Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erich07

Yardim

Mesaj gönderen erich07 » Pzt Ağu 08, 2011 12:36 pm

Merhabalar arkadasimla ben suan almanyadayiz.Yalniz kendisi erasmus ogrencisi ve Vizesi agustos sonu bitiyor ama o DSh sinavi vermek icin ekim sonuna kadar kalmak istiyor.Kendisi normalde AT11 sahibi ama onu sureside Agustos sonu bitiyor..Acaba " aylik AT11 veririler mi .? Cunku bugun krankenkasse ye gittik sorduk 2 aylik veremeyiz.Cunku Somestir olarak verebiliriy dediler..Bu durumda ne yapabiliriz..Yoksa maalesef viyesini uzatamiyor :(

mirage

Yardim

Mesaj gönderen mirage » Pzt Ağu 08, 2011 12:55 pm

[quote]erich07 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar arkadasimla ben suan almanyadayiz.Yalniz kendisi erasmus ogrencisi ve Vizesi agustos sonu bitiyor ama o DSh sinavi vermek icin ekim sonuna kadar kalmak istiyor.Kendisi normalde AT11 sahibi ama onu sureside Agustos sonu bitiyor..Acaba " aylik AT11 veririler mi .? Cunku bugun krankenkasse ye gittik sorduk 2 aylik veremeyiz.Cunku Somestir olarak verebiliriy dediler..Bu durumda ne yapabiliriz..Yoksa maalesef viyesini uzatamiyor :([/quote]

normal sigorta yapin o halde kisa bir sureligine

erich07

Yardim

Mesaj gönderen erich07 » Pzt Ağu 08, 2011 1:08 pm

adama anlattik durumu ama sigortayi maalesef somestir sonuna kadar yapabiliyoruz yani 2 aylik yapmamiy mumkun degil yasa boyle falan dedi..Anlamadim 2 aylik yapmadi anlican

erich07

Yardim

Mesaj gönderen erich07 » Pzt Ağu 08, 2011 5:52 pm

Galiba yaptiramicaz 2 aylik hic bi yerde?

mirage

Yardim

Mesaj gönderen mirage » Pzt Ağu 08, 2011 7:32 pm

Galiba yaptiramicaz 2 aylik hic bi yerde?[/quote]

Ben anliyamadim durumu siz simdi AT11 belgesimi istiyorsunuz yoksa normal alman devletinin sigortasini yapamadiginizimi soyluyorsunuz?

erich07

Yardim

Mesaj gönderen erich07 » Pzt Ağu 08, 2011 8:13 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Galiba yaptiramicaz 2 aylik hic bi yerde?[/quote]

Ben anliyamadim durumu siz simdi AT11 belgesimi istiyorsunuz yoksa normal alman devletinin sigortasini yapamadiginizimi soyluyorsunuz?[/quote]simdi soyle arkadasin annesi gitmis durumu anlatmis at 11 icin agustosta bitiyor demis.2 aylik verin demis adam kendisi olmadan vermeyiz demis.Bunun uzerine burdaki sigortaya gittik yaparmiyiz 2 aylik diye o da hayir dedi.Cocuk ortada kaldi anlicaniz..Anlamadim bu isi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Yardim

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 10, 2011 1:47 pm

Arkadasin bu yaz somestiri suresince yani eylule kadar sigortali..Burada erasmus ogrencisi ve vizesi agustos sonuna kadar bitiyorsa bunu ozel bir izin almadigi surece saglik sigortasi yapsa dahi uzatamaz ki...
Tamam erasmus ogrencilerinin istediklerinde erasmus yaptigi universite kalma haklari var ama bunu vize sureleri bitmeden okullarina bildirmeleri ve kabul almalari gerekiyor...

En kotu ihtimal arkadasinin okulla bir an once konusup kayidini yaptirmaya calismasi bu sayede belki okulun dil kursu ogrencisiymis gibi gozukup 3 aylik fiktionsbescheinigung dedikleri gecici vize ile suresini uzatabilir...

Bunun disinda okula kayit vs olmadan zaten uzatamaz vizesini ve bunun saglik sigortasi ile ilgisi yok.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari