklerken hata yaptik" diyerek tesekkur edip telefonu kapattim.

Simdi arkadaslar belki anlamadiniz ama soyle anlatayim.. Biz anadan babadan dogma Almanca bilmiyoruz haliyle sartli kabul(ki bazi uniler veriyor) baska sansimiz yok. Sartli kabulde dil sinavini yani dsh yi verdikten sonra kayit yapabilecegimizi soyluyor haliyle ogrenci belgemizi teslim ediyor.
Fakat KYK bunu kabul etmiyormus, bir yurtdisi ogrencinin en zor(parasal acidan) zamaninda yanliz birakiyor ve universiteye kayit yaptiktan sonra kredi veriyor.

Bir ogrenci neden 1 - 1.5 sene sonra kredi alma ihtiyaci duysun ki? Zaten kredi en fazla ilk sene de gerekli oluyor cunku en az aylik 250 eur kurs yurt pahali ulasim v.s v.s..

Yani arkadaslar, KYK dan iyi bir tokat yedik. Sozde aratirmislardi, hersey tamamdi v.s.. OSS ile aciklanmsida ayri bir komedi.. Oss aciklandigi gibi hangi okuldan kabul alacagimizi sandilar acaba?

Dedigim gibi, biz bunlardan birsey bekledigimiz gun hata yaptik.

murat181818

Bilgisiz KYK..

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Ağu 19, 2011 9:51 pm

arkadaslar 28 agustosa kadar galiba biz almanyadan universiteden kabul alamayiz...verecekleri kredi olayi seneye kaldi artik... ben ole anladim http://www.kyk.gov.tr/web/OSYM_Bsv_Yurt ... naSayfa.do# insallah farkli biseyler yapmaya baslarlar...dil kursu suresincede verselerde iyi olurdu...

mirage

Bilgisiz KYK..

Mesaj gönderen mirage » Cum Ağu 19, 2011 9:56 pm

kabul alsan bile vermiyorlar, okuldan ogrenci belgesi alman lazim. Yani dil sinavini verdikten sonra. Hic arastirmadan yapmislar belli ki..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bilgisiz KYK..

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 20, 2011 1:07 am

duisburg essen universitesi icin soyleyim, sartli kabul alirsaniz ve dil kursuna kayitliysaniz universiteden ogrenci belgesi aliyorsunuz yani immatrukilationsbescheinigung orda ogrenci olarak gozukuyorsunuz. Ayrica basvuru formunda 17. soru da sinifiniz kisminda seceneklere baktiginizda Hazirlik diye geciyor onu isaretleyebilirsiniz. Ama en cok 40. soru cok hosuma gitti:

40.Sizin,Anne ve Babanizin Uzerine Kayitli Bicerdover Sayisi:

muhammet

Bilgisiz KYK..

Mesaj gönderen muhammet » Cmt Ağu 20, 2011 3:38 am

Ben basvuru icin giremiyorum...Sistemde hata olustu baska zaman deneyin diyor ....Benden baska giremeyen varmi acaba ?

italian_stallion

Bilgisiz KYK..

Mesaj gönderen italian_stallion » Cmt Ağu 20, 2011 4:28 am

Bu isler yavas yavas olur tabi,bunca zamandan sonra atilan bu adimda bana gore guzel ve onemli,ama su konudada haklilik payi var ozellikle dil kursuna giderken calisma izni olmamasi veya az olmasi sebebiyle bu krediye daha cok ihtiyac olcakti.
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....