Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
SalarNbr

universite basvurusu

Mesaj gönderen SalarNbr » Çrş Ağu 10, 2011 6:44 pm

Merhaba bir kac sorum var,,,

1. ben simdy universiteye basvurursam jevabi nezaman gelir ?

2. almanya da universiteler yabancilar icin NC olmayan bolumlerde sinirli kontenjan uygulamiyor derken birinin LISE ORTALAMASI iyi olunca kesin aliyorlar mi demek, ya o bolume basvuru yapan herkesi aliyorlarmi??? :D sinirli kontenjan yok ya ,,, onu anlamaya calisiyorum.

son olarak biyology bildigim kadariyla NC degil bu tum almanyada boylemi ya univ den unive degisiyor mu ?

Bu 3 soruma jevap verirseniz cok sevinirim,,,simdiden tessekkurler

mirage

universite basvurusu

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 10, 2011 7:16 pm

[quote]SalarNbr tarafindan yazilan metin:

Merhaba bir kac sorum var,,,

1. ben simdy universiteye basvurursam jevabi nezaman gelir ?

2. almanya da universiteler yabancilar icin NC olmayan bolumlerde sinirli kontenjan uygulamiyor derken birinin LISE ORTALAMASI iyi olunca kesin aliyorlar mi demek, ya o bolume basvuru yapan herkesi aliyorlarmi??? :D sinirli kontenjan yok ya ,,, onu anlamaya calisiyorum.

son olarak biyology bildigim kadariyla NC degil bu tum almanyada boylemi ya univ den unive degisiyor mu ?

Bu 3 soruma jevap verirseniz cok sevinirim,,,simdiden tessekkurler[/quote]

1-) Universite den universiteye degisir. Normal: 2-6 hafta
2-) Kesin alacaklar diye birsey yok NC sadece diploma ile belirlenmiyor, 1 sinifta iyiler gecer kotuler gider sistemide vardir NC de.

NC bolumlere gore dagitilmiyor, eger bir bolume cok talep varsa NC konulur.

En dogru bilgi universite de, biz burada sadece geneli konusuyoruz. Okulla irtibata gecmekten cekinmeyin.

pardon

universite basvurusu

Mesaj gönderen pardon » Çrş Ağu 10, 2011 8:01 pm

nc ilk sinifta elemeleri icin bir sistem degil. onu benim duydugum nc olmayan bolumlerde bazi uniler bazi bolumler icin yapiomus. nc olan bolumler zaten belli bi seviyenin ustu oldugu icin eleme yapmalarina gerek yok.

nc belirlenirken genel diploma ortalamana ve o bolum icin gerekli olan notlari inceliolar.

eyupsen

universite basvurusu

Mesaj gönderen eyupsen » Çrş Ağu 10, 2011 10:07 pm

Mesela biyoloji basvuracaksak biyoloji notlarimizada bakiyorlarsa super :))