Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize hakkinda...(yardim) !!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Oca 10, 2009 4:36 pm

Merhaba Arkadaslar,

Ben RIDVAN. Daha once almanya vize basvurusu konusunda bir baslik acmistim. Suan TRde universite 3. sinif ogrencisiyim. Okul bitince Almanyada bir bolum daha okumak istiyorum. Onumuzdeki Haziran ve temmuz arasinda hem gezmek hemde kucuk bir arastirma yapmak icin Almanyaya gitmek istiyorum.
Almanyada enistem var ve davet gonderecek. Ben vizeye ne zaman basvurmaliyim. O bana daveti 1 ay icinde gonderdiginde hemen basvurabiliyor muyum Haziran ayi icin. Yoksa bir sure kisitlamasi var mi?
Ben olabildigince erken basvurup sonucu gormek ve bilet almak istiyorum.
Yani vizeye ne zaman basvurursak oluyor mu? Izmire basvurmayi dusunuyorum. Ortalama olarak kac gun sonrasina randevu veriliyor vize icin.
VIze ciktiginda pasaportuma isleniyor ve TRden cikis yaptigimda 3 aylik sureo basliyor dimi?
Bu vize basvurusu turist vizesi oluyor heralde. Bunun icin gerekli olan belgeler tam olarak nelerdir. Forumdan gerekli olanlara baktim orda genel olarak ogrenci vizesi yer aliyor.
Enistem daveti bana belge olarak mi gonderiyor yoksa o davet almanyadan konsolosluga gidip, benim bir davet numarammi falan mi oluyor?

Arkadaslar bana bu konuda ayrintili olarak yardimci olursaniz sevinirim. Cunku bayadir turist gidenlerle konusuyorum herkes farkli bisey soluyor . Sasirdim dogrusu. Burdan alacagim cevaba gore hareket edecegim beklemek sikiyor artik beni :)

Arkadaslar universitedeki finallerim dolayisiyla 4-5 gun foruma giremiycem. Sonrasinda konu icin donus yapacagim.
Bilgisi olan herkes yazarsa cok mutlu olurum.

Simdiden cok tesekkur ediyorum.

Herkese selamlar...B)

Bekle beni D...........

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Oca 11, 2009 2:17 pm

arkadaslar sinavlarim olmasina ragmen duramadim girdim yardimci olcak olan yok mu yaww...

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Oca 11, 2009 2:20 pm

valla sadic senin konudan hic anlamiyom ki... turist murist falan...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Oca 11, 2009 2:22 pm

kardes vallla vize hakkinda genel soru gibi bisey yani ogrencilikle alakli degil ama illaki bilen vardir burda dimi ama...diger mod..... lara sesleniyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 11, 2009 2:33 pm

davetiye sana geliyor, 3 ay gecerliligi var davetiyenin..

davetiye gelince konsolosluktan randevu aliyorsun en gec 10 gun icine verirler, hangi belgeleri goturecegini onlar soyler veya konsoloslugun internet sitesine bak orda yazar. vize alirsan, vizenin baslangic tarihi oluyor ve o gunden itibaren 3 ay suren var.. vize ne zamana cikar bisey diyemem ama 1-3 hafta suruyor turist vizesi.. o yuzden bilet almakta acele etme derim..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Oca 11, 2009 2:36 pm

kardes vizenin baslandic tarihi TRden cikis olmuyor mu. Konsolosluk vizeyi pasaporta isledigindemi basliyorr

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 11, 2009 2:38 pm

acikca yazdim sanirim, vize alinca pasaportunda vizenin baslangic tarihi yaziyor.. ne zaman gideceginin onemi yok, vize baslangic ve bitis tarihleri onemli..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Oca 11, 2009 2:39 pm

tamam kardes cok tesekkur ederim