Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Tip

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ACER

Almanya\'da Tip

Mesaj gönderen ACER » Çrş Ağu 10, 2011 6:46 pm

[quote]ISTANBULsamak tarafindan yazilan metin:

Almanyada tip okumak oldukca zor. Ben okumuyorum ama birkac arkadasim var tipa baslayan. Ayrimcilik yapildigini duydum ozellikle Berlinde(HU Berlin). Birakanlar var atilanlar var. Yani gercekten hic kolay degil. Cok siki bir calisma temposuna gelemem diyorsan secme derim. Yeri geldiginde haftalarca gunde 12 saat enaz calisman gerekecek. Bazi universitelerde sinavlara yanlizca iki kere girme hakkinin olmasi da cabasi. Dil konusunda kendini cok gelistirmen gerekicek surekli. Bitireni duymadim Turkiyeden gelenlerden ama 10uncu somestrda Heidelbergde okuyan oldukca ilerlemis birisini duymustum yani imkansiz degil anladigim kadariyla. Sosyal hayatla goturebilecegin bi bolum olmadigini bastan kabulleniyorsan ve bu konuda gercekten idealistsen sec derim, tabii tercih senin:)[/quote]

fu da da aynimi acba ?