Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LMU ve DSH

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 9:50 pm

Merhaba arkadaslar. Ben LMU dan Politikwissenschaft bolumunden kabul aldim, DSH sinavini da Augsburgda gectim DSH-2 ile fakat bana kabul ile beraber bir posta geldi. 10 sayfalik mektupta bana 9 sayfasi DSH ile ilgili yazi yazilmis ve sanirim LMu da DSH yapmak gibi bir sart kosulmus. Var midir boyle bir sey yoksa bu sadece DSH yi gecemeyenler icin mi gecerli? Bu universite insanlari yoksa kabul etmemek icin mi calisiyor? Umarim bu yazi DSH yi gectigimi goz onunde bulundurmadan gondermislerdir yoksa koca bir yuh cekesim geldi. Hic bana bununla ilgili bir sey soylenmedi hatta ben onlara basvurumu yaparken dsh yi augsburgda gectigimi de soyledim, ki belgede de kocaman yaziyor, buna ragmen bana hicbir sekilde DSH yi burada yapacaksin mecbur diye bir sey soylenmedi.

DSHyi gectim ustune yaptiklari kazik otesi lanet Eignungstesti gectim simdi bana gelen bu yazi sudur:

"Haha hala kabul etmediiik daha dur bakalim" sinirlerim oynamak uzere basacam LMU az kaldi.

mirage

LMU ve DSH

Mesaj gönderen mirage » Cum Ağu 19, 2011 9:53 pm

dshyi kac ayda verdiniz :) (konu ile alakasi yok ama)

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 10:00 pm

yani alakasiz oldu evet cunku bekliyorum bir cevap gelsin diye panik icinde :D valla ben 18 ayda verdim 4 kere girdim :) Ama aslinda 10. ayda yuzde 2 ile kacirdim o da universitenin gicikligi idi. yani neymis text yazmada cok kotuymus cumlelerim cok iyi olmasina ragmen 25 vermislerdi yuz uzerinden. Sacmalikti yani normalde 10 ayda gecilebilir ama gecilemeyebilir de :)

pardon

LMU ve DSH

Mesaj gönderen pardon » Cum Ağu 19, 2011 10:09 pm

bazi uniler her uninin dshini kabul etmio. sitelerinde paylasiolar hangilerinin kabul oldugunu. belki sende kabul etmedikleri bir uniden almissindir dshi. 2. secenek ise belki dsh 3 gerekiodur. dsh 2nin kabul edilip edilmedigini sordun mu? eger dsh 2 kabul ediliyorsa sorun 1. nedenden olabilir.

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 10:19 pm

bana ama kimse boyle bir seyden bahsetmedi basvuru esnasinda. Cok garip bir durum aslinda basvuru yaptigim zaman gorustugum kisilerin bu konu ile ilgili bilgisi vardir degil mi? DSH-2 kabul ediliyor zaten DSH-3 e gerek yok.

http://www.dkfa.de/Programm/Pruefungen/DSH

bu sitede de en alt kisimda yazan bu sekilde.

pardon

LMU ve DSH

Mesaj gönderen pardon » Cum Ağu 19, 2011 10:33 pm

bende sitesine goz attim. sitesinde

Zeugnis uber das Bestehen der Deutschen Sprachprufung fur den Hochschulzugang auslaendischer Studienbewerber an der Ludwig-Maximilians-Universitaet Munchen (DSH 2).

bu yaziodu. galba sadece kendi unilerindeki dshi kabul ediyorlar.

http://www.uni-muenchen.de/studium/stud ... index.html

bu siteden bakabilirsin.

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 10:40 pm

evet o sitede oyle yaziyor fakat orada bilgi icin bir link var oraya tiklayip HILFE bolumune bakinca orada mesela bir soru var "DSH sonucum var LMu tanir mi?" diye cevap olarak da evet taninir diyor.

http://www.dkfa.de/Hilfe

prufungen bolumune bir bakabilir misin? cok garip bir durum yani bir yerde oyle yaziyor devaminda da baska turlu yaziyor onu anlayamadim.

pardon

LMU ve DSH

Mesaj gönderen pardon » Cum Ağu 19, 2011 10:52 pm

dedigin yerde lmu´da yada baska bi unide dio. o zmn kabul olmasi gerek. celiskili yapmislar ama. bir yerde sadece lmu diyor, oburunde digerleri de kabul olr diyor. en iyisi mail at uniye sor.

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 11:05 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

dedigin yerde lmu´da yada baska bi unide dio. o zmn kabul olmasi gerek. celiskili yapmislar ama. bir yerde sadece lmu diyor, oburunde digerleri de kabul olr diyor. en iyisi mail at uniye sor.[/quote]

yani bana da bir sey soylenmedi bu konuda. Demek ki gecerli her yerden alinan DSH. Pazartesi gunu zaten gidip soracagim zaten gidecektim. Aslinda yoksa bana soylenirdi bu gecerli degil diye. Anlamadim hic birsey.

Bana kabul geldi zaten ama kabulun oldugu postada ayni sekilde zimbalanmis olarak DSH yazilari da var. 10 sayfanin 9u DSH ile ilgili. Orada da senin ilk gonderdigin sayfadaki gibi an der LMU (DSH2) yaziyor. Ben Eignungstesti gectim ve ayrica DSH2 belgesini de uniye 15 temmuzdan once verdim hatta sinavdan sonra tebrikler falan sinavi gectiniz diye yazi geldi hatta bu tanisma partisine de davet edildim. Bugun de kabul geldi ama bu DSH isi ile ilgili yazilari gorunce isin rengi degisik gibi duruyor. Ben de ne guzel kabul aldim diye seviniyordum.

pardon

LMU ve DSH

Mesaj gönderen pardon » Cum Ağu 19, 2011 11:10 pm

iyice okudun mu ne yazio 10 sayfada.

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 11:29 pm

ben simdi 15 dakika sonra her seyi yaziyorum buraya ok? Ilk sayfayi ve ikinci sayfayi yazacagim. Digerleri zaten DSH sinavinin olacagi yer ile ilgili ve ne tip bir sinav olacagi ile ilgili DSH zirvaliklari. 15 dakika sonra yazacagim hizli bir sekilde.

pardon

LMU ve DSH

Mesaj gönderen pardon » Cum Ağu 19, 2011 11:36 pm

yaz bakalim. bende sana yardim vesilesiyle textverstaendnis calismis olurum.:)

87romeo

LMU ve DSH

Mesaj gönderen 87romeo » Cum Ağu 19, 2011 11:43 pm

yilmaz muhtemelen sana gelen kabul dsh sinavina girmeden once gelmistir,yani prosedur boyledir basvuru asamasinda eger dsh sinavinigectigini belgeleyemezsen onlarda sana direk sartli kabul yani orda dil kursuna gidip sinava girmeni soylerler.Sen sinavi gectigine gore kazandi belgeni oraya yolla kabul ederler.oyle suranin buranin dshsini kabul etmiyoruz gibi bir durum olmaz, hele ki sen augsburgda kazanmissin yani yine bayern eyaleti icinde,kafanin karismasina gerek yok.

pardon

LMU ve DSH

Mesaj gönderen pardon » Cum Ağu 19, 2011 11:44 pm

[quote]87romeo tarafindan yazilan metin:

yilmaz muhtemelen sana gelen kabul dsh sinavina girmeden once gelmistir,yani prosedur boyledir basvuru asamasinda eger dsh sinavinigectigini belgeleyemezsen onlarda sana direk sartli kabul yani orda dil kursuna gidip sinava girmeni soylerler.Sen sinavi gectigine gore kazandi belgeni oraya yolla kabul ederler.oyle suranin buranin dshsini kabul etmiyoruz gibi bir durum olmaz, hele ki sen augsburgda kazanmissin yani yine bayern eyaleti icinde,kafanin karismasina gerek yok.[/quote]

basvuru tarihinden once vermis zaten. ona ragmen yollamislar.

87romeo

LMU ve DSH

Mesaj gönderen 87romeo » Cum Ağu 19, 2011 11:47 pm

sen gonderdinmi dsh sonucunu oraya,yani onlar dsh sonucunu aldiklarini soyledilermi?

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 11:48 pm

ben 15 temmuzdan once basvurdum. 7 temmuzda augsburgda sinava girdim sonucunu da gectim ve iste sali gunu gittim universiteye belgemi verdim cunku bana 15 agustosa kadar DSH yi gecersen getir dediler. Ben de getirdim. 6 agustosta zaten Eignungstest vardi onu gectim. Simdi bana gelen yaziyi yaziyorum size.

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 11:49 pm

DSH sonucunu 15 agustostan once iste 12 agustosta verdim zaten onlara onlar da eklediler dosyalarima.

87romeo

LMU ve DSH

Mesaj gönderen 87romeo » Cum Ağu 19, 2011 11:52 pm

ok yaziyi bir kopyala bakalim,ne yazmislar

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cum Ağu 19, 2011 11:57 pm

Zulassungsbescheid fur das Wintersemester 2011/12
Studiengang: Politische Wissenschaft (120 ECTS) (Bachelor an Uni), 1. Fachsemester

Sehr geehrter Herr Kuru,

1. Sie werdem hiermit zum Studiengang: Politische Wissenschaft (120 ECTS) (Bachelor an Uni), und der erfolgreichen Teilnahme am Eignungsfeststellungsverfahren, als ordentliche(r) Student(in) an der LMU Munchen zugelassen.

2. Die beigefugten Bestimmungen fur die Immatrikulation auslaendischer Studenten an der Uni Munchen sind Bestandteil dieses Bescheides.

3.Dieser Bescheid wird unwirksam, wenn die Immatrikulation nicht bis zum angegebenen Termin (s.u.) durchgefuhrt worden ist.

Dieser Zulassungsbescheid sowie eine ggf. bereits erfolgte Immatrikulation werden sofort zuruckgenommen, wenn der Uni Munchen Umstaende bekannt werden, die Ihrer Zulassung entgegenstehen. Im Falle der Wiederbewerbung ist dieser Zulassungsbescheid mit den einzureichenden Bewerbungsunterlagen vorzulegen. Wenn Sie sich nicht innerhalb eines Jahres wiederbewerben, werden Ihre Unterlagen datengeschutzt vernichtet.

Immatrikulationstermin: 20.09.2011 - 05.10.2011

8.00 - 10.00 Uhr

Mit freundlichen Grussen

Dr. Matthias HAdesbeck

Internationale Angelegenheiten

bu ilk sayfa. Ikinci sayfayi da hemen yaziyorum

ylmzemrek

LMU ve DSH

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cmt Ağu 20, 2011 12:13 am

Bestimmungen uber die Immatrikulation auslaendischer Studienbewerber an der LMU

Die Immatrikulation kann nur personlich waehrend der festgesetztenFristen vorgenommen weden. Eine schriftliche Imatrikulation ist nicht zulaessig. Terminausnahmen sind nicht moglich.

Sie werden darauf hingewiesen, dass Sie sich ggfs. eigenverantwortlich um die Beantragung Ihres Visums bei der deutschen Auslandsvertretung und Ihrer Aufenthaltsberechtigung bei der zustaendigen Auslaenderbehorde in Deutschland kummern mussen.

Bei der Immatrikulation sind vorzulegen:

-Der Zulassungsbescheid fur das WS 2011/2012,

-das Reifezeugnis im Original, ggf. aus mehreren Teilen bestehend; dazu das Abschlusszeugnis des Studienkollegs bzw. das Zeugnis der bestandenen Feststellungsprufung zur Hochschule - ohne Originalzeugnisse keine Immatrikulation! -,

-evtl. die Orginalbescheinigung uber die bestehende Hochschulaufnahmeprufung. Alle Universitaetszeugnisse und Diplome (Indeks) im Original und mit Notentabelle im Original,

-Exmatrikel bzw. Studienverlaufsbescheinigung(en) der besuchten deutschen Hochschule(n),

-ein Nachweis uber entsprechende Deutschkenntnisse.
Insbesondere anerkannt sind:

1)das Abschlusszeugnis einer deutschen hoheren Lehranstalt (Gymnasien-Fachhochschulen-Studienkolleg-Hochschulen)

2)das Zeugnis uber das Bestehen der Sprachprufung an der LMU (DSH2) (Bu iste can alici madde)

3)das Kleine oder Grosse Sprachdiplom oder die Zentrale Oberstufenprufung (ZOP) des Goethe-Institutes,

4)Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaf) mit der Niveau 4 in allen 4 Teilfertigkeiten (ab 2005)

5)das Sprachzeugnis der Kulturministerkonferenz der Laender der Bundesrepublik Deutschland, Stufe 2, alle 4 Bereiche C1

-gultiger Pass

-evtl. Heiratsurkunde, bei Namensaenderung entsprechender Nachweis,

-der Nachweis uber das Bestehen einer Krankenversicherung. Sie benotigen dazu einen besonderen Vordruck, den Sie bei einer deutschen gesetzlichen Krankenkasse erhalten. Ein Informationsblatt ist beigefugt,

-Online-Bestaetigungsblatt Ihrer Daten, den Link finden Sie ab ca. Mitte August unter:

www.lmu.de/international/imma

Fehlt eine der vorgenannten Unterlagen, wird die Immatrikulation nicht vorgenommen.

Ort der Einschreibung:

Referat fur Internationale Angelegenheiten, Ludwigstrasse 27, Munchen 80539

Anlage: Mitteilung zur Deutschprufung