Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzr Nis 08, 2012 4:12 pm

Hannover\'a gore pahali, ayrica o subenin egitiminden sikayetci olanlarda az degil.

Zaten alacagin egitimden tatmin olmayacaksin 1 hafta gecikme onemsiz gorunebilir ama sonuc olarak o kurda pek birsey anlayamicaksin.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzr Nis 08, 2012 11:07 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Hannover\'a gore pahali, ayrica o subenin egitiminden sikayetci olanlarda az degil.

Zaten alacagin egitimden tatmin olmayacaksin 1 hafta gecikme onemsiz gorunebilir ama sonuc olarak o kurda pek birsey anlayamicaksin.[/quote]
Bizim umutlarimizida suya dusurdun simdi biz bosami para verdik.:)
Herkes kendi kursunu diger kurslardan ustun goruyor.:)
Ben buna inanirim is kisinin kendisinde bitiyor.
Kurslar en fazla %30 verir digeri sana kalmis, kimisi 8 ayda dsh seviyesine cikar kimi 2 yilda hazir olur.:)
Herseyi kurstan beklemek yanlis.:)
Ben kendime inaniyorum ALLAH nasip ederse bir seyler anlayip normalden daha kisa surede kendimi sinava hazirlayacam. :) iyi gunler

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzr Nis 08, 2012 11:48 pm

Hayallerini suya dusurmek istemezdim, tabi ki buna kendini inandirabilirsin. Ben kurstan cok oraya giden insanlarin egitim anlayislarindan da rahatsizim.

Herkes kendi kursunu ustun goruyor demissin fakat ben herhangi bir kurs ismine veya tarikatina uye oldugumu belirtmedim.

Hannover buyuk bir sehir ve cok kurs var :)

Hedefinde basarili olman dilegiyle.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Nis 09, 2012 11:41 am

Uyarin icin sag ol ama benim icin uye olduklari tarikat vb olaylardan daha cok, verdigi egitim onemlidir,bunuda en iyi yasayarak ogrenecez,egitimlerinde bir terslik sezersek kurs degistirme hakkina sahibiz. :)
Her seyin hayirlisi olsun. :) iyi gunler

Hakan Alphan

Mesaj gönderen Hakan Alphan » Sal Nis 10, 2012 8:18 pm

[quote]Hakan Alphan tarafindan yazilan metin:

15.03.2012 Persembe gunu Ankara’da vize gorusmem vardi. Dil kursu + Universite
Goturdugum belgeler:
1-Frankfurt Universitesi kabul belgesi
2-Dil kursu kayit belgesi
3-1 yillik sigorta belgesi
4-Garantor belgesi
5-A1 sertifikasi
6-Lise transkripti
7-Lise diplomasi
8-Nufus kayit ornegi
9-4 yillik Universiteyi kazandigina dair belge
10-Iyi niyet mektubu

Ben fotokopi cektirirken sira bana geldi 4 nolu gisede... Gittim sarisin sicak kanli bi bayandi rica ettim belgelerim bitmedi beklermisiniz dedim tamam dedi... Belgelerim bitti dondum ve kadin yoktu onu bekledim. Belgelerimi sununca en uste iyi niyet mektubumu biraktim. Sonra belgelerime bakti Turkiyede’ki universite kayit belgemi istedi yok dedim onu nasil unutursun dedi ve aklima o an cuzdanimda olan 2 donem ders kayit belgem geldi cikardim verdim ve yanindaki bayan arkadasina gosterdi . Bayan arkadasi tamam olur dedi. Sadece bakti ve tamam dedi belgelerimin arasina birakmadi bana geri vererek tamam dedi. Belgelerin tamam soru sorucam dedi.

Neden Almanya:
-Ilerki yillarda Almanca egitimin yayginlasacagina inaniyorum dedim.

Neden Frankfurt:
-Almanya’nin en ekonomik universitesi dedim.
Dunya’nin en iyi 195. Universitesi oldugunu okumustum bi yazida diye cevap verdim.

Red Alirsan Ne Yaparsin:
-Eksik Evraklarimi Tamamlar Tekrar basvurucam dedim.

Akrabalarin Almanya’da Varmi adresleri

Tamam 60 euro varsa ver dedi . Sonra Tamam bekle seni cagiricam dedi. Sonra Cagirdi ve evraklarinda eksiklik yok biz Almanya’ya gonderiyoruz karari onlar vericek... Ben Fotokopi sirasinda bekledigi icin tesekkur ettim ve ciktim.

Suan Aklima Gelen sadece bunlar ... Yorumlarinizi bekliyorum...[/quote]

Arkadaslar bugun 26. gun bitti ne ses var nede haber bu iyi mi ya da kotu birsey mi artik karar veremez oldum :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Nis 10, 2012 8:35 pm

anlasilan vize ani defterini okumamissin :) soyle bi 35 gun olsun ozaman meraklanmaya basla.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Sal Nis 10, 2012 9:24 pm

benim 50. gun oldu.=D fazla merak yok ama sonuclansin artik.
Bu durumdan sIkIldm cunku

Hakan Alphan

Mesaj gönderen Hakan Alphan » Sal Nis 10, 2012 11:01 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

anlasilan vize ani defterini okumamissin :) soyle bi 35 gun olsun ozaman meraklanmaya basla.[/quote]
Kime bu sitede soru sorduysam vize ani defterini okumamissin dedigi icin okudum :)
ama Ankara\'ya ulasamiyorum ve buyuklerime soriyim dedim ... eksik evrak olmayinca bu kadar uzun surdugune sitede denk gelmedim denilebilir.

Hakan Alphan

Mesaj gönderen Hakan Alphan » Sal Nis 10, 2012 11:03 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

benim 50. gun oldu.=D fazla merak yok ama sonuclansin artik.
Bu durumdan sIkIldm cunku[/quote]
Bence de sonuclanmali sabrina da hayran kaldigimi soylemek isterim abi :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Nis 11, 2012 12:07 am

[quote]Hakan Alphan tarafindan yazilan metin:

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

anlasilan vize ani defterini okumamissin :) soyle bi 35 gun olsun ozaman meraklanmaya basla.[/quote]
Kime bu sitede soru sorduysam vize ani defterini okumamissin dedigi icin okudum :)
ama Ankara\'ya ulasamiyorum ve buyuklerime soriyim dedim ... eksik evrak olmayinca bu kadar uzun surdugune sitede denk gelmedim denilebilir.[/quote]
Anliyorum seni genel itibariyle vizeler 35 gune sonuclaniyor..Fakat Ankaradan bekledigin gozumden kacmis.Ankaraya ulasmakta zordur,beklemekte.Hayirlisi diyelim :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Nis 11, 2012 2:31 am

Hakan Ankara en zorlu konsolosluklardandir :(
o yuzden 26 normal biraz daha bekle 10 gun kadar olmazsa konsolosluga email at.
Gec olsun guc olmasin vize versinde istersen 20 gun sonra versinler bence ,sonucta bu ankara vize adami zorlar bu konsoloslukta.:)

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş Nis 11, 2012 8:35 am

merhaba arkadaslar ben 27 subatta girdim ankarada vize gorusmesine ne yazikki red gelmis sebeb dee ben okumaya gitmiyo musum... dil kursu kayi bel+uni kaul kagidi+bloke hesap actigima fair belge+transkip+4 tillik kazandgima dair belge+...... yani eksiksiz herseyi goturdum.sizden istgim 2.gorusmede nasil bi yol izlemem gerceklten cok ihtiyacim moralim sifir bende bu sans olduktan sonra beni code kutup ayisi kovalar :o

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Nis 11, 2012 10:48 am

Vize gorusmeni detaylica yazsan hem bizim icin tecrube olur hem de daha net bir seyler soyleyebiliriz.

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş Nis 11, 2012 12:11 pm

gorusmeye girmeden once sozde danismanlik bana tuyo verecekti tabi adamlar zahmet edip o saatte tele bakmadilar...neyse girdim iceri sira falan bekliyorum iste sira bana geldi..
tipi bozuk bi kadin denk geldi
sordu dortmund dami okuyacaksin?
- ewet
almancan var mi?
- hayir dil kursu kaydim var
master yapacak misin ?
- ewet dusunuyorum
ilerideki hedefin ney ?
- yukselebilecegim en uyu yere kadar yukselmek dedim
peki ingilizcen var mi (bence ipin koptugu soru bu) ?
- eh iste dedim
eh iste derken nasil yani ?
- okulda ogrenebildigimiz kadar dedim
peki uniye kayit yaptin mi ?
-hayir dedim.
turkiyeye donecek misin ?
-evet dusunuyorum
peki devlet isi mi yoksa ozel sektor mu istiyorsun dedi ?
devlet isi kadrolu dedim....
aklimda olan sorular bunlar daha sonra bana dedi islemler bu kadar bende dedim evraklarimin fax ile gonderilme sansi var mi almanyaya dedi hayir...
zaten benden once girenler o kadinin yaninda hepsi moralleri sifir olarak ciktilar...
SIZDEN ISTEGIM GORUSMEDE NASIL BI YOL IZLEMELIYIM 2.DE ALMA SANSIM VAR MI VIZEYI ..:help

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş Nis 11, 2012 12:16 pm

kac kezgirdin oss ye ?
- 2 kez dedim
almanyada yakinin var mi dedi ?
- evet amcam var
nerede yasiyo peki ?
- essende dedim
nerede kalacaksin?
- uni yurdunda dedim
vizen red gelirse ne yaparsin?
- tekrar basvururum dedim.
simdiye kadar calistin mi?
- hayir ben ogrenci oldugum icin calismiyorum dedim....

...ARKADASLAR BU BENIM ALMANYA ICIN SON SANSIM YANI CUNKU BABAM 2. GIRISIN VIZEYE SON DIYOR IZIN VERMEZ TEKRAR GIRMEME ROMANYAYA GIT TIP OKU DIYORhmmm AMA BEN ALMANYAYI ISTIYORUM ..SIMDIDEN HERKESE TESEKKURLER :bye

Semih

Mesaj gönderen Semih » Çrş Nis 11, 2012 12:36 pm

[quote]mhmtkrdg tarafindan yazilan metin:

peki uniye kayit yaptin mi ?
-hayir dedim.
turkiyeye donecek misin ?
-evet dusunuyorum
peki devlet isi mi yoksa ozel sektor mu istiyorsun dedi ?
devlet isi kadrolu dedim....

[/quote]

Senin konusmalarin bana kuskulu geldi yani vize memuru da eminim benim gibi hissetmistir. Ve bana gore bu sorulardan sonra konusma kopmus.. Universiteye kayit yaptirmaman en basit ve onemli red nedeni, Turkiye\'ye donecek misin? sorusuna evet demen iyide dusunuyorum demen olasilik katmis evet deyip biraksaydin keske zaten sonraki soru bunu dogrulamis devlet isi mi yoksa ozel sektor mu? sorusuna devlet isi (kadrolu) demissin bu kaliciligini ifade eder ve kalici dusunen bir kisinin Tr\'ye donmeyi dusunmuyorum izlenimi verir vermiste tabi vize memurunun durumu da cok onemli yalniz senin cevaplarin en onemli olani ve sen biraz net olamamissin gibi geldi bana (Bu benim kisisel gorusumdur sen zaten herkesten fikir istemissin ben dusuncelerimi sana aktardim, kendine yorumlamak sana kalmis) :)

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş Nis 11, 2012 12:46 pm

semih o an elim ayagim biririne girdi kadin resmen stume ustume geliyor sorularla peki abi nasil bi yol izlemem gerek fikrince

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş Nis 11, 2012 12:51 pm

bende farkindayim net olamadigimin iste sizlere danismak istiyorum net olmam icin neler yapmam gerek yani nasil cvplar vermem gerek

Semih

Mesaj gönderen Semih » Çrş Nis 11, 2012 1:20 pm

Oncelikle bir universiteden kabul almani siddetle tavsiye ederim ikinci seferde sen net olsan dahi aciklarini kapatman gerek ve buda onemli bir acik kabulunu alirsan onlara malzeme vermezsin ve net kismina gelince sorulana evet hayirsa o denli bir cevap ver hani yazdim ya Tr\'ye donecek misin sorusuna dusunuyorumu katman, sonra devlet mi ozel mi sorusuna devlet deyip birakmani tavsiye ederdim fazla konuyu acmana gerek yok birak o sorsun sana.. kadroluyu katmasan daha iyi olur sonra calistin mi sorusuna ogrenci oldugum icin calismiyorum demek yerine hayir calismadim demen bana gore daha net kisa ve oz olur yani anliyorum senide, sorulara uzun detayli bilgi vererek net olmak istiyorsun ama onlar icin net; kisa ve oz olmasi, evet hayir gibi dusunebilirsin o sana zaten merak ettiklerini konuyu acman gerekenleri sorar ingilizce biliyor musun sorusunda oldugu gibi eh iste demissin merak etmis anlamamis nasil yani diyerek detaylandirmani istemis buna benzer dusunebilirsin :)

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş Nis 11, 2012 1:33 pm

benim dortmund TU pc muhendisligi kabulum var dil kursu kaydim da var dortmund da bloke hesap olsun eksiksiz evraklarda hic bir sorun yok sigortam var hatta 1 mart itabariyle saglik sigortam almanyada calisiyor ....
yani abi evrak yonunden sikintim yok.acaba deisiklik ypmam gerekir mi evraklarda basvururken ...hmmm

Kilitli